مهارت های قابل انتقال

مهارت های قابل انتقال

مهارت های قابل انتقال


مهارت های قابل انتقال چیست؟

مهارت‌های قابل انتقال، مهارت‌ها و توانایی‌هایی هستند که در زمینه‌های مختلف زندگی مرتبط و مفید هستند: از نظر اجتماعی، حرفه‌ای و در مدرسه. آنها “مهارت های قابل حمل” هستند.

افراد معمولاً هنگام درخواست شغل یا زمانی که به تغییر شغل فکر می کنند به مهارت های قابل انتقال خود فکر می کنند. کارفرمایان اغلب به دنبال افرادی می گردند که بتوانند مجموعه خوبی از مهارت های قابل انتقال را نشان دهند.

خبر خوب این است که شما قبلاً مهارت‌های قابل انتقالی دارید – چنین مهارت‌ها و توانایی‌هایی را در طول زندگی خود، در مدرسه و شاید در دانشگاه، در خانه و زندگی اجتماعی خود و همچنین از طریق هر تجربه‌ای در محل کار، توسعه داده‌اید.

اغلب مهم است که بتوانید مهارت‌های قابل انتقالی را که توسعه داده‌اید شناسایی کرده و مثال‌هایی ارائه دهید – این کار تا حد زیادی به متقاعد کردن کارفرمایان احتمالی کمک می‌کند که شما برای این کار مناسب هستید.

اکثر افراد حداقل سه شغل مختلف در طول زندگی کاری خود خواهند داشت و بسیاری از مهارت های مورد استفاده در یکی به دیگری قابل انتقال خواهد بود.

 

فقدان تجربه مستقیم لزوماً مانعی برای کار جدید نیست.

ممکن است فکر کنید که فقدان تجربه مرتبط و خاص صنعت شما را از یافتن شغل باز می دارد، اما همیشه اینطور نیست. اگر در حال تغییر شغل هستید، به تازگی فارغ التحصیل شده اید، یا به دنبال اولین شغل خود هستید، خوشحال خواهید شد که بدانید کارفرمایان اغلب به دنبال پتانسیل هستند. بنابراین حیاتی است که با نشان دادن مهارت‌های قابل انتقالی که قبلاً توسعه داده‌اید، پتانسیل خود را بفروشید.

کارفرمایان معمولاً به دنبال توانایی‌ها و ویژگی‌هایی هستند که می‌دانند در مؤثرترین کارمندان وجود دارد. این مهارت‌های نرم، مانند توانایی برقراری ارتباط مؤثر در موقعیت‌های مختلف، نشان دادن ابتکار، خلاقیت و درستکاری، و داشتن نگرش کاری خوب، در همه صنایع ارزشمند هستند.

سازمان‌ها اغلب از نوعی تست روان‌سنجی در مصاحبه و/یا فرآیند انتخاب استفاده می‌کنند – چنین آزمون‌هایی برای ارزیابی تیپ شخصیتی، مهارت‌ها، استعداد و توانایی یک نامزد و سنجش پتانسیل آنها به جای تجربه خالص طراحی شده‌اند.

مهارت های قابل انتقالی که نیاز دارید

همه مهارت‌ها و توانایی‌ها می‌توانند قابل انتقال باشند – بسته به جایی که به کجا منتقل می‌شوند و از کجا منتقل می‌شوند.

با این حال، هنگام درخواست برای یک شغل، باید به خاطر داشته باشید که نوع مهارت های قابل انتقالی که در نامه درخواست یا در رزومه یا رزومه خود برجسته می کنید، باید با موقعیتی که برای آن درخواست می کنید مرتبط باشد.

ممکن است فکر کنید مناسب است که مهارت‌های قابل انتقالی را فهرست کنید و مثال‌هایی ارائه کنید که در فهرست زیر گنجانده نشده‌اند – به معنای واقعی کلمه هزاران کلمه و عبارت وجود دارد که می‌تواند مهارت‌های قابل انتقال را توصیف کند و ما فقط تعدادی از رایج‌ترین آنها را درج می‌کنیم.

به یاد داشته باشید که کارفرمایان به پتانسیل شما نگاه خواهند کرد . هنگام استخدام افراد جدید همیشه یک عنصر ریسک وجود دارد، بنابراین به دقت در مورد نوع مهارت هایی که می خواهید بر آنها تأکید کنید فکر کنید و نمونه هایی را انتخاب کنید که می توانید برای به حداقل رساندن خطر درک شده از استخدام خود نشان دهید.


کار گروهی

برای دستیابی به اهداف به طور موثر در یک گروه یا تیم کار کنید.
در بسیاری از مشاغل از شما انتظار می رود که به عنوان بخشی از یک تیم کار کنید. نشان دادن توانایی خود در کار با دیگران به کارمندان اطمینان می دهد که شما “مطابق” خواهید بود و کمک ارزشمندی ارائه می دهید.

به نمونه هایی فکر کنید که در گروه های رسمی یا غیررسمی با دیگران به خوبی کار کرده اید تا به نتیجه برسید. آیا می‌توانید مثال‌هایی بیاورید که چگونه به عنوان بخشی از یک گروه، روی تصمیم‌گیری و حل مسئله کار کرده‌اید؟ به این فکر کنید که چگونه بر مشکلات غلبه کرده اید و موفقیت های خود را ذکر کنید. از نمونه هایی از تجربه کاری قبلی، از تحصیل یا عضویت در یک گروه اجتماعی یا ورزشی استفاده کنید.

ممکن است صفحه ما نقش‌های گروهی را برای کمک به شناسایی نوع نقشی که در هنگام کار در یک تیم انتخاب می‌کنید مفید بیابید.

همچنین به صفحات ما در مورد حل مسئله و تصمیم گیری مراجعه کنید .


رهبری

ابتکار عمل و توانایی های رهبری را نشان
دهید ممکن است برای نقشی که به طور خاص به توانایی رهبری نیاز دارد درخواست نکنید، اما ممکن است لازم باشد توانایی خود را برای رهبری در موقعیت های خاص نشان دهید.

مهارت‌های زیادی وجود دارد که برای اینکه یک رهبر مؤثر باشید، به مثال‌هایی فکر کنید که به ایجاد انگیزه، مسئولیت پذیری و هدایت مؤثر دیگران برای دستیابی به اهداف و اهداف کمک کرده‌اید. همچنین باید در نظر داشته باشید که آیا می‌توانید به طور مؤثر تفویض اختیار کنید و آیا از درخواست کمک در صورت نیاز خوشحال هستید یا خیر. آیا شخصیت کاریزماتیک دارید و چه کاری می توانید انجام دهید تا کاریزماتیک تر شوید و با دیگران رابطه برقرار کنید؟

از بخش مهارت های رهبری ما و همچنین صفحات بیشتر ما در مورد نمایندگی ، ایجاد ارتباط و کاریزما دیدن کنید.


انگیزه شخصی، سازماندهی و مدیریت زمان

حجم کار و زمان خود را به طور مؤثر مدیریت و اولویت بندی کنید و
همچنین می توانید به طور مؤثر در یک موقعیت گروهی کار کنید، احتمالاً باید به تنهایی کار کنید و مسئولیت زمان و کار خود را بر عهده بگیرید.

مهم است که به کارفرمایان بالقوه نشان دهید که مدیریت زمان موثر و مهارت های سازمانی شخصی دارید. در پوشش نامه، رزومه، رزومه یا در طول مصاحبه، نمونه هایی را ذکر کنید که نشان می دهد چگونه منابعی را برای دستیابی به اهداف سازماندهی و ترتیب داده اید. به این فکر کنید که چگونه از مهارت های مدیریت زمان به صورت روزانه استفاده می کنید. آیا می توانید اولویت بندی موثر وظایف را نشان دهید، چگونه از حواس پرتی اجتناب کنید و ضرب الاجل ها را رعایت کنید؟ همچنین ممکن است مفید باشد که به مواقعی فکر کنید که به جای واکنش نشان دادن به موقعیت ها و بارهای کاری، فعال بوده اید.

به صفحات بعدی ما مراجعه کنید: خودانگیختگی و مدیریت زمان .

همچنین ممکن است بخواهید به نحوه مدیریت سطوح استرس شخصی خود فکر کنید، به خصوص زمانی که سعی می کنید ضرب الاجل ها را رعایت کنید یا وظایف متعددی را متعادل کنید. هر شغلی می‌تواند استرس‌زا باشد و اگرچه مقدار معینی از استرس می‌تواند مفید باشد، اما بیش از حد آن می‌تواند برای شما خطرناک و برای سازمان پرهزینه باشد.

ببینید استرس چیست؟ و نکاتی برای جلوگیری از استرس برای اطلاعات بیشتر.


استماع

آیا شما شنونده خوبی هستی؟
کارفرمایان معمولاً از ناتوانی کارکنان خود در گوش دادن مؤثر شکایت می کنند و ریچارد برانسون گوش دادن مؤثر را یکی از مهم ترین مهارت هایی می داند که می توانیم توسعه دهیم.

در بسیاری از مشاغل از شما خواسته می شود که اطلاعات مهم یا پیچیده را درک و پردازش کنید، زیرا گوش ندادن به طور موثر می تواند منجر به اشتباهات پرهزینه، سوء تفاهم ها و فرصت های از دست رفته شود.

اکثر مردم فکر می کنند که در مقایسه با دیگران، شنوندگان بهتری هستند – برای اطلاعات بیشتر به صفحه ما مراجعه کنید: تصورات غلط گوش دادن . با این حال، بسیاری از ما می‌توانیم از یادگیری و تمرین تکنیک‌های شنیداری مؤثر بهره ببریم. مدتی را صرف فکر کردن و یادگیری نحوه گوش دادن مؤثر کنید. صفحه ما را گوش دادن فعال ببینید . آیا می توانید مثال هایی بزنید که چه زمانی از مهارت های شنیداری به طور موثر استفاده کرده اید؟


ارتباط نوشتاری

با انواع سبک ها دقیق، واضح و مختصر بنویسید.
بسیاری از نقش‌های شغلی به عنصری از مهارت‌های نوشتاری نیاز دارند. ممکن است از شما خواسته شود که سبک نوشتاری خود را مرتباً تنظیم کنید، گزارش ها، بیانیه های مطبوعاتی، مطالب بازاریابی، نامه ها یا ایمیل ها را تهیه کنید، و ممکن است مجبور شوید برای وب، برای مشتریان، سهامداران و همکاران بنویسید.

به نمونه هایی فکر کنید که چه زمانی ایده ها و اطلاعات را به طور موثر از طریق نوشتن به اشتراک گذاشته اید. در آموزش ممکن است مقاله، پایان نامه یا گزارش پروژه تولید کرده باشید، شاید مقاله هایی را در نشریات محلی یا اجتماعی ارائه کرده باشید یا نمونه هایی از توانایی نوشتن خود را از کار گذشته یا تجربیات داوطلبانه داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی در مورد نوشتن موثر، از بخش مهارت های نوشتاری ما دیدن کنید .


ارتباط کلامی

در موقعیت های مختلف واضح و پویا صحبت کنید.
کارفرمایان اغلب به کارکنانی با مهارت های ارتباط کلامی قوی نیاز دارند. آیا می توانید اطلاعات و ایده ها را به طور واضح و موثر در موقعیت های مختلف به اشتراک بگذارید؟

در مورد مهارت های ارتباط کلامی خود و نحوه خطاب شما به دیگران، چه رو در رو و چه در موقعیت های گروهی، فکر کنید. نمونه‌هایی از سخنرانی‌ها یا سخنرانی‌هایی را که در استخدام قبلی، تحصیل یا به عنوان بخشی از گروه‌های اجتماعی انجام داده‌اید، بیان کنید. نشان دهید که چگونه می توانید رو در رو با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید. آیا می توانید قاطع باشید؟ مودب هستی؟ آیا می توانید در مواقع لزوم با درایت و دیپلماسی ارتباط برقرار کنید؟ آیا می توانید طوری صحبت کنید که دیگران را مشتاق یا الهام بخشید؟ آیا می توانید ایده های پیچیده را به شیوه ای منطقی، منظم و مختصر بیان کنید؟ آیا می توانید توانایی خود را برای مذاکره موثر نشان دهید؟ آیا می توانید خونسردی خود را در مبادلات گرم نگه دارید؟

ما صفحات زیادی برای کمک به شما در توسعه ارتباطات کلامی خود داریم. با صحبت کردن موثر شروع کنید و همچنین مذاکره ، برقراری ارتباط در شرایط دشوار ، قاطعیت و هنر درایت و دیپلماسی را ببینید.

همچنین به بخش مهارت های ارائه ما با اطلاعات فراوان مراجعه کنید تا به شما در ارائه سخنرانی ها و ارائه های موثر کمک کند.


مهارت های پژوهشی و تحلیلی

جمع آوری، تفسیر و تجزیه و تحلیل اطلاعات.
ممکن است نشان دادن توانایی خود در تحقیق، تجزیه و تحلیل و ارزیابی انتقادی اطلاعات مناسب باشد. ممکن است اطلاعات پیچیده‌ای وجود داشته باشد که باید با آنها کار کنید و آنها را درک کنید، برای مثال ارقام فروش، مشخصات محصول و تامین‌کننده جدید، گزارش‌های فنی و اطلاعات مالی.

اگرچه ممکن است مهارت‌های خاص مرتبط با واژگان تجاری و اعداد لازم باشد، اما برخی از مهارت‌های عمومی‌تر نیز وجود دارد. شاید در طول دوران تحصیل خود از چنین مهارت هایی استفاده کرده باشید.

بخش مهارت های مطالعه ما شامل صفحات تحقیق و ارزیابی اطلاعات است.


مهارت های عددی

به طور دقیق و مؤثر با اعداد کار
کنید ممکن است برای شغلی درخواست نکنید یا شغلی در ریاضیات یا آمار دنبال نکنید، اما به احتمال زیاد برخی درک اولیه از اعداد مفید خواهد بود. بیشتر مشاغل به برخی مهارت های حسابداری نیاز دارند. اعداد حوزه ای است که اغلب توسط کارفرمایان ذکر می شود که فاقد آن است – به ویژه در بین فارغ التحصیلان.

شما باید بتوانید نشان دهید که می توانید با ارقام کار کنید، محاسبات انجام دهید، نمودارها، نمودارها و آمارهای ساده را درک کنید و اطلاعات و روندهای عددی مهم را تشخیص دهید. برای کمک به بخش مهارت های اعداد ما مراجعه کنید .


توسعه شخصی

خودتان را بشناسید و راه هایی برای پیشرفت پیدا کنید.
توسعه شخصی یک کیفیت جذاب برای کارفرمایان است. با نشان دادن اینکه مشتاق یادگیری و پیشرفت هستید، احتمالاً مشتاق و مشتاق برای مقابله با چالش های جدید دیده می شوید.

توسعه شخصی در مورد ارزیابی عملکرد خود و شناخت نقاط قوت و ضعف شخصی شماست. ممکن است ذکر نقاط ضعف برای یک کارفرمای بالقوه غیر شهودی به نظر برسد، اما صحبت در مورد اقداماتی که برای بهبود و یادگیری مهارت های جدید انجام می دهید، نشان دهنده خودآگاهی خوب است.

برای اطلاعات بیشتر به صفحات توسعه شخصی و توانمنازی شخصی ما مراجعه کنید .


فناوری اطلاعات

از رایانه و فناوری به طور مؤثر استفاده کنید.
بسیاری از مشاغل مستلزم استفاده روزانه از پردازش متن، صفحه گسترده و نرم افزارهای مبتنی بر وب هستند. با این حال، فراتر از این مهارت های اساسی IT فکر کنید. آیا با استفاده از کامپیوتر اعتماد به نفس دارید؟ آیا می توانید نحوه استفاده از نرم افزارهای جدید و فناوری جدید را به سرعت یاد بگیرید؟ آیا می توانید مشکلات اساسی رایانه را عیب یابی کنید و آیا اهمیت امنیت داده ها و حریم خصوصی را درک می کنید؟


موارد فوق فقط برخی از مهارت های قابل انتقال یا نرم هستند که در بسیاری از زمینه های مختلف زندگی ما مفید و مرتبط هستند. به زندگی و تجربه خود فکر کنید تا سایر مهارت های شخصی خود را که در اینجا گنجانده نشده اند شناسایی کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید