مشتریان کوچینگ توسعه فردی به دنبال بهبود خود در یک یا چند روش هستند.

هدف از کوچینگ توسعه فردی بهبود خودآگاهی، ایجاد هویت توانمند، آزادسازی پتانسیل، ارتقای کیفیت زندگی، بهبود وضعیت اجتماعی، افزایش پتانسیل درآمد و تسهیل دستیابی به اهداف و آرزوهای شخصی است . یک مربی شما را به ابزارهایی که برای رسیدن به اهدافتان نیاز دارید مجهز می کند.

خیاطی در سال های اخیر در میان جوانان به یک سرگرمی بسیار شیک تبدیل شده است.

یک مربی می تواند به شما کمک کند شادی خود را در زندگی افزایش دهید 

چه چیزی در کوچینگ دخیل است؟

کوچینگ توسعه شخصی طیف گسترده ای از زمینه ها را پوشش می دهد ، از شناسایی راه هایی برای افزایش شادی کلی، عشق، ثروت و لذت کلی از زندگی. مشتریان قبلاً این چیزها را در داخل خود دارند. این وظیفه مربی توسعه شخصی است که به مشتری کمک کند تا از آنها آگاه شود.  

یک مربی با کمک به شما در ارزیابی اینکه در کجا هستید و زندگی شما در حال حاضر چگونه است شروع می کند. مربیان از تکنیک های مختلفی برای ارزیابی وضعیت فعلی شما استفاده می کنند. سوالات قدرتمند، گوش دادن توانمند، آموزش و راه‌های دیگر که به شما کمک می‌کند بفهمید اکنون کجا هستید .

همه اینها به شما کمک می کند تا بفهمید کجا می خواهید باشید و چگونه می توانید خود را به آنجا برسانید. شما دقیقاً تصمیم می گیرید که چه اهدافی به بهترین وجه به شما اجازه می دهد تا خود را به جایی که می خواهید هدایت کنید و سپس می توانید با مربی خود یک استراتژی تعیین هدف ایجاد کنید. شما اهداف خود را تعیین می کنید و بهترین اقدامات را برای رسیدن به آن اهداف تعیین می کنید.

در هر زمینه ای که نیاز به کمک داشته باشید، یک مربی می تواند در بسیاری از مسائل شخصی مانند:

 • ارتباطات شخصی.
 • عشق به خود
 • کشف خود واقعی خود
 • ذهنیت مثبت
 • تعیین هدف.
 • افزایش درآمد.
 • افزایش شادی و اشتیاق.
 • افزایش اعتماد به نفس.
 • کاهش استرس و اضطراب.
 • خود انگیزشی.

چرا کوچینگ شخصی و حرفه ای اینقدر تقاضا دارد؟

در بحبوحه تغییر و توسعه مداوم، افراد به ندرت گیر می‌افتند، زیرا آنها اطلاعات کلیدی یا روش دقیقی از یک دوره یا کتاب ندارند. در عوض، آنها اغلب در نحوه تفکر و احساس خود در مورد خود یا موقعیت های خود در زندگی و کار گیر می کنند. مردم اخیراً خیلی گیر کرده اند.

بیایید به برخی از دلایل اصلی نگاه کنیم:

 • انفجار در استفاده از ارتباطات راه دور جهانی، بازارهای جدیدی را در سراسر جهان گشوده است و این امر به طور چشمگیری رقابت بین مشاغل را افزایش داده است.
 • در نتیجه، برای کار مؤثر، سازمان‌ها و کارکنان باید به طور مداوم باز باشند و با بازخورد بازارها و محیط‌های دیگر سازگار باشند. (به این یادگیری مستمر می گویند.)
 • نتایج این تغییر سریع شامل چالش ها و مشکلات بسیار پیچیده تری در زندگی و کار ما می شود.
 • روش‌های سنتی برای رسیدگی به این چالش‌ها و مشکلات آنطور که لازم است کار نمی‌کنند.
 • برای مثال، سبک سنتی رهبری از بالا به پایین با باز ماندن برای بازخورد و یادگیری سازگار نیست.
 • مشکلات پیچیده را نمی توان توسط کارشناسان و متخصصان که پیروان را از طریق رویکردهای بسیار تحلیلی و منطقی هدایت می کنند، حل کرد.
 • در نتیجه، کسب‌وکارها خواستار این هستند که خدمات آموزشی و توسعه در کمک به مردم برای “یادگیری نحوه یادگیری” (یادگیری مستمر) و اعمال آن یادگیری در محل کار بسیار مؤثرتر باشد.

همه این مسائل در همان زمان رخ می دهند که بسیاری از ما به دنبال معنای بیشتری در زندگی خود هستیم، بنابراین مردم به مربیگری توسعه شخصی روی می آورند.

شیوه زندگی یوگی نیز در هماهنگی با طبیعت است.
یک مربی توسعه شخصی می تواند در بسیاری از زمینه ها به شما کمک کند تا آرامش درونی پیدا کنید (منبع: Pixabay)

مزایای اصلی کوچینگ

کوچینگ تقریباً در هر شرایطی می تواند برای هر کسی مفید باشد. مزایایی که مشتری از تجربیات کوچینگ خود به دست می آورد، بستگی زیادی به این دارد که آنها در کوچینگ خود روی چه چیزی کار کنند . با این حال، برخی از مزایای اصلی وجود دارد که مشتریان بدون توجه به اهدافی که انتخاب می کنند، می توانند به آنها دست یابند. صرف نظر از اهداف مشتریان، کوچینگ می تواند به مشتریان کمک کند تا:

 • با کمک به آنها برای انجام اقدامات مداوم در مورد اهداف فعلی و دنیای واقعی و به اشتراک گذاشتن بازخورد با دیگران در طول مسیر، به طور مؤثرتر بیاموزید (این واقعاً راهی است که بزرگسالان بهترین روش را یاد می گیرند).
 • مشکلات پیچیده را با کمک به مشتریان در تفسیر مجدد، یا قالب بندی مجدد مشکلات خود و ادامه اقدامات در جهت حل مشکلات خود، حل کنید.

با کمک به آنها برای مشارکت صمیمانه تر و واقع بینانه تر در اینجا و اکنون معنا بیشتری پیدا کنید و در نتیجه به آنها کمک کنید تا زندگی معتبرتری داشته باشند.

روش‌های معمول و ابزارهای مربیگری

مربیان در تمرین خود از انواع روش ها، ابزارها، فرم ها و تمرینات استفاده می کنند. استفاده از این روش ها و ابزارها بستگی زیادی به ارزش ها و تمرکز مربی و نیازها و ماهیت منحصر به فرد مشتری دارد. آنها برای مثال عبارتند از:

 • مجموعه ای واضح از استانداردها و اصول اخلاقی که ماهیت و دامنه رابطه مربیگری را هدایت می کند.
 • قراردادها و قراردادها برای ایجاد تفاهم و تعهدات روشن بین مربی و مشتری
 • فرم ها و چک لیست های مختلف برای جمع آوری سریع اطلاعات در مورد مشتری در مورد اطلاعات تماس، سابقه و غیره.
 • موجودی ها و تمرین هایی که به مشتریان کمک می کند تا ارزش ها و چشم انداز خود را برای خود روشن کنند.
 • گوش دادن عمیق برای درک واقعی ماهیت و نیازهای مشتری.
 • بررسی سوالات برای کمک به مشتری برای درک مفروضات و دیدگاه های خود در مورد خود و دنیای خود.
 • چالش های زیرکانه برای پیشبرد مشتری.
 • انعکاس و جمع بندی برای گرفتن نتیجه گیری و یادگیری برای مربی و مشتری.
 • هدف گذاری به طور متقابل با مشتری انجام می شود تا از جهت گیری روشن مداوم، حل مشکل، موفقیت و توسعه برای مشتریان اطمینان حاصل شود.

مهارت های مورد نیاز

مربیان زندگی باید ویژگی‌ها و مهارت‌های خاصی را داشته باشند و شخصیت مناسبی برای کار داشته باشند. تکمیل یک برنامه آموزشی می تواند به شما کمک کند تا دانش اولیه این مهارت ها را به دست آورید، اما اگر به فکر مربی شدن هستید، باید برخی از این ویژگی ها را داشته باشید. مربیان باید از کار با افراد و کمک به آنها برای حل مشکلات لذت ببرند. آنها باید مهارت های ارتباطی عالی داشته باشند، شنوندگان خوبی باشند، دیدگاهی مثبت و خوش بینانه داشته باشند، بخواهند تغییرات مثبتی در زندگی مشتریان خود ایجاد کنند و به رشد و توسعه شخصی خود علاقه داشته باشند.

آموزش و پرورش

اگرچه از نظر فنی می‌توانید بدون هیچ آموزشی مربی توسعه شخصی شوید، اما اگر مربیان می‌خواهند معتبر باشند، توصیه می‌شود که برخی از آموزش‌ها را انجام دهید. دریافت آموزش از یک سازمان معتبر قطعا به مربیان کمک می کند تا مشتریان را جذب کنند زیرا اگر آموزش مناسبی داشته باشند بسیار معتبرتر و قابل اعتمادتر هستند. 

آموزش مربی باید شامل مجموعه خاصی از شایستگی های اصلی ، از جمله اخلاق، ایجاد ارتباط با مشتری، ارتباط موثر، تسهیل یادگیری و نشان دادن نتایج، از جمله از طریق تعیین هدف و دستیابی باشد. بسته به سطح تخصص مورد نظر شما و اهداف سازمان، آموزش مربی می تواند چندین ماه یا سال طول بکشد.

کوچینگ زندگی در بریتانیا تنظیم نشده است، بنابراین شما باید تحقیقات خود را انجام دهید. قبل از اینکه به آنها متعهد شوید از مربیان آینده نگر در مورد تحصیلات و آموزش آنها بپرسید.

دایرکتوری های آنلاین را جستجو کنید تا مربیانی را بیابید که دارای عضویت در یک سازمان حرفه ای هستند و دارای پوشش بیمه ای و شرایط لازم هستند. با این حال، اگر با مربی خود کنار نیایید، صلاحیت ها و آموزش اهمیت چندانی ندارد.

داشتن یک رابطه عالی با مربی شما واقعا مهم است. اگر با مربی زندگی خود در هیوستون احساس راحتی نمی کنید ، چیز زیادی از این جلسه به دست نخواهید آورد. این ایده خوبی است که قبل از رزرو جلسه با یک مربی در تماس باشید. به این ترتیب می توانید قبل از اینکه زمان و پول خود را اختصاص دهید، احساس کنید مربی چگونه است.

کوچینگ ابزاری است که می تواند زندگی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد، بنابراین یافتن ابزار مناسب برای کمک به شما برای رسیدن به اهدافتان ضروری است.

خیاطی در سال های اخیر در میان جوانان به یک سرگرمی بسیار شیک تبدیل شده است.

مزایای کوچینگ: هدف، وضوح و اشتیاق در زندگی روزمره

 

مزایای کوچینگ

7 مزیت مربیگری شخصی

5 مزیت کوچینگ در سازمان ها

محصولات و خدمات زیادی وجود دارد که ادعا می‌کنند زندگی شما را تغییر می‌دهند – کوچینگ ممکن است تنها چیزی باشد که در واقع این وعده را برآورده می‌کند.

یکی از دوستانم آماده بود کارش را رها کند. دو ماه بعد از بازگشت از مرخصی زایمان، استرس و ناراحتی داشت. او اعتماد به نفس خود را از دست داده بود.

خوشبختانه – برای او و تیمش – او در عوض یک مربی گرفت. مربی او به او کمک کرد تا بیاموزد خود را کمی سست کند و روی مهم‌ترین چیز تمرکز کند. در عرض چند ماه، او به خود شایستگی و مشارکتی خود بازگشت. او به جای تبدیل شدن به یک آمار حفظ بد ، اهداف توسعه شغلی را برای آینده خود تعیین می کرد.

در lمرکز کوچینگ ایران، من داستان هایی را می شنوم که چگونه مربیان به مردم کمک کرده اند همیشه در راه های بزرگ و کوچک تغییر کنند.

نشان داده شده است که کوچینگ تأثیر مثبت و قدرتمندی بر اعتماد به نفس، سلامتی و عملکرد کاری دارد. هنگامی که یک مدیر مربیگری حرفه ای دریافت می کند، اعضای تیم آنها نیز از راهنمایی، توسعه رهبری و فرهنگ مربیگری که مدیر به سازمان بازگردانده است، بهره مند می شوند.

مزایای کوچینگ

کوچینگ یک مداخله بهزیستی بسیار شخصی و فردی است. در آخرین جلسه مربیگری با اعضای مرکز کوچینگ ایران  ، ما چیزهای زیادی در مورد چگونگی ارائه نتایج قابل اعتماد مربیگری برای همه نوع افراد آموخته ایم.

رابطه با یک مربی بر خلاف هر رابطه شخصی یا حرفه ای دیگری است. یک کوچ از طریق آموزش و تخصص خود، مربی را به طور کل نگر می بیند و مربی را تشویق می کند تا تمام خود را به جلسات مربیگری برساند.

یک مربی  به فرد کمک می‌کند تا از طریق مدل Whole Person™، خودآگاهی را در مورد نقش‌ها و ابعاد مختلف زندگی خود ایجاد کند . این یک مداخله قدرتمند است زیرا فرآیند کوچینگ با شرایط فردی تطبیق می‌یابد، با افراد در جایی که هستند، با چیزهایی که نیاز دارند و زمانی که به آن نیاز دارند ملاقات می‌کند.

در حالی که جلسات کوچینگ توسط یک متخصص آموزش دیده تسهیل می شود، آنها کنترل را کاملاً در دستان عضو قرار می دهند. کوچینگ خوب و خبره برای توانمندسازی افراد برای یافتن پاسخ های خود در درون خود طراحی شده است. در مشارکت مربیگری، این مربی است که اهداف را تعیین می کند، کتاب بازی را تعریف می کند و تعیین می کند که موفقیت چگونه به نظر می رسد.

کوچ تخصص متعهد را ارائه می دهد، بینش، دیدگاه و ذهنیت رشد را به رابطه مربیگری می آورد.

تا همین اواخر، مربیگری به طور حکایتی درست بود، اما هنوز از نظر تجربی تأیید نشده بود. مرکز کوچینگ ایران  در حال تغییر آن است. علم پشت کوچینگ برای بهبود بهزیستی ذهنی برای پاسخ به سؤالات اساسی در مورد تأثیر و ROI ساخته شده است .

داده‌ها همچنین به مربیان کمک می‌کند تا مداخلات و تمرین‌هایی را که برای افراد مختلف که با چالش‌های خاص مواجه هستند مؤثرتر هستند، بررسی کنند.

با این اطلاعات، رشد قابل پیش‌بینی است – از الگوهایی پیروی می‌کند که کدام نواحی اولین و سریع‌ترین رشد را دارند و به زمان بیشتری نیاز دارند. درک الگوی منحصر به فرد انسانی مربیگری، رشد و توسعه به افراد و سازمان ها کمک می کند تا بدانند چه مدت باید متعهد شوند، پیشرفت چگونه به نظر می رسد و چه زمانی باید انتظار نتایج را داشته باشند.

7 مزیت مربیگری شخصی

کوچینگ اجرایی خبره می تواند تأثیر عمیقی بر زندگی شخصی و حرفه ای افراد داشته باشد. این مزایا می‌تواند فوری باشد، اما در طول سال‌ها، از نقشی به نقش دیگر، در طول یک حرفه و یک عمر، به سود خود ادامه می‌دهد. بسیاری از مزایای شرکتی یا برنامه های آموزشی نمی توانند چنین ادعایی داشته باشند.

یکی از راه‌هایی که کوچینگ به افراد کمک می‌کند این است که به آنها کمک می‌کند خود را واضح‌تر ببینند. یک مربی فضا و ساختاری را برای انعکاس فراهم می کند که برای یادگیری و رشد لازم است. آنها به شما کمک می کنند تا بفهمید ارزش های شما چیست و اقدامات شما در کجا از ارزش ها یا اهداف بیان شده شما متفاوت است.

یک مربی خوب می تواند به شما کمک کند تا با آنچه در زندگی و کار خود دوست دارید ارتباط برقرار کنید.

برخلاف درک کلاسیک که فشار برای حداکثر عملکرد ضروری است ، اکنون می دانیم که فشار بالا در واقع باعث کاهش کارایی افراد می شود. از سوی دیگر، تناسب ذهنی با افزایش بهره وری، همکاری، نوآوری و رضایت شغلی همراه است.

تحقیقات مرکز کوچینگ ایران  نشان داده است که افراد تمایل دارند مهارت های آمادگی ذهنی را به ترتیب خاصی ایجاد کنند . ایجاد این مهارت‌های اصلی، پایه و اساس شایستگی‌های عمیق‌تر و ظریف‌تر را ایجاد می‌کند. در اینجا نگاهی به برخی از زمینه های کلیدی رشد برای مربیگری فردی می اندازیم:

1. خودآگاهی

در یک مطالعه اخیر، تحقیقات مرکز کونشان داد که اولین زمینه مهم توسعه برای اکثر شرکت کنندگان، درون نگری است. این یک مهارت اساسی برای پیشرفت شخصی و حرفه ای است. پس از ایجاد این امر، اعضا می توانند برای ایجاد بینش عمیق تر در مورد آنچه که می خواهند و زمینه های رشد آینده کار کنند.

2. انعطاف پذیری

با بازخورد و بهبود خودآگاهی، افراد تحمل استرس را بهبود می‌بخشند.  وقتی رهبران انعطاف پذیرتر می شوند، بهتر می توانند با شرایط در حال تغییر یا نامطلوب به طور موفقیت آمیزی سازگار شوند. به نوبه خود، این احتمال فرسودگی شغلی را کاهش می دهد و رضایت کلی از زندگی (و شغلی) را بهبود می بخشد.

3. همکاری

کار در تیمی که در آن همه متعهد به توسعه شخصی هستند چیز خاصی وجود دارد. افراد بهتر می توانند انگیزه ها و تعهدات اساسی همه افراد گروه را درک کنند. آنها از کاهش تعارض و افزایش اعتماد به نفس در تصمیم گیری سود می برند. افراد در مدیریت زمان بهتر هستند و به طور موثرتری به تیم کمک می کنند .

مزایای-کوچینگ-کمک کردن به یک نفر

4. خودکارآمدی

مؤلفه‌های اصلی خودکارآمدی یادگیری از طریق تجربیات دیگران و تأیید شدن توسط افرادی است که به آنها اعتماد دارید. این عوامل بلوک های کلیدی در رابطه مربیگری هستند. ایجاد استراتژی برای رسیدن به اهداف و جشن گرفتن این موفقیت ها با یک مربی، راه اصلی برای ایجاد اعتماد به نفس در خود است.

5. ارتباطات

همه انواع کوچینگ تأثیر مفیدی بر مهارت های ارتباطی دارند. توسعه مهارت‌های ارتباطی مؤثر می‌تواند به افراد در تمام جنبه‌های زندگیشان کمک کند – چه در محیط کار و چه خارج از آن. این تأثیر مثبت خود را بر استرس دارد – که مطمئناً با ارتباطات ضعیف تشدید می شود.

6. تعادل کار و زندگی

با کوچینگ، افراد برای تعیین اولویت‌های خود وقت می‌گذارند و تلاش می‌کنند تا آنها را بخشی بزرگ‌تر از زندگی‌شان کنند. این به آنها قدرت می دهد تا تعادل کار و زندگی بهتری را حفظ کنند. این افراد تمایل بیشتری به کسب رضایت شغلی و زندگی دارند. این را می توان به بهبود مراقبت از خود و همسویی بیشتر با اهداف آنها نسبت داد.

7. افزایش سلامت روان

در سه ماه اول با یک مربی، اعضای مرکز کوچینگ ایران شاهد کاهش 38 درصدی در کسالت بودند . در میان ابعاد دیگر سلامت روان، رضایت از زندگی، هدف و ارتباط اجتماعی بهبود می یابد. اینها، همراه با تنظیم عاطفی، به طور قابل اعتمادی سلامت روان را برای شرکت کنندگان مربی بهبود می بخشد.

5 مزیت کوچینگ در سازمان ها

برای مراقبت از غازی که تخم طلایی می گذارد باید گفت. به همین دلیل است که برخی از شرکت‌ها مربیگری اجرایی را به مجموعه‌ای محدود از پتانسیل‌های بالا محدود می‌کنند. اما کارمندان در سراسر سازمان می توانند از مربیگری حمایتی بهره مند شوند، چه در حال ایفای نقش جدیدی باشند، چه گزارش های مستقیم تهیه کنند و چه به طور غیررسمی بر تیم خود تأثیر بگذارند.

وقتی کارمندان شما خوشحال هستند، احساس حمایت و شایستگی می کنند و احساس تعلق دارند، مزایای انسانی و مزایای نهایی نیز وجود دارد. بهره وری و عملکرد بالا می رود. هنگامی که آنها در کار خود معنا پیدا می کنند و احساس هدف می کنند، تعلق، رضایت و قصد ماندن همگی بهبود می یابند.

هنگامی که کوچینگ در سطح سازمانی اجرا می شود، مزایای آن واقعاً عمیق است. کوچینگ سازمانی با تیم هایی کار می کند که یک سازمان را تشکیل می دهند. اما حتی زمانی که دسترسی به مربیگری به صورت یک به یک باشد، کل تیم در زمینه‌های کلیدی بهبود می‌یابد.

1. افراد را توانمند می کند

کوچینگ افراد یک سازمان را تایید، حمایت و توانمند می کند . این به آنها یک حزب بی طرف می دهد تا با نگرانی های مربوط به پیشرفت حرفه ای مقابله کنند و همچنین فضای امنی برای تمرین مکالمات دشوار فراهم می کند.

2. مشارکت کارکنان را افزایش می دهد

وقتی کارمندان احساس می‌کنند که باید بخشی از زندگی یا هویت خود را در محل کار پنهان کنند ، تأثیر منفی شدیدی بر تعلق و تعامل دارد. با این حال، هنگامی که افراد تشویق می شوند تا تمام خود را به کار بیاورند ، به احتمال زیاد درگیر، سازنده و از شغل خود راضی هستند.

مزایای-کوچینگ-گفتگوی سه نفر

3. عملکرد فردی را بهبود می بخشد

حتی متعهدترین مدیران هم زمان نامحدودی برای صرف مربیگری کارکنان خود ندارند. بیشتر آنها فقط برای رسیدگی به جنبه های عملکرد فوق العاده خوب – یا فوق العاده ضعیف – وقت می گذارند. کوچینگ یک نقطه تماس اضافی و متمرکز بر رشد را برای کارمندان در طول هفته فراهم می کند. این به نوبه خود عملکرد فردی و تیمی را بهبود می بخشد.

4. سطح عمیق تر یادگیری

دلیلی وجود دارد که آموزش شرکتی شما کارمندانتان را به خواب می‌برد . وقتی افراد شخصاً در فرآیند یادگیری سرمایه گذاری می کنند، بهتر یاد می گیرند – و اطلاعات بیشتری را حفظ می کنند. کار با مربی برای طیف وسیعی از سبک های یادگیری جذاب است . علاوه بر این، اتصال مهارت های جدید به اهداف فعلی و برنامه های کاربردی زندگی واقعی، به کارگیری آموخته های جدید را آسان تر می کند.

5. تعهد بالای کارکنان

وقتی شرکت‌ها تعهد واقعی به رفاه کارکنان خود نشان می‌دهند، کارکنان تمایل دارند به همان شکل پاسخ دهند. کار با یک مربی حفظ، رضایت شغلی، مشارکت و انگیزه را بهبود می بخشد.

نتیجه

خوب است اگر یک شبه برای رشد شخصی و حرفه ای یک اصلاح وجود داشته باشد. کوچینگ یک راه حل مخفی نیست. علمی است.

کار با مربی ابزاری باورنکردنی و قدرتمند است که به ایجاد یک محیط کاری سازنده تر و جذاب تر کمک می کند. کوچینگ زندگی می تواند به شما در اهداف توسعه شخصی کمک کند. مزایای کوچینگ هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای برای افراد و تیم ها عمیق است. و به عنوان یک رهبر، توسعه مهارت های مربیگری شما سودی برای سازمان شما دارد.