دوره آموزشی مهارت های کوچینگ سلامتی 

کوچینگ مدیران

دوره آموزشی مهارت های کوچینگ سلامتی

کوچ سلامتی نوعی از متخصصین مراقبت های بهداشتی است که به مشتریان در تنظیم و دستیابی به اهداف سلامتی خود، به طور معمول در مورد سلامت جسمی و عاطفی کمک می کند . این اهداف ممکن است شامل کاهش وزن یا بهبود رابطه آنها با بدن یا غذا باشد. هدف مشترک دیگر: یافتن انگیزه برای ایجاد تغییر و پایبندی به آن.

مربیان سلامتی بر سلامت فیزیکی، عاطفی و رفتاری مشتری خود تمرکز می کنند. در حالی که مشتری اغلب یک هدف خاص دارد، مربی سلامتی معمولاً سبک زندگی آنها را به طور کلی تر مورد توجه قرار می دهد.

هدف اصلی آنها کمک به دیگران برای اتخاذ یک سبک زندگی مثبت و ایجاد تغییرات رفتاری برای حمایت از اهداف آنها است. آنها ممکن است به عنوان متخصص تغذیه یا رژیم درمانی دو برابر شوند و به مردم کمک کنند تا بیشتر مراقب عادات غذایی خود باشند .

مربیان مجبور نیستند به طور انحصاری با مشتریان به صورت انفرادی کار کنند. آنها همچنین ممکن است در سالن های ورزشی، فروشگاه های مواد غذایی، مدارس، کلینیک ها و بیمارستان ها کار کنند. مربیان افراد را توانمند می کنند و آنها را در قبال اعمالشان مسئول نگه می دارند.

مربیان تندرستی به طور فعال یک رویکرد جامع به سلامت را تمرین می کنند. آنها به جای درمان علائم یک بیماری، فرد را به عنوان یک کل درمان می کنند. این امر مربیگری سلامتی را از سایر پزشکان متمایز می کند.

در مرکز کوچینگ ایران ، ما از رویکرد کل فرد برای تحول انسانی از طریق رشد شخصی، ارتباط اجتماعی، تناسب ذهنی ، و پیشرفت شغلی و رهبری دفاع می‌کنیم.

کوچینگ ما فراتر از سلامتی است، اما این یک حوزه مشترک است که مردم ابتدا به دنبال حمایت هستند. ما سفر را زیر پا نمی گذاریم – تغییر دشوار است. اما اگر مایل به انجام این کار هستید، ما اینجا هستیم تا شما را راهنمایی کنیم تا در مسیر زندگی و تبدیل شدن به بهترین فردی که می توانید باشید.

چشم انداز و اهداف کلی برنامه  کوچینگ سلامتی

چشم انداز و اهداف کلی برنامه کوچینگ سلامتی عبارتند از:

1. ترویج سلامت و بهبود تندرستی در بین افراد و جامعه.

2. آموزش روش‌های بهداشتی و حفظ سلامت برای افراد.

3. کمک به افراد برای ایجاد الگوهای سلامتی در زندگی‌شان و تغییر رویه‌های نامطلوب.

4. بهره‌گیری از تکنیک‌ها و روش‌های کوچینگ برای بهبود شرایط سلامتی و بهتر کردن کیفیت زندگی.

5. تشخیص و رفع مشکلات سلامتی افراد و پیگیری بهبود وضعیت آن‌ها.

6. آموزش اصول تغذیه سالم و جلوگیری از بیماری‌های داخلی و خارجی.

7. ارتقای شیوه‌های زندگی و فعالیت‌های بدنی سالم و آگاهانه.

8. کاهش ریسک بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، عوارض مربوط به چاقی و چربی خون.

9. تشویق به مراجعه به پزشک و انجام آزمایش‌ها پیشگیری و درمانی.

10. افزایش ایمنی و محافظت از سلامتی در برابر بیماری‌های واگیر.

11. تشویق به رفت و آمد در فضای باز، فعالیت‌های فیزیکی و زندگی سالم.

12. ارتقای شناخت و آگاهی در مورد بیماری‌ها و تشویق به رفتار سلامت برای جلوگیری از شیوع بیماری‌ها.

با این اهداف کلی، برنامه کوچینگ سلامتی می‌کوشد تا به یک جامعه سالم‌تر و متعادل‌تر کمک کند و برای پیگیری و بهبود وضعیت سلامتی افراد دست به کار شود.

جزئیات  دوره کوچینگ سلامتی:

 • دوره آموزش کوچینگ سلامتی شامل مباحث زیر می‌شود:1. مقدمه‌ای بر کوچینگ سلامتی و نحوه‌ی کار به عنوان یک کوچ سلامتی.2. بررسی معماری برنامه کوچینگ سلامتی و اصول اساسی طراحی برنامه.3. مدیریت شرایط مرتبط با سلامتی، چالش‌های مختلف مربوط به سلامتی و نحوه‌ی مدیریت آن‌ها.4. روش‌های پرسش و پاسخ، گوش دادن با تمرکز و همراهی در کار با مشتریان.

  5. بررسی مزایا و معایب استفاده از محصولات سلامتی و ترکیب آن‌ها با اصول تغذیه سالم.

  6. آموزش دیدگاه و روش‌های ارزیابی و برنامه‌ریزی مبتنی بر اهداف توانمندسازی، تعیین اولویت‌ها و شناسایی محدودیت‌های مرتبط با سلامتی.

  7. معرفی روش‌های مختلف بهره‌گیری از تکنولوژی در کوچینگ سلامتی، به عنوان مثال استفاده از اپلیکیشن‌های تناسب اندام، جایگزینی اعتیاد به اینترنت با حرکت بدنی، و غیره.

  8. ارزیابی شکست و اثربخشی کوچینگ سلامتی در مجموعه‌ای، سازمان یا خود شما به عنوان یک کوچ.

  9. نحوه نهایی تکمیل برنامه کوچینگ سلامتی و تحویل آن به مشتری.

  این دوره می‌تواند در قالب کلاس‌های حضوری، آنلاین یا ترکیبی برگزار شود. همچنین، دوره‌های آموزشی مختلفی در زمینه‌ی کوچینگ سلامتی وجود دارد که با توجه به نیاز و تجربه شما، می‌توانید در دوره‌های متنوعی شرکت کنید.

تعداد ساعات تماس دانش‌آموز:

این برنامه برای یک سال طراحی شده است، تکالیف و سایر فعالیت‌های آموزشی غیر مربی وجود دارد که باید ظرف 30 روز پس از تحویل برنامه تکمیل شود.

اهداف آموزشی دوره کوچینگ سلامتی: 

اهداف آموزشی دوره کوچینگ سلامتی شامل موارد زیر می‌شود:

1. آشنایی با مفاهیم کلی کوچینگ سلامتی و توری تاریخچه آن.

2. یادگیری روش‌های کوچینگ سلامتی و تجربه در ساختار و اصول کار با مشتریان.

3. آموزش تکنیک‌های ارزیابی و برنامه‌ریزی مبتنی بر اهداف توانمندسازی، تعیین اولویت‌ها و شناسایی محدودیت‌های مرتبط با سلامتی.

4. آشنایی با روش‌های مختلف انجام کوچینگ سلامتی و تقویت مهارت‌های گفتگو، شنیداری فعال، ارزیابی و تدوین برنامه.

5. آموزش روش‌های استفاده از تکنولوژی در کوچینگ سلامتی و یادگیری اصول ارزیابی محصولات سلامتی.

6. آشنایی با شیوه‌های ارزیابی شکست و اثربخشی کوچینگ سلامتی و یادگیری روش‌های حل مشکلات.

7. آموزش تکنیک‌های ارتباطی و روش‌های موثر برای افزایش اعتماد و رتبه‌ای برای تحویل کار به مشتریان.

8. توانایی بررسی و تشخیص مشکلات پزشکی و پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با سلامتی.

9. یادگیری اصول طراحی برنامه کوچینگ سلامتی جدید برای مشتریان.

10. توسعه مهارت‌های مدیریت زمان و استفاده از روش‌های کارآمد.

دوره کوچینگ سلامتی با هدف آموزش کاربردی تمام جوانب کوچینگ سلامتی برای توانایی‌های حرفه‌ای در کسب و کار کوچینگ سلامتی برنامه‌ریزی شده است.

فلسفه کوچینگ :

فلسفه کوچینگ ما از روانشناسی کوچینگ تحول آفرین نشأت می گیرد. بهترین شیوه های کوچینگ در محل کار. این برنامه ماهیتی جذاب و کاربردی برای زبان آموز دارد. تمام مطالب دوره بر اساس اصول یادگیری بزرگسالان و روانشناسی طراحی شده است.

تاریخ ها و مکان ها دوره کوچینگ سلامتی:

این یک برنامه درخواستی برای شرکت ها و سازمان هایی است که مایل به معرفی مهارت های مربیگری در سازمان خود هستند. برای دعوت از ما برای آوردن این دوره به سازمان شما تماس بگیرید.

زبان برنامه دوره کوچینگ سلامتی:

فارسی

نحوه تحویل:

این دوره به صورت آموزش طولانی مدت و در یک سال انجام می شود

شرکت کنندگان مورد نظر در دوره کوچینگ سلامتی:

 • شرکت‌کنندگان مورد نظر در دوره کوچینگ سلامتی عبارتند از:1. افرادی که قصد دارند حرفه کوچینگ را در حوزه سلامتی شروع کنند.2. کسب‌وکارهای کوچینگ سلامتی که به دنبال ارتقای مهارت‌های خود هستند.3. مشاوران و روانشناسان سلامتی که قصد دارند مهارت‌های کوچینگ را وارد پرسمان حرفه‌ای خود کنند.4. افرادی که در حوزه سلامتی فعالیت می‌کنند و به دنبال رشد و پیشرفت در حوزه خود هستند.

  5. دانشجویان رشته‌های سلامتی که به دنبال شرکت در دوره آموزشی مرتبط با حرفه و دوره کوچینگ سلامتی هستند.

  دوره کوچینگ سلامتی برای هر کسی که به دنبال شروع، توسعه، و یا بهبود کار خود در حوزه سلامتی و علاقه‌مند به یادگیری کوچینگ سلامتی است، بسیار مناسب است.

پیش نیاز دوره کوچینگ سلامتی:

هیچ پیش نیازی برای این دوره وجود ندارد، اما ما با سازمان هایی که مایل به اجرای این برنامه هستند صحبت می کنیم تا مطابقت با اهداف سازمانی، تیمی و فردی آنها را تایید کنیم.

سیاست های پرداخت شهریه، برداشت و بازپرداخت:

قیمت این برنامه بستگی به تعداد شرکت کنندگان و مکانی دارد که سازمانی که مایل است مربیان ما برای ارائه این دوره سفر کنند. هزینه ها / پرداخت ها غیر قابل استرداد است.

…………………………………………………………………………..

یافتن تعادل سالم: کوچینگ سلامتی چیست؟

مربی زن - انجام - لمس درمانی - تندرستی - مربیگری

 

کوچینگ سلامتی چیست؟

چه کسی باید کوچ سلامتی باشد؟

کوچینگ زندگی در مقابل کوچینگ سلامتی: تفاوت چیست؟

چگونه بفهمم که به یک مربی سلامت نیاز دارم؟

چرا کوچینگ سلامتی مهم است

5 نکته ای که باید در یک کوچینگ سلامتی به دنبال آن باشید

داشتن یک زندگی سالم و متعادل ساده است – در تئوری. خوب غذا خوردن، ورزش روزانه، مهربانی با خود و داشتن برنامه خواب منظم از اصول اولیه هستند.

اما زندگی اتفاق می افتد. گاهی اوقات نمی توانیم آنطور که باید از خود مراقبت کنیم. مشاغل، خانواده ها، اورژانس ها و بیماری ها همگی می توانند مانع ایجاد شوند. به علاوه، اگر برای خود اهمیتی قائل نباشیم، نمی توانیم به درستی از دیگران مراقبت کنیم.

هیچ شرمی در درخواست کمک برای مدیریت بهتر کارها وجود ندارد. همه ما مواقعی داریم که با انگیزه شخصی و حرفه ای به کمک نیاز داریم. اگر عوامل استرس زا در زندگی شما در حال انباشته شدن هستند، ممکن است بخواهید مربی سلامتی را در نظر بگیرید.

کوچینگ سلامتی چیست؟

کوچینگ سلامتی نوعی از متخصصین مراقبت های بهداشتی است که به مشتریان در تنظیم و دستیابی به اهداف سلامتی خود، به طور معمول در مورد سلامت جسمی و عاطفی کمک می کند . این اهداف ممکن است شامل کاهش وزن یا بهبود رابطه آنها با بدن یا غذا باشد. هدف مشترک دیگر: یافتن انگیزه برای ایجاد تغییر و پایبندی به آن.

مربیان سلامتی بر سلامت فیزیکی، عاطفی و رفتاری مشتری خود تمرکز می کنند. در حالی که مشتری اغلب یک هدف خاص دارد، مربی سلامتی معمولاً سبک زندگی آنها را به طور کلی تر مورد توجه قرار می دهد.

هدف اصلی آنها کمک به دیگران برای اتخاذ یک سبک زندگی مثبت و ایجاد تغییرات رفتاری برای حمایت از اهداف آنها است. آنها ممکن است به عنوان متخصص تغذیه یا رژیم درمانی دو برابر شوند و به مردم کمک کنند تا بیشتر مراقب عادات غذایی خود باشند .

مربیان مجبور نیستند به طور انحصاری با مشتریان به صورت انفرادی کار کنند. آنها همچنین ممکن است در سالن های ورزشی، فروشگاه های مواد غذایی، مدارس، کلینیک ها و بیمارستان ها کار کنند. مربیان افراد را توانمند می کنند و آنها را در قبال اعمالشان مسئول نگه می دارند.

مربیان تندرستی به طور فعال یک رویکرد جامع به سلامت را تمرین می کنند. آنها به جای درمان علائم یک بیماری، فرد را به عنوان یک کل درمان می کنند. این امر مربیگری سلامتی را از سایر پزشکان متمایز می کند.

در مرکز کوچینگ ایران  ، ما از رویکرد کل فرد برای تحول انسانی از طریق رشد شخصی، ارتباط اجتماعی، تناسب ذهنی ، و پیشرفت شغلی و رهبری دفاع می‌کنیم.

مربیگری ما فراتر از سلامتی است، اما این یک حوزه مشترک است که مردم ابتدا به دنبال حمایت هستند. ما سفر را زیر پا نمی گذاریم – تغییر دشوار است. اما اگر مایل به انجام این کار هستید، ما اینجا هستیم تا شما را راهنمایی کنیم تا در مسیر زندگی و تبدیل شدن به بهترین فردی که می توانید باشید.

مربی زن - انجام - لمس درمانی - تندرستی - مربیگری

 

چه کسی باید کوچ سلامتی باشد؟

مانند هر شغلی، شما می توانید مسیرهای مختلفی را برای تبدیل شدن به یک مربی سلامت معتبر دنبال کنید. با گذشت زمان، این قلمرو حرفه ای دستورالعمل های سخت گیرانه تری را در مورد مدارک تحمیل کرده است.

هیئت ملی کوچینگ سلامت و تندرستی (NBHWC) در سال 2016 برای اطمینان از استاندارد طلایی در خدمات مربیگری ایجاد شد. مربیان مشتاق باید یک آزمون گواهینامه را پشت سر بگذارند و در کار میدانی شرکت کنند.

اگر از خود می‌پرسید که آیا می‌توانید کوچینگ سلامتی خوبی باشید یا نه، در اینجا چند سوال وجود دارد که ابتدا باید از خود بپرسید:

 • آیا احساس می کنید برای کمک به دیگران برای داشتن یک سبک زندگی سالم فراخوانده شده اید ؟
 • آیا از سلامت روحی و جسمی حمایت می کنید ؟
 • آیا می خواهید به دیگران کمک کنید تا نقاط قوت خود را پیدا کنند؟
 • آیا احساس می کنید برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در مورد تحول سلامت فراخوانده شده اید ؟

مربی - حرفه ای - آموزش - تناسب اندام - زن - تندرستی - مربیگری

کوچینگ زندگی در مقابل کوچینگ سلامتی: تفاوت چیست؟

کوچینگ زندگی و سلامتی هر دو با مشتریان برای بهبود رفاه آنها کار می کنند. تفاوت هایی بین این دو نوع مربی وجود دارد، از جمله تمرکز، آموزش و رویکرد.

مربیان زندگی چه می کنند؟

یک مربی زندگی افراد را به سمت بهبود زندگی شخصی، شغلی و روابط خود راهنمایی می کند.

کوچینگ زندگی در درجه اول بر کمک به افراد تمرکز دارد:

 • یک آرزوی خاص را تحقق بخشید
 • اهداف زندگی آنها را دوباره تنظیم کنید
 • بهبود طرز فکر آنها
 • برای برداشتن گام‌ها به سمت هدف، برنامه و مسئولیت‌پذیری ایجاد کنید
 • استراتژی هایی را برای غلبه بر موانع خاصی که بین آنها و آن اهداف قرار دارد، توسعه دهید

مرد و زن - بررسی - یادداشت - سلامتی - مربی

کوچینگ سلامتی چه می کنند؟

در مقایسه، یک مربی تندرستی بر اهداف سلامت جسمی و روانی تمرکز دارد. هدف اصلی آنها کمک به شما در ایجاد عاداتی است که سبک زندگی شما را متناسب و بهبود می بخشد. شما با یک مربی سلامتی کار می کنید تا به اهداف شخصی خاصی مانند تغذیه سالم، کاهش استرس و ترک سیگار برسید.

یک مربی سلامتی سعی می کند از طریق تغییر سبک زندگی ، بهبود پایداری در رفاه شما ایجاد کند . آنها این کار را با کمک به شما برای تبدیل به روالی انجام می دهند که سلامت و تندرستی شما را در اولویت قرار می دهد.

مدت زمان جلسات می تواند از 15 دقیقه تا یک ساعت باشد. مربی شما از شما سوالاتی می پرسد تا در مورد شما به عنوان یک شخص و آنچه می خواهید به دست آورید درک کند و با هم مراحل رسیدن به آن اهداف را ترسیم کنید.

مربیان به شما تکالیف می‌دهند تا در مورد آرزوهای خود قبل از جلسات بعدی فکر کنید. مربی شما همچنین مطمئن خواهد شد که برنامه ای را که طراحی کرده اید دنبال می کنید. ژورنال نویسی یک راه عالی برای ثبت این فرآیند و پیگیری پیشرفت شما است.

مربی سلامتی شما شما را به سمت زندگی سالم راهنمایی می کند، اما آنها نمی توانند همه چیز را برای شما انجام دهند. یک مربی سلامت از نظر قانونی صلاحیت ارائه مشاوره در مورد موارد خاص را ندارد. آنها متخصص تغذیه، متخصص تغذیه، یا مربی شخصی معتبر نیستند. آنها می‌توانند راهنمایی کنند، اما دستورالعمل‌های خاصی در مورد اینکه چه ورزش‌ها یا رژیم‌هایی بهترین کمک را به شما می‌کنند ارائه نمی‌کنند.

مربی سلامتی شما می‌تواند به شما در ایجاد استراتژی‌هایی برای مدیریت استرس کمک کند، اما آنها نمی‌توانند تأثیرات فیزیکی استرس شما یا محرک‌های روانی را تشخیص دهند.

آن‌ها نمی‌توانند برای مواردی مانند آسیب‌های دوران کودکی یا سوءاستفاده یا تشخیص بیماری‌های روانی یا بیماری‌های جسمی، درمان ارائه دهند. اگر با مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنید یا فکر می‌کنید با شرایطی دست و پنجه نرم می‌کنید که بر استرس شما می‌افزاید، به پزشک یا متخصص سلامت روان مراجعه کنید .

برخی از افرادی که نیاز به حمایت پاسخگویی دارند، متن درمانی را موثر می دانند. این به طور کلی به دسترسی به یک متخصص سلامت روان از طریق یک برنامه تلفن همراه اشاره دارد. لازم نیست برای صحبت با کسی منتظر قرار ملاقات بمانید. اینکه برای شما کار می کند یا نه بستگی به نیازها، شرایط شخصی و ترجیحات شما دارد.

زن جوان در ژورنال خود می نویسد مربی تندرستی

چگونه بفهمم که به یک کوچینگ سلامت نیاز دارم؟

به طور متوسط ​​66 روز طول می کشد تا یک عادت جدید شکل بگیرد. افراد معمولاً 2 تا 6 ماه با یک مربی سلامت کار می کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند. اگر سعی می کنید چندین عادت جدید را به طور همزمان اتخاذ کنید، باید مدت بیشتری با یک مربی کار کنید.

پذیرش اینکه به کمک و حمایت نیاز دارید اولین قدم است. هر کسی می تواند با یک مربی مشورت کند. برخی از دلایل رایج افراد به دنبال مربیگری عبارتند از:

 1. یادگیری تکنیک های موثرتر مدیریت استرس
 2. انرژی و انگیزه خود را افزایش دهید
 3. پیدا کردن یک برنامه کاهش وزن قابل کنترل
 4. اولویت دادن به خودمراقبتی
 5. سالم تر خوردن
 6. ورزش بیشتر یا به روش هایی که بیشتر از آن لذت می برید
 7. رابطه خود را با بدن خود اصلاح کنید
 8. تنظیم مجدد پس از یک بیماری جدی، تصادف یا تشخیص
 9. ایجاد تعادل بین کار و زندگی
 10. مثبت تر بودن
 11. توسعه ذهنیت انعطاف پذیر

بیشتر مربیان سلامت و تندرستی تمایل دارند روی یک حوزه خاص از سلامتی مانند دیابت، سیگار کشیدن یا سلامت زنان تمرکز کنند. هنگامی که به دنبال یک مربی هستید، در مورد علایق و زمینه های تخصصی آنها پرس و جو کنید. از پرسیدن سؤالات، بررسی اعتبار آنها نترسید و برای یافتن مربی مناسب وقت بگذارید.

مربی یوگا به شاگردانش کمک می کند مربی تندرستی

چرا کوچینگ سلامتی مهم است

کوچینگ سلامتی برای ذهن، بدن و روح شما مهم است . این به شما کمک می کند تا اهدافی را تعیین کنید که عادات و روال های زندگی سالم را معرفی می کند.

مربیان سلامتی کار می کنند تا به شما بیاموزند که ارزش گذاری برای سلامتی شما در آینده چه سودی برای شما خواهد داشت، زیرا زمان و تلاش شما پس از توقف دیدن مربی خود از بین نمی رود.

یک مطالعه نشان داد که پس از تکمیل یک برنامه مربیگری سلامتی 12 هفته ای افراد، 24 هفته پس از پایان برنامه به سطوح بالاتری از خودکارآمدی و کیفیت زندگی بهتر ادامه دادند .

آنها سطح فعالیت بدنی خود را بهبود بخشیدند و بینش بهتری در مورد چگونگی مراقبت از سلامتی خود از طریق عادات سالم ایجاد کردند. به آنها یاد داد که چگونه اهداف شخصی تعیین کنند و برای دستیابی به آنها تلاش کنند. پس از پایان برنامه، مزایا ناگهان ناپدید نشدند.

و مربیگری سلامتی تنها به نفع افراد نیست. یک محل کار زمانی که منابع و برنامه هایی را برای سلامتی کارکنان فراهم می کند، از مزایای بسیاری برخوردار می شود.

جانسون و جانسون گفت که در دهه گذشته حدود 250 میلیون دلار در هزینه های مراقبت های بهداشتی صرفه جویی کرده اند زیرا برنامه های سلامتی را برای کارکنان خود ایجاد کرده اند . به ازای هر دلاری که برای آموزش سلامتی خرج می شود، بازده آنها 2.71 دلار بود.

علاوه بر صرفه جویی در پول، کسب و کارهایی که از سلامت کارکنان حمایت می کنند، بهره وری بالاتری را در بین کارکنان با نرخ فرسودگی پایین تر مشاهده می کنند. این ابتکارات سلامتی روحیه را تقویت می کند و محیط کار آنها را به مکانی راحت و دلپذیر تبدیل می کند.

مربی زن - انجام - لمس درمانی - تندرستی - مربیگری

5 نکته ای که باید در یک کوچینگ سلامتی به دنبال آن باشید

هنگامی که به دنبال یک مربی سلامتی هستید، مواردی که باید به دنبال آنها باشید عبارتند از:

 1. گواهینامه. هر کسی می تواند خود را مربی خطاب کند ، اما گفتن آن باعث نمی شود که اینطور باشد. یک برنامه آموزشی مربی سلامتی به افراد کمک می‌کند تا مربیان معتبری شوند که بفهمند چگونه به طور حرفه‌ای به نیازهای مردم رسیدگی کنند. بررسی کنید که تحصیلات و رزومه مربی شامل یک برنامه گواهینامه به رسمیت شناخته شده توسط فدراسیون بین المللی مربیگری (ICF) باشد.
 2. مهارت های گوش دادن . یک مربی باید بیشتر از اینکه حرف بزند گوش کند . هر نوع مربی باید به شما کمک کند تا مهارت های کمک به خودتان را توسعه دهید، نه اینکه پاسخ یا “برنامه” بدهد.
 3. گزینه ها، نه «باید». یک مربی وجود دارد تا توصیه کند و راه حل هایی بیابد که به بهترین وجه با نیازها و سبک زندگی شما مطابقت داشته باشد، نه اینکه شما را مجبور به انجام این یا آن کار کند.
 4. مناسب برای نیازهای شما این کمک می کند که زمینه های تخصص یک مربی را بشناسید تا مطمئن شوید که آنها برای راهنمایی شما در جهت درست مجهز هستند.
 5. برنامه های متنوع. بسیاری از مربیان انواع مختلفی از برنامه ها مانند جلسات مربیگری فردی یا گروهی را ارائه می دهند. به لطف درجه بالایی از اتصال که جامعه ما را تعریف می کند، گزینه های بی پایانی وجود دارد. همانطور که به مربیگری سلامتی نگاه می کنید، باید مطمئن شوید که می توانید با فردی کار کنید که می تواند به شما کمک کند تا میدان را محدود کنید و بهترین مسابقه را پیدا کنید.

در مرکز کوچینگ ایران ، ما اینجا هستیم تا این انتخاب را بسیار ساده تر کنیم: ما بهترین را برای شما می خواهیم. مربیان معتبر ما اینجا هستند تا بدون توجه به شرایط و نیازهای شما، پشتیبانی شخصی ارائه دهند.

مربی زن - انجام - لمس درمانی - تندرستی - مربیگری

……………………………………………………………………………

درباره کوچینگ سلامتی بیشتر بدانید

مربی سلامت و تندرستی چیست و چرا اهمیت دارد؟

بسیاری از مردم می دانند که برای تقویت یک زندگی سالم چه کاری باید انجام دهند.

یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و از غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید، حرکت منظم داشته باشید، خواب را در اولویت قرار دهید، استرس را کاهش دهید، و دیدگاه مثبتی نسبت به زندگی که شامل هدف، معنا و ارتباط با دیگران است را در خود پرورش دهید.

با این حال، این چک لیست به ظاهر ساده و رضایت حاصل از زندگی و رفاه به بسیاری اشاره دارد.

مربیان سلامتی یک فرصت منحصر به فرد برای حمایت از مشتریان خود در ایجاد تغییر پایدار و معنادار سبک زندگی و تحول شخصی به سمت رفاه دارند.

 

در این مقاله به بررسی…

 • مربی سلامتی چیست؟
 • چرا مربیان سلامتی مهم هستند؟
 • برخی از مشاغلی که می توانید به عنوان یک مربی سلامتی بدست آورید چیست؟
 • چگونه یک مربی سلامتی شویم
 • تفاوت بین یک مربی سلامت، مربی زندگی، و مربی سلامت چیست؟

یک مربی سلامتی که با مشتری خود قدم می زند

مربی سلامتی چیست؟

اصطلاحات همپوشانی تناسب اندام، سلامتی و رفاه اغلب در صنعت تناسب اندام و عموم اشتباه گرفته می شوند. سلامتی توسط NASM به عنوان “سفر شخصی فرد به سمت بهبود ذهنی، فیزیکی، اجتماعی و عاطفی زندگی” تعریف شده است.

ترجمه: این فقط رفتارها یا عادات سالم یک فرد نیست، بلکه فرآیند انتخاب های مداوم و آگاهانه است که به نوبه خود زندگی آن فرد را بهتر، سالم تر، مرتبط تر و از نظر احساسی رضایت بخش می کند.

وظیفه یک مربی سلامتی این است که از یک فرد در فرآیند این انتخاب ها حمایت کند. تاکید بر این نکته مهم است که کوچینگ سلامتی تجویزی نیست، به این معنی که آنها به مشتریان خود نمی گویند چه کاری انجام دهند. در عوض آنها به مشتری خود کمک می کنند تا انتخاب های خود را برای خود بررسی کند و در یک سفر سلامتی تکراری، شخصی و منحصر به فرد حرکت کند.

مربیان سلامتی علم پشت رفتارهایی را که سلامت و تندرستی کل نگر را ایجاد می کنند، درک می کنند. سپس از هدایای منحصر به فرد و تخصص خود برای حمایت از مشتریان خود استفاده می کنند. این نقش مربیگری در میان متخصصان سلامت، تناسب اندام و تندرستی منحصر به فرد است.

بیایید به یک مثال نگاه کنیم…

مربیان اغلب با سایر متخصصان متحد مانند یک مربی شخصی یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی کار می کنند. هم با یک متخصص تناسب اندام یا یک پزشک، مشتری شما برای تهیه نسخه به تخصص خود تکیه می کند. به آنها دقیقاً گفته می شود که چه کاری انجام دهند، چه تعداد ست و تکرار یا چه دارویی مصرف کنند.

با این حال، تحقیق در مورد تغییر رفتار به ما می گوید که گفتن اینکه چه کاری باید انجام دهید موثرترین راه برای ایجاد تغییرات مثبت بلند مدت نیست.

به همین دلیل است که در کوچینگ تمرکز بر هدایت فرآیند داخلی مشتری است . بنابراین آنها می توانند تغییرات پایدار را تا مدت ها پس از پایان مربیگری ایجاد کنند و ادامه دهند.

یک مربی سلامتی که با مشتری خود قدم می زند

مهارت های مربی سلامتی

مهارت‌های مربیان سلامتی در حوزه‌های تثبیت‌شده‌ای مانند تغذیه، خواب، حرکت و شیوه‌های بازیابی و همچنین سلامت عاطفی، مدیریت استرس، بازیابی روان‌شناختی و طرز فکر متمرکز است.

مربیان سلامتی به مشتریان کمک می کنند تا اهداف ذهنی و عینی مرتبط با سلامتی خود را تعیین کنند و سپس موانع و زمینه های چالش در مسیر رسیدن به آن اهداف را کشف کنند. یکی دیگر از جنبه های منحصر به فرد مربیگری سلامتی، تأکید آن بر مراقبت از خود و شفقت به خود است.

مربیان سلامتی مشتریان خود را تشویق می کنند تا نیازهای خود را اولویت بندی کنند و در طول سفر سلامتی خود با خود مهربان باشند، به جای اینکه بیش از حد به خود فشار بیاورند یا احساس گناه کنند.

به طور کلی، کوچینگ سلامتی یک رویکرد منحصر به فرد برای تناسب اندام و تندرستی است که به هم پیوستگی جنبه های مختلف زندگی یک فرد را تشخیص می دهد و مراقبت فردی و شفقت به خود را در اولویت قرار می دهد.

یک مربی سلامتی چه کاری می تواند انجام دهد؟

مربیان معمولاً با مشتریان خود برای جلسات انفرادی یا گروهی کوچک ملاقات می کنند. آنها در طول جلسات خود، از مراجعان با ابزارهای مختلف حمایت می کنند تا نه تنها رفتار آنها، بلکه واکنش های ذهنی و عاطفی آنها را به آن رفتار بررسی کنند.

مربی و مشتری با هم برنامه‌های عملی ایجاد می‌کنند، راه‌حل‌های طوفان فکری ایجاد می‌کنند و موانع احتمالی موفقیت بلندمدت مشتریان را برطرف می‌کنند. اگرچه مربی حمایت می‌کند و اطلاعاتی را ارائه می‌کند، مسئولیت تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی برای او مفید است، بر عهده مشتری است.

آیا مربیان سلامتی مانند درمانگر هستند؟

مربیان درمانگر نیستند و بنابراین بیماری یا اختلالات روانی یا جسمی را تشخیص یا درمان نمی کنند. با این حال، چالش‌های فرعی بالینی احتمالاً پیش خواهند آمد.

مربیان خبره در مورد نحوه حمایت از مشتری از طریق بررسی چالش های عاطفی یا رفتاری آموزش دیده اند و می توانند مهارت های ذهنی و عاطفی مرتبط را به مشتریان آموزش دهند. این مهارت‌های حل مسئله نه تنها به مشتری برای رسیدن به اهداف فعلی‌اش کمک می‌کند، بلکه ابزارهای مداومی هستند که مشتریان را مدت‌ها پس از جلسه جاری به جلو سوق می‌دهند.

این مهارت ها ممکن است شامل …

 • قالب بندی مجدد گفتگوی درونی و خودگفتاری در لحظه
 • چگونه اهداف را شکست دهیم
 • بررسی و درک واکنش های عاطفی به رفتار
 • برخورد با شرم
 • تمرکز بر قدرت
 • پیدا کردن انگیزه در هنگام احساس گیر افتادن

چرا مربیان سلامتی مهم هستند

تغییر می تواند سخت باشد. طبق گزارش مرکز پزشکی بوستون، تخمین زده می‌شود که سالانه ۴۵ میلیون آمریکایی رژیم می‌گیرند و آمریکایی‌ها سالانه ۳۳ میلیون دلار برای محصولات رژیمی خرج می‌کنند ، اما تقریباً دو سوم آمریکایی‌ها اضافه وزن یا چاق هستند.

به طور مشابه، CDC گزارش می‌دهد که در سال 2015، 68 درصد از سیگاری‌ها گفتند که می‌خواهند سیگار را ترک کنند و در سال 2018، 55 درصد از سیگاری‌ها اقدام به ترک کردند اما تنها 7.5 درصد موفق شدند.

CDC همچنین گزارش می دهد که از هر 4 بزرگسال آمریکایی، تنها 1 نفر فعالیت بدنی توصیه شده را انجام می دهد و 31 میلیون آمریکایی بالای 50 سال کم تحرک هستند که هزینه آن سالانه 117 میلیارد دلار افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی است.

مردم اغلب می‌دانند چه کاری باید انجام دهند، اما در تلاش هستند که چگونه رفتارهای سالم را به روش‌های پایدار و مثبت در زندگی خود بگنجانند.

مزایای کوچینگ

در طول چند دهه اخیر، تحقیقات تکنیک هایی را برای چگونگی حمایت مثبت از تغییر تکامل داده است. کوچینگ به یک طرف بی طرف در زندگی اجازه می دهد تا اطلاعات مبتنی بر شواهد را ارائه دهد، رفتار فعلی را تامل کند و راه حل های ممکن را طوفان فکری کند.

آنها این کار را با توجه مثبت بدون قید و شرط انجام می دهند، موقعیت بدون قضاوت حمایت از مشتری خود برای ایجاد تغییرات پایدار که برای آنها مفید است.

مربیان سلامتی نه تنها در زمینه مربیگری آموزش دیده اند، بلکه اطلاعاتی در مورد شیوه های زندگی مرتبط با سلامتی دارند. این ترکیبی منحصر به فرد از درک فیزیولوژیکی با ابزارهای روانشناختی است که از بهبود زندگی فرد حمایت می کند.

چگونه مربیان سلامتی تغییرات پایدار را ترویج می کنند

این ترکیب منحصربفرد از ابزارها همچنین به مربی اجازه می دهد تا از مشتری در ایجاد تغییرات مثبت حمایت کند.

اعمال نفوذ پدیده‌هایی مانند اثر انتقال، که در آن یک تغییر مثبت در یک حوزه از زندگی باعث ایجاد تغییرات مثبت در حوزه‌ای دیگر می‌شود، یا مارپیچ‌های صعودی، که در آن تقویت عاطفی ناشی از تغییرات معنادار، فرصتی را برای تغییرات دشوارتر ایجاد می‌کند.

با درک نحوه کار این مکانیسم ها و چگونگی ایجاد جرقه یک مربی سلامتی، نه تنها در آینده نزدیک، بلکه در ایجاد تغییرات پایدار که فرصت تغییر سبک زندگی را ایجاد می کند، از مشتری خود حمایت می کند.

برخی از مشاغلی که می توانید به عنوان یک مربی سلامتی بدست آورید چیست؟

کوچینگ سلامتی یک رشته به سرعت در حال توسعه است و تقاضا برای مربیان سلامتی در حال افزایش است. علاوه بر کار خصوصی، برخی از مشاغل احتمالی شامل کار برای…

 1. شرکت های مربیگری
 2. سالن های بدنسازی و باشگاه های سلامت
 3. شرکت هایی با ابتکارات سلامتی

یک مربی سلامتی که با مشتری خود قدم می زند

1. شرکت های کوچینگ

مربیانی که از امنیت کار برای شخص دیگری قدردانی می کنند، ممکن است به دنبال استخدام توسط یک شرکت مربی باشند. این شرکت گروه‌هایی از مربیان، از تعداد انگشت شماری کوچک تا صدها مربی را به کار می‌گیرد و بازاریابی، طرح‌های جلسات و ابزارهای برند را ارائه می‌دهد. مشتری به شرکتی که مشتری را با مربی هماهنگ می کند، پول می پردازد.

مزایای کار در یک شرکت مربیگری

 • سربار کم
 • دسترسی آسان به مشتریان

معایب کار در یک شرکت کوچینگ

 • شرکت مقیاس پرداخت شما را تعیین می کند
 • مشتریان با شرکت و برند ارتباط برقرار می کنند و ممکن است به عنوان مربی خود در کنار شما نمانند، و شرکت ممکن است دیکته کند که جلسات مربیگری شما برای اطمینان از ثبات در سراسر شرکت چه کار می کند.

2. باشگاه های بدنسازی و سلامت

با اهمیت روزافزون سلامت روانی و عاطفی در زندگی افراد، مربیان سلامت این فرصت را دارند که خدمات خود را در محیط‌های مختلف از جمله سالن‌های ورزشی و باشگاه‌های سلامت ارائه دهند.

از آنجایی که افراد بیشتری سلامتی را در اولویت قرار می دهند و به دنبال راه حل های کل نگر هستند، ارائه خدمات مربیگری سلامتی می تواند افزوده ارزشمندی به پیشنهادات باشگاه یا خدمات جداگانه ای باشد که اعضا می توانند برای آن هزینه پرداخت کنند.

بسته به شرایط، مربیگری سلامتی را می‌توان با نیازهای اعضای بلندمدت باشگاه یا بازدیدکنندگان از یک استراحتگاه، اسپا یا تأسیسات کوتاه‌مدت تنظیم کرد.

مزایای کار در باشگاه ورزشی یا باشگاه سلامت

 • مجموعه ای از اعضای موجود
 • رفیق همفکران و جامعه
 • ثبات اشتغال توسط تسهیلات
 • سربار کم

معایب کار در باشگاه یا باشگاه سلامت

 • تسهیلات مقیاس پرداخت را تعیین می کند
 • تعداد محدودی از افراد برای کار با آنها
 • شرکت ممکن است ساختار خاصی داشته باشد که مربی بخواهد روی آن تمرکز کند

3. شرکت ها

جدیدترین این گزینه‌ها، فرصت‌های نوظهور برای مربیان سلامتی است که در شرکت‌هایی کار می‌کنند که پیشنهادهای سلامتی را به عنوان امتیاز شغلی دارند.

اینها ممکن است توسط متخصصان منابع انسانی هدایت شوند که به دنبال آموزش مربیگری سلامت و پیشنهادات گسترده هستند، یک مربی داخلی استخدام کرده‌اند یا یک مربی خارجی را برای ارائه به کارمندان نگه داشته‌اند. شرایط متفاوت است و در حال رشد و تغییر هستند.

از آنجایی که مردم نه تنها بر سلامت پیشگیرانه تمرکز می کنند، بلکه بر نحوه ایجاد سلامتی در زندگی خود تمرکز می کنند، فرصت های مربیان سلامتی به تکامل خود ادامه خواهد داد.
برای کسانی که علاقه مند به کمک به دیگران برای اتخاذ رویکردی افزایشی به زندگی و زندگی هستند، تبدیل شدن به یک مربی سلامتی یک مسیر شغلی با ارزش و سرگرم کننده است.

مربیان سلامتی چقدر درآمد دارند؟

طبق گزارش Salary.com، متوسط ​​درآمد یک مربی سلامت و تندرستی 61000 دلار است که محدوده حقوق معمولی آن بین 53000 تا 68000 دلار است.

کسانی که تازه وارد این کار می شوند احتمالاً در حین تأسیس کسب و کار خود درآمد کمتری خواهند داشت، و کسانی که دارای تخصص تخصصی و فعالیت های طولانی مدت هستند ممکن است نرخ ساعتی بالاتری دریافت کنند یا جریان های دیگری از درآمد مرتبط را تشکیل دهند.

تفاوت بین یک مربی سلامت، مربی زندگی، و مربی سلامت چیست؟

این رهبران با افراد یا گروه‌های کوچکی کار می‌کنند که از تغییرات خودگردان در جهت اهداف مشتری حمایت می‌کنند. این وظیفه یک رهبر نیست که به مشتریان خود بگوید چه کاری انجام دهند. آنها راهنمایی می کنند، اطلاعات مربوطه را ارائه می دهند و پشتیبانی ارائه می دهند در حالی که هر مشتری تصمیم می گیرد چه چیزی برای او مناسب است.

با استفاده از تکنیک هایی مانند مصاحبه انگیزشی، ابزارهای روانشناسی مثبت و علم تغییر رفتار، مربیان از مشتریان در تغییر حمایت می کنند.
در این چارچوب، مربیان مختلف تمرکز متفاوتی بر روی نوع تغییری که حمایت می کنند دارند:

 • کوچ لایف بر عوامل اصلی زندگی افراد از جمله مدیریت زمان، بهره وری، اهداف و پروژه های حرفه ای، روابط، تعیین هدف زندگی، رهبری، توسعه شغلی، مراقبت از خود و اهداف مالی تمرکز می کند.
 • مربیان سلامت با افرادی کار می کنند که دارای تشخیص پزشکی یا وضعیت سلامتی هستند. یک مربی سلامت به مشتری کمک می کند تا تغییرات سبک زندگی مربوط به مدیریت یا مراقبت از سلامت خود را به عنوان بخشی از تیم مراقبت اعمال کند.
 • مربیان سلامتی از مشتریان در روند مداوم ایجاد سلامتی از طریق حرکت، تغذیه، خواب، ریکاوری و بازسازی، و مدیریت استرس با تمرکز بر انتخاب‌های سبک زندگی جامع حمایت می‌کنند.

تفاوت بین یک مربی سلامت و تندرستی چیست؟

تفاوت اصلی بین یک مربی سلامت و یک مربی سلامتی تمرکز آنها بر کار است، مشتریان آنها چه کسانی هستند و آیا تغییرات تجویز شده است.

مربی سلامتی به مشتریان چه کمکی می‌کند

یک مربی سلامتی بر روند مداوم سلامت کلی مشتری تمرکز دارد. اهداف مبتنی بر نتیجه توسط مشتری و همچنین تمرکز برنامه به طور کلی انتخاب خواهد شد. مربیان فردی ممکن است در گروه خاصی از افراد مانند پدران جدید یا زنان بالای 50 سال تخصص داشته باشند.

تغییراتی که ایجاد می‌شود، توسط اهداف و نتایج مورد نظر مشتری هدایت می‌شود.

آنچه مربیان سلامت به مشتریان کمک می کنند تا به آنها رسیدگی کنند

در مقابل، یک مربی سلامت بر پیامدهای سلامتی مشتری خود تمرکز می کند که معمولاً به وضعیت سلامت جسمانی آنها مربوط می شود.

یک مربی سلامت با افرادی کار می کند که تشخیص بالینی آنها مستلزم تغییر سبک زندگی پایدار است.

ایجاد این تغییرات می تواند مزایای سلامتی بلندمدتی داشته باشد، مانند تغییرات رژیم غذایی و ورزش که برای مبارزه با افزایش A1C قبل از تبدیل شدن به دیابت مورد نیاز است. بسیاری از این تغییرات توسط پزشک یا سایر متخصصان پزشکی که مراقبت از مشتری را مدیریت می کنند تجویز می شود.

مربی سلامت چه می کند؟

در حالی که افراد ممکن است یک مربی بهداشتی استخدام کنند، ممکن است در صورت تشخیص بیماری مزمن با یک پزشک یا توسط شرکت بیمه ارائه شود.

خواه 1 به 1 کار کند یا در یک گروه کوچک، مربی به مشتری کمک می کند تا اهداف مربوط به سلامت جسمانی خود را تعیین کند، اطلاعات مربوطه را به اشتراک بگذارد، و تغییرات لازم در شیوه زندگی را برای دستیابی به اهداف خود شناسایی کند.

سپس مربی سلامت از تکنیک های رایج کوچینگ برای حمایت از مشتری در ایجاد آن تغییرات استفاده می کند.

آیا یک مربی زندگی مانند یک مربی سلامتی است؟

کوچینگ زندگی و کوچینگ سلامتی یکسان نیستند. تفاوت هایی در تخصص، ابزارهای مورد استفاده و دامنه بین کوچینگ زندگی و سلامتی وجود دارد.

آنچه که کوچ لایف به مشتریان کمک می کند تا به آنها رسیدگی کنند

بسته به آموزش و تمرکز مربی زندگی، آنها ممکن است در سازمان شخصی، مدیریت زمان، توسعه شغلی، تمرکز، بهره وری، روابط، امور مالی و موارد دیگر کمک کنند. این تمرکز گسترده می تواند کمک کند تا یک نمای 360 از زندگی خود داشته باشید و از طریق گذارهای مهم یا سایر تغییرات زندگی حرکت کنید.

آنچه که مربیان سلامتی به مشتریان کمک می کنند تا به آنها رسیدگی کنند

از آنجایی که دامنه کوچینگ سلامتی متمرکزتر است، مربی و مشتری می توانند با هم کار کنند تا به طور واضح تری به عوامل موثر بر سلامتی مشتری بپردازند. یک مربی سلامت دارای گواهینامه با جزئیات بیشتری در مورد تغذیه، خواب، مدیریت استرس، حرکت و سایر عوامل موثر بر سلامتی آموزش دیده است.

یک مربی زندگی چه می کند؟

مشتریان ممکن است به دنبال کار با یک مربی زندگی به صورت فردی یا گاهی اوقات از طریق کارفرمای خود باشند. آنها ممکن است 1 به 1 یا در گروه های کوچک کار کنند. کوچ زندگی از مشتریان خود در تعیین اهداف در حوزه های مختلف زندگی از جمله شغل، خانه، روابط، خانواده، مالی، معنوی و سایر موارد بسته به تخصص مربی حمایت می کند.

یک مربی زندگی اطلاعات و منابع مرتبط با اهداف مشتری خود را به اشتراک می گذارد و از طریق باورها و الگوهای خود محدود کننده ای که مانع پیشرفت مشتری می شود کار می کند.

خلاصه

 • یک مربی سلامتی یک متخصص آموزش دیده است که با ارائه پشتیبانی، راهنمایی و پاسخگویی به مشتریان در دستیابی به اهداف سلامت و تندرستی خود کمک می کند.
 • سلامتی به عنوان سفر فرد به سمت بهبود ذهنی، جسمی، اجتماعی و عاطفی تعریف می شود.
 • مهارت‌های یک مربی سلامتی شامل کمک به مشتریان برای ایجاد اهداف مرتبط با سلامتی، کشف موانع و توانمندسازی مشتریان برای تصمیم‌گیری است.

بدون نظر

پاسخ دهید

13 + یازده =