10 داستان موفقیت الهام بخش


موفقیت آرزوی همه ما ساکنان این سیاره دوست داشتنی است. فرقی نمی کند که فرد مورد نظر کودک باشد، جوان یا سالخورده، در هر مرحله از طول عمر گسترده ما، این آرزوی درونی ماست که موفق باشیم و پیوسته به سمت موفقیت های عظیم تر پیش برویم.

ذهنیت رقابت با یکدیگر را می توان اغلب در هر یک از مکان ها از جمله مدارس، کالج ها، مربیگری، زمینه های کاری از جمله سازمان ها، ادارات و غیره مشاهده کرد. در مقایسه با تلاش‌هایمان برای موفقیت در کارها، اغلب انتظار داریم خیلی بیشتر باشد و می‌خواهیم موفقیت خیلی زود درهای ما را بکوبد.

اگر هم نشد، ناامید می‌شویم و در نهایت در تاریکی حقارت عمیق‌تر می‌شویم. چنین وضعیتی در میان اکثر مردم مشاهده شده است که تلاش منظم و متعهدانه نادیده گرفته شده و صرفاً به ناکامی ها پرداخته شده است.

چندین نمونه از این دست در سراسر جهان وجود دارد. بسیاری از شخصیت های نمادین قبلاً با شکست های جدی در مبارزات زندگی خود مواجه شده اند. با این حال، آنها به راه خود برای موفقیت ادامه دادند و در نهایت به موفقیت های عظیمی در زمینه های تخصصی خود دست یافتند. هیچ طبقه، عقیده، مذهب یا رنگی هرگز آنها را در مسیر موفقیتشان متوقف نکرد.

لیست 10 بهترین شکست موفق با کمک نکات اصلی زیر ذکر شده است:

1. استیو جابز:

استیو جابز به عنوان یک چهره نمادین برای تأسیس اپل مانند بزرگترین شرکت شناخته شده است. با این حال، بسیار تکان دهنده است که بدانید این شرکت 2 میلیارد دلاری با بیش از 4000 کارمند تنها با دو نفر در یک گاراژ راه اندازی شده است. همچنین لازم به ذکر است که این مؤسس بزرگ از شرکتی که از آن شروع به کار کرده است اخراج و اخراج شده است. علاوه بر این، استیو جابز با درک پتانسیل و توانایی های خود، به سمت تأسیس این بزرگترین شرکت که معروف به اپل است، ادامه داد.

2. بیل گیتس:

برای بیل گیتس بسیار مهم بود که به درس های شکست در مقایسه با جشن گرفتن شادی موفقیت توجه کند. این کارآفرین بزرگ که مایکروسافت را مانند بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری تأسیس کرده، دانشجوی انصرافی از هاروارد است. علاوه بر این، او همچنین به دلیل شخصیت تجاری خود به نام Traf-O-Data شناخته شده است که یکی از بزرگترین شکست های تاریخ بود. کل سرمایه گذاری بیل گیتس ناپدید شد و متأسفانه حتی آموزش نیز نتوانست تکمیل شود. اما، میل شدید و اشتیاق به چیزهای مبتنی بر برنامه نویسی کامپیوتری، او را به تاسیس چنین بزرگترین شرکت نرم افزاری با نام تجاری “مایکروسافت” سوق داد.

3. آلبرت انیشتین:

آلبرت انیشتین دانشمند معروف و شخصیت نابغه فوق العاده ای است که تقریباً همه ما در سرتاسر جهان او را به دلیل اختراعات و مشارکت های بزرگش در علم می شناسیم. او نقل کرد که موفقیت یک شکست در حال پیشرفت است و کسی که هرگز شکست نخورده است نمی تواند واقعاً یک فرد موفق باشد. او در دوران کودکی از شکست های مداوم رنج می برد. او حتی تا سن نه سالگی قادر به صحبت روان نبود و پس از آن از مدرسه اخراج شد. علاوه بر این، پذیرش او در مدرسه پلی تکنیک زوریخ نیز در نظر گرفته نشد. اما با هدایت مداوم راه های موفقیت، خود را به عنوان یک گوهر نامی در اقیانوس علم و فناوری ثابت کرد و سرانجام در سال 1921 جایزه نوبل فیزیک را دریافت کرد.

4. آبراهام لینکلن:

این شخصیت بزرگ که رئیس جمهور سابق ایالات متحده نیز بوده است، سال به سال به طور مرتب از شکست های بزرگ رنج می برد. لینکلن در سال 1831 در کسب و کار خود شکست خورد و پس از آن در سال 1836، دچار یک فروپاشی عصبی شد. او که سال ها به طور مداوم مبارزه می کرد، دوباره در سال 1856 در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده شکست خورد. او با مبارزه و مبارزه مداوم در سال 1861 به عنوان شانزدهمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا انتخاب شد و به سمت شیوه زندگی خود پیش رفت.

5. جی کی رولینگ:

جی کی رولینگ به عنوان نویسنده معروف پرفروش ترین کتاب «هری پاتر» شناخته می شود که در مراسم سخنرانی در هاروارد به وضوح درباره شکست های خود اظهار داشته است. وی از زندگی زناشویی ناموفق خود با یک زندگی کامل در مقابل تنهایی با شرایط بیکاری اظهار داشت. چنین موقعیت دشواری بدون شریک زندگی و شغلی برای زنده ماندن او را مجبور کرد که زندگی جدیدی را به عنوان یک نویسنده پویا آغاز کند. خلاقیت او در نهایت او را به اوج موفقیت رساند.

6. مایکل جردن:

مایکل جردن یکی از مشهورترین بسکتبالیست های تاریخ ورزش جهان است. او در اوایل کودکی پسری قد کوتاه بود و به همین دلیل اغلب از طرد شدن در مراحل انتخاب استفاده می کرد. او پس از بزرگ شدن و شروع بازی مانند یک بسکتبالیست، حتی نتوانست بیش از نه هزار شوت بزند و در نهایت بیش از سیصد بازی را برای بیست و شش بار باخت. او بسیار ناامید شد اما فداکاری و ثبات او راه او را به سمت موفقیت هموار کرد.

7. والت دیزنی:

والت دیزنی به عنوان یکی از کاریکاتوریست های معروف و خالق موجودات کارتونی معروفی مانند میکی موس، دانلد داک و غیره شناخته شده است. او حتی چندین بار در زندگی خود شکست خورد. تلاش ناموفق او برای پیوستن به نیروهای مسلح سرانجام او را مجبور به ترک تحصیل و ترک تحصیل کرد. ابتکار او استودیو Laugh-O-Gram حتی ورشکست شد و در نهایت، پس از پیوستن به یک آژانس روزنامه‌ای به نام میسوری، به دلیل خلاقیت کافی طبق انتظارات اخراج شد.

8. ونسان ون گوگ:

این شخصیت مشهور به عنوان یکی از بزرگترین نقاش و هنرمند همراه با یک نماد جهانی در تاریخ جهان شناخته شده است. اما به دلیل ناکامی‌ها و بدبختی‌های مستمر مانند بیماری‌های روانی و پیوند نامناسب در روابط، او را مجبور به خودکشی در سنین پایین و تنها 37 سال کرد. این شخص در تمام طول زندگی خود تنها یک تابلو فروخت که او را در دنیای هنر و نقاشی که تا به امروز زنده است متحول کرد.

9. استیون کینگ:

این نام به عنوان مشهورترین نویسنده در سراسر جهان مشهور است. با این حال، او در طول زندگی خود با چندین بدبختی و شکست مواجه شد. دوران کودکی او در اسارت تاریک فقر همراه با بدبختی های اضافی از ورود به پوشش مواد مخدر و الکل نیز سپری شد. اما در نهایت، او همچنان بر سرگرمی مبتنی بر نویسندگی خود تمرکز کرد و آن را با توسعه چندین سبک نوشتاری جدید همراه با مکانیسم های جدید کپی رایت نیز حرفه ای کرد.

10. استیون اسپیلبرگ:

این فیلمساز بزرگ که رکوردها و جوایز بی شماری را به خاطر سهم خود در ساخت بهترین فیلم به دست آورده است، در زندگی خود نیز از چندین شکست رنج برده است. او در دوران کودکی نتوانست نمرات امتحانی بالاتری را در مدارس کسب کند و پس از آن سه بار از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی محروم شد. او به دنبال اشتیاق و فداکاری خود، به خلق فیلم های بزرگ ادامه داد و در نهایت سه جایزه اسکار را برد و در مجموع پنجاه و یک فیلم بزرگ ساخت.

نتیجه:

موفقیت همیشه جلوتر از بهانه های احمقانه می نگرد و خود را جلوتر از تصورات نادرست ایجاد شده قرار می دهد. این هرگز به اخلاق دینی سنگینی نمی کند و به هیچ وجه وابسته به ادیان خاصی از جمله هندو ، مسلمان، مسیحیت و غیره نیست. موفقیت نتیجه عزم و تمرکز کلیدی در حین حرکت در مسیر کار است. داستان تمام ده شخصیت مشهور جهان برای ساختن یک پتانسیل همیشگی برای رسیدن به هدف موفقیت کافی است.

بدون نظر

پاسخ دهید