10 راه برای اینکه از بازاریابی محتوایی خود بیشتر با هزینه کمتر بهره ببرید

The concept of business, technology, the Internet and the network. Young businessman showing inscription: Content marketing


 

10 راه برای اینکه از بازاریابی محتوایی خود بیشتر با هزینه کمتر بهره ببرید

بازاریابی محتوا

 

همه می دانند که محتوا پادشاه است، اما چرا بازاریابی محتوا اینقدر مهم است؟ و برای درست شدنش چیکار کنیم؟

اکثر شرکت ها (84%) بازاریابی محتوا را در استراتژی بازاریابی کلی خود قرار می دهند . در حالی که بازاریابی محتوا دارای چندین مزیت است، مقرون به صرفه بودن به طور مرتب توسط بازاریابان به عنوان یکی از بزرگترین مزیت ها پیشنهاد می شود.

بازاریابی محتوا بازده سرمایه گذاری بالایی دارد و ارزش آن را برای پول شما خوب می کند. بر اساس یک مطالعه، 37 درصد از شرکت ها اظهار داشتند که در سال 2020 10000 دلار یا کمتر در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری کرده اند.

در این مقاله ما 10 راه برای به دست آوردن بیشتر با هزینه کمتر از بازاریابی محتوای خود را بیان کرده ایم. ما همچنین مزایایی را که یک استراتژی بازاریابی محتوای قوی برای هر کسب‌وکاری فراهم می‌کند، برجسته کرده‌ایم.

10 نکته برای به دست آوردن بیشتر از تلاش های بازاریابی محتوا

1. دریابید که مشتریان شما به چه چیزی نیاز دارند

اگر می خواهید مشتریان در وب سایت شما بمانند و مقالات شما را بخوانند، باید بفهمید که به چه چیزی علاقه دارند و محتوایی را ایجاد کنید که دوستش داشته باشند. شما می توانید این کار را با بودجه بسیار کم و با درخواست مستقیم از مشتریان از طریق کانال های زیر انجام دهید:

 • بخش نظرات حساب‌های رسانه‌های اجتماعی شما – مخاطبان شما باید این فرصت را داشته باشند که در مورد محتوای شما بازخورد مستقیم بدهند و همچنین پیشنهادات و سوالات خود را برای محتوای آینده مطرح کنند.
 • کمپین های بازاریابی ایمیلی – اندازه گیری کنید که کدام کمپین ها دارای نرخ تبدیل بالایی هستند یا دعوت به اقدامی دارند که به نظرسنجی مرتبط است. ارائه گزینه های بازخورد به شما کمک می کند محتوای خود را مطابق با نیازهای خوانندگان خود سفارشی کنید.
 • نظرسنجی‌های رضایت مشتری – نظرسنجی‌ها می‌توانند به شما نشان دهند که چه موضوعاتی مورد علاقه مشتریان است.
 • بررسی محصول – بررسی محصول نه تنها به شما می گوید که مشتریان در مورد محصول شما چه فکر می کنند، بلکه موضوعاتی را که به آنها علاقه مند هستند نیز به شما می گویند. به عنوان مثال، اگر شرکت شما لوازم الکترونیکی می فروشد و چندین مشتری در بررسی های خود سؤال یکسانی را در مورد یک محصول خاص می پرسند، این سؤال به وضوح موضوعی است که مشتریان به آن علاقه دارند و شما باید در اطراف آن محتوا تولید کنید.

دریافت ایده‌های محتوایی از مخاطبان به شما این امکان را می‌دهد که مستقیماً به سؤالات مشتری پاسخ دهید، که محتوای شما را برای آنها ارزشمند می‌کند و در عین حال برند شما را جذاب‌تر و قابل اعتمادتر می‌کند. همچنین با مشارکت مستقیم آنها در فرآیند تولید محتوا، رابطه شما با مشتریانتان را تقویت می کند.

2. محتوای خود را در زمان مناسب ارائه دهید

ارسال یا آپلود محتوای خود در زمانی که کسی آنلاین نیست، نیازی به گفتن نیست، اتلاف وقت است. روزها و زمان‌های بهینه برای ارسال محتوا، نه تنها به پلتفرمی که استفاده می‌کنید، بلکه به نوع کسب‌وکارتان نیز بستگی دارد. برای مثال، توییت‌های یک کسب‌وکار B2B در روزهای هفته تعامل بیشتری خواهند داشت ، در حالی که یک تجارت B2C در چهارشنبه‌ها و روزهای هفته تعامل بیشتری در توییتر خواهد داشت.

زمان های مختلف ارسال را آزمایش کنید و کشف کنید که چه چیزی برای برند شما مفید است. شما باید بر میزان تعامل نظارت داشته باشید و متعاقباً، چارچوب های زمانی انتشار خود را بر اساس داده هایی که جمع آوری می کنید، تنظیم کنید.

انواع مختلف محتوا برای مراحل مختلف سفر مشتری کار می کند و مهم است که محتوای شما را با این مراحل مطابقت دهید. به عنوان مثال، در حالی که مسابقات رسانه های اجتماعی راهی عالی برای افزایش آگاهی از برند به مشتریان احتمالی است، خبرنامه ها برای حفظ مشتریان مفیدتر هستند.

3. اطلاعات مفیدی را در اختیار خوانندگان خود قرار دهید

بازاریابی محتوا فقط به طور غیرمستقیم محصولات و خدمات شما را تبلیغ می‌کند – این در درجه اول یک تکنیک متمرکز بر کاربر است. برای اینکه محتوای شما موفق باشد، باید علایق خوانندگان را هدف قرار دهد.

شما نمی‌خواهید نیازهای مشتریان خود را برآورده کنید، مانند یافتن نحوه استفاده از یک ابزار خاص یا طراحی یک کمپین، صرفاً با بررسی یک موضوع. محتوای بلندمدت ، نوشته‌ای که معمولاً بین 1000 تا 7500 کلمه است، فضایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا روی موضوعی عمیق کار کنید و آن را واقعاً برای مخاطبان مفید می‌سازد. این سودمندی در ترافیک بالاتری که از نظر آماری محتوای طولانی مدت ایجاد می کند مشهود است.

چه نوع محتوایی ممکن است برای مخاطبان شما مفید باشد؟ پاسخ متفاوت است، اما اغلب محتوای آموزشی در قالب‌های زیر است:

 • نکات برتر
 • مطالعات موردی
 • چگونه به وبلاگ ها
 • بررسی ها

این نوع محتواها اغلب همیشه سبز در نظر گرفته می شوند زیرا همچنان مرتبط هستند، و از این رو، در مدت زمان طولانی ترافیک ایجاد می کنند. مطمئناً باید هر از چند گاهی این محتوا را به روز کنید تا از صحت آن اطمینان حاصل کنید. در بخش بعدی، نگاهی دقیق تر به آنچه که به روز رسانی مستلزم آن است خواهیم داشت.

4. محتوای قدیمی را دوباره کار کنید

قدیمی می تواند طلا باشد. قدیمی به این معنی نیست که یک قطعه محتوا دیگر نمی تواند مفید باشد. گاهی اوقات یک تغییر کوچک می تواند جادوی زیادی برای احیای محتوای قدیمی داشته باشد.

اگر محتوای شما شامل آمار است، آنها را با موارد فعلی جایگزین کنید. قسمت هایی که دیگر مرتبط نیستند را بازنویسی کنید، و اگر گرایش های جدیدی وجود دارد، آنها را به نسخه خود اضافه کنید. عبارات را به گونه ای تغییر دهید که کلمات کلیدی جدید را شامل شود و بهترین شیوه های فعلی را منعکس کند.

همچنین، سرفصل ها را به روز کنید. یک جستجوی کلیدواژه جدید انجام دهید و کلمات کلیدی جدیدی را جایگزین یا اضافه کنید تا محتوای خود را برای جستجوهای آینده در رادار گوگل بازگردانید. در بخش بعدی نگاهی دقیق به این خواهیم داشت که چگونه یک عنوان بهینه شده می تواند عملکرد محتوای شما را افزایش دهد.

5. متخصص شوید

اگر مکانیک شما به طور ناگهانی شروع به مشاوره در مورد سلامت جسمانی شما کند، چه احساسی خواهید داشت؟ اطمینان حاصل کنید که روی محتوایی تمرکز می‌کنید که تخصص شما را نشان می‌دهد و در مورد موضوعاتی بنویسید که برای تجارت، صنعت و مشتریان شما مهم است.

داده های اصلی را جمع آوری کنید و از آن برای ارائه دیدگاهی منحصر به فرد در مورد چیزی در صنعت خود استفاده کنید. تحقیقات اصلی و مطالعات موردی شفافیت را نشان می دهد و کسب و کار شما را از رقبا متمایز می کند. همچنین به مخاطبان شما تعهد شما را به کیفیت نشان می دهد. اگر داده های افراد دیگر را درج می کنید، منابع با کیفیت بالا را انتخاب کنید.

کسب و کار خود را به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای اطلاعات در زمینه خود ایجاد کنید . این به شما کمک می کند در جستجوهای گوگل رتبه بالاتری داشته باشید و هیچ هزینه ای هم ندارد.

 

6. کیفیت بر کمیت

ایجاد تعداد زیادی محتوا در مدت زمان کوتاه ممکن است در ابتدا ایده خوبی به نظر برسد، اما اگر کیفیت پایینی داشته باشد، به سرعت علیه شما خواهد بود. اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، کیفیت باید تمرکز اصلی شما باشد و فقط بهترین کار خود را منتشر کنید. دایره نوشتن، ویرایش و بازنویسی ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، اما از نظر مشارکت مخاطبان شما نتیجه خواهد داد.

7. سرفصل های خود را بهینه کنید

داشتن محتوای عالی کلیدی است، اما اگر نتوانید توجه مخاطبان خود را جلب کنید بی فایده است. سرفصل های غیر الهام بخش یک دلیل رایج هستند. سرفصل ها برای جلب توجه مخاطب شما هستند و باید مجذوب کننده باشند.

برای نوشتن یک تیتر خوب وقت بگذارید. به قانون 50-50 توسط مدیر تبلیغاتی موفق دیوید اوگیلوی فکر کنید: هنگام ایجاد محتوا، نیمی از زمان را برای نوشتن عنوان و نیمی از زمان را صرف نوشتن متن کنید.

بهینه سازی سرفصل ها شامل بهینه سازی عنوان SEO نیز می شود. توجه به آن هنگام نوشتن سرفصل ها به شما کمک می کند تا به رتبه بهتری در SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) برسید.

8. کانال های مناسب را انتخاب کنید

محتوا را می توان به روش های مختلف منتشر کرد، اما این بدان معنا نیست که شما باید همه آنها را انجام دهید. برعکس، برای پایین نگه داشتن هزینه ها و در عین حال حفظ کیفیت خروجی خود، فقط باید بر روی تعدادی پلتفرم به راحتی قابل مدیریت منتشر کنید. انواع محتوایی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی می کنید و کسب و کار شما می تواند بدون هزینه های مالی اضافی ایجاد کند.

این پنج نوع رایج ترین نوع محتوایی است که شرکت ها استفاده می کنند:

 • مقالات وبلاگ
 • فیلم های
 • اینفوگرافیک
 • پادکست ها
 • کتاب های الکترونیکی

همه آنها برای کسب و کار شما کارساز نیستند. بسته به فرمی که انتخاب می کنید، باید پلتفرم های مختلفی را برای انتشار آنها در نظر بگیرید. مقالات وبلاگ برای وب سایت ها بهترین هستند، در حالی که فیلم ها و اینفوگرافیک ها را می توان در رسانه های اجتماعی منتشر کرد. برخی از انواع محتوا بهتر است از طریق ایمیل مارکتینگ به اشتراک گذاشته شوند .

همچنین باید پلتفرم هایی را که مخاطبان شما بیشتر استفاده می کنند در نظر بگیرید و مطمئن شوید که محتوای شما برای آن کانال ها مناسب است.

9. محتوای خود را تبلیغ کنید

تبلیغ محتوای خود به این معنا نیست که شما باید مقدار زیادی پول خرج کنید. علاوه بر تبلیغات پولی، که شامل خرید کلمه کلیدی و سیستم‌های هزینه به ازای هر کلیک می‌شود، دو راه بسیار مؤثر برای تبلیغ محتوای شما بدون هزینه اضافی وجود دارد:

 • از خبرنامه ایمیل خود برای پیوند دادن آخرین مطالب منتشر شده خود استفاده کنید.
 • از طریق رسانه های اجتماعی مستقیماً با دنبال کنندگان ارتباط برقرار کنید. پیوندها را در پست‌ها، بایوس یا داستان‌ها قرار دهید تا محتوای جدید را مورد توجه آنها قرار دهید. همچنین می‌توانید در صورت مطرح شدن سؤال، پیوندهایی به محتوای حل مسئله را در نظرات خود به اشتراک بگذارید.

همانطور که می بینید، تبلیغات نباید گران باشد. اگر از ابزارهای مناسب استفاده کنید و بر روی سایت های مناسب تمرکز کنید، استراتژی تبلیغاتی شما تقریباً بدون هزینه خواهد بود.

10. عملکرد محتوا را اندازه گیری کنید

اگر متوجه نشدید که کدام یک واقعا برای شما مفید هستند، استفاده از انواع استراتژی های بازاریابی محتوا فایده ای ندارد. شما باید به طور مداوم عملکرد محتوا را اندازه گیری کنید. در اینجا چند سوال وجود دارد که می تواند به شما در ساختار تجزیه و تحلیل کمک کند:

 • نرخ کلیک و تعامل چگونه در حال توسعه است؟
 • یک مشتری به طور متوسط ​​چقدر زمان را در وب سایت شما صرف می کند؟
 • کلیک های شما از کجا می آیند (لینک ها، رسانه های اجتماعی، جستجوها)؟
 • واکنش مشتریان شما به محتوای شما چگونه است؟
 • آیا محتوای شما تبدیل می شود؟

اینها سوالاتی هستند که باید مرتباً از آنها بپرسید تا بدانید که آیا استراتژی محتوای شما کارآمد است یا خیر. و لزوماً به تجزیه و تحلیل گران قیمت نیاز ندارید. همانطور که قبلاً گفتیم، بسیاری از این سؤالات را می توان از طریق بازخورد مشتریان پاسخ داد.

و برای آن دسته از سوالاتی که باید از طریق سرویس های تجزیه و تحلیل پاسخ داده شوند، Googles Analytics رایگان است و مکان بسیار خوبی برای شروع است. علاوه بر این، اگر از نرم‌افزارهای اتوماسیون مانند نرم‌افزار کمپین ایمیلی استفاده می‌کنید، می‌توانید از تجزیه و تحلیل داخلی آنها برای پیگیری عملکرد خود نهایت استفاده را ببرید.

پاداش های بزرگ از بازاریابی محتوا

ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر برسد، اما هنگامی که به آن دست پیدا کردید، بازاریابی محتوا یک راه عالی برای بهبود سئو و بهبود شهرت برند شما است. همچنین به شما کمک می‌کند تا در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود جذب شوید و قدرت خود را به عنوان یک متخصص در صنعت خود تثبیت کنید.

یک استراتژی بازاریابی محتوا نیازی به هزینه زیادی ندارد. تمرکز بر جزئیات و آگاهی از نیازهای مخاطبان شما را به راه طولانی می برد.

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =