4 اثر مثبت اصالت در یک رهبر

 

اصالت در یک رهبر بین حرفه ای و شخصی تعادل برقرار می کند.

مردم می خواهند برای انسان های واقعی کار کنند، نه ربات های بی روح.

مردم می‌خواهند توسط افراد واقعی هدایت شوند، نه « ربات‌های کار محور ». رهبر واقعی به عنوان یک حرفه ای رفتار می کند و به وضوح از طریق دستاوردها نشان می دهد که برای نقش خود واجد شرایط هستند. با این حال، در عین حال، رهبران معتبر افرادی هستند که توانایی خود را برای تفکر برای خود، داشتن افکار اصلی و مراقبت واقعی برای موفقیت و رفاه تیم نشان می دهند.

بدون اصالت، می توانید یک رهبر را با تأثیر کمی جایگزین کنید. در عین حال، رهبران هرگز نباید از “اصالت” به عنوان بهانه ای برای رفتار بد استفاده کنند. شما می توانید همانی باشید که هستید بدون اینکه با مردم بد رفتار کنید یا اخلاق را زیر پا بگذارید.

اصالت در یک رهبر نه تنها برای رهبری، بلکه برای تیم نیز مفید است. در اینجا چهار اثر مثبت اصالت در رهبری آورده شده است.

1. تیم های الهام گرفته بیشتر

اعضای تیم به رهبری رهبران معتبر الهام بیشتری را تجربه می کنند. آنها بیشتر درگیر کاری هستند که انجام می دهند و احساس قوی تری دارند که کارشان معنادار است. وقتی رهبر واقعاً به ارزش کار اعتقاد داشته باشد، الگوی قوی برای همه افراد است و مردم عموماً به خوبی پاسخ می‌دهند و می‌خواهند بهترین تلاش خود را انجام دهند.

در مقابل، رهبرانی که فاقد اصالت هستند، ممکن است با تمجید از خود برانگیخته شوند، یا ممکن است رفتار بد را توجیه کنند. به راحتی می توان دید که چگونه چنین رهبرانی در الهام بخشیدن به بهترین تلاش ها و بهترین رفتارهای اعضای تیم شکست می خورند.

2. رضایت شغلی بیشتر

بر اساس مطالعه ای  که در  مجله توسعه رهبری و سازمان منتشر شده است، کارمندانی که اصالت را در رهبران خود درک می کنند، به احتمال زیاد رضایت شغلی و شادی کلی کار را تجربه می کنند  . سایر اثرات مثبت  مرتبط با رضایت شغلی و اصالت در رهبری شامل بدبینی کمتر، فرسودگی کمتر و سطوح بالاتر اعتماد و عملکرد است.

علاوه بر این، یک  مطالعه در بریتانیا نشان  داد که رهبرانی که خود اصالت را نشان می‌دهند، دارای حس قوی‌تری از بهزیستی روان‌شناختی و ذهنی و سطوح بالاتری از عزت نفس هستند. به عبارت دیگر، تأثیرات مثبت رهبری اصیل به بیرون از رهبر ساطع می شود.

3. حفظ بهتر کارکنان

رهبری معتبر به حفظ کارمندان کمک می کند، بنابراین نقاط عطف بیشتری را جشن خواهید گرفت.

رهبری اصیل به کمک به اعضای تیم در توسعه مهارت ها و شایستگی های خود مربوط می شود و به همین دلیل، برخی از اعضای تیم شرکت را «بیشتر » می کنند و ترک می کنند. با این حال، برای هر کارمندی که ترک می‌کند، چندین نفر دیگر به دلیل فرصت‌های توسعه و داشتن رهبری که به آنها ایمان دارد، ماندن را انتخاب می‌کنند.

به طور کلی، کمک به کارکنان برای انجام وعده‌هایشان باعث نمی‌شود که در اولین فرصت بال درآورند و پرواز کنند. در مقابل، این امر باعث می شود که آنها بخواهند در جایی که هستند بمانند و پیشرفت کنند.

4. استخدام آسانتر کارمند

کارمندان شادی که به دلیل اصالت در رهبری در اطراف خود باقی می مانند، شاید بهترین نشان دهنده فرهنگ قوی شرکت باشند. آنها تمایل دارند دیگران را نیز به کار در شرکت وادار کنند. حفظ بهتر و گردش مالی کمتر به این معنی است که پول و تلاش کمتری برای جایگزینی کارکنان در حال خروج صرف می شود. همچنین به دنیای خارج نشان می دهد که این تجارت مکانی فوق العاده برای کار است. و این بدان معناست که وقتی زمان پر کردن موقعیت های آزاد فرا می رسد، یافتن نامزدهای واجد شرایط آسان تر خواهد بود.

توسعه رهبری هرگز نباید شخصیت فرد را از بین ببرد. نباید تیم های رهبری را به ارتشی از کلون ها تبدیل کند، بلکه در واقع باید به رهبران نوظهور کمک کند تا اعتبار خود را به طور کامل توسعه دهند.

تلاش برای تبدیل شدن به کسی که نیستید تا انتظارات ظریف یا آشکار «رهبری چیست» را برآورده کنید، به سرعت خسته کننده می شود. و نتایج خوبی نیز به همراه ندارد. با این حال، زمانی که توسعه رهبری تنوع را در بر می گیرد و رهبران را تشویق می کند تا بزرگترین نقاط قوت خود را درک کنند و بر اساس آنها ایجاد کنند، اصالت در رهبری را تشویق می کند.

مربیگری رهبری می تواند به رهبری که به هر دلیلی با اصالت مشکل دارد کمک کند. از این گذشته، مردم می خواهند به جای «کت و شلوارهای خالی» که کادرهای رهبری ساختگی را علامت می زنند، برای افراد واقعی و صادق کار کنند.

اصالت در رهبری بسیار مثبت است و باید در هر سازمانی تشویق شود. من در آخرین کتابم  «رهبر هوشمند» صحت را عمیقاً مورد بحث قرار می‌دهم،  زیرا معتقدم که این موضوع از اهمیت اولیه برخوردار است. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اصالت و رهبری هوشمند هستید،  به شما توصیه می کنم که از کتاب های من،  از جمله آخرین کتاب من،  رهبر هوشمند، دیدن کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید