4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

توانایی ارائه اخبار دشوار با متانت، دلسوزی و حرفه ای بودن یک مهارت رهبری است که مردم زیاد در مورد آن صحبت نمی کنند. با این حال فوق العاده مهم است.

اینکه چگونه تیم خود را در مواقع سخت هدایت می‌کنید، نشان می‌دهد که شما در چه سطحی رهبر هستید.

گاهی اوقات اتفاقات بدی می افتد. پروژه ها لغو می شوند، اخراج ها در افق هستند، یا شاید یک بخش شرکت در حال تعطیل شدن است. گاهی اوقات یک کارمند یا مشتری ارزشمند به طور غیر منتظره می میرد یا درگیر یک موضوع جنایی می شود. و به عنوان یک رهبر، این شما هستید که باید اخبار را به تیم خود برسانید.

رهبری هوشمند، همانطور که در  کتاب‌هایم بحث می‌کنم ، اغلب مستلزم عقب‌نشینی و پرسیدن چند سوال کلیدی از خود است. با اخبار بد، اولین سوال باید این باشد: “چگونه می خواهم کسی این خبر را به من بگوید؟” مطمئناً نمی خواهید اخبار مهم از طریق ایمیل ارائه شود. خوشبختانه، راه‌هایی وجود دارد که می‌توان در مورد موضوعات دشوار به صورت حضوری صحبت کرد، به طوری که شما اطلاعات محکمی ارائه دهید، حرمت همه را حفظ کنید و اولین گام‌ها را به سمت یک راه‌حل کارآمد بردارید. در اینجا چگونه است.

برای صحبت با تیم خود خیلی منتظر نمانید

حتی اگر هیچ کس به خبر بد اشاره نکرده باشد، مردم راه هایی برای جمع آوری تکه ها دارند. و اغلب آنها به اندازه کافی به شایعات دامن می زنند. منتظر بمانید تا حقایق قابل تاییدی برای ارائه داشته باشید، اما فراتر از آن، بیشتر از آنچه باید منتظر نمانید. مردم تشنه اطلاعات واقعی هستند، و اگر آن را دریافت نکنند، احتمال بیشتری دارد که کنایه ها و شایعات را به داستان های نادرستی تبدیل کنند که باید آنها را از بین ببرید. حقایق را دریافت کنید، آنها را تأیید کنید و سپس با جلسه تیم خود تماس بگیرید.

صادق، شفاف و پاسخگو باشید

هرگز در مورد اخبار بد دروغ نگویید. اگر قطعاً 10 نفر اخراج خواهند شد، نگویید “اخراج کارها امکان پذیر است.” شما به عنوان یک  رهبر هوشمند ، منبع قابل اعتماد اطلاعات کلیدی نیز محسوب می شوید، بنابراین ضروری است که کاملاً صادق و شفاف باشید. ممکن است جزئیاتی وجود داشته باشد که به دلایل قانونی نتوانید آنها را به اشتراک بگذارید، اما آنچه را که می توانید به روشی ساده به اشتراک بگذارید.

صداقت و شفافیت برای دادن خبر بد و در عین حال حفظ اعتماد تیم شما الزامی است.

و اگر مسئولیتی در قبال آنچه اتفاق افتاده دارید، آن را به عهده بگیرید. اگر شرکت شما غرفه ای در یک نمایشگاه بزرگ تجاری نخواهد داشت، زیرا توپ را رها کردید و به موقع ثبت نام نکردید، مبهم نکنید یا پول را پاس نکنید. مردم ممکن است عصبانی یا ناامید باشند، اما به شما احترام می گذارند که خودتان را مسئول می دانید.

لحن خود را مناسب نگه دارید

اکنون زمان آن نیست که شوخی بکنید یا چیزها را سبک جلوه دهید. اخبار سخت را با لحنی متناسب با موقعیت ارائه دهید، به ویژه اگر یکی از همکاران یا رهبر فوت کرده باشد. بعداً زمانی برای سبکی و شوخ طبعی وجود خواهد داشت، زمانی که مردم با این موقعیت کنار آمدند و از آن شفا یافتند. تلاش برای بهتر ساختن اخبار ناخوشایند یا ناراحت کننده با روشن کردن اوضاع، فایده ای ندارد.

از رفتاری که ممکن است بی‌هدف تلقی شود خودداری کنید

این موردی است که در آن خودآگاهی یک رهبر بسیار مهم است. از روحیات مردم و سنگینی اخبار بد آگاه باشید و رفتار مناسبی داشته باشید. اگر نیمی از تیم شما به دلیل کاهش بودجه اخراج شده اند، به عنوان مثال، پرواز درجه یک نداشته باشید یا تصاویر ماشین جدید خود را به همه نشان ندهید.

خودآگاهی به شما این امکان را می دهد که «اتاق را بخوانید»، که به ویژه در عواقب اخبار بد اهمیت دارد. حفظ احترام تیم خود مستلزم آن است که رفتار خود را با شرایط هماهنگ کنید، حتی اگر در ایجاد آنها نقشی نداشته باشید.

کوچینگ اجرایی همیشه هنر ارائه اخبار بد را پوشش نمی دهد، اما شاید اینطور باشد. شما در زمان های خوب و بد رهبر هستید و نحوه مدیریت خود می تواند اعتماد و احترام را افزایش دهد یا آن را از بین ببرد. در برخی موارد، تقریباً هر رهبر در موقعیتی قرار می گیرد که اخبار بد را به افرادی که واقعاً به آنها اهمیت می دهند، می دهد. تمرین خودآگاهی خوب و آماده کردن خود برای آن احتمال می تواند تضمین کند که رهبری شما حتی زمانی که تیم شما مجبور است ضربه سختی را بپذیرد، قوی باقی بماند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − چهار =