6 قانون برای بازاریابی ویدیویی موفق

Man Hand Holding Tablet with Live Streaming with Modern laptop computer .Internet social marketing concept


 

6 قانون برای بازاریابی ویدیویی موفق

مفهوم بازاریابی ویدئویی

 

اگر در حال حاضر از ویدیو برای تبلیغ محصولات و خدمات کسب و کار خود استفاده نمی کنید، وقت آن است که آن را در نظر بگیرید. آیا می دانستید یوتیوب بعد از گوگل دومین موتور جستجوی محبوب دنیاست؟ تصور کنید که اگر کسب و کارتان یاد بگیرد که چگونه بازاریابی ویدیویی را به خوبی انجام دهد، می‌تواند به آن دست یابد.

با این حال، برخلاف مواد بازاریابی مکتوب، تولید ویدئو می تواند بسیار گران و زمان بر باشد. بنابراین قبل از اینکه بازاریابی ویدئویی را به استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال خود اضافه کنید ، مطمئن شوید که این قوانین اساسی برای بازاریابی ویدئویی موفق را درک کرده اید.

6 قانون موفقیت در بازاریابی ویدئویی

1. فقط به خاطر داشتن ویدیو ویدیو تولید نکنید

مهم نیست که در چه صنعتی هستید، مقالات بی شماری را دیده اید که شما را به تولید محتوای ویدیویی برای برند خود تشویق می کنند. حقیقت این است که تا زمانی که مشکل خاصی را که محتوای ویدیویی می‌تواند حل کند، شناسایی نکرده‌اید، بهتر است صبر کنید تا بتوانید استراتژی بازاریابی گسترده‌تری خود را مشخص کنید و سپس مناطقی را که ویدیو در آن جا می‌شود را علامت‌گذاری کنید.

ویدئو می تواند سرمایه گذاری بزرگی از نظر زمان و منابع باشد، بنابراین فقط صفحه «درباره ما» وب سایت خود را تکرار نکنید. در عوض، به سوالاتی که اغلب از تیم فروش شما پرسیده می‌شود، پاسخ دهید، به مشتریان نشان دهید که از محصول شما با موفقیت استفاده می‌کنند، و پیشنهاد فروش منحصربه‌فرد خود (USP) را به کمترین روش فنی/بدون اصطلاحات تخصصی توضیح دهید.

خط آخر برای بازاریابی ویدیویی موفق: دلیل خود را بدانید.

2. برنامه ای برای اندازه گیری معیارها داشته باشید

فراتر از دانستن اینکه چرا یک ویدیو می سازید، باید مشخص کنید که چه چیزی باعث موفقیت پروژه می شود. درست مانند هر بخش از مواد بازاریابی، صرفاً پخش مستقیم یک ویدیو پایان داستان نیست.

خوشبختانه، جنبه دیجیتالی بازاریابی ویدیویی را نسبتاً آسان می کند. اگر از ویدیو به عنوان بخشی از یک کمپین ایمیلی استفاده می‌کنید، می‌خواهید به نرخ باز یا نرخ کلیک معینی برسید. اگر یک ویدیو برای پلتفرم های اجتماعی ایجاد می کنید، باید بدانید که چند نفر آن را می بینند و سپس از سایت شما بازدید می کنند. اگر یک ویدیو در وب سایت شما میزبانی شود، شاید موفقیت تعداد مشخصی از فرم های تماس تکمیل شود.

هر کمپین متفاوت خواهد بود، اما مهم نیست که چه چیزی را ردیابی می کنید، انجام آن بعد از این واقعیت دشوارتر خواهد بود، بنابراین مطمئن شوید که قبل از شروع، برنامه ای برای جمع آوری معیارهای ویدئویی دارید.

 

3. تصمیم بگیرید که ویدیوهای خود را در کجا توزیع کنید

اینترنت مکان وحشی و شگفت انگیزی است، و با بیش از 36 ساعت ویدیو که به تنهایی در یوتیوب در هر ثانیه آپلود می شود، محتوای زیادی برای رقابت وجود دارد. به همین دلیل است که شما باید از همان ابتدا یک استراتژی توزیع ضد آب تدوین کنید.

ابتدا از خود بپرسید: مخاطب ایده آل من کیست؟ آیا آنها بیشتر وقت خود را در لینکدین می گذرانند یا اینستاگرام؟ بهتر است از طریق ایمیل با آنها تماس بگیرید یا از طریق کانال دیگری؟

بسیار مهم است که تیم شما بداند که از کدام پلتفرم های رسانه اجتماعی برای توزیع ویدیو استفاده خواهید کرد، و در آستانه انتشار ویدیوها، مدتی را برای افزایش مخاطبان خود (با دنبال کنندگان واقعی، نه ربات ها) اختصاص دهید. اگرچه کاملاً ضروری نیست، اما قطعاً مفید است که بخشی از بودجه خود را به تبلیغات پولی اختصاص دهید و پس از بالا رفتن ویدیوها، با بینندگان خود درگیر شوید.

4. آنچه رقبا انجام می دهند را تجزیه و تحلیل کنید و سپس کاری متفاوت انجام دهید

احتمال دارد که شما در حال حاضر در یک اقیانوس قرمز شنا کنید (یعنی همه کوسه ها برای یک ماهی می جنگند)، اما حتی اگر یک اسب شاخدار در دریای آبی باشید، وسوسه انگیز است که از آنچه پادشاهان و ملکه های این دریاچه هستند پیروی کنید. اینترنت به عنوان “روندهای برتر برای (صنعت/سال/متوسط ​​اینجا درج کنید) در نظر گرفته شده است.

قبل از اینکه به این بسته بپیوندید، در نظر بگیرید که مشتریان بالقوه شما چه احساسی دارند در حالی که روی تعدادی از ویدیوهای بسیار مشابه در مرحله قبل از تصمیم گیری کلیک می کنند. کدام ویدیو قرار است در سرشان بماند؟ احتمالاً همانی که بیش از همه از دیوار خارج است.

اگر برند شما لزوما خنده دار یا رنگارنگ یا تکان دهنده نباشد، اشکالی ندارد. ویدیوی شما همچنان می تواند باشد. این توصیه حکیمانه را به خاطر بسپارید  ، که می‌توانید به راحتی آن را برای یک استراتژی بازاریابی ویدیویی موفق به کار ببرید: «متضاد شجاعت در جامعه ما بزدلی نیست، انطباق است.»

5. از توصیه های “خلاقان” پیروی کنید

شاید شما یک تهیه کننده داخلی را برای رهبری استراتژی ویدیوی خود استخدام کرده باشید، یا شاید با یک آژانس تولید ویدیو شریک شده باشید. در هر صورت، وقتی سفر بازاریابی ویدیویی را شروع می‌کنید، بهتر است آنچه را که نمی‌دانید بیابید.

به عبارت دیگر، شما این افراد را بررسی کرده اید و وظیفه ایجاد یک تصویر زیبا و جذاب برای برند خود را به صورت آنلاین به عهده گرفته اید—حالا اجازه دهید این کار را انجام دهند! بدانید که وقتی یک بازاریاب ویدیویی به آرامی مسیر کمی متفاوت را پیشنهاد می کند، احتمالاً نه تنها در تجربه در این زمینه، بلکه در استعداد هنری که شما، کارآفرین، به طور کامل درک نمی کنید، ریشه دارد.

این بدان معنا نیست که شما باید کورکورانه از همه پیشنهادات عجیب و غریب پیروی کنید. از آنجایی که شما قطعاً آگاه ترین فرد در مورد موضوع هستید، مهم است که پیام کسب و کار خود را منتقل کنید. اما وقتی نوبت به جنبه «خلاقانه» پروژه می رسد، اجازه دهید خلاقان رهبری را بر عهده بگیرند.

6. سعی نکنید همه چیز را در یک ویدیو قرار دهید

برای شرکت‌های B2B غیرمعمول نیست که چندین شعبه یا محصولاتی داشته باشند که نقش‌های مختلفی را برآورده کنند. یک استراتژی بازاریابی ویدئویی موفق، به جای تلاش برای “مختل کردن” همه این اطلاعات در یک ویدیوی طولانی و خسته کننده که احتمالاً یک ربع متوقف می شود، شامل دادن اتاقی است که به هر یک از مشتریان متفاوت می دهد.

ناگفته نماند که مدیران عامل، متخصصان منابع انسانی و کارشناسان بازاریابی هر کدام اولویت های متفاوتی دارند. بنابراین، نکات خاصی وجود خواهد داشت که برای برخی از شرکت ها یا نقش ها بیشتر از دیگران قانع کننده خواهد بود. در حالی که لازم نیست نگران قرار دادن همه چیز در یک ویدیو باشید، مطمئن شوید که وسعت کامل آنچه را که در استراتژی بازاریابی ویدئویی خود ارائه می دهید را به نمایش بگذارید.

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =