نکات بازاریابی تعطیلات برای مشاغل غیر خرده فروشی

نکات بازاریابی تعطیلات برای مشاغل غیر خرده فروشی

 

نکات بازاریابی تعطیلات برای مشاغل غیر خرده فروشی

کارکنان تعطیلات مبارک

اگر صاحب یک کسب‌وکار خرده‌فروشی هستید، به احتمال زیاد برای تعطیلات آمادگی بیشتری دارید—توصیه‌های متخصص برای راهنمایی شما به سوی موفقیت کم نیست. اما اگر شما یک خرده فروش نباشید چه اتفاقی می افتد؟ چند نکته خوب بازاریابی در تعطیلات برای مشاغل غیر خرده فروشی برای استفاده از این زمان خاص از سال برای ایجاد مشاغل جدید چیست؟

کسب‌وکارهای مبتنی بر خدمات، مانند شرکت‌های حقوقی، منظره‌سازان، و لوله‌کش‌ها، در تمام طول سال به مشتریان خود پیشنهاداتی ارائه می‌کنند. با این حال، بر خلاف همتایان خرده‌فروشی خود، آنها به احتمال زیاد در ماه نوامبر و دسامبر، معاملاتی را برای درب‌بازها یا الهام بخشیدن به جمعیت برای صف‌بندی خارج از خانه ندارند. اما به‌عنوان مالک یک کسب‌وکار مبتنی بر خدمات، می‌توانم به شما بگویم که هنوز هم امکان شرکت غیر خرده‌فروشان در تعطیلات وجود دارد.

در اینجا چند روش وجود دارد که کسب و کار غیر خرده فروشی شما می تواند یک تجربه استثنایی فصلی برای مشتری ایجاد کند:

1. ایجاد تخفیف تعطیلات

یکی از مهمترین نکات بازاریابی تعطیلات برای مشاغل غیر خرده فروشی این است که به مشتریان خدمات خود را تخفیف دهید. یک تخفیف ویژه تعطیلات برای درصد تخفیف خرید بعدی مشتری ایجاد کنید. اخبار مربوط به تخفیف را از طریق حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، خبرنامه‌های ایمیل، وب‌سایت و هرگونه پست الکترونیکی یا تابلوهای تبلیغاتی در فروشگاه پخش کنید.

مشتریان فعلی را تشویق کنید تا اخبار را منتشر کنند و سایر مشتریان علاقه مند را برای ثبت نام در خبرنامه خود تشویق کنید. این یک برد برد هم برای بازاریابی ایمیلی و هم برای تعامل با مشتریان برای به روز رسانی های آینده در کسب و کار شما است.

2. یک تجربه خلاقانه در ویترین ارائه دهید

بنابراین، ممکن است شما یک محصول فیزیکی سنتی را نفروشید. با این حال، کسب و کار شما هنوز موقعیت مکانی دارد و مشتریان زمانی که قرار ملاقات با شما را در طول سال تعیین می کنند، وارد و خارج از این فضا می شوند. با ارائه این خدمات اضافی در طول فصل تعطیلات مهارت داشته باشید:

  • میزبان یک خانه باز  شاید شما تازه وارد این محله شده اید یا دوست دارید با سایر مشاغل کوچک در این منطقه آشنا شوید. یک رویداد خانه باز با موضوع تعطیلات با موسیقی و تنقلات برگزار کنید و همچنین اطلاعاتی در مورد شخصیت خود ارائه دهید. کارمندان را در مورد برنامه های خود در جریان بگذارید و آنها را تشویق کنید تا با بازدیدکنندگان همراه شوند و به هر سوالی پاسخ دهند.
  • یک «کارگاه بابا نوئل» موقتی راه اندازی کنید.  شما در مورد لیست شیطون و خوب شنیده اید، درست است؟ به مشتریان خود اجازه دهید بدانند که اینجا هستید تا با حذف یک مورد از لیست کارهایشان، تعطیلات را کمی برای آنها استرس زا کاهش دهید. این می تواند شامل هر چیزی از خدمات بسته بندی هدیه گرفته تا ارائه مشاوره رایگان 15 دقیقه ای باشد.
  • ویترین فروشگاه خود را تزئین کنید  اگر به صورت فیزیکی برای شرکت در تعطیلات تبلیغ کنید، ترافیک پای شما بسیار بیشتر خواهد شد.

3. به یک هدف خوب برگردید

آیا کسب و کار شما از خیریه خاصی حمایت می کند؟ بخشی از درآمد را به یک موسسه خیریه اهدا کنید و به هدفی که به آن اعتقاد دارید برگردانید. همچنین ممکن است از نظر فیزیکی نیز به آن کمک کنید. با تیم خود ملاقات کنید تا در مورد فرصت هایی که می توانید در جامعه کمک کنید صحبت کنید. تیم شما ممکن است تصمیم بگیرد که در یک آشپزخونه به صورت داوطلبانه شرکت کند، مدتی را در خانه های سالمندان بگذراند، یا از خانواده ها برای هدایای تعطیلات حمایت مالی کند.

4. روحیه کارکنان را تقویت کنید

کارمندان، از کارآموزان گرفته تا مدیران، نیروی محرکه اصلی در فصل های خرید موفق تعطیلات هستند. آنها همچنین در بقیه سال نیز بسیار سخت کار می کنند. ممکن است فصل شلوغی باشد، اما مهم است که با ابتکارات خلاقانه و سرگرم کننده به تیم خود نشان دهید که چقدر از زحمات آنها قدردانی می کنید.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ این هدایای ساده و ارزان را در نظر بگیرید که باعث تقویت روحیه می شوند:

  • یک کارت تشکر متفکرانه و شخصی بنویسید.
  • در وعده صبحانه یا ناهار پذیرایی کنید.
  • اعضای تیم تصادفی را در دفتر جفت کنید تا یک گرم نبات به آن بفرستند (این یک آب نبات است که یک یادداشت زیبا به آن متصل شده است).
  • میزبان تبادل هدیه فیل سفید .
  • با هم در یک فعالیت سرگرم کننده و پس از کار شرکت کنید، مانند دیدن یک فیلم یا رفتن به پیست اسکیت روی یخ.

5. از مشتریان و شرکای خود تشکر کنید

در حالی که ما در مورد موضوع تشکر از کارمندان هستیم، فراموش نکنید که از مشتریان و شرکای فعلی خود تشکر کنید. کارت‌های تشکر شخصی‌شده را بنویسید و به مشتریان و شرکا بگویید که چقدر از اینکه در طول سال با آنها کار کرده‌اید سپاسگزار هستید. به اشتراک بگذارید که چگونه آنها به موفقیت کسب و کار شما کمک کردند و برای سال آینده و همه چیزهایی که در سال جدید و پس از آن در راه است به سلامتی بگویید.

 

بدون نظر

پاسخ دهید