چهار توافقنامه

چهار توافق نوشته دون میگل رویز کتابی است که می تواند نحوه درک ما از خود و دنیای اطرافمان را تغییر دهد. این پتانسیل ایجاد آزادی دست نیافتنی را دارد که همه ما می خواهیم. چهار قراردادی را که باید با آنها صلح کنیم و به بالاترین سطوح زندگی خود برسیم را بشناسیم. اکنون بخوانید تا بدانید!

روزی روزگاری مردی به نام جک بود. جک همه چیزهایی را داشت که تا به حال آرزوی شغلی با درآمد بالا، خانه ای زیبا و خانواده ای دوست داشتنی را داشت. با این حال، با وجود زندگی به ظاهر کامل، جک احساس پوچی و نارضایتی کرد.

یک روز جک تصمیم گرفت از برنامه شلوغ خود استراحت کند و به یک کوهستان دورافتاده سفر کند. او با راهب پیری آشنا شد که در آنجا زندگی آزادی شخصی و رشد معنوی داشت . جک که شیفته رفتار مسالمت آمیز و سخنان خردمندانه راهب شده بود، تصمیم گرفت بماند و از او بیاموزد.

در طول چند هفته بعد، جک فهمید که زندگی با آزادی شخصی و رشد معنوی به معنای به دست آوردن دارایی بیشتر یا دستیابی به موفقیت بیشتر نیست.

این در مورد رها کردن وابستگی به چیزهای بیرونی و یافتن آرامش درونی از طریق مراقبه، تأمل در خود و شفقت بود.

هنگامی که جک شروع به تمرین روزانه این آموزه ها کرد، متوجه تغییر عمیقی در دیدگاه خود شد. او دیگر نیازی به تلاش بیشتر یا مقایسه دائم خود با دیگران نداشت. در عوض، او در لحظات ساده زندگی، مانند تماشای غروب خورشید یا گذراندن وقت با خانواده، لذت می برد.

علاوه بر این، او دریافت که آزادی واقعی از درون ناشی می شود، نه از شرایط بیرونی. جک سالها بعد با وضوح و رضایت تازه به زندگی پرمشغله خود بازگشت.

او به تمرین آموزه هایی که آموخته بود ادامه داد و زندگی اش بازتابی از حالت درونی اش شد که مملو از شادی، عشق و ارتباطات معنادار بود.

در پایان، جک متوجه شد که بزرگترین هدیه ای که می توانیم به خود بدهیم، هدیه آزادی شخصی و رشد معنوی است. زمانی که خود را از محدودیت های نفس خود رها کنیم و با طبیعت واقعی خود ارتباط برقرار کنیم، می توانیم زندگی سرشار از آرامش، رضایت و شادی را تجربه کنیم.

چگونه می توانیم همه اینها را در زندگی امروز خود تجربه کنیم؟

ما در مورد یک کتاب فوق العاده “چهار توافق” از دان میگل رویز صحبت خواهیم کرد . این کتاب در هند توسط انتشارات Wow منتشر شده است که بهترین کتاب های جهان را با ترجمه به بسیاری از زبان های هندی منتشر می کند.

ما چهار توافق را درک خواهیم کرد که به ایجاد عادات قدرتمند کمک می کند . چهار توافق می توانند زندگی ما را به تجربه جدیدی از آزادی، شادی واقعی و عشق تبدیل کنند.

این کتاب به ما کنترل بیشتری بر ذهن و انرژی خواهد داد. این کتاب به همه ما کمک می‌کند تا با باورهای خود محدود شونده‌ای که جهان ایجاد کرده است و آرزوهای ما را از شادی و عشق به خود ربوده است، مقابله کنیم.

معرفی

این کتاب در سال 1997 منتشر شد و بیش از 9 میلیون نسخه از این کتاب در ایالات متحده به فروش رسیده است. و به 46 زبان در سراسر جهان ترجمه شده است. در سال 2001 در نمایشگاه اپرا وینفری، این کتاب پس از نمایش در تلویزیون محبوبیت یافت. این کتاب الهام بخش بسیاری از افراد شده است.

برای درک بهتر کتاب قصد داریم در 9 فصل به بررسی این کتاب بپردازیم.

پس بیایید شروع کنیم.

فصل 1. تولتک چیست؟

هزاران سال پیش، تولتک ها در سراسر مکزیک جنوبی به عنوان زنان و مردان دانش شناخته می شدند. فرهنگ تولتک در مکزیک قدیم بین قرن های 10 و 12 توسعه یافت.

برای توصیف هرج و مرج هزاران صدای مختلف که همه آنها سعی کردند به یکباره در ذهن خود صحبت کنند – مردم شناسان تولتک ها را به عنوان یک ملت یا یک نژاد توصیف کردند.

اما در حقیقت، تولتک ها دانشمندان و هنرمندان مردم باستان بودند. فرهنگی برای ردیابی شکل گرفت و مدافع را استاد می نامیدند. آنها به عنوان دانش آموز به شهر باستانی اهرام، Teotihuacan (جایی که انسان ها خدایان شدند)، خارج از مکزیکو سیتی گرد هم آمدند.

چهار توافقنامه

برای تولتک بودن، داشتن سه مهارت ضروری است:

  1. آگاهی خود را کنترل کنید. این بدان معنی است که شما باید از همه احتمالات خود آگاه باشید.
  2. بر تغییر غلبه کنیم – چگونه باید تغییر کنیم و از سلطه رها شویم.
  3. نیت را کنترل کنید.

انتخاب تولتک به معنای بخشی از زندگی است که به ما انرژی می دهد. وقتی یاد بگیریم از تمام انرژی خود استفاده کنیم، می توانیم قدرت خدا را احساس کنیم. هدف این است که زندگی را بدون هیچ قید و شرطی زندگی کنیم. بنابراین کنترل انتخاب را “تسلط بر عشق” نیز می نامند.

چهار توافقنامه به ما کمک می کند تا تغییرات بهتر و بهتری در زندگی ایجاد کنیم. و تولتک ها بهشت ​​را روی زمین ایجاد می کنند. برای اینکه رویای بهشت ​​ساختن سیاره به یک رویا تبدیل شود، بیایید سعی کنیم آن آرزو را بدون ترس برآورده کنیم.

شما می توانید با تغییر توافقات اضطراب خود تغییر بهتری در زندگی خود ایجاد کنید. همچنین، می توانید ذهن خود را به روش خود برنامه ریزی مجدد کنید.

فصل 2. رویای سیاره

ما ذاتاً با ظرفیت رویاپردازی به دنیا آمده ایم و کسانی که قبل از ما آمده اند ما را در رویاپردازی درباره جهان راهنمایی می کنند. رویای سیاره ما شامل اصول متعددی است که از طریق آنها به طور غریزی توجه یک نوزاد تازه متولد شده را به آن جلب می کنیم و کودک شروع به پذیرش آنها می کند.

جامعه ما از ابزارهای مختلفی مانند والدین، مدارس و مذهب ما استفاده می کند تا به ما آموزش دیدن رویای سیاره را بدهد.

در کنار این، جامعه برای زنده ماندن چیزهایی به ما می آموزد. یکی از آنها مدیتیشن است.

مدیتیشن ظرفیتی است که در آن تنها کاری که باید انجام دهیم تمرکز روی چیزی است که می خواهیم ببینیم. ما می‌توانیم میلیون‌ها چیز را همزمان ببینیم، اما با استفاده از توجه خود، می‌توانیم هر چیزی را که می‌خواهیم ببینیم – در ذهنمان نگه داریم.

بزرگان نزدیک توجه ما را به خود جلب کرده اند و با تکرار، تمام اطلاعات جامعه را در ذهن ما جا داده اند. به این ترتیب ما هر آنچه را که اکنون می دانیم آموخته ایم. یا که برای زندگی از آن استفاده می کنیم.

رویای سیاره توجه ما را به خود جلب می کند و به ما می آموزد که به چه چیزی می توانیم اعتماد کنیم. اجازه دهید با زبانی که برای مکالمه استفاده می کنیم شروع کنیم.

زبان راهی برای توضیح دادن نظر خود به دیگران است. هر حرف در هر زبان یک توافق است. ما آن را یک صفحه در کتاب می نامیم، یعنی کلمه صفحه توافقی است که ما آن را درک می کنیم.

هنگامی که کلمات موجود در صفحه را دانستیم، می توانیم توجه خود را به توضیح آن برای دیگران معطوف کنیم. زمانی که ما بچه بودیم، افراد اطراف ما سیستم اعتقادی ما را ایجاد می کردند.

زیرا ما در کودکی حق انتخاب باورهای خود را نداریم، اما می توانیم تمام اطلاعات یا چیزهایی را که دیگران به ما می گویند باور کنیم. تنها راه جمع آوری اطلاعات توافق است.

رویای یک سیاره ممکن است توجه شما را به خود جلب کند، اما اگر مخالف باشید، اطلاعاتی را که جامعه به شما می دهد در آغوش نمی گیرید.

به محض اینکه توافق کنیم و شروع کنیم به آنچه جامعه به ما می گوید اعتماد کنیم، اعتماد واقعی ما می شود. به همین دلیل است که اعتماد به معنای واقعی، تکیه بر آن بدون هیچ قید و شرطی است.

فصل 3. اهلی شدن انسان ها

با پذیرش رویای سیاره، همه ما به نوعی شروع به تبدیل شدن به حیوانات خانگی انسانی می کنیم. چون ما همان کارهایی را که انجام می دهیم، جامعه آموزش می دهد، می فهمیم و همه کارها را طبق روش آنها انجام می دهیم. به همین دلیل ما کنترلی بر زندگی خود نداریم زیرا از همان ابتدا به ما یاد داده اند که به حرف مردم گوش دهیم و طبق آنها عمل کنیم.

نام اولین چیزهایی مانند بطری، شیر یا نگهدارنده به ما آموزش داده می شود. و همانطور که بزرگتر می شویم، تلویزیون یا اطرافیانمان در مورد چگونگی زندگی و نوع رفتار خود راهنمایی می کنیم. بنابراین، رویای سیاره به ما می آموزد که انسان باشیم.

کتاب چهار قرارداد

به نوعی، ما تبدیل به حیوانات خانگی خود می شویم زیرا خودمان شروع به پذیرش همه آن چیزها می کنیم.

در این سیستم اعتقادی ما مفید است. مانند کتاب قانون است که به ما می گوید بر ذهن حکومت کنید. این بدان معناست که ما بدون هیچ سوالی به همه چیزهایی که از کودکی به ما گفته اند اعتماد می کنیم.

آنها پس از تفکر و در نظر گرفتن موارد ذکر شده، تمام تصمیمات را می گیرند. حتی اگر با آن تصمیم مخالف باشیم. حتی قوانین اخلاقی نیز در ذهن ما مرتب شده است. همه این توافقات مدام در ذهن ما ظاهر می شود و اینها شروع به حاکمیت روی رویاهای ما می کنند.

همانطور که دولت کتابی از قوانین دارد که رویای سیاره را کنترل می کند، سیستم اعتقادی ما نیز کتابی از قوانین است که رویاهای ما را کنترل می کند. همه این قوانین در ذهن ما وجود دارد. و ما آن هستیم

و قاضی درون ما بر اساس این قوانین کار می کند. و به همین دلیل است که قوانینی که سیاره زمین اتخاذ می کند تصمیم می گیرد و ما باید مجازات را تحمل کنیم.

معنای واقعی انسانیت حقیقت، عدالت و زیبایی است. ما به دنبال حقایق هستیم زیرا فقط به دروغ هایی اعتماد می کنیم که در ذهن خود جمع کرده ایم. ما به دنبال عدالت هستیم زیرا نظام اعتقادی عدالت را تامین نمی کند.

ما به دنبال زیبایی هستیم زیرا مهم نیست که یک شخص چقدر زیبا باشد تا زمانی که باور نداشته باشیم آن شخص زیبایی دارد.

ما انسانیت را در دنیای بیرون جستجو می کنیم، در حالی که همه چیز از قبل در درون ماست. ما برای یافتن حقیقت از طریق جستجو در درون به کمک نیاز داریم.

زیرا به هر کجا که نگاه کنیم، فقط حقیقت نمایان است. اما برای درک واقعیت این توافقات و اعتمادی که در ذهنمان انباشته ایم به درک درستی نیاز داریم. و به همین دلیل است که ما به حیوانات خانگی انسان های ساکن در این جامعه تبدیل شده ایم.

فصل 4. میتوت (وضعیت ذهن انسان)

ذهن ما مانند مه است که تولتک ها آن را میتوت (MIH-TOE´-TAY) می نامند. عقل ما مثل خوابی است که هزار نفر همزمان با هم حرف می زنند و هیچ کدام همدیگر را نمی فهمند. این حالت ذهن ماست که خیلی بزرگ است.

در هند مردم Mitote، یعنی مایا، که به معنی سردرگمی است. هر آنچه را که در مورد خود و جهان باور دارید، آنها همه چیز در ذهن شما هستند. و به همین دلیل است که ما نمی توانیم ببینیم که چه کسی هستیم، و حتی نمی توانیم ببینیم که آزاد نیستیم.

یک میتوت بزرگ، آنارشی زیادی ایجاد می کند که باعث می شود همه چیز را اشتباه ببینیم و اشتباه متوجه شویم. ما می دانیم چه می خواهیم ببینیم و آنچه می خواهیم بشنویم . و ما باید چیزها را همانطور که هستند درک کنیم. مثلا فکر کنید ذهن شما یک کامپیوتر است.

و نظر خود را با ویروس رایانه مقایسه کنید که باعث آسیب به رایانه می شود زیرا رایانه یا ذهن ما اطلاعات اشتباهی را جمع آوری می کند که برای سلامت روان ما مضر است.

یک قطعه کوچک از اطلاعات اشتباه می تواند نحوه صحبت افراد را خراب کند. مثلاً اگر اطلاعات اشتباهی به کسی بدهیم، آن افراد بر اساس آن اطلاعات اشتباه عمل می کنند که می تواند برای آنها بسیار اشتباه باشد.

تصور کنید که هر وقت دیگران با شما صحبت می کنند، یک ویروس کامپیوتری را در مغز شما قرار می دهند و باعث می شود هر بار کمی کمتر درست فکر کنید. سپس تصور کنید که برای رفع سردرگمی یا کمی تسکین، با شخص دیگری صحبت کنید و این ویروس را به آن افراد منتقل کنید. این درس کلیدی این کتاب «چهار توافق» است.

حال تصور کنید که این الگو مانند یک زنجیره بی پایان ادامه دارد. و در نهایت، جهان تنها با اطلاعات اشتباه باقی خواهد ماند. این اطلاعات غلط سمی است. این ویروسی است که تولتک آن را میتوز نامیده است. برای جلوگیری از چنین اطلاعات نادرستی، این چهار توافق را با خودتان ببندید.

فصل 5. اولین توافق – با کلمات خود بی عیب و نقص باشید

خلاصه چهار توافقنامه

اولین توافق مهم ترین و سخت ترین انجام آن است. آنقدر مهم است که شما می توانید تنها با اولین توافق نامه که نویسنده آن را “بهشت روی زمین” می نامد، به آن درجه از وجود برسید. اولین توافق این است که با کلمات خود بی عیب و نقص باشید. کلمات بیشتر از آن چیزی است که ما درک می کنیم.

آنها برای ایجاد سطوح، مفاهیم، ​​روابط و اعتماد بسیار قدرتمند و مهم هستند. برای جلوگیری از ایجاد سردرگمی که می تواند به شما آسیب برساند ، هنگام استفاده از آن سردرگمی برای خود یا دیگران بسیار مراقب باشید.

عادت کنید فقط چیزهایی را بگویید که به نفع خود می گویید، و اگر شکی وجود دارد که به این معنی است که به هر طریقی چیزی را اشتباه می یابید، آن را به کسی نگویید. اگر می‌خواهید آزاد، شاد باشید و از سطح وجود یعنی جهنم عبور کنید، پس این اولین توافق را با خودتان ببندید.

از طریق کلام خود، قدرت خلاقیت خود را در حضور همه ابراز می کنید. شما همه چیز را از طریق کلمات می گویید. به هر زبانی که صحبت می کنید، قصد شما از طریق کلمات بیان می شود. همه چیز از طریق کلمات شما آشکار می شود، آنچه در رویا می بینید، آنچه را که احساس می کنید و در واقعیت چه کسی هستید.

بنابراین به خاطر داشته باشید که هنگام صحبت از چه نوع کلماتی استفاده می کنید. بی عیب بودن در نظرات به شما امکان می دهد از انرژی خود به درستی استفاده کنید. به این معنی که می توانید از قدرت خود در جهت حقیقت استفاده کنید و خود را دوست داشته باشید. اگر عهد ببندید که با کلام خود بی عیب و نقص باشید، پس فقط با این نیت می توانید به آن دست پیدا کنید. به یاد داشته باشید، تنها حقیقت می تواند ما را آزاد کند .

شما می توانید خطای کلام خود را با میزان دوست داشتن خود بسنجید. اینکه چقدر خودتان را دوست دارید و احساسی که نسبت به خودتان دارید مستقیماً با کیفیت و یکپارچگی نظرات شما مرتبط است.

وقتی در کلام خود اشتباه نکنید احساس خوبی دارید. اینگونه است که شما شروع به احساس شادی و آرامش می کنید. پس امروز با نظرات خود پیمان ببندید که بی عیب و نقص باشید.

فصل 6. قرارداد دوم – هیچ چیز را شخصی نگیرید

سه قرارداد زیر از اولین توافقنامه منشعب می شوند. برای بستن دومین توافق، اولین موردی را که با خود بسته‌اید به خاطر بسپارید و آن‌ها را برای همیشه بپذیرید.

اگر دو قرارداد اول را تمرین کنید، به راحتی می توانید 75٪ از آن توافقات جزئی تر را انجام دهید، که شما را در جهنم روی زمین نگه می دارد.

اگر بتوانید این توافق دوم را به یک عادت تبدیل کنید، خواهید دید که هیچ چیز نمی تواند شما را به جهنم بازگرداند . وقتی چیزی را شخصی نگیرید، آزادی زیادی دارید. شما آن را شخصی می‌گیرید زیرا با آنچه به شما گفته شده موافق هستید.

به محض اینکه آن چیزها را تأیید کردید، در خواب جهنم گرفتار می شوید. از آن به عنوان “اهمیت شخصی” نویسنده نام برده می شود.

اهمیت شخصی، یا شخصی گرفتن چیزها، شما را خودخواه یا حریص می کند، زیرا تصور می کنیم همه چیز مربوط به خودمان است. در طول دوران مدرسه یا زمانی که حیوانات خانگی داریم، یاد می گیریم که همه چیز را شخصی بدانیم. اما فکر می کنیم مسئول همه چیز هستیم.

هر چه فکر می کنید یا احساس می کنید، فقط مشکل شماست. برای کسی دیگر مهم نیست این طوری است. این طوری است که شما دنیا را می بینید. این چیزی شخصی نیست زیرا شما با خودتان رفتار می کنید نه با شخص دیگری.

دیگران یک سیستم اعتقادی مطابق با سیستم خود دارند، بنابراین هر آنچه در مورد شما فکر می کنند، در واقع به آنها مربوط می شود. زیرا ما همه مردم را به همان روشی که قدرت درک آن را داریم می شناسیم.

اگر بدون ترس زندگی می کنید یا کسی را دوست دارید، پس هیچ یک از این احساسات در زندگی شما جایی ندارد. اگر هیچ یک از این احساسات را احساس نکنید، ممکن است احساس خوبی داشته باشید. وقتی احساس خوبی دارید، همه چیز در اطراف شما خوب است.

وقتی همه چیز در اطراف شما خوب است، همه چیز شما را خوشحال می کند. دوست داشتن همه چیز در اطراف به این دلیل است که خودتان را دوست دارید. دوست داری همینجوری باشی. و از خودت راضی هستی

چهار توافقنامه انگلیسی

اگر چیزی را شخصی نگیرید کمکتان می کند. زیرا با شخصی کردن چیزها، دیگر عاشق خود نمی شوید. همه ما در سطوح مختلف با انواع مختلفی از رنج روبرو هستیم. انسان‌ها در هنگام رنج همیشه آماده کمک به یکدیگر هستند.

شما هرگز مسئول اعمال دیگران نیستید. شما فقط مسئول خودتان هستید . وقتی این را درک می کنید و شروع به امتناع از شخصی کردن چیزها می کنید، به سختی می توانید قربانی کلمات، نظرات یا اعمال دیگران شوید. بنابراین، تمرین را شروع کنید که چیزی را شخصی نگیرید .

فصل 7. توافقنامه سوم – فرضیات نسازید

سومین موافقتنامه این است که مفروضاتی را مطرح نکنیم. ما عادت داریم در مورد همه چیز در خودمان فرضیاتی بسازیم. مشکل این است که ما تمایل داریم این فرضیات را درست باور کنیم.

حتی ممکن است سوگند یاد کنیم که آنها را واقعی کنیم. ما اغلب در مورد آنچه که دیگران انجام می دهند یا فکر می کنند، فرضیاتی می کنیم. ما آن را شخصی می‌گیریم، سپس شروع به سرزنش می‌کنیم و نسبت به حرف‌هایمان واکنش احساسی نشان می‌دهیم. بنابراین هر زمان که حدس می زنیم، مشکلات را جویا می شویم و با فرض آنها نیاز به توضیح داریم.

به جای فرضیه، سوال بپرسید. این همیشه بهترین راه است زیرا باورها ما را برای رنج آماده می کنند. ما عادت داریم بدون اینکه واقعیت را بدانیم رویا ببینیم. ما چیزهایی را در تخیلات خود در خواب می بینیم.

از آنجایی که ما چیزی را درک نمی کنیم، معنی آن را فرض می کنیم و وقتی حقیقت آشکار می شود، رویاهای ما از بین می رود و متوجه می شویم که آن چیزی نبود که فکر می کردیم. این هیجان انگیز است که ذهن ما چگونه کار می کند.

برای احساس امنیت باید همه چیز را توجیه کنیم و همه چیز را توضیح دهیم و بفهمیم. ما میلیون ها سوال داریم که باید پاسخ آنها را بدانیم زیرا چیزهای زیادی وجود دارد که ذهن ما نمی تواند توضیح دهد.

ما فرض می کنیم که همه زندگی ما را همانطور که ما زندگی خود را می بینیم می بینند. ما تمایل داریم باور کنیم که دیگران همان طور فکر می کنند که ما فکر می کنیم، و هر چه ما احساس می کنیم، آنها نیز همان احساس را دارند. دیگران نیز به همان شیوه ای که ما قضاوت می کنیم، رفتار می کنند و از آن سوء استفاده می کنند.

اما معتبر نیست، اما عشق واقعی این است که دیگران را همان طور که هستند بپذیریم. و این مهم ترین فرض انسان است. روزی که از فرضیات دست بردارید. پس از آن، می توانید بدون واکنش های احساسی، واضح و روشن صحبت کنید . فرضیات کلمات شما را مستعد خطا می کند. پس فرضیات نسازید

فصل 8. توافقنامه چهارم – همیشه بهترین کار را انجام دهید

توافقنامه چهارم توافقی است که به سه توافق دیگر اجازه می دهد تا به یک عادت عمیق تبدیل شوند. توافقنامه چهارم در مورد عملکرد سه مورد اول است: همیشه بهترین ارائه خود را ارائه دهید، سپس تنها سه توافق اول کار می کنند.

چهار توافق هندی

چه زمانی بهترین ارائه خود را انجام خواهید داد؟ انتظار نداشته باشید که همیشه بتوانید با کلمات خود بی عیب و نقص باشید. عادت های روزمره شما قدرتمند هستند و به طور محکم در ذهن شما تثبیت شده اند. اما شما می توانید بهتر انجام دهید.

پس انتظار نداشته باشید که هرگز چیزی را شخصی نگیرید. بهترین خود را ارائه دهید انتظار نداشته باشید که هرگز فرض دوم را انجام ندهید، اما می توانید بهترین ارائه خود را داشته باشید.

برای این کار، همیشه در هر شرایطی بهترین کار را انجام دهید، نه زیاد و نه کم. اگر همیشه بهترین ارائه خود را ارائه می دهید، هیچ کس راهی برای قضاوت شما ندارد. اگر عدالت را رعایت نکنید، می توانید به نحوی از گناه، سرزنش و خود تنبیهی اجتناب کنید.

وقتی همیشه بهترین کار را انجام می‌دهید، کار درست را انجام می‌دهید – انجام بهترین کار به این معناست که فقط به این دلیل که دوست دارید کار کنید، نه به این دلیل که انتظار پاداش دارید. اگر فقط برای تکمیل کار کنید، بدون اینکه انتظار پاداشی داشته باشید، از انجام هر کاری که انجام می دهید لذت خواهید برد.

پس از این، جایزه به شما خواهد رسید، اما حق بیمه شما با انجام کاری که دوست دارید انجام دهید، مرتبط نخواهد بود و اگر همیشه بهترین کار را انجام دهید، می توانید از زندگی خود لذت ببرید. وقتی بهترین کار را انجام می دهید، یاد می گیرید که خودتان را بپذیرید .

اگر همیشه بهترین کار خود را انجام دهید، دوباره و دوباره، می توانید استاد تغییر شوید . این به شما کمک می کند تا زندگی خود را به درستی اداره کنید زیرا آنچه را که آموخته اید بارها و بارها تکرار می کنید و با انجام دادن می آموزید. این یک عادت خوب برای شما خواهد بود که باید با ماه ها کار سخت به آن دست پیدا کنید.

فصل 9. رویای جدید

هنگامی که چهار قرارداد با خود بستید، شروع به ساختن یک رویای جدید کنید که برای شما امکان پذیر است. نویسنده می گوید که موسی آن را سرزمین موعود، بودا آن را نیروانا، عیسی آن را بهشت، و تولتک ها آن را رویای جدید نامیدند.

اراده تسلیم ناپذیری برای پذیرش چهار قرارداد داشته باشید و زندگی خود را با این توافقات شروع کنید. با انجام این کار می توانید به “بهشت روی زمین” برسید. در کنار این، به این چهار توافق نامه احترام بگذارید.

با این کار می توانید رویای خود را دور از رویای جامعه زندگی کنید. هر چیزی که بخواهید به راحتی به دست می آید زیرا روح آزادانه در شما شروع به حرکت می کند . و در نهایت، می توانید آزادی را بدست آورید.

در کنار این به همه به چشم عشق بنگر. با این کار می توانید عشق واقعی را در اطراف خود احساس کنید. و با گذشت زمان، میوت شما ممکن است برای همیشه از بین برود.

این چیزی است که مردم قرن ها به دنبال آن بوده اند. خوشبختی بهشت ​​گمشده است. و این آینده بشریت است که تنها با انجام این چهار توافقنامه می توانید به آن دست یابید. بنابراین، امروز این چهار توافق را با خود انجام دهید.

نتیجه

از این کتاب، ما در مورد آن چهار توافق یاد گرفتیم که می تواند زندگی ما را به طور قابل توجهی تغییر دهد و ما را به مسیر واقعی بشریت برساند.

وقتی این چهار قرارداد را در زندگی خود بگنجانید، از همه چیزهای اشتباه دنیا دور می شوید و به راه حقیقت دست می یابید که به وسیله آن می توانید رویای شادی جدیدی را رویاپردازی کنید: بهشت ​​برای شما .

امیدوارم کتاب را به خوبی درک کرده باشید و این چهار توافقنامه را برای داشتن یک زندگی شاد به کار ببرید.

بررسی کتاب چهار توافق

«چهار توافق» نوشته دون میگل رویز راهنمای تحول آفرین برای آزادی و خوشبختی شخصی است.

رویز تنها در 100 صفحه، چهار توافقنامه قدرتمند را ارائه می‌کند که می‌تواند نحوه درک ما از خود و دنیای اطرافمان را تغییر دهد.

این توافق نامه ها، یعنی با کلام خود بی عیب و نقص باشید ، هیچ چیز را شخصی نگیرید ، فرضیات خود را در نظر نگیرید ، و همیشه تمام تلاش خود را بکنید ، بینش عمیقی برای ایجاد یک زندگی با اصالت و شادی ارائه دهید.

خرد مختصر و عمیق رویز به عنوان یک نقشه راه عملی برای رشد شخصی، تسلط بر خود و روشنگری معنوی عمل می کند. خواندن این کتاب برای کسانی که به دنبال آرامش و رهایی درونی هستند ضروری است.

متشکرم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =