چگونه دوستان به دست آوریم و بر مردم تأثیر بگذاریم

کتاب چگونه دوستانی به دست آوریم و بر مردم تأثیر بگذاریم نوشته دیل کارنگی کتابی زیبا و جادویی است اگر می خواهید در جمع صحبت کنید. این کتاب چه یک جلسه یا ازدواج باشد یا کمک کوچک همسایه ها یا انجام کارها توسط دیگران، به شما در سفر کمک می کند. این کتاب جدا از آموزش روابط عمومی، به شما نشان می دهد که چگونه می توانید بر روند فکر دیگران تأثیر بگذارید و فرکانس خود را تنظیم کنید تا آنها به شما گوش دهند.

کارنگی یک فروشنده دوره گرد بود و سابقه کوتاهی در بازیگری داشت. دانش آموزان می خواستند به او پول بدهند تا به آنها سخنرانی عمومی بیاموزد. این زمانی بود که متوجه شد این مهارت ارزشمند و بخشی از موفقیت او در فروش است. بنابراین او موسسه دیل کارنگی خود را تأسیس کرد. چگونه می توان دوستان را به دست آورد و بر مردم تأثیر گذاشت، یکی از اولین کتاب های پرفروش خودیاری بود که تا کنون منتشر شد.

نوشته دیل کارنگی و اولین بار در سال 1936 منتشر شد و 15 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. همه، و منظورم همه، می‌توانند از نحوه به دست آوردن دوستان و تأثیرگذاری بر مردم چیزی بیاموزند. اصول کتاب ساده است، اما چیزی که بسیاری از ما برای استفاده یا به خاطر سپردن نیاز به کمک داریم.

این خلاصه چهار مفهوم کلیدی کارنگی را مورد بحث قرار خواهد داد. هر یک از اینها چندین اصل حیاتی دارد که به طور خلاصه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 1. تکنیک های اساسی در برخورد با افراد
 2. راه هایی برای دوست داشتن مردم
 3. چگونه مردم را به طرز فکر خود جذب کنید
 4. چگونه افراد را بدون دادن یا برانگیختن خشم تغییر دهیم.

فصل 1. تکنیک های اساسی برای رسیدگی به افراد

اولین مفهوم کارنگی در مورد رسیدگی به افراد و تکنیک هایی است که باید استفاده کرد. سه اصل اساسی وجود دارد که باید هنگام برخورد با افراد، چه آشنا، چه همکار، چه کارمند یا کارفرما، رعایت کنید.

– در طرف مقابل یک خواسته مشتاق برانگیخت.

سعی کن فهیم باشی

1. انتقاد، محکوم یا شکایت نکنید

اولین اصل کارنگی، شناخت افراد و درک عواملی که باعث می‌شود آنها را تشویق کند، تشویق می‌کند. کلید تعیین انگیزه رفتار، شخصیت و اعمال آنهاست. به جای انتقاد، محکوم کردن یا شکایت فوری از کسی، همدلی و درک را به دست آورید. نشان دادن مقداری مهربانی همیشه برای هر دو طرف مفید است. در صورت لزوم بردبار و دلسوز باشید.

“دانستن همه چیز بخشیدن همه است.”

2. قدردانی صادقانه و صمیمانه داشته باشید

چگونه می توان دوستان را به دست آورد و بر مردم تأثیر گذاشت

اصل دوم قدردانی صادقانه و صمیمانه ضروری است. همه ما انسان هستیم و از احساس قدردانی لذت می بریم. وقتی از کسی قدردانی می کنید و صادق هستید، مردم صداقت شما را تشخیص می دهند. آن‌ها می‌توانند بگویند که آیا چیزی را می‌گویید که فکر می‌کنید می‌خواهند بشنوند. مردم هرگز قدردانی واقعی که از طریق کلمات محبت آمیز بیان می شود را فراموش نمی کنند. آنها را بالا می برد و باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند.

3. آنها را نیز بخواهید

کارنگی توضیح می‌دهد که تنها راهی که می‌توانید کسی را متقاعد کنید تا کاری را که می‌خواهید انجام دهد، این است که او را وادار به انجام آن کنید. ما لجبازیم؛ ما باید به جای اینکه درباره ایده هایی که داشته ایم و کارهایی که باید انجام دهیم به خود ببالیم، برای انجام کارها انگیزه داشته باشیم. لطفا بنشینید، بگذارید دیگران فکر کنند که خودشان به این ایده رسیده اند و اجازه دهید در قبال آن احساس مسئولیت کنند و صاحب آن شوند. این باعث ایجاد انگیزه در آنها برای موفقیت می شود و شما از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

«اول، در طرف مقابل یک خواسته مشتاق را برانگیخت. کسی که می تواند این کار را انجام دهد، تمام دنیا را با خود دارد. کسی که نمی تواند راه تنهایی را طی کند.»

فصل 2. راه هایی برای اینکه مردم شما را دوست داشته باشند

همه ما مشتاق پذیرش دیگران هستیم. مفهوم دوم کارنگی شش اصل را بیان می کند تا به شما کمک کند دیگران را دوست داشته باشند.

 1. واقعاً به افراد دیگر علاقه مند باشید.
 2. لبخند.
 3. نام ضروری است
 4. شنونده خوبی باشید و دیگران را تشویق کنید تا در مورد خودشان صحبت کنند.
 5. علایق آنها را بشناسید
 6. کاری کنید که طرف مقابل احساس مهم بودن کند و این کار را صادقانه انجام دهید.
 7. همه چیز به شما مربوط نیست.

۱- به افراد دیگر علاقه واقعی داشته باشید.

کارنگی به ما یادآوری می کند که برای ایجاد دوستی واقعی؛ شما باید آنجا باشید تا به دیگران کمک کنید، نه فقط برای دریافت کمکی که نیاز دارید. اگر بتوانید به دیگران علاقه واقعی نشان دهید، به خوبی می توانید مردم را دوست داشته باشید.

همه چیز در مورد شما نیست – برای آینده یک رابطه. شما باید برای دیگران فراتر بروید. بهتر است به آنها نشان دهید که ارزش وقت و انرژی شما را دارند و می توانید متفکر، دلسوز و فداکار باشید.

کارنگی برای توضیح این موضوع از مثالی استفاده می‌کند: زمانی که شاهزاده وقت ولز قرار بود برای یک تور در آمریکای جنوبی سفر کند، ماه‌ها به یادگیری زبان اسپانیایی پرداخت. او این کار را کرد تا ظاهر شود و به زبان مادری صحبت کند تا همه این فرصت را داشته باشند که حرف های او را بفهمند، نه فقط کسانی که می توانند انگلیسی صحبت کنند. این نشان می‌دهد که او برای بومیان فراتر رفته است. او زمان و انرژی خود را صرف یادگیری یک زبان کرد تا همه بتوانند شامل آن شوند.

2. لبخند بزنید

لبخند شما پیام آور حسن نیت شماست. لبخند تو زندگی همه کسانی که آن را می بینند روشن می کند.»

کتاب چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

لبخند خود را تمرین کنید – توضیح اینکه یک لبخند چقدر می تواند تأثیرگذار باشد دشوار است. کارنگی توضیح می‌دهد که شما نمی‌دانید روز یک نفر چگونه می‌گذرد، فشار شخصی که تحت آن قرار دارد. اما یک لبخند ساده از طرف کسی که می شناسند یا یک غریبه می تواند روحیه آنها را بالا ببرد و انگیزه لبخند زدن را در آنها ایجاد کند.

لبخند زدن باعث می شود که شما قابل ارتباط و نزدیک به نظر برسید. اما، از سوی دیگر، با اخم دائمی راه نروید، در غیر این صورت مردم را به تعویق خواهید انداخت.

3. نام ضروری است

“به یاد داشته باشید که نام یک شخص مهم ترین صدا در هر زبان برای آن شخص است.”

نام شما به حق شماست. بخشی از هویت شماست و شما را متمایز می کند. بنابراین توجه داشته باشید زمانی که افراد نام آنها را به شما می گویند و آنها را برای آنها تکرار کنید. ما عاشق شنیدن نام خود هستیم. این به ما احساس منحصر به فرد و ضروری می دهد. کارنگی شما را تشویق می‌کند که از این تاکتیک با همه استفاده کنید، چه باریستا قهوه در کافه محلی‌تان و چه مدیران ارشد شرکتتان.

4. شنونده خوبی باشید

وقتی کسی صحبت می کند، ساکت نشستن کافی نیست. شما باید فعالانه گوش دهید و واقعاً علاقه مند باشید. یک راه عالی برای ابراز توجه خود این است که در مورد موضوع طرف مقابل سؤال بپرسید و آنها را تشویق کنید تا در گفتگو عمیق تر شوند. ما دوست داریم در مورد خودمان صحبت کنیم، بنابراین مردم اغلب نیازی به تلقین ندارند. به آنها فرصت دهید و گوش دهید.

گوش کن – “به خاطر داشته باش که افرادی که با آنها صحبت می کنی صد برابر بیشتر به خودشان و خواسته ها و مشکلاتشان علاقه دارند تا به تو و مسائلت.”

5. علایق آنها را بشناسید

کارنگی توضیح می‌دهد که هر دوی شما وقتی در مورد علایق دیگران بحث می‌کنید، از مزایای آن بهره می‌برید. وقتی با کسی صحبت می کنید، از هر فردی پاداش جدیدی دریافت می کنید.

6. کاری کنید که طرف مقابل احساس مهم بودن کند

ایجاد احساس مهم بودن در طرف مقابل بسیار حیاتی است زیرا می تواند به ایجاد روابط قوی تر، افزایش اعتماد و احترام و بهبود ارتباطات کلی کمک کند. وقتی به کسی احساس مهم بودن می‌دهید، احتمالاً احساس ارزشمندی و قدردانی می‌کند که منجر به تعاملات مثبت بیشتر و ارتباطات عمیق‌تر می‌شود.

برای انجام این کار صادقانه، می توانید موارد زیر را امتحان کنید:

لطفاً تمام توجه خود را به آنها معطوف کنید: هنگام صحبت با کسی، حضور داشته باشید و توجه خود را به او معطوف کنید. تلفن یا سایر عوامل حواس پرتی را زمین بگذارید و فعالانه گوش دهید.

قدردانی خود را نشان دهید: قدردانی خود را برای کارهایی که انجام می دهند یا ویژگی هایی که دارند و مورد تحسین شما هستند ابراز کنید. مطمئن شوید که در تعریف و تمجید خود دقیق و صادق باشید.

از نام خود استفاده کنید: مردم دوست دارند نام آنها را بشنوند، بنابراین سعی کنید هر زمان که مناسب باشد از آن استفاده کنید. این نشان می دهد که شما توجه می کنید و به اندازه کافی مهم هستند که به خاطر بسپارید.

نظر آنها را بپرسید: همه می خواهند احساس کنند که افکار و ایده هایشان مهم است. نظر آنها را در مورد یک موضوع یا راهنمایی در مورد مشکلی که با آن روبرو هستید بخواهید.

جزئیات ضروری را به خاطر بسپارید: سعی کنید جزئیات مهم دیگری مانند روز تولد یا کتاب مورد علاقه او را به خاطر بسپارید. این نشان می دهد که شما به عنوان یک فرد به آنها اهمیت می دهید.

ایجاد احساس مهم بودن به شخصی مستلزم گوش دادن، نشان دادن قدردانی و ارزش گذاری برای افکار و نظرات اوست. انجام این کار می تواند روابط قوی تر و ارتباطات معنادارتری با دیگران ایجاد کند.

فصل 3. چگونه مردم را به طرز فکر خود جذب کنید

خلاصه چگونه دوست پیدا کنیم و بر افراد تأثیر بگذاریم

این بخش از کتاب کارنگی دارای 12 اصل است. همه بر تشویق دیگران به طرز فکر شما متمرکز هستند. در اینجا نحوه انجام کارنگی به شما توصیه می شود:

چگونه مردم را در طرز فکر خود جذب می کنید 

 1. اجتناب از مشاجره تنها راه برای به دست آوردن بهترین نتیجه است.
 2. به نظرات طرف مقابل احترام بگذارید.
 3. اگر اشتباه می کنید بپذیرید.
 4. دوستانه شروع کنید
 5. از طرف مقابل بخواهید بگوید “بله، بله!”
 6. بگذارید طرف مقابل تا حد زیادی صحبت کند.
 7. بگذارید طرف مقابل احساس کند که یک ایده متعلق به اوست.
 8. سعی کنید مسائل را از دید آنها ببینید.
 9. با نظرات و خواسته های آنها همدردی کنید.
 10. توسل به انگیزه های شریف تر.
 11. ایده های خود را دراماتیک کنید.
 12. چالش را کنار بگذارید.

1. از مشاجره بپرهیزید

کارنگی توضیح می‌دهد که در ۹۰ درصد مواقع، مشاجره‌ها برای هیچ یک از طرفین خوب ختم نمی‌شود. هر دو با قاطعیت از خود دور می شوند. نتیجه این است که همه بیشتر متقاعد می شوند که در واقع حق با آنهاست. کمیاب است که بحثی به نتیجه برسد. در عوض، مردم از بحث و جدل خسته می شوند و هیچ چیز تغییر نکرده است.

“تنها یک راه در آسمان بلند برای به دست آوردن بهترین استدلال وجود دارد – و آن اجتناب از آن است.”

2. از بحث و جدل دوری کنید – به نظرات مردم احترام بگذارید.

مهم است که به یاد داشته باشید که هر کسی حق دارد نظرات خود را داشته باشد. و کارنگی بر اهمیت این نکته تاکید می کند که هرگز به کسی نگوییم اشتباه می کند. چه همسرتان باشد، چه یک همکار یا یک مشتری، حتی اگر مخالف هستید، به آنها نگویید که اشتباه می کنند. شما فقط آنها را عصبانی خواهید کرد در عوض، دیپلماتیک بمانید. شما راحت تر می توانید نظر خود را منتقل کنید.

3. اگر اشتباه می کنید بپذیرید

به عقاید مردم احترام بگذارید. – وقتی اشتباه می کنید بپذیرید

برای بهترین ما اتفاق می افتد. همه ما گاهی اوقات اشتباه می کنیم و کارنگی توصیه می‌کند که اگر اشتباه می‌کنید، هر چه سریع‌تر و به طور قطعی آن را بپذیرید. صادق بودن خصیصه ای است که همه آن را تحسین می کنند و با اعتراف به اشتباه شما، مردم به شما احترام می گذارند و به شما اعتماد می کنند. اگر فوراً دفاع کنید، فقط بد به نظر خواهید رسید.» با جنگیدن، هرگز به اندازه کافی سیر نمی‌شوید، اما با تسلیم شدن، بیش از آنچه انتظار داشتید به دست می‌آورید.»

4. صمیمی باشید.

دو راه وجود دارد که می توانید به هر موقعیت یا شخص جدیدی نزدیک شوید. شما می توانید دوستانه، گرم و خوش برخورد باشید. یا سرد، غیر دوستانه و غیرقابل دسترس. اگر شما دوستانه و مهربان باشید، احتمالاً مردم همان طور که شما می خواهید پاسخ می دهند. این یک کار بیهوده است.

«رویکرد دوستانه و قدردانی می‌تواند باعث شود مردم راحت‌تر از همه طوفان‌ها و طوفان‌های دنیا نظرشان را تغییر دهند.»

5. از طرف مقابل بخواهید بگوید: «بله، بله!

هدف این بازی این است که طرف مقابل فوراً «بله، بله» بگوید. کارنگی به “روش سقراطی” اشاره می کند. سقراط از رقیب خود سؤالی پرسید که می دانست باید در مورد آن به توافق برسند. او این راه را ادامه می‌داد، سؤال‌ها یکی پس از دیگری، قبل از اینکه طرف مقابلش با چیزی موافقت کند که ممکن است قبلاً هرگز نداشته باشد.

6. بگذارید صحبت کنند

ما به عنوان انسان عاشق صدای خود هستیم. بنابراین کارنگی به شما توصیه می کند که اجازه دهید طرف مقابل تا حد امکان در مورد خودش صحبت کند. ابتدا متوجه خواهید شد که آنها در مورد کسب و کار و هر مشکلی به شما می گویند. سپس، با پرسیدن سؤال، مکالمه را تحریک کنید.

چگونه دوستان خود را به دست آوریم و مردم را تحت تأثیر قرار دهیم

کلید این است که قطع نکنید. کارنگی بر اهمیت گوش دادن صمیمانه و صمیمانه بودن و علاقه واقعی تاکید می کند تا بتوانند احساس راحتی کنند که صادقانه خود را بیان کنند.

7. اجازه دهید دیگران احساس کنند که یک ایده متعلق به آنهاست

هفتمین اصل کارنگی این است که اجازه دهید طرف مقابل احساس کند که ایده از آن اوست. فردی نباشید که دائماً همه دیدگاه ها و نظرات را دارد و سعی می کند آنها را به زور به دیگران تحمیل کند.

عاقلانه تر است که پیشنهاداتی ارائه دهید – و اجازه دهید طرف مقابل به نتیجه برسد؟

8. چیزها را از دید آنها ببینید.

در ذهن آنها حق با همه است. سعی کنید آن‌ها را درک کنید، ببینید چه چیزی باعث می‌شود آن‌ها را تیک‌دار کنند، و چه چیزی باعث شده باور کنند که دیدگاهشان درست است.» آنها را محکوم نکن هر احمقی می تواند این کار را انجام دهد. سعی کنید آنها را درک کنید. فقط افراد عاقل، بردبار و استثنایی حتی سعی می کنند این کار را انجام دهند.”

خود را به جای آنها بگذارید، تجربیات آنها را بپذیرید و ممکن است به شما هدایت شود که ببینید چرا آنها اینگونه هستند و چرا کارهایی را که انجام می دهند انجام می دهند.

9. دلسوز باشید

کارنگی ما را تشویق می کند که همیشه با عقاید، احساسات و خواسته های دیگران همدردی کنیم. برای آنها، اینها ارزشمند هستند. اگر کسی موقعیت دشواری را که در آن قرار دارد توضیح می‌دهد که او احساس ناراحتی می‌کند، بهترین راه برای پاسخ دادن این است که به او بگویید تعجب نمی‌کنید که آنها اینطور فکر می‌کنند و اگر شما در موقعیت او بودید، انتظار دارید که شما هم همین احساس را داشته باشید. کاری کنید که احساس کنند تنها نیستند. و مخلص باشید.

10. توسل به انگیزه های بزرگتر 

وقتی افراد جدید را در نظر می گیرید، بهتر است فرض کنید که آنها صادق، پیشاپیش و راستگو هستند. احتمالاً با ادامه این نگرش پاداش خوشایندی دریافت خواهید کرد. با این حال، کارنگی توضیح می‌دهد که تنها چند استثنا برای این قاعده وجود دارد، و کسانی که لزوماً صادق، صریح و راستگو نیستند، احتمالاً شوکه می‌شوند و احتمالاً به گونه‌ای واکنش نشان می‌دهند که ممکن است آنها را غافلگیر کند. به قول خودشان بیگناه تا اثبات جرم!

11. ایده های خود را دراماتیک کنید

با اشباع رسانه ای، اکنون به تلویزیون، فیلم و غیره عادت کرده ایم. به انتظار درام عادت کرده ایم. صرف گفتن حقیقت ما را تحت تأثیر قرار نمی دهد. کارنگی ما را تشویق می‌کند که واقعیت را گسترش دهیم، آن را دراماتیک، واضح و جالب کنیم و طوری رفتار کنیم که انگار داریم یک داستان باورنکردنی را تعریف می‌کنیم. و اینگونه است که ایده های خود را می فروشید. کاری کنید که همه آنچه را که می خواهید بفروشید تجسم کنند. آنها به احتمال زیاد این ایده را قبول خواهند کرد تا اینکه حقایق اساسی را به آنها بگویید.

12. چالش را کنار بگذارید.

دوازدهمین اصل از نکات کارنگی برای ترغیب مردم به جذب مردم در طرز فکر شما، کنار گذاشتن یک چالش است. ما به عنوان انسان، عشق به بازی، رقابت، چالش و فرصتی برای اثبات خود داریم.

«فرصتی برای ابراز وجود. فرصتی برای اثبات ارزش خود، برتری و پیروزی. این همان چیزی است که باعث می‌شود مسابقه‌های پیاده‌روی و مسابقه‌های خوک‌خوانی و پای‌خوری انجام شود. میل به برتری. میل به احساس اهمیت.»

رهبر باشید: چگونه افراد را بدون دادن یا برانگیختن خشم تغییر دهیم

آخرین مفهوم در کتاب کارنگی به چگونگی تغییر افراد بدون برانگیختن خشم می‌پردازد. این در مورد این است که چگونه یک رهبر موثر باشیم. نه اصل اساسی که او پوشش می دهد عبارتند از:

 1. با تمجید و قدردانی صادقانه شروع کنید.
 2. به اشتباهات افراد به طور غیر مستقیم توجه کنید.
 3. قبل از انتقاد از دیگران در مورد اشتباهات خود صحبت کنید.
 4. به جای دستور مستقیم سوال بپرسید.
 5. اجازه دهید طرف مقابل چهره خود را حفظ کند.
 6. کوچکترین پیشرفت را تحسین کنید و هر پیشرفتی را تحسین کنید.
 7. به طرف مقابل شهرت خوبی بدهید تا به آن زندگی کند.
 8. استفاده از تشویق باعث می شود که عیب ها به راحتی اصلاح شوند.
 9. کاری کنید که طرف مقابل از انجام کاری که شما پیشنهاد کرده اید خوشحال شود.

1. قدردانی و ستایش صادقانه

تعامل را با تمجید و قدردانی صادقانه آغاز کنید. بلافاصله به طرف مقابل احساس غرور و اعتماد به نفس می دهد. آنها با شما گرم خواهند شد و مایلند آنچه را که می خواهید پیشنهاد دهید را قبول کنند.

“شروع با تمجید مانند دندانپزشکی است که کار خود را با Novocain آغاز می کند. بیمار هنوز حفاری می‌کند، اما نووکائین مسکن است.»

2. هنگام صحبت در مورد اشتباهات غیر مستقیم باشید.

این از اصل قبلی ناشی می شود; شروع با تمجید و قدردانی عالی است. با این حال، اگر آن عبارت را با کلمه “اما” پایان دهید و سپس اشتباه آنها را مورد بحث قرار دهید، تمام خوبی هایی را که با عبارت اول انجام دادید خنثی می کنید. اگر بتوانید هنگام صحبت در مورد یک اشتباه غیر مستقیم رفتار کنید، یک فرد حساس آن را بهتر می پذیرد و یاد می گیرد. انتقاد مستقیم برای برخی افراد مفید است، اما بیشتر آنها از شنیدن این حرف می ترسند.

3. اشتباهات خود را بپذیرید

همه ما انسان هستیم و هیچ کس روی این زمین تا به حال کامل نبوده است. همه ما اشتباه کرده ایم. کارنگی پیشنهاد می‌کند قبل از اینکه در مورد اشتباه دیگران صحبت کنید، اشتباهات خود را بپذیرید. آن را طوری بیان کنید که می توانید ببینید چرا آنها این خطا را مرتکب شدند. این کاری است که شما در گذشته انجام داده اید. کارنگی معتقد است که این یک رویکرد موفق در متقاعد کردن کسی برای تغییر رفتار خواهد بود.

4. سوال بپرسید، دستور ندهید.

چگونه می توان دوستان را به دست آورد و مردم را تحت تأثیر قرار داد

به راحتی می توان احساس کرد که باید به مردم اطراف خود رئیس باشید و باید به آنها بگویید دقیقاً چه کاری انجام دهند و چه زمانی آن را انجام دهند. اما کارنگی توضیح می‌دهد که برای ترغیب مردم به سرعت بخشیدن به کارشان، توصیف یک موقعیت برای کارکنان خود و پرسیدن از آنها که فکر می‌کنند بهترین راه برای مقابله با آن است، رویکرد بهتری است.

این مسئولیت را به دست آنها می اندازد. آنها می توانند ایده هایی ارائه دهند و در نتیجه کار را برای انجام کارهای بیشتر تحت فشار قرار دهند.

5. اجازه دهید چهره خود را حفظ کنند

هیچ کس دوست ندارد احساس شرم کند و نیازی به شرمساری شخص دیگری نیست. شما فقط به نفس آنها آسیب می زنید. صرف نظر از اینکه چقدر اشتباه می کنند، شما نمی خواهید کسی باشید که بر احساس خود و غرور آنها تأثیر بگذارد.» مهم این نیست که من در مورد او چه فکر می کنم، بلکه این است که او درباره خودش چه فکر می کند. صدمه زدن به حیثیت انسان جرم است.»

6. همیشه ستایشگر باشید

مردم زمانی که احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند بهتر واکنش نشان می دهند، و به همین دلیل است که کارنگی شما را تشویق می کند که حتی کوچکترین پیشرفت را تحسین کنید و اطمینان حاصل کنید که هر سود به درستی تشخیص داده می شود.

«در مورد تغییر افراد صحبت کنید. اگر من و شما به افرادی که با آنها در تماس هستیم الهام بخش باشیم و متوجه گنجینه های پنهان آنها شویم، می توانیم خیلی بیشتر از تغییر افراد انجام دهیم. ما می توانیم آنها را متحول کنیم.»

وقتی از کسی انتقاد می‌کنید، او را زمین می‌کشید و اعتماد به‌نفس او را تحت تأثیر قرار می‌دهید و احتمالاً عقب‌نشینی می‌کند و بدتر کار می‌کند، نه بهتر. اما با تمجید از کسی، از قدرت خود استفاده می کنید تا او را بالا ببرید، اعتماد به نفس او را تقویت کنید و به او توانایی کار سخت تر و بهتر را بدهید. اگر افراد احساس کنند به رسمیت شناخته شده و مورد قدردانی قرار می گیرند، می توانند با تمام پتانسیل خود کار کنند.

7. شهرت

کارنگی شما را تشویق می کند که به مردم شهرت خوبی بدهید تا به آنها نگاه کنند. این یکی بدیهی است: با مثال رهبری کنید. به مردم دلیل بدهید تا به شما نگاه کنند. به آنها این تمایل را بدهید که بخواهند مطابق شهرت شما زندگی کنند.

8. تعمیر آن را آسان کنید

کارنگی توضیح می‌دهد که اگر کسی که با او سر و کار دارید کار احمقانه یا احمقانه‌ای انجام داده است، هرگز نباید مستقیماً آن را به او بگویید. این فقط میل آنها را برای بهبود از بین می برد. درعوض، اگر آنها را تشویق کنید و رفع مشکل را آسان جلوه دهید، کاری که خودشان می توانند انجام دهند، کمک خواهد کرد. به این ترتیب، آنها احساس حمایت و تشویق خواهند کرد و برای بهبود وضعیت فراتر از آن عمل خواهند کرد.

9. آنها را خوشحال کنید

آخرین اصل از کارنگی شما را تشویق می کند که طرف مقابل را از انجام کاری خوشحال کنید. اگر آنها از انجام این کار بسیار خوشحال هستند، به احتمال زیاد ادامه می دهند و کار عالی انجام می دهند. بنابراین آنها را هیجان زده کنید و کمی اشتیاق را برانگیزانید تا بتوانند با خوشحالی و انگیزه برای انجام خوب به یک کار نزدیک شوند.

خوراکی های کلیدی

 1. تلاش برای درک دیگران ضروری است.
 2. سعی کنید مسائل را از دیدگاه دیگران ببینید. خودت را جای اونها بگذار.
 3. همیشه صادق و پیشاپیش باشید.
 4. یاد بگیرید چگونه شنونده خوبی باشید.
 5. به هر قیمتی شده از بحث و جدل بپرهیزید.
 6. بپذیرید که افراد ممکن است نظرات متفاوتی با شما داشته باشند.
 7. اشتباهات خود را بپذیرید و بپذیرید.
 8. تشویق و تمجید برای وادار کردن مردم به انجام کارهایی برای شما ضروری است.
 9. دستور ندهید؛ در عوض، سوال بپرسید
 10. هرگز دیگران را شرمنده نکنید؛ بگذار غرور خود را دست نخورده نگه دارند.

نقد و بررسی نحوه برنده شدن دوستان و تأثیرگذاری بر افراد

با خواندن کتاب «چگونه دوستانی پیدا کنیم و بر مردم تأثیر بگذاریم» نوشته دیل کارنگی، با اطمینان می‌توانم بگویم این کتاب یک کتاب کلاسیک جاودانه در زمینه مهارت‌های بین فردی و ارتباطات است. کار کارنگی بینش‌های ارزشمند و توصیه‌های عملی را در مورد ایجاد روابط معنادار، تقویت همکاری و هدایت مؤثر موقعیت‌های اجتماعی ارائه می‌کند.

این کتاب بر اساس اصول کلیدی، مانند نشان دادن علاقه واقعی به دیگران، به خاطر سپردن نام ها و شنونده خوب بودن، ساخته شده است. این اصول به عنوان پایه ای برای تعاملات موفق عمل می کنند و به طور بالقوه روابط شخصی و حرفه ای را تغییر می دهند.

سبک نوشتاری کارنگی جذاب و پر از نمونه های واقعی است که اثربخشی آموزه های او را نشان می دهد. همانطور که از تکنیک های به اشتراک گذاشته شده در کتاب استفاده کردم، متوجه پیشرفت قابل توجهی در توانایی خود در ارتباط با دیگران، جلب اعتماد آنها و تأثیرگذاری بر نظرات آنها شدم.

یکی از با ارزش ترین درس هایی که از این کتاب آموختم، قدرت همدلی و درک دیدگاه های دیگران است. با قرار دادن خود به جای دیگران، می‌توانیم ارتباطات قوی‌تری را تقویت کنیم و راه‌حل‌های سودمند دوجانبه برای درگیری‌ها پیدا کنیم.

در پایان، چگونه می توان دوستان را به دست آورد و بر افراد تأثیر گذاشت، برای هر کسی که به دنبال افزایش مهارت های بین فردی خود است و به راحتی موقعیت های اجتماعی را هدایت می کند، خواندن آن ضروری است. خرد بی انتها و توصیه های عملی دیل کارنگی به طور بالقوه می تواند روابط شما و در نهایت زندگی شما را متحول کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 10 =