87 نکته و ترفند در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

چگونه به یک کارآفرین موفق تبدیل شویم: 51 نکته کارآفرینی و توصیه کارآفرینی برای اینکه یک تاجر یا مالک خوب باشید  

87 نکته و ترفند در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

زمانی که شرکت خود را راه اندازی می کنید، کارآفرین می شوید. با این حال، ما نمی‌توانیم فرآیند را از ابتدا تا انتها تعریف کنیم، زیرا برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، قبل از راه‌اندازی شرکت باید اقدامات بیشتری انجام دهید.

بنابراین، چگونه می توان یک کارآفرین موفق شد؟

در 87 نکته زیر، توصیه‌ها، افکار و اقداماتی را که برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق باید انجام دهید، به اشتراک می‌گذارم.

در اینجا نحوه تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق آورده شده است.

 

1. اگر می خواهید یک کارآفرین موفق شوید، منحصر به فرد باشید

اگر می خواهید یک کارآفرین موفق شوید، باید با بقیه دنیا متفاوت باشید. این بدان معناست که شما باید دنیا را با چشمانی متفاوت از دیگران ببینید. شما باید فرصت‌هایی را ببینید که همه مشکلات را می‌بینند. شرکت شما بر اساس میزان منحصر به فرد بودن شما منحصر به فرد خواهد بود.

2. متفاوت فکر کنید

اگر منحصر به فرد باشید احتمالاً متفاوت از بقیه دنیا فکر خواهید کرد. بنابراین، شما باید راه های مختلفی برای حل مشکلات مشابه پیدا کنید. این تفاوت بین کارآفرینان و سایر نقاط جهان است.

3. به ایده های عالی فکر کنید

کارآفرینان موفق ایده های عالی دارند که منحصر به فرد، متفاوت و برای مشتریان بالقوه مفید است. اگر می خواهید شرکتی با انرژی بالقوه تجاری بزرگ بسازید و کارآفرین شوید، باید به ایده های عالی فکر کنید، نه یک ایده متوسط.

4. رویاپردازی کنید که وقتی یک کارآفرین موفق شوید چگونه جهان را تغییر خواهید داد

هر ایده بزرگ می تواند جهان را تغییر دهد. به اپل و استیو جابز نگاه کنید که واقعاً ظاهر دنیایی را که ما از گذشته می شناسیم تغییر می دهند. اگر می خواهید یک کارآفرین موفق شوید، باید رویاپردازی کنید. در مورد چیزهای غیرممکن رویاپردازی کنید، زیرا هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد.

5. اگر می خواهید یک کارآفرین موفق شوید، علاقه خود را دنبال کنید

اگر می‌خواهید یک کارآفرین موفق شوید، باید اشتیاق خود را برای کسب‌وکارتان در نظر بگیرید. این احساسات و عواطف شخصی شماست که باعث می شود نسبت به کاری که انجام می دهید احساس میل مثبت داشته باشید. برای شرکت خود به آن نیاز خواهید داشت.

6. به بزرگترین مشکلات فکر کنید

جهان همیشه مشکلاتی خواهد داشت که هنوز نیاز به راه حل دارند. بزرگترین موردی را که می توانید حل کنید پیدا کنید و آن را به شرکت خود منتقل کنید. این راهی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق است.

7. به بزرگترین نیازها فکر کنید

در بازار نیز نیازهایی وجود دارد . شما باید بزرگترین مورد را پیدا کنید و راه های ممکن برای ارضای آن نیازها را در کسب و کار خود بگنجانید.

8. به بهترین راه حل ها در مورد مشکلات و نیازها فکر کنید

هر مشکلی نیاز به راه حلی دارد که برخی از بزرگترین نیازهای بازار را برآورده کند. بهترین راه حل ها را برای مشکلات و نیازهای موجود در بازار ارائه دهید.

9. به آنچه شما را خوشحال می کند فکر کنید

اگر کارآفرین شوید، به این معنا نیست که باید ناراضی باشید. شما در جایگاه اول شرکت خود هستید. به آنچه شما را خوشحال می کند فکر کنید و سعی کنید آن را در مدل کسب و کار خود بگنجانید.

10. اهداف شخصی خود را فراموش نکنید

شما انسان قبل و بعد از اینکه کارآفرین شوید هستید. شما باید در مورد اهداف شخصی خود فکر کنید که باید زمانی که کارآفرین شوید باید به آنها برسید.

11. با شبکه شروع کنید

شما تا حد امکان به شبکه های زیادی برای شرکت خود نیاز خواهید داشت. شما نمی توانید کسب و کار خود را بدون شبکه های خود راه اندازی کنید که می توانند شما را به سمت موفقیت نمایی هدایت کنند.

12. شروع به گوش دادن کنید

گوش دادن امروزه به یکی از مهمترین کارکردهای تجاری تبدیل شده است. اگر می خواهید در مورد مشکلات و نیازهای مشتریان خود بدانید، باید گوش دهید. اینها اطلاعات بسیار مفیدی هستند که می توانید آنها را در شرکت خود بگنجانید.

13. شخصیت منحصر به فرد خود را بیابید

شخصیت منحصر به فرد شما چیزی است که شما را از بقیه کارآفرینان متمایز می کند و در عین حال شرکت شما را از بقیه شرکت ها متمایز می کند.

14. از افراد موفق یاد بگیرید تا به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید

اگر می خواهید یک کارآفرین شوید، باید از افراد موفق یاد بگیرید. خودتان را با آنها شناسایی کنید و شروع به اجرای کارهایی کنید که برای موفقیتشان انجام می دهند.

15. کتاب های کارآفرینان موفق را بخوانید

کتاب‌های زیادی  از کارآفرینان موفق وجود دارد که می‌تواند به شما دانش لازم را برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق بدهد.

16. زیاد بخوانید

شما نیاز به مطالعه زیادی دارید زیرا این تنها راه افزایش دانش خود و به این ترتیب انرژی بالقوه کسب و کار شماست.

17. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، وبلاگ های مربوط به کارآفرینی را بخوانید.

وبلاگ‌های زیادی درباره کارآفرینی وجود دارد که می‌توانید هر روز آن‌ها را بخوانید تا دانش خود را افزایش دهید و ایده‌های مفید یا فناوری‌های جدید بیابید.

18. منضبط باشید

اگر می خواهید کارآفرین شوید بی انضباطی را فراموش کنید.

19. به تخصص خود ایمان داشته باشید

اگر شما توانایی های خود را باور نداشتید، چگونه می توانید انتظار داشته باشید که مشتریان به شما یا شرکت شما ایمان داشته باشند؟ اگر می‌خواهید دیگران به شما ایمان بیاورند، به خودتان ایمان بیاورید.

20. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

اگر به توانایی های خود باور داشته باشید که می توانید کارآفرین شوید، اعتماد به نفس کافی برای چنین شغلی خواهید داشت. اگر اعتماد به نفس نداشتید، از همین حالا راه هایی برای افزایش اعتماد به نفس خود پیدا کنید.

21. بهترین الهامات خود را بیابید

چه چیزی شما را الهام می بخشد؟ الهامات شما در آینده شرکت شما را هدایت خواهد کرد. فهرستی از همه چیزهایی که به شما الهام می‌دهند تهیه کنید و شروع کنید به ترکیب همه موارد در زندگی روزمره و کار.

22. رویاپردازی را متوقف کنید، شروع به انجام کاری کنید

اکنون زمان مناسبی برای دست کشیدن از رویاپردازی و خوابیدن است. پیرسون که تنها رویای آن است نمی تواند به یک کارآفرین موفق تبدیل شود. آنها فقط رویاپرداز هستند. کارآفرینی علاوه بر رویاپردازی نیازمند اجراست. به همین دلیل همین الان شروع به انجام کاری در مورد رویاهای خود کنید.

تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق - رویاپردازی

23. به تصادفات تکیه نکنید

تصادفات قوانین کارآفرینی نیستند. در تجارت خود به آنها تکیه نکنید. به جای آن سعی کنید تا حد امکان حقایق را در فرآیند تصمیم گیری خود بگنجانید.

24. برای چیزی عالی باشید

اگر می خواهید یک کارآفرین موفق شوید، باید در کاری عالی باشید . شما باید در آن موضوعات از همه بهتر باشید. شما هستید؟

25. عظمت خود را توسعه دهید

اگر فکر می کنید که اکنون برای راه اندازی شرکت خود چندان عالی نیستید، شروع به توسعه عظمت خود کنید. شما به آن نیاز خواهید داشت.

26. فقط این کار را بهتر از دیگران انجام دهید تا یک کارآفرین موفق شوید

شما نیازی به اختراع مجدد چرخ ندارید. شما فقط باید آن را بهتر از بقیه انجام دهید. این امر مستلزم بهبود مستمر در زمینه های شخصی و حرفه ای است.

27. با نمونه اولیه خود شروع کنید

زمان آن رسیده است که اولین نمونه اولیه محصولات یا خدمات خود را بسازید. مهم نیست چی باشه شما به چیزی نیاز دارید که به مشتریان خود نشان دهید و همه چیزهایی را که تا به حال توسعه داده اید آزمایش کنید.

28. خودتان را در بازار امتحان کنید

شاید نمونه اولیه محصولات و خدمات شما بهترین در جهان باشد، اما شما قضاوت نمی کنید. بازار و مشتریان در مورد آن قضاوت می کنند.

29. بازخورد از بازار را در محصول و خدمات خود پیاده کنید

اگر بازخورد بازار را در قالب بهبود محصولات و خدمات یا به طور کلی کسب و کار آینده خود اجرا نکنید، چرا خودتان را با یک بازار امتحان می کنید؟

30. محصولات و خدمات خود را به راحتی قابل درک کنید

شما نمی توانید انتظار داشته باشید که محصولات و خدمات خود را در صورتی که برای مشتریان بالقوه شما واضح نباشد، بفروشید. کاری کنید که از همان اولین تعامل به راحتی در مورد آنچه انجام می دهند قابل درک و روشن باشند.

31. اگر می خواهید یک کارآفرین موفق شوید، کسب و کار خود را نام تجاری کنید

در مورد نام یا لوگوی کسب و کار شما چطور؟ چیزی را واقعاً قابل تشخیص بسازید.

32. در مورد ریسک خودتان چطور؟

به ریسک خودت فکر کن چقدر ریسک می توانستی تحمل کنی؟ این یک سوال ضروری برای شما به عنوان یک کارآفرین است.

33. فراموش نکنید که به طور مداوم در مورد آن صحبت کنید

شما می خواهید یک کارآفرین شوید، شروع به صحبت در مورد علاقه خود، در مورد کسب و کار آینده خود، در مورد مشکلاتی که حل خواهد کرد. شما باید از همان ابتدای کار شروع به ایجاد سر و صدا در اطراف رویاهای خود کنید.

34. چشم انداز شما چیست؟

آینده شرکت خود را چگونه می بینید؟ جایی که کسب و کار کوچک شما بعد از پنج یا ده سال خواهد بود. چشم انداز شما برای موفقیت آینده شما مهم است.

35. استراتژی

اگر می خواهید چشم انداز شما به واقعیت تبدیل شود، به یک استراتژی نیاز دارید. بدون استراتژی، در سفر کارآفرینی خود ضرر خواهید کرد.

36. مدل کسب و کار شفاف ایجاد کنید

مدل کسب و کار خود را روی یک کاغذ بکشید . می توانید ارتباط بین مهمترین عناصر تجاری را مشاهده کنید.

37. مسیر موفقیت خود را برنامه ریزی کنید

شما می دانید الان کجا هستید و می دانید بعد از پنج یا ده سال کجا می خواهید باشید. بعد، شما باید نقاط را به هم وصل کنید. شما باید مسیر خود را به سمت دید خود ترسیم کنید. این برنامه شماست.

38. خود را برای 5 سال آینده آماده کنید

شما باید خود را برای پنج سال آینده آماده کنید. سعی کنید از داده ها و حقایق مختلف از داخل و خارج کسب و کار خود برای پیش بینی آینده و آماده شدن برای آن آینده استفاده کنید.

39. یک طرح تجاری بنویسید

طرح کسب و کار مسیر موفقیت شما خواهد بود. هر چیزی که تا اینجا می سازید باید در یک طرح تجاری عالی انتقال دهید.

40. اهداف SMART را تعریف کنید

هنگامی که اهداف کسب و کار خود را تنظیم می کنید، آنها SMART هستند (مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و محدود به زمان).

41. زمانی که برای کسب و کار خود برنامه ریزی می کنید واقع بین باشید

با طرح کسب و کارتان به خودتان دروغ نگویید. آن را تا حد امکان واقعی کنید. زمانی که واقعاً نیاز دارید، طرح کسب و کار خود را مجدداً تنظیم کنید تا با واقعیت همبستگی داشته باشد.

42. هنگام برنامه ریزی برای کسب و کار خود در صورت نیاز به کمک بخواهید

گاهی اوقات نمی توانید تمام پیش بینی ها، تحلیل ها و محاسبات را در طرح کسب و کار خود انجام دهید. اگر به کمک نیاز دارید در دریافت کمک دریغ نکنید.

43. بهترین طرح زمانی است که پاسخ های مشتریان بالقوه را بگنجانید

اطمینان حاصل کنید که طرح کسب و کار شما پاسخ های مشتریان بالقوه شما را در بر گرفته است. این مهم است زیرا شرکت شما به آنها خدمت خواهد کرد.

44. برنامه خود را تا حد امکان ساده نگه دارید

مهمترین چیز این است که شما و کارمندان برنامه خود را درک کنید. از پیچیدگی و قوانینی که در مدرسه در مورد طرح کسب و کار یاد می گیرید اجتناب کنید.

45. از Bullet Points در برنامه خود استفاده کنید

بهترین طرح تجاری که من دیده ام بر اساس نقاط قوت است. به این دلیل که نقاط گلوله ساده ترین شکلی هستند که اجرای خود طرح را تضمین می کنند.

46. ​​مسئولیت ها را فراموش نکنید

از سوی دیگر، نقاط گلوله نیاز به مسئولیت های روشن برای اجرا دارند. فراموش نکنید که آنها را در هر نقطه بگنجانید.

47. فرآیند تفویض اختیار را به وضوح تعریف کنید

هیئت نمایندگی بخش مهمی از تجارت آینده شما خواهد بود. اکنون بهترین زمان برای تعریف فرآیند تفویض اختیار است .

48. شما تنها نیستید

باید درک کنید که نمایش یک نفره نیستید. تو تنها نیستی. از اعضای تیم خود برای رشد کسب و کار خود استفاده کنید.

49. شما نمی توانید به تنهایی زنده بمانید

اگر می خواهید یک نمایش تک نفره باشید، باید بدانید که احتمال کارآفرین شدن خود را کاهش خواهید داد.

کارآفرین شوید - به تنهایی زنده بمانید

50. هوشمند را برای کسب و کار کوچک خود استخدام کنید

شما باید فرآیندی را توسعه دهید و از آن استفاده کنید که بهترین کارمندان ممکن را برای کسب و کار شما جذب کند. آنها انرژی بالقوه کسب و کار آینده شما هستند.

51. هوشمندانه انگیزه دهید

اگر می خواهید بهترین ها را از کارمندان بگیرید، باید انگیزه داشته باشند. بنابراین، زمانی که از انگیزه استفاده می کنید، هوشمند باشید.

52. Lead Smart

شما رهبر هستید. وظیفه شما رهبری اعضای تیم کسب و کار کوچکتان خواهد بود.

53. شما نمی توانید همه را راضی کنید

درک کنید که نمی توانید همه را راضی کنید. اگر می خواهید همه را راضی کنید، بخش مهمی از انرژی بالقوه تجارت خود را از دست خواهید داد.

54. حال، بازار هدف شما چیست؟

اگر می‌خواهید بهترین‌ها را برای جلب رضایت مشتریان خود ارائه دهید، بازار هدف خود را به وضوح تعریف کنید.

55. همیشه به بازار هدف خود نزدیک باشید

شما باید همیشه در مکان هایی باشید که مشتریان هدف شما هستند. به آنها گوش دهید، آنها را آموزش دهید، به آنها کمک کنید… این وظیفه شما به عنوان یک کارآفرین موفق است.

56. سوال پرسیدن را فراموش نکنید

سوالات خود را بپرسید. سوالات زیادی بپرسید. پاسخ به سوالات شما به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را توسعه دهید.

57. بگذارید تمرکز شما همیشه روی مشتری باشد

اگر می خواهید کارآفرین شوید، مشتریان شما رئیس شما هستند. شما باید روی آنها به عنوان یک چیز اصلی برای شما تمرکز کنید.

58. ایجاد ارزش

شما ارزش را می فروشید، نه محصولات و خدمات خود را. بنابراین، هر کاری که در کسب و کار خود انجام می دهید، باید از طریق منشور ارزش آفرینی برای مشتریان باشد.

59. تحویل ارزش را شروع کنید

ارزش به شما مربوط نیست. این در مورد مشتریان بالقوه شماست. به همین دلیل از همین الان با تحویل شروع کنید.

60. یک پیشنهاد واقعا غیرقابل مقاومت بدهید

یک پیشنهاد مقاومت ناپذیر چیزی است که نمی توان در برابر آن مقاومت کرد، چیزی که موفقیت بلندمدتی را برای کسب و کار شما فراهم می کند. سعی کنید پیشنهادی واقعا غیرقابل مقاومت ارائه دهید.

61. همیشه تحقیق کنید

اگر می خواهید یک کارآفرین موفق شوید، باید همیشه درباره همه چیز در مورد کسب و کار خود تحقیق کنید.

62. همه چیز را در اطراف خود مشاهده کنید

شما به عنوان یک کارآفرین آینده باید ناظر خوبی باشید. مشاهده شما را به تصمیم گیرنده بهتری تبدیل می کند.

63. ارزیابی ها را ارزیابی کنید اما همچنین به پایان برسانید

اگر کارآفرین شوید، وظیفه شما ارزیابی خواهد بود، اما اجازه ندهید ارزیابی شما برای همیشه باقی بماند. ارزیابی ها باید به پایان برسد و نتایج حاصل از آنها در کسب و کار شما پیاده سازی شود.

64. همیشه بپرسید چرا، چی، کی، کی و چگونه

سوالات مهمی که در صورت تبدیل شدن به یک کارآفرین همیشه باید بپرسید این است که چرا، چه چیزی، چه کسی، چه زمانی و چگونه در مورد همه چیز در مورد کسب و کار شما.

65. نقاط قوت و ضعف خود را فراموش نکنید

همیشه سعی کنید نقاط قوت خود را بهبود بخشید و در عین حال تمام نقاط ضعف خود را از بین ببرید.

66. همچنین به احتمالات و تهدیدها نگاه کنید

شما باید به بیرون از شرکت خود نگاه کنید. احتمالات و تهدیداتی وجود دارد.

67. همیشه ارجاعات را جستجو کنید

ارجاعات می تواند انرژی بالقوه کسب و کار شما را به شدت افزایش دهد. به همین دلیل، شما باید همیشه به دنبال ارجاع باشید.

68. از بازاریابی هوشمند، نه بازاریابی گران قیمت استفاده کنید

شما باید یک بازاریاب باهوش باشید، نه یک بازاریاب که فقط پول خرج کند بدون نتیجه.

69. همیشه سعی کنید ویروسی را در سلاح های بازاریابی خود تزریق کنید

اگر می‌خواهید تا حد امکان توسط مشتریان احتمالی دیده شوید، سلاح‌های بازاریابی شما نیاز به ویروسی بودن در آنها دارند. چیزهای خنده دار و قابل اشتراک گذاری را در سلاح های بازاریابی خود بگنجانید و به بازار نامحدودی برای کسب و کار کوچک خود خواهید رسید.

70. اجازه دهید همه سلاح های بازاریابی شما ارزش شما را به اشتراک بگذارند

همیشه سلاح های بازاریابی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا کسب و کار شما ارزشی را که کسب و کار شما به مشتریان ارائه می دهد، منتقل می کند.

71. سریع تصمیم بگیرید، اما اطلاعات با کیفیت را رصد کنید

تصمیمات شما باید بر اساس اطلاعات درست، در زمان مناسب و در مکان مناسب باشد.

72. همیشه شفاف باشید

شفافیت کسب و کار شما را بسیار قوی تر از آنچه فکر می کنید می کند.

73. صبور باشید، کارآفرینی یک استراتژی غنی سریع نیست

شما باید صبور باشید کارآفرینان صبور هستند. آنها می دانند که موفقیت یک موفقیت یک شبه نیست.

تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق - صبور

74. خود را برای سناریوهای بدتر آماده کنید

باید بدانید که از نظر آماری کسب و کارهای بیشتری موفق نبودند. این بدان معناست که افراد بیشتری به کارآفرینان موفق تبدیل نمی شوند. شما باید خود را برای سناریوی بدتر در تجارت خود آماده کنید.

75. آیا برنامه B خود را دارید؟

یک کارآفرین موفق همیشه برنامه B را در جیب خود دارد. آنها می دانند که اگر مشکلی پیش بیاید، باید کاری متفاوت انجام دهند.

76. احتمالاً باید سبک زندگی فعلی خود را قربانی کنید

برای اینکه یک کارآفرین موفق باشید، باید برخی یا در برخی موارد کل سبک زندگی خود را قربانی کنید.

77. برنامه ای در مورد خریدهای مکرر تهیه کنید

کسب و کارهای موفق به مشتریان مکرر متکی هستند. برای اطمینان از تکرار خرید، باید یک برنامه روشن ایجاد کنید. این شما را به نقطه ای می رساند که کسب و کار شما رشد تصاعدی خواهد داشت.

78. قبل از شروع دو بار فکر کنید

لحظه ای صبر کنید و قبل از شروع دوباره فکر کنید. شما واقعاً باید تمام نکاتی را که در اینجا توضیح داده شده است بررسی کنید.

79. به برون سپاری فکر کنید

اگر برون سپاری را به عنوان بخشی از مدل کسب و کار خود بگنجانید، می توانید بهره وری خود را افزایش دهید. بنابراین، در این لحظه ارزش فکر کردن را دارد.

80. مثبت باشید، حتی اگر از دست بدهید

هرگز منفی نگر، حتی اگر شکست بخوری. اگر در نبرد شکست بخورید، این بدان معنا نیست که در جنگ شکست خواهید خورد. اگر فردی پیگیر باشید، موفق خواهید شد.

81. وبلاگ نویسی را برای کسب و کار خود شروع کنید

وبلاگ نویسی یکی از قوی ترین راه ها برای به اشتراک گذاشتن کلمه ای در مورد تجارت شما است. چرا ازش استفاده نمیکنی؟

82. آموزش دهید، در وبلاگ کسب و کار کوچک خود نفروختید

وقتی درباره کسب و کار خود وبلاگ می نویسید، سعی نکنید بفروشید، آموزش دهید.

83. در وبلاگ کسب و کار خود خسته نباشید

از فلسفه آن وبلاگ شرکتی خسته کننده معروف فرار کنید. کاری متفاوت انجام دهید

84. سندرم Escape Me, Me and Me

همانطور که از توصیه های قبلی در این پست یاد گرفتید، شما تنها نیستید. این مربوط به شما یا کسب و کار شما نیست. بیشتر به مشتریان شما مربوط می شود.

85. وقتی مشکلات را حل می کنید، دلایل مشکل را برای همیشه حذف کنید

اگر می‌خواهید تکرار مشکلات مشابه را از بین ببرید، باید پس از حل مشکل، به سرعت علل مشکل را حذف کنید.

86. تمام موانع خود را برای موفقیت از بین ببرید

شما در مسیر کارآفرین شدن با موانع زیادی روبرو خواهید بود. همیشه سعی کنید این موانع را از بین ببرید .

87. موفق باشید، شما به آن نیاز خواهید داشت

شما واقعاً به شانس نیاز خواهید داشت. اما، اگر این نکات، ترفندها و نکاتی را دنبال کنید، به عنوان یک کارآفرین موفق خواهید شد.

بدون نظر

پاسخ دهید