ژئوپلیتیک چگونه بر تصمیم گیرندگان تجاری تأثیر می گذارد و چرا مهم است؟

ژئوپلیتیک چگونه بر تصمیم گیرندگان تجاری تأثیر می گذارد و چرا مهم است؟

ژئوپلیتیک چگونه بر کسب و کارها تأثیر می گذارد

ژئوپلیتیک به روابط بین ملت ها و نیروهایی می پردازد که روابط دوستانه یا خصمانه بین آنها را تعیین می کنند. از سوی دیگر، کسب‌وکارها در یک محیط خارجی کلان و خرد فعالیت می‌کنند که در آن نیروهای بزرگ‌تر اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و همچنین قوانین کوچک‌تر اقتصاد و سرزمین موفقیت یا غیر آن را تعیین می‌کنند.

بنابراین، بسیاری از کسانی هستند که احساس می‌کنند کسب‌وکارها نباید بیش از حد به ژئوپلیتیک توجه کنند، زیرا به مسائل و رویدادهایی می‌پردازد که خارج از دنیای کسب‌وکارها هستند و بخشی از یک قلمرو بزرگ‌تر هستند که اهمیت کمی برای فعالیت‌های روزمره کسب‌وکارها دارند یا اصلاً اهمیتی ندارند. .

با این اوصاف، همچنین در سال‌های اخیر، ژئوپلیتیک بر عملکرد کسب‌وکارها تأثیر گذاشته است، زیرا جهان جهانی‌شده و یکپارچه شده است و اقتصاد جهانی که در آن فعالیت می‌کنند، با روابط بین کشورها و نیروهای ژئوپلیتیکی در هم تنیده شده است. که تأثیر آن بر کسب و کارها آشکارتر شده است.

در واقع، در مواقعی که یک رویداد یا اتفاقی در یک نقطه از جهان بر مشاغل و افراد در سایر نقاط جهان تأثیر می گذارد، تصمیم گیرندگان تجاری باید توجه بیشتری به رویدادهای ژئوپلیتیکی و جزر و مد داشته باشند. جزر و مد تاریخ و روابط بین ملت ها.

خود را به دانش و ابزارهایی برای تصمیم گیری آگاهانه مجهز کنید

به همین دلیل است که بسیاری از مدارس کسب و کار درجه یک شروع به ارائه دوره های اختیاری و انتخابی در زمینه ژئوپلیتیک به دانش آموزان کرده اند تا آنها را با راه ها و ابزارهایی که ژئوپلیتیک بر کسب و کارها تأثیر می گذارد، معرفی کنند.

در واقع، در حال حاضر، مدارس بازرگانی در اروپا و ایالات متحده، دوره‌هایی را در مورد این موضوعات برای هر کسی که علاقه مند به دانستن چگونگی تلاقی اقتصاد و امور مالی با نیروهای ژئوپلیتیکی است، برگزار می‌کند و بر کسب‌وکارها تأثیر می‌گذارد.

بنابراین، اگر شما یک دانشجو یا یک حرفه ای مدیریت هستید که قصد دارید تصمیم گیرنده شوید، اگر توجه خود را به رویدادهای ژئوپلیتیکی که در سراسر جهان اتفاق می افتد شروع کنید بسیار خوب خواهد بود.

اگر قبلاً در نقش‌های مدیریت ارشد یا میانی هستید و می‌خواهید تصمیمات آگاهانه‌تری برای تصمیم‌گیری کسب‌وکار بگیرید، مشترک شدن در هر یک از اندیشکده‌های متعدد و شرکت‌های مشاوره شرکتی که در مشاوره کسب‌وکارها در مورد تأثیر ژئوپلیتیک بر آنها تخصص دارند، مفید خواهد بود .

در واقع، شرکت هایی مانند Stratfor و شرکتی که توسط تحلیلگرانی مانند Ian Bremmer اداره می شود وجود دارند که در حال حاضر مشتریان زیادی در بین شرکت ها با هدف خاص مشاوره و مشاوره در مورد چگونگی تلاقی ژئوپلیتیک و تجارت در دنیای واقعی دارند.

نمونه های خاص از چگونگی تأثیر ژئوپلیتیک بر تصمیم گیرندگان تجاری

اگر در مورد روش‌های خاصی که ژئوپلیتیک بر شما به عنوان یک تصمیم‌گیر تأثیر می‌گذارد تعجب می‌کنید، این بخش برای در نظر گرفتن نمونه‌های خاصی از همین موارد مفید خواهد بود.

برای شروع، اگر جنگی در خاورمیانه یا شبه جزیره کره رخ دهد، می‌توان گفت که در صورت اولی، قیمت نفت افزایش می‌یابد و گجت‌های الکترونیکی و ابزارهای الکترونیکی مختل می‌شود. زنجیره های تامینی که در مورد دومی آنها را تغذیه می کند.

در مواردی، بازارهای سهام و اوراق قرضه علاوه بر تلاطم شدید در مناطق تحت تأثیر، نوسان خواهند داشت که می‌تواند بر همه چیز، از برنامه‌های سفر گرفته تا امنیت شخصی و امنیت کارکنان شما در صورت گیر افتادن در آن مناطق تأثیر بگذارد.

جدای از این، اگر تحریم‌هایی علیه یک کشور خاص توسط سازمان ملل یا ایالات متحده اعمال شود، می‌توان گفت که شرکت‌هایی که در آن کشورها فعالیت می‌کنند، شاهد کاهش قیمت سهام خود و همچنین تحت تأثیر قرار گرفتن آنها خواهند بود. توانایی جذب سرمایه از بازارها، زیرا دیگر اجازه دسترسی به چنین منابع تامین مالی را ندارند.

علاوه بر این، یک جنبه کلیدی و حیاتی، شرکت‌هایی هستند که کالاها و خدمات را به بخش‌های نظامی و دفاعی عرضه می‌کنند که به‌ویژه تحت تأثیر رویدادهای ژئوپلیتیکی هستند.

در واقع، منطقی است که استنباط کنیم که هر رویداد ژئوپلیتیکی بر هر کسب و کاری که در بازارهای جهانی فعالیت می‌کند و همچنین بر شرکت‌های خاص بخش که در هر یک از حوزه‌هایی که تحت تأثیر رویدادهای جهانی هستند، متخصص هستند، تأثیر می‌گذارد.

جدای از آن، تصمیم گیرندگان تجاری که در حال برنامه ریزی برای ورود به بازارهای خاص در کشورهایی هستند که کانون های ژئوپلیتیکی هستند نیز باید از احتمال جنگ و سایر خصومت هایی که در چنین کشورها و بازارهایی محتمل است آگاه باشند، زیرا در چنین مواردی عملیات آنها در آنجا تحت تأثیر قرار می گیرد. .

Forewarned Forearmed است

بنابراین، تا کنون مشخص شده است که ژئوپلیتیک واقعاً بر تصمیم گیرندگان تجاری تأثیر می گذارد و از این رو، نمی توان گفت که دانشجویان و متخصصان بلندپرواز مدیریت در مطالعه ژئوپلیتیک در دوره های خود یا در حین یادگیری کار نقش دارند تا بتوانند تصمیمات بهتر و آگاهانه ای در مورد مشاغل خود و همچنین شرکت هایی که در آن کار می کنند، بگیرند.

همچنین چنین است که نباید بیش از حد به ژئوپلیتیک وسواس داشت، زیرا این چیزی است که کاملاً غیرقابل پیش‌بینی است، درست مانند بسیاری از تغییرات اخیر مبتنی بر فناوری.

با این حال، همچنین به دلیل پیچیدگی و غیرقابل پیش بینی بودن آن و همچنین توانایی آن در ایجاد تأثیرات عمیق و ماندگار بر مشاغل، ایده خوبی است که حداقل از همان دوران دانشگاه و دانشگاه، به ژئوپلیتیک توجه کنید. در مدارس کسب و کار به طوری که شما به مجموعه ای از ابزارهای مناسب برای تصمیم گیری مجهز شوید.

برای جمع‌بندی، پیش‌اخذار، فورمه‌دار است و از این رو، مراقب رویدادهای جهان باشید و مطمئناً از آن بهره‌مند خواهید شد .

 

بدون نظر

پاسخ دهید