نکات آرایش شخصی برای مردان

نظافت شخصی نقش اساسی در ارتقای شخصیت فرد دارد. به یاد داشته باشید، خیلی چیزها به اولین برداشت شما بستگی دارد. نظافت و بهداشت به شما کمک می کند تا در اولین جلسه خود را نشان دهید. بسیاری از مردان به اشتباه فکر می کنند که نظافت شخصی فقط برای زنان است. هر فردی صرف نظر از جنسیت باید تمیز، شاداب و بهداشتی به نظر برسد.

نکات نظافت شخصی برای مردان

از یک رژیم مراقبت از پوست سخت پیروی کنید. مردان معمولاً پوست خود را نادیده می گیرند. باور کنید مردانی هستند که فکر می کنند مراقبت از پوست یک کار دخترانه است، اما متاسفانه در اشتباه هستند. فرد باید از پوست خود مراقبت کند تا آن را درخشان و سالم نگه دارد. بسته به نوع پوست صورت خود را با یک صابون خوب یا شستشوی صورت بشویید. صورت خود را به جای مالش با حوله سفت خشک کنید. از صابون های سفت برای صورت خود استفاده نکنید . یک شستشوی بدن خوب انتخاب کنید. از یک مرطوب کننده تسکین دهنده استفاده کنید تا نرم، لطیف و مغذی بماند. از سیگار کشیدن زیاد خودداری کنید زیرا درخشندگی را از صورت شما می گیرد و آن را کسل کننده می کند. استفاده از لوسیون ضدآفتاب خوب ضرری ندارد، مخصوصاً برای کسانی که باید حداکثر بخشی از روز را زیر نور آفتاب بگذرانند. برای جلوگیری از ترک خوردن لب از بالم لب استفاده کنید.

هنگام اصلاح از یک تیغ با کیفیت خوب استفاده کنید . تیغه های ارزان و محلی می توانند باعث بریدگی های ناخواسته روی صورت شما شوند. یک لوسیون افترشیو خوب انتخاب کنید تا بعد از هر اصلاح، رطوبت پوستتان را حفظ کند. موهای بینی منزجر کننده به نظر می رسند و باید مرتباً کوتاه شوند. برای داشتن ظاهری مرتب، موهای لاله گوش خود را تمیز کنید. سبیل های خود را هر روز کوتاه کنید. با ریش سر کار نروید. برای داشتن ظاهری تمیز مرتب اصلاح کنید.

یک مدل موی مناسب با توجه به فرم صورت خود انجام دهید . موهای خود را با شانه زدن منظم باز نگه دارید. با توجه به نوع موی خود یک شامپو و نرم کننده خوب بخرید. اگر شک دارید، با متخصصان سالن خود مشورت کنید.

دستان خود را تمیز نگه دارید. ناخن های خود را کوتاه کنید و آن را بدون آلودگی نگه دارید. حتما بعد از هر وعده غذایی دست های خود را بشویید. از انگشتر، دستبند، زنجیر یا گوشواره غیر ضروری استفاده نکنید. آنها کاملا غیر حرفه ای به نظر می رسند.

از یک عطر ملایم استفاده کنید. از دئودورانت قوی استفاده نکنید.

دندان های خود را مرتب مسواک بزنید. غذای گیر کرده در بین دندان ها غیر جذاب به نظر می رسد. در فواصل منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

مراقب تناسب پیراهن و شلوار خود باشید . مطمئن شوید که پیراهن شما تمیز و بدون چروک است. شلوارهای باریک در محل کار بهترین ظاهر را دارند. به سادگی لباس ها را از کمد لباس خود بیرون نیاورید و آنها را بپوشید. لباس ها باید به درستی اتو شوند.

روزانه حداقل دو لیتر آب بنوشید تا درخشندگی صورتتان حفظ شود.

ورزش منظم شما را تناسب اندام نگه می دارد و همچنین اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. عادت صبح زود بیدار شدن و پیاده روی را در خود ایجاد کنید. باور کن؛ در طول روز شما را شاداب نگه می دارد. سبک زندگی فعال را حفظ کنید.

کورکورانه از دیگران کپی نکنید. سبکی از خود بسازید تا دیگران شما را دنبال کنند. الگویی برای دیگران باشید.

کفش ها باید جلا داده شوند. کمربندهای چرمی بپوشید که با رنگ شلوار شما همخوانی دارد.

بدون نظر

پاسخ دهید