به عنوان یک حرفه ای بازاریابی یا یک حرفه ای مدیریت، باید با روندهای فعلی، به ویژه از نظر کانال های رسانه ای هماهنگ باشد و از مشتریان جلوتر باشد. شبکه های اجتماعی تغییرات خارق العاده ای را در رفتار مصرف کننده ایجاد کرده است. در حالی که به طور سنتی رسانه های چاپی، رسانه های صوتی و تصویری کانال های ارتباطی یک طرفه ای بودند که اطلاعات را از طریق تبلیغات به خوانندگان و بینندگان با یا بدون تایید آنها ارائه می کردند، کانال های رسانه های اجتماعی از سوی دیگر تعاملی هستند و توسط خود مصرف کنندگان کنترل می شوند.

تبلیغات برای مشتریان بالقوه در زمان کنونی شامل استفاده از رسانه های متعدد از جمله چاپ، تلویزیون، وب سایت ها، بلاگ ها، یو تیوب، فیس بوک، فلیکر و در محل و غیره است. شرکت های بازاریابی امروزه هیچ گزینه ای جز در دسترس بودن در همه کانال های پیشرو ندارند. بنابراین ترسیم یک استراتژی ارتباطی و تبلیغاتی مستلزم طراحی استراتژی مجزای رسانه های اجتماعی پس از درک همه چیز در مورد شبکه های رسانه های اجتماعی، رفتار مصرف کننده، ویژگی ها و مهمتر از همه عناصر مختلف است.

برخی از محبوب‌ترین کانال‌های وب اجتماعی عبارتند از: وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های اشتراک‌گذاری عکس، اشتراک‌گذاری صدا (Pod Cast) و ویدئو، ویکی‌ها، ایمیل، پیام کوتاه و میکروبلاگینگ و غیره . در این بخش به طور خلاصه درباره وبلاگ‌ها و ویکی‌هایی که اتفاقاً رسانه‌های گفتگوی بسیار محبوب در وب هستند، صحبت خواهیم کرد.

وبلاگ ها

وبلاگ یک صفحه وب است که در آن افراد نظرات، نظرات و یا نوشتن در مورد یک موضوع را ارسال می کنند و اطلاعات را به اشتراک می گذارند. وبلاگ نویسان ابتدا شروع به نوشتن وبلاگ به عنوان صفحات تک نویسنده کردند و بینندگان سپس شروع به اظهار نظر کردند و بحث ها در قالب پست ها ادامه یافت. با این حال، در زمان‌های اخیر، وبلاگ‌نویسی حرفه‌ای به بلوغ رسیده است که در آن نویسندگان متعددی در موضوعات و موضوعات مختلف به وبلاگ‌ها کمک می‌کنند. تقریباً می‌توانید وبلاگ‌هایی را در همه زمینه‌ها از جمله شخصی، حرفه‌ای، تجاری، دانشگاهی و تحقیقاتی و غیره پیدا کنید. در واقع وبلاگ‌های دانشگاه‌ها، پژوهش‌ها و گروه‌های علاقه‌مند در حال افزایش هستند. برخلاف گذشته که وبلاگ‌ها توسط افراد نگهداری می‌شد، اکنون این روند به سمت وبلاگ‌هایی که توسط چندین نویسنده نوشته می‌شوند تغییر کرده است که محتوا و کیفیت بحث‌ها را افزایش می‌دهد.

تا چند سال پیش، وبلاگ ها حاوی پیامک یا پست بودند. در زمان‌های کنونی، وبلاگ‌های حرفه‌ای حاوی بریده‌های ویدئویی، صوتی و تصویری و غیره هستند که آن را به تجربه‌ای غنی برای بینندگان تبدیل می‌کند. شرکت های بازاریابی از چنین وبلاگ هایی برای ساخت برند و تبلیغات آنلاین استفاده می کنند.

این واقعیت که وب جهانی دارای بیش از 175 میلیون وبلاگ است، نشان دهنده محبوبیت آن به عنوان یک کانال است.

هر مدیر بازاریابی و دانشجوی مدیریت باید برای مرور انواع مختلف وبلاگ ها و درک همه چیز در مورد آنها وقت بگذارد. فرد باید بتواند موضوع وبلاگ را شناسایی کند، حجم پست ها را تخمین بزند، الگوی نظرات و پست ها را ببیند و نبض افراد را حس کند. درک لحن و روشی که در آن بحث ها برگزار می شود و تعدیل می شود، به فرد ایده می دهد که چگونه از این کانال به طور موثر برای بازاریابی آنلاین استفاده کند.

اصطلاحات و منابع

انجمن وبلاگ نویسی توسط تجارت به عنوان “Blogsphere” نامیده می شود. مانند وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها نیز حاوی پشتیبان‌های پیوند، فهرست‌های وبلاگ و سایر ویژگی‌هایی هستند که وبلاگ‌های مختلف را قادر می‌سازد تا به هم متصل شوند و با یکدیگر شبکه شوند.

برای جستجوی وبلاگ‌ها در موضوعات مختلف، چندین موتور جستجوی وبلاگ از جمله Technorati، Blog Scope و غیره در دسترس هستند. آنها گزینه‌های جستجو را برای جستجوی برچسب‌های اخیر و محبوب مورد استفاده در پست‌های وبلاگ و غیره ارائه می‌دهند.

جامعه آنلاین وبلاگ نویسان، یعنی BlogCatalog، Global Voices و بسیاری از سایت های دیگر، به چندین وبلاگ نویس و گروه نیز ارتباط برقرار می کنند.

چندین شرکت بازاریابی و کسب‌وکار وبلاگ‌های خود را ایجاد و نگهداری می‌کنند که صرفاً با هدف تبلیغ محصولات خود و تبلیغات در همین راستا ایجاد شده‌اند. چنین شرکت هایی از خدمات وبلاگ نویسان حرفه ای برای ایجاد محتوای پست مطابق با طراحی استراتژی رسانه های اجتماعی ارائه شده توسط شرکت استفاده می کنند.

بدون نظر

پاسخ دهید

هفده − 10 =