هر شرکتی که محصولات و خدمات خود را بازاریابی می کند، نمی تواند شبکه های اجتماعی و وب اجتماعی را نادیده بگیرد یا از آن دور نگه دارد. این واقعیت که افراد در شبکه های اجتماعی در حال گفتگو و به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد محصولات و خدمات هستند، مشارکت شرکت ها را ضروری می کند. شبکه‌های اجتماعی بسترهای عالی برای مشارکت افراد و گفتگو آزادانه با افراد مشابه هستند. شبکه های اجتماعی متشکل از افراد و همچنین جوامعی است که دارای منافع مشترک هستند. تا آنجا که به بازاریابان مربوط می شود، این یک گروه مورد علاقه مهم است . اگرچه آنها ممکن است مانند رسانه های سنتی در یک زمان معین به کل توده خطاب نکنند، در اینجا شرکت کنندگان برای جامعه خاصی از مردم و همچنین افراد تشکیل می دهند.

وقتی افراد در حال گفتگو با یکدیگر هستند، علاقه‌مندی‌ها، دوست نداشتن‌ها و همچنین تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند، نه تنها در مورد تجربیات زندگی خود صحبت می‌کنند، بلکه بخش قابل توجهی از آنچه را که خریده‌اند، مرور کرده‌اند، دیده‌اند یا تجربه کرده‌اند از نظر محصول و خدمات نیز بخشی از بحث را تشکیل می دهند. اگر آنها در مورد محصول یا خدمات خاصی بحث می کنند، برای آن شرکت خاص گوش دادن و همچنین مشارکت برای افزودن به بحث، شفاف سازی یا اثبات موضع خود و غیره مهم می شود.

برای اینکه بتوانید استراتژی ارتباطی را برای وب اجتماعی ایجاد کنید، درک همه اجزا، ابزارها و همچنین شبکه های مختلف و به ویژه شرکت کنندگان مهم است. درک انتظارات، رفتار و همچنین الزامات شرکت کننده، سرنخی از نحوه برقراری ارتباط با مخاطب به او می دهد.

یکی از جنبه های کلیدی درک عناصر مختلف وب اجتماعی، درک و مرور شبکه های اجتماعی مختلف است. شبکه‌های اجتماعی بخشی از وب اجتماعی را تشکیل می‌دهند و به جوامع و پلتفرم‌هایی اطلاق می‌شوند که با چندین جامعه و گروه دیگر تعامل دارند و بنابراین در یک شبکه اجتماعی گسترده‌تر تعامل دارند . افرادی که به شبکه های اجتماعی مراجعه می کنند خود را به عضویت در یک یا دو جامعه محدود نمی کنند. آنها دوست دارند بخشی از شبکه گسترده تر باشند و در چندین شبکه مورد علاقه مشترک شوند.

وب اجتماعی از چندین نوع شبکه تشکیل شده است. مهمتر از همه، شما جوامعی دارید که صرفاً به منظور معاشرت و سرگرمی وجود دارند، در حالی که جوامعی را نیز دارید که مختص تجارت یا حرفه خاص و غیره هستند. بررسی فیسبوک و همچنین مای اسپیس و توییتر برای همه بسیار مفید خواهد بود. هدایت شبکه های اجتماعی و مطالعه آنها.

چندین شبکه اجتماعی خاص کشور وجود دارد که محبوب هستند و بر این اساس، انتخاب سایت های شبکه اجتماعی محلی نیز به عنوان بخشی از مطالعه همراه با تعداد کمی از سایت های شبکه جهانی مناسب است. شما می توانید تنوع و عمق اطلاعاتی را که آنها در اختیار اعضا قرار می دهند و همچنین پوشش گسترده پایگاه مشترکی که آنها از آن لذت می برند را مشاهده کنید. درک ارائه خدمات و همچنین حجم ترافیک، نبض شرکت کنندگان و همچنین نگاهی به نحوه هدف قرار دادن جوامع تجاری اعضا در این شبکه های اجتماعی بسیار مهم است.

جدای از شبکه‌های اجتماعی فوق، بازدید از تعداد کمی از شبکه‌های اجتماعی مرتبط با کسب و کار مانند لینکدین، پلکسو پلاس و غیره مهم‌ترین شبکه‌هایی هستند که می‌توانند اطلاعات قابل‌توجهی در مورد نحوه شبکه و عملکرد جوامع ارائه دهند. منطقی است که این موارد را با جزئیات مطالعه کنید و ببینید که چگونه سایر مشاغل مخاطب را در این سایت ها هدف قرار می دهند، چه نوع سبک ارتباطی در حال انطباق است و غیره.

در پایان مطالعه، فرد باید بتواند بین سایت‌های اجتماعی و سایت‌های تجاری تفاوت قائل شود، تفاوت بین جوامع و شرکت‌کنندگان را درک کند و بتواند استراتژی ایده‌آل برای تبلیغ یا بازاریابی برای هر یک از این جوامع را شناسایی کند.

بدون نظر

پاسخ دهید