کوچینگ چیست؟ شرح تاریخچه، هدف و آثار آن

لایف کوچینگ

در حدود دهه 1990 بود که کلمه “کوچینگ” در صحنه تجارت ژاپن رایج شد. از آن زمان، به طور گسترده ای در موقعیت های مختلف مانند توسعه منابع انسانی در شرکت ها، خود مربیگری در سمینارهای خودسازی، آموزش و مراقبت از کودکان در خانه استفاده شده است.

امروزه این احساس وجود دارد که «کوچینگ» به عنوان روشی برای آموزش و پرورش مهارت جا افتاده است و حتی در حال حاضر، حتی اگر معنای دقیق آن را ندانید، کمتر کسی نام آن را شنیده است. چرا دوباره اصول کوچینگ را یاد نمی گیرید و آن را در شرکت خود وارد نمی کنید؟

در این ستون به معرفی طرح کلی و تاریخچه مربیگری، هدف، اثرات و شایستگی های آن می پردازیم.

 

فهرست مطالب

 • کوچینگ چیست؟
 • سابقه مربیگری
  • آغاز کوچینگ کسب و کار
  • گسترش کوچینگ در ژاپن
 • هدف از مربیگری
  • هدف فرد مربی
   • افزایش انگیزه
   • توانایی عمل مستقل و داوطلبانه
  • هدف مربی
   • بهبود توانایی مدیریت
 • تاثیر مربیگری
   • شما می توانید افکار خود را سازماندهی کنید و ذهن خود را سازماندهی کنید
  • مورد توجه قرار بگیرید و ایده ها را گسترش دهید
  • هدف مشخص می شود
  • منجر به اقدامات مشخص شود
  • منجر به کنترل عاطفی می شود
 • مدارک مرتبط با مربیگری
  • فدراسیون بین المللی مربیگری (ICF) دارای مدرک مربیگری
  • مربی فعال حرفه ای (CPCC)
  • صلاحیت مربی گواهی شده توسط Foundation of Global Life Learning Center
  • مربی رسمی فدراسیون مربیان ژاپن
 • خلاصه

کوچینگ چیست؟

کوچینگ چیست؟

کوچینگ برای تشویق رشد از طریق آموزش به طرف مقابل نیست، بلکه برای بیرون کشیدن افکار و دیدگاه های گیرنده کوچینگ (مشتری) و برقراری ارتباط به گونه ای است که فرد از آن آگاه شود، یک روش آموزشی است که باعث رشد و نیل به اهداف می شود. و خودشکوفایی

یکی از ویژگی های اصلی این است که پاسخ مبتنی بر این ایده است که پاسخ در درون شخص (فردی که مربی را دریافت می کند) نهفته است.

در ابتدا در زمینه ورزش استفاده می شد، از دهه 1990 تا 2000 در ژاپن گسترش یافت. کوچینگ در کسب و کار به ویژه “کوچینگ کسب و کار” نامیده می شود.

شایستگی کوچینگ این است که می‌توانید استقلال و استقلال خود را بهبود ببخشید و در عین حال از فردیت کارمندان خود ( زیردستان) نهایت استفاده را ببرید و توانایی یادگیری خود کارکنان نیز بهبود یابد، بنابراین می‌توانید به یادگیری و رشد خود ادامه دهید. خود را

کلماتی که معنای مشابهی با کوچینگ دارند عبارتند از آموزش و مشاوره. تفاوت را در مقاله دیگری معرفی خواهم کرد.

 

سابقه کوچینگ

سابقه مربیگری

مربیگری در ابتدا روشی بود که در زمینه ورزش استفاده می شد، اما گفته می شود که منشاء “کوچ” از “کوچ” در مجارستان است که قدمت آن به اروپای قرون وسطی می رسد و مرکز تولید کالسکه های بزرگ با تعلیق راحت بوده است. به مدت 500 سال کوچی به معنای وسیله ای برای رساندن مردم به مقصد استفاده می شد، اما در سال 1830 به مربیان مربی و مربیان ورزشی نیز تبدیل به مربی شدند و به آن مربی می گفتند. .

آغاز کوچینگ کسب و کار

استفاده از کوچینگ در تجارت در دهه 1950 آغاز شد و در حدود سال 1980 در ایالات متحده گسترش یافت. گفته می شود دلیل این امر تغییر سیستم حقوق و دستمزد شرکت های آمریکایی از شغل قدیمی به دستمزد مهارتی است که مدیران را مجبور به بهبود عملکرد زیرمجموعه های خود کرده است.

گسترش مربیگری در ژاپن

در ژاپن کوچینگ از دهه 1990 تا 2000 رایج شد و در زمینه های مختلف مانند مربیگری برای بیماران برای متخصصان پزشکی و مربیگری برای دانش آموزان توسط معلمان رواج یافت و کتاب های زیادی منتشر شد.

در ژوئیه 1999، “انجمن مربیگری ژاپن”، در اکتبر 2002، “فدراسیون مربیگری ژاپن” و در سپتامبر 2008، “فدراسیون بین المللی مربیگری ژاپن، شعبه توکیو” تاسیس شد. تاسیس شد، هر کدام در تلاش هستند تا افزایش آگاهی از مربیگری در ژاپن

هدف از مربیگری

هدف از کوچینگ چیست؟

هدف از کوچینگ چیست؟

در اینجا به معرفی هدف کوچینگ در یک شرکت با سازماندهی آن از دیدگاه سمت کوچینگ و سمت کوچینگ می پردازیم.

هدف فرد مربی

اهداف اصلی فرد مربی «بهبود انگیزه» و «توانایی عمل مستقل و داوطلبانه» است.

افزایش انگیزه

کوچینگ برخلاف دستورالعمل های بالا به پایین و آموزش یک طرفه با پاسخ ها، افکار و خواسته های خود مشتری ارتباط برقرار می کند. مشتریان بر اساس آنچه متوجه می شوند، داوطلبانه اقدام خواهند کرد.

مردم انگیزه بیشتری برای انتخاب های خود دارند تا آنچه را که به آنها دستور داده شده انجام دهند، بنابراین می توان آنها را برای ایجاد انگیزه راهنمایی کرد.

توانایی عمل مستقل و داوطلبانه

در کوچینگ، کوچ از مشتری سؤال می‌پرسد، «وضعیت فعلی»، «هدف برای هدف»، «مسئله»، «نقشه راه به سوی هدف» و غیره را ترسیم و تأیید می‌کند، بنابراین محتوا و رویه توسط مشتری تعیین می‌شود. خودش شما اقدام خواهید کرد.

با تکرار این تجارب، مددجو می تواند رفتاری ارادی پیدا کند و تأثیر افزایش استقلال را هدف قرار دهد.

نحوه انجام کوچینگ را در ” روش های موثر کوچینگ و نکات قابل توجه ” معرفی می کنیم.

هدف مربی

از سوی دیگر، هدف سمت مربیگری «ارتقای مهارت های مدیریتی» است.

بهبود توانایی مدیریت

با کسب مهارت های مربیگری، آموزش زیردستان برای مدیران آسان تر خواهد بود.

این به این دلیل است که آموزش مربیگری این مزیت را دارد که می تواند از فردیت خود زیردستان استفاده کند و ضمن احترام به استقلال آنها را آموزش دهد و یک مارپیچ مثبت ایجاد کند که در آن زیردستان بتوانند به تنهایی یاد بگیرند و رشد کنند.

علاوه بر این، از طریق کوچینگ، مدیران می‌توانند با درک ایده‌ها، ارزش‌ها، سطح دانش/مهارت‌ها، جهت‌گیری شغلی و غیره، یک رابطه اعتماد را با زیردستان خود تقویت کنند.

می‌توان گفت که مدیران مهارت‌های مربیگری را کسب می‌کنند و برای ارتقای مهارت‌های مدیریتی خود برای زیردستان خود کوچینگ ارائه می‌دهند.

تاثیر کوچینگ

تاثیر مربیگری

تاثیر مربی شدن چیست؟
در اینجا، اثراتی را که می توان با دریافت کوچینگ به دست آورد را در پنج مورد خلاصه کرده ایم.

شما می توانید افکار خود را سازماندهی کنید و ذهن خود را سازماندهی کنید

در حین پاسخ به سوالات مختلف مربی، خود مشتری در ذهن خود از خود می پرسد و وظیفه سازماندهی و سازماندهی افکار خود را تکرار می کند.

با استفاده از کلمات، می‌توانم به وضوح چیزهایی را که به طور مبهم فکر می‌کردم، چیزهایی که فکر می‌کردم می‌دانم اما نمی‌توانم جزئیات را درک کنم و مشکلاتی که به نحوی متوجه آنها شده بودم، اما از آنها دوری می‌کردم، تشخیص دهم.

می توانید ذهن خود را سازماندهی کنید و به آن فکر کنید.

مورد توجه قرار بگیرید و ایده ها را گسترش دهید

در کوچینگ، می‌توانید با پرسیدن سؤالات مختلف «آگاهی» زیادی به دست آورید تا امیدها و افکار واقعی را که در وجودتان خفته‌اند بیرون بکشید و ارزش‌هایتان را دوباره تأیید کنید.

همچنین، اگر سعی کنید به تنهایی فکر کنید و بدون مربیگری حل کنید، فقط می توانید مسائل را از منظر خود ببینید. در نتیجه، ممکن است بتوانید راه حلی پیدا کنید، اما اغلب گیر می کنید.

از سوی دیگر، زمانی که کوچینگ دریافت می کنید، هر چه مهارت های مربیگری شما بالاتر باشد، سوالات بیشتری برای «توسعه ایده هایتان» از شما پرسیده می شود، بنابراین می توانید دیدگاهی داشته باشید که در خود نداشتید و خواهید داشت. بتواند مسائل را از زوایای مختلف درک کند.

بنابراین دقیقاً در DX فروش خود چه کاری باید انجام دهید؟
در این ستون، ما سه نکته را پیشنهاد می کنیم: «مذاکرات تجاری از راه دور، پشتیبانی مشتری»، «استخراج مسائل» و «معرفی ابزارها و مکانیزم ها».

هدف مشخص می شود

حتی قبل از مربیگری، مشتری ممکن است ایده روشنی از “اهداف”، “آنچه می خواهد انجام دهد” و “امیدهای خود” داشته باشد. فقط در نظر گرفتن آنها به عنوان “هدف” ممکن است به این معنی باشد که یک “هدف” واقعی در پیش روی آنها وجود دارد و ممکن است نتوانید آن را درک کنید.

برای مثال، فرض کنید هدف شما «تقویت کار تیمی در بخش خود» است. در واقع، اگر یک تمایل واقعی فراتر از آن وجود داشته باشد، «من می‌خواهم کارم را به زمان کاملی تبدیل کنم و خودم را تحقق بخشم، و می‌خواهم همکارانم خودم را بشناسند»، حتی اگر صرفاً اقداماتی را برای تقویت کار گروهی انجام دهم. ممکن است به نتیجه نرسید. احساس موفقیت

کوچینگ به شما این امکان را می دهد که آنچه را که واقعاً می خواهید به دست آورید، که در اعماق قلب شماست، روشن کنید.

منجر به اقدامات مشخص شود

اگر هدف و امید واقعی که در بخش قبل روشن شد، روشن شود، می توان دید که چه کاری باید انجام شود.

در فرآیند کوچینگ، نقشه راه برای رسیدن به اهداف خود ایجاد می کنید و برای هدف نهایی خود یک هدف میانی خواهید داشت. با تقسیم اقدامات روزانه برای دستیابی به این امر و تقسیم بندی اهداف، «آنچه اکنون باید انجام شود» روشن می شود و می توان اقدامات ملموسی انجام داد.

منجر به کنترل عاطفی می شود

در کوچینگ در حین پاسخ دادن به سوالات مربی، مشکلات، مشکلات و نگرانی های خود را روشن می کنید، اما در آن زمان احساسات منفی مانند اضطراب، نگرانی و ترس را نیز بیرون می ریزید که بار کمی بر دوش خواهد داشت. می توان آن را سبک تر کرد. همچنین مهم است که از احساسات منفی خود آگاه باشید.

این بیشتر یک عنصر مشاوره است و در برخی موارد ممکن است لازم باشد که آن را به مشاوره و همچنین مربیگری متصل کنید.

مدارک مرتبط با کوچینگ

مدارک مربیگری

صلاحیت یکی از گام‌های مربیان برای کسب و ارتقای جدی مهارت‌های مربیگری خواهد بود.

در اینجا چهار شرایط اصلی برای مربیگری وجود دارد.

فدراسیون بین المللی مربیگری (ICF) دارای مدرک مربیگری

این یک مدرک تایید شده توسط ICF ژاپن است که به عنوان یک سازمان داوطلبانه در سال 2008 به عنوان یک سازمان داوطلبانه که از مربیان خارجی مقیم ژاپن حمایت می کند، تأسیس شد.

بسته به سطح و شرایط درخواست، سه مدرک ACC (Associate Certified Coach)، “PCC (مربی خبره حرفه ای)” و “MCC (Master Certified Coach) وجود دارد. این یک مدرک بین المللی است که در 140 معتبر است. کشورهای عضو

سطح دشواری گواهینامه بالا است و راحت ترین ACC به زمان آموزش 60 ساعت یا بیشتر و زمان تجربه مربیگری 100 ساعت یا بیشتر نیاز دارد.

مربی فعال حرفه ای (CPCC)

این گواهینامه “CTI (موسسه آموزشی CO-ACTIVE) ژاپن” است که برنامه تایید شده توسط “فدراسیون بین المللی مربیگری (ICF)” را در بخش قبلی ارائه می دهد.

برای واجد شرایط بودن در آزمون، باید 5 دوره اصلی (3 روزه)، یک دوره پیشرفته 6 ماهه را بگذرانید و در آزمون های کتبی و عملی قبول شوید.

صلاحیت مربی گواهی شده توسط Foundation of Global Life Learning Center

این مدرک گواهی شده توسط “بنیاد مرکز جهانی یادگیری زندگی” تحت صلاحیت وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علم و فناوری است. تمامی مدارک به مدت دو سال اعتبار دارند.

شرایط دریافت گواهینامه کم مشکل ترین «مربی گواهینامه» به شرح زیر است.

・ 01-08 در Coach A Academia شرکت کنید. یا در تمام کلاس‌های DCD شرکت کنید،
کوچ 1on1 را برای 1 دوره (10 جلسه) بگذرانید
و مربیگری را برای 5 نفر یا بیشتر تجربه کنید.

مربی رسمی فدراسیون مربیان ژاپن

این یک گواهینامه از “فدراسیون مربیگری ژاپن” است، سازمانی که هدف آن محبوبیت و توسعه مربیگری است و تنها مدرک تحصیلی مرتبط با مربیگری است که آزمون های گواهینامه را انجام می دهد.

علاوه بر “مدرک مربیگری (سه نوع تسهیلگر مربیگری، مربیان و مربیان حرفه ای)” برای ایفای نقش فعال به عنوان یک مربی، ما مدارک مربی (صلاحیت مربی) را نیز تأیید می کنیم که مهارت های مربیگری را آموزش می دهد.

خلاصه

ما اطلاعات اولیه ای مانند تاریخچه و اثرات کوچینگ را معرفی کرده ایم.

کوچینگ در مقایسه با سایر روش های آموزشی روش بهتری برای ارتقای استقلال، شخصیت و انگیزه مراجعان (کارکنان) است.

بدون نظر

پاسخ دهید