0 تاکتیک اثبات شده لینک سازی برای به دست آوردن بک لینک های با کیفیت بالا

0 تاکتیک اثبات شده لینک سازی برای به دست آوردن بک لینک های با کیفیت بالا

LINK BUILDING Corporate identity mock up on an hardwood desk with laptop, tablet, smartphone and a cup of coffee, man working


0 تاکتیک اثبات شده لینک سازی برای به دست آوردن بک لینک های با کیفیت بالا

لینک بیلدینگ

 

وقتی یک وب سایت معتبر به صفحه شما لینک می دهد، گوگل آن را رای مثبتی برای وب سایت شما می داند. علیرغم به‌روزرسانی‌های مکرر پنگوئن ، مطالعات مختلفی که توسط تأثیرگذاران برجسته SEO مانند Moz ، SEMrush و Backlinko انجام شده است، ثابت می‌کند که بک لینک‌ها همچنان یک فاکتور رتبه‌بندی قوی در الگوریتم گوگل هستند.

راه‌های زیادی برای ایجاد لینک برای وب‌سایت شما وجود دارد، اما همه تاکتیک‌های لینک‌سازی برای دریافت بک لینک‌های باکیفیت به یک اندازه کارآمد نیستند. الگوریتم گوگل می تواند لینک های با کیفیت پایین را شناسایی کند و به همین دلیل است که تلاش های شما برای ایجاد لینک باید بر دریافت لینک از وب سایت های مرتبط و معتبر متمرکز شود.

در اینجا 10 تاکتیک بی‌هدف برای ایجاد لینک آورده شده است که می‌تواند به شما کمک کند تا بک لینک‌هایی با کیفیت بالا را همانطور که گوگل دوست دارد به دست آورید.

10 تاکتیک اثبات شده لینک سازی برای وب سایت شما

1. پیوندهای پست مهمان استراتژیک

حتی اگر گوگل وبلاگ نویسی مهمان را منع می کند، یکی از موثرترین تاکتیک های لینک سازی است. اما، روش‌های قدیمی ارسال محتوای مزخرف توسط مهمان در یک وب‌سایت نامرتب مدت‌هاست که از بین رفته‌اند. گوگل همچنان به لینک های پست مهمان پاداش می دهد، اما تنها در صورتی که این کار را به روش صحیح انجام دهید.

این نکات ساده را دنبال کنید تا مطمئن شوید ربات های گوگل به رتبه شما آسیب نمی زند.

 • سایت های معتبری را انتخاب کنید که فقط محتوای با کیفیت را منتشر می کنند.
 • هر بار با متن دقیق لنگر مطابقت نداشته باشید.
 • پست مهمان فقط در سایت های مرتبط

ایجاد لینک از طریق ارسال مهمان یک فرآیند سه مرحله ای ساده است.

 1. شما ایده خود را در یک وب سایت مطرح می کنید.
 2. شما یک مقاله برای آنها می نویسید که پیوندی به خودتان دارد.
 3. آن را منتشر می کنند.

به عنوان مثال، من یک پست مهمان برای Small Business Bonfire نوشتم. به پیوند به وب سایت من در بیو نویسنده در وب سایت آنها توجه کنید.

نمونه باکس بیو پست مهمان Karli Jaenike

2. اینفوگرافیک های تعاملی را توزیع کنید

اینفوگرافیک های تعاملی به کاربران اجازه می دهد تا با داده ها و اطلاعات به روشی منحصر به فرد تعامل داشته باشند. آنها به عنوان یک طعمه پیوند قوی عمل می کنند و به دلیل طراحی انعطاف پذیر خود، تجربیات کاربر را در دستگاه های مختلف به حداکثر می رساند.

به عنوان مثال، این اینفوگرافیک از Information is Beautiful 16.7 هزار بک لینک از 864 دامنه ارجاع مستقیم دریافت کرده است.

داشبورد معیارهای ترافیک اینفوگرافیک

ایجاد لینک از طریق اینفوگرافیک نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد زیرا همه بازارها پذیرای آنها نیستند. اطمینان حاصل کنید که اینفوگرافیک شما دارای اطلاعات ارزشمندی است که توسط تحقیقات و آمار پشتیبانی می شود. پس از انتشار اینفوگرافیک شما، آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و با تأثیرگذاران در جایگاه خود تماس بگیرید. اگر موضوع مورد علاقه مخاطبان را انتخاب کرده اید، آنها خوشحال می شوند که به محتوای شما لینک دهند.

در اینجا یک الگو وجود دارد که می توانید از آن برای ارائه اینفوگرافیک تعاملی خود برای ایجاد پیوند اینفوگرافیک استفاده کنید:

هی [نام]، 

من اخیراً به طور تصادفی با مقاله [سفارشی] و [نظر/تمجید] شما برخورد کردم. از آنجایی که شما اغلب در مورد [سفارشی] پست می گذارید، فکر کردم ممکن است از این قطعه لذت ببرید.

[معرفی کوتاه] را پوشش می دهد. 

شما می توانید آن را در اینجا ببینید. [URL به منبع اینفوگرافیک] 

اگر این برای [نام وب سایت] مناسب است، خوشحال می شوم اگر به اشتراک بگذارید. خوشحال می شوم برای شما یک معرفی سفارشی بنویسم و/یا یک کد جاسازی ارائه کنم اگر این کار به آسان تر شدن آن کمک می کند. 

بهترین ها،

3. مطالعات موردی را بنویسید

مطالعات موردی راهی برای ارائه تحقیقات کیفی است که اهداف، مراحل بکار گرفته شده برای دستیابی به آن اهداف و نتایج واقعی را مشخص می کند. برای مثال، این مطالعه موردی از Outbrain، کمپین ویدیویی بومی نستله و نتیجه آن را مورد بحث قرار می‌دهد.

مطالعات موردی می‌توانند پیوندهای ارگانیکی را برای شما به ارمغان بیاورند زیرا نمونه‌های واقعی را تجزیه و تحلیل می‌کنند، مشخص می‌کنند چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی موثر نیست، و چه نوع نتایج واقعی را باید از یک استراتژی انتظار داشته باشید.

فقط مطمئن شوید که مطالعه موردی خود را برنامه ریزی کرده و از آن با آمار و حقایق قابل اعتماد پشتیبانی کنید. در اینجا چند راه برای ایجاد یک مطالعه موردی قانع کننده و کسب لینک از طریق آن وجود دارد.

 • نتایج قابل اجرا را بگنجانید تا افراد بتوانند از آنها تقلید کنند.
 • مطمئن شوید که مطالعه موردی شما به سوالات پاسخ می دهد و سردرگمی های مرتبط با موضوع شما را برطرف می کند.
 • اگر از منابع شخص ثالث در مطالعه موردی خود استفاده می کنید، به آنها اطلاع دهید. آنها ممکن است به تحقیقات شما پیوند بزنند.

هنگامی که مطالعه موردی شما زنده شد، با اینفلوئنسرهای خاص تماس بگیرید. به طور خلاصه به مزایای مطالعه موردی خود برای مخاطبان خود اشاره کنید و از آنها دعوت کنید تا آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند یا به آن لینک دهند.

4. محتوای داده محور ایجاد کنید

مردم آمار را دوست دارند زیرا آنها اطلاعات را قابل اعتماد، ملموس و قابل مقایسه می کنند. محتوای مبتنی بر داده ده ها لینک را جذب می کند زیرا جمع آوری داده ها آسان نیست. بنابراین هر زمان که مردم بخواهند نکته ای را بیان کنند، به دنبال داده می گردند و به آن پیوند می زنند تا نظر خود را قابل اعتماد کنند.

به عنوان مثال، فوربس ادعا کرد که داده ها نفت جدید هستند و با پیوند دادن آمارهای مختلف پشتیبانی از ادعای خود حمایت کردند. بدون داده ها، ادعای آنها هیچ ارزشی نخواهد داشت. به طور مشابه، این مطالعه خواب 8000 بک لینک از چندین وب سایت برای CDC به ارمغان آورده است.

داشبورد معیارهای ترافیک مطالعه CDC

می‌توانید نظرسنجی‌های Google را برای جمع‌آوری داده‌ها یا استخراج آمار از منابع شخص ثالث اجرا کنید. سپس می توانید این یافته ها را به طور معناداری از طریق نمودارها، نمودارها و نقشه های تعاملی ارائه کنید.

5. لینک بیلدینگ شکسته

ساخت لینک شکسته (BLB) یکی دیگر از ترفندهای قدیمی در این کتاب است که هنوز مانند یک طلسم عمل می کند. فرآیند ساده است:

 1. پیوندهای شکسته، یعنی پیوندهایی که به صفحاتی که وجود ندارند را پیدا کنید.
 2. محتوایی مطابق با منبع اصلی ایجاد کنید که دیگر وجود ندارد.
 3. به تمام وب سایت هایی که به آن منبع پیوند دارند دسترسی داشته باشید.
 4. محتوای خود را به عنوان جایگزین پیشنهاد دهید.

می توانید لینک های شکسته را از طریق LinkMiner که یک ابزار رایگان است پیدا کنید. در غیر این صورت، می توانید از Content Explorer Ahrefs برای یافتن لیستی از منابع خراب استفاده کنید.

مثال ابزار نرم افزار یافتن لینک شکسته

اکنون صفحات شکسته با بیشترین تعداد بک لینک را انتخاب کنید، آن منبع را دوباره ایجاد کنید و لینک را از بین ببرید.

در اینجا قالبی است که می توانید برای اطلاع رسانی استفاده کنید:

سلام [نام]،

من اخیراً [URL to Resource Page] شما را بررسی می کردم. زمانی که آنجا بودم، متوجه شدم که پیوندهای شما از جمله [title] شکسته شده است. فکر کردم با توجه به سطح جزئیات صفحه شما ممکن است دوست داشته باشید بدانید.

من همچنین می‌خواهم [URL به منبع شما] جدید را پیشنهاد کنم. [معرفی سفارشی منبع شما].

اگر فکر می کنید این منبع ارزشمندی برای مخاطبان شماست، خوشحال می شوم که آن را به لیست منابع خود اضافه کنید.

روز خوبی داشته باشی!

اگر در حوزه کاری خود صاحب مقام هستید، ممکن است افراد از شما نام ببرند، محتوای شما را نقل قول کنند یا از تصاویر شما بدون افزودن لینک به وب سایت شما استفاده کنند. تنها با تماس با این افراد می توانید همه این ذکرها را به لینک های ارزشمند تبدیل کنید.

می توانید از Google Alerts برای نظارت بر وب برای ذکر نام تجاری خود استفاده کنید. این یک ابزار قدرتمند است که راه اندازی رایگان و آسان است. به سادگی عبارات مرتبط با نام تجاری خود را وارد کنید، مانند نام، نام وب سایت و سایر کلمات کلیدی مارک دار.

نمونه داشبورد Google Alerts

فرم را پر کنید تا تنظیمات برگزیده خود را تنظیم کنید، و شما آماده هستید. هر بار که در وب از شما نام برده می شود، اعلان هایی دریافت خواهید کرد. بررسی کنید که آیا ذکر شده به وب سایت شما پیوند داده شده است یا نه، و اگر اینطور نیست، ایمیل وب سایت را با استفاده از الگوی زیر بنویسید:

هی [نام]،

امروز داشتم [نام وب سایت] را بررسی می کردم و متوجه شدم که شما از ما در [نام پست] نام برده اید.

با تشکر از شما برای حمایت! 

متوجه شدم که شما به سایت ما لینک نداده اید. اگر پیوندی اضافه کنید که از آنجا می توانند اطلاعات بیشتری در مورد موضوع دریافت کنند، برای خوانندگان شما ارزش زیادی دارد. 

این پیوندی است که می توانید استفاده کنید: [URL].

روز خوبی داشته باشید!

[اسم شما]

7. لینک های رقیب را پیدا کنید

ایجاد لینک با از بین بردن موفقیت رقبای خود، کارآمدترین راه برای به دام انداختن برخی از پیوندهای با کیفیت بالا در کمترین زمان است. می‌توانید با اجازه دادن به رقبای خود، در زمان و منابع خود صرفه‌جویی کنید. در اینجا یک راه ساده برای انجام این کار وجود دارد:

 • از Ahrefs یا جستجوی گوگل استفاده کنید تا بفهمید رقبای شما چه کسانی هستند.
 • بک لینک های آنها را از Ahrefs’ Site Explorer پیدا کنید.
 • مواردی را که می توانید تکرار کنید جدا کنید.
 • راه آنها را دنبال کنید تا پیوندهای مشابهی را برای خود به دست آورید.

به عنوان مثال، اگر شما یک آژانس بازاریابی محتوا هستید، می‌توانید بک لینک‌های آژانس بازاریابی محتوا دیگری مانند «brafton.com» را بررسی کنید، که جایگاه اول را در SERP برای یک کلمه کلیدی سطح بالا اشغال می‌کند. آن را به اکسپلورر سایت Ahrefs وصل کنید، و کل نمایه بک لینک آن شرکت دیگر را دریافت خواهید کرد. اکنون می توانید به سرعت با همان وب سایت ها تماس بگیرید و پیشنهاد ایجاد محتوا برای آنها را بدهید.

نمونه داشبورد Ahrefs Site Explorer

8. سرقت لینک از محتوای بی کیفیت

یافتن یک محتوای قدیمی و مزخرف با تعداد بک لینک غیرعادی نیست. بیشتر اوقات، این مقالات و وبلاگ ها قدیمی و قدیمی هستند. یکی دیگر از موثرترین تاکتیک‌های لینک‌سازی که می‌توانید امتحان کنید، ایجاد یک منبع بهتر و گرفتن تمام پیوندهایی است که به محتوای قدیمی اشاره می‌کنند.

به عنوان مثال، من یک مقاله عالی در مورد مزایای بازاریابی محتوا دارم. من Ahrefs content explorer را برای همین عبارت جستجو کردم و متوجه شدم که وبلاگ در تصویر زیر دارای 96 دامنه ارجاع است. من مقاله را بررسی کردم و تأیید کردم که محتوای من بسیار برتر از آن مقاله است.

نمونه داشبورد Ahrefs Content Explorer

از Ahrefs می توانم کل لیست دامنه های اشاره شده به این وبلاگ را دانلود کنم و با آن سایت ها تماس بگیرم تا مقاله خود را به عنوان جایگزین بهتری ارائه دهم.

9. راهنماهای معتبر را به فرمت های قابل دسترس تبدیل کنید

افراد مختلف محتوا را متفاوت یاد می گیرند و مصرف می کنند. برخی از آنها یادگیرنده بصری هستند. دیگران محتوای شنیداری یا نوشتاری را ترجیح می دهند. اما اکثر مطالب موجود در اینترنت به یک یا آن شکل محتوا هستند. بیشتر ویدیوها و پادکست ها رونوشت ندارند، در حالی که اکثر وبلاگ ها و آموزش های مکتوب فاقد محتوای بصری برای همراهی با آنها هستند.

این شکاف فرصتی عالی برای شما ایجاد می‌کند تا بتوانید محتوای سریع با کیفیت ایجاد کنید و پیوندهایی را از وبلاگ‌های معتبر و تأثیرگذاران در جایگاه خود ایجاد کنید، یکی دیگر از مؤثرترین تاکتیک‌های لینک‌سازی که می‌توانید امتحان کنید. فرآیند ساده است:

 1. با تعداد زیادی لینک، محتوای با ارزش را در جایگاه خود شناسایی کنید.
 2. آن را به نوع دیگری تبدیل کنید، به عنوان مثال، یک پادکست را رونویسی کنید یا یک ویدیو برای یک آموزش نوشتاری ایجاد کنید.
 3. با صاحبان تماس بگیرید؛ بدون اینکه در ازای آن چیزی بخواهید، محتوا را به صورت رایگان به آنها بدهید.

Google محتوای قابل دسترس را دوست دارد و این کار را به صرفه است که محتوای شما را در انواع مختلف در دسترس قرار دهد. به همین دلیل است که صاحب محتوا خوشحال خواهد شد که قالب های شما را به اشتراک بگذارد و به آنها پیوند دهد. این بدان معنی است که شما نه تنها یک بک لینک دریافت می کنید، بلکه تعداد زیادی ترافیک ارجاع نیز دریافت می کنید.

به عنوان مثال، راس هاجنز از Siege Media ویدئویی را توسط مت کاتس ، رئیس سابق کیفیت جستجو در گوگل رونویسی کرد تا مردم بتوانند از این متن استفاده کنند. سپس هاجنز از طریق توییتر به کاتز اطلاع داد، و مطمئناً، کاتز به رونوشت در وب سایت Siege Media پیوند داده است. این یک برد بزرگ است زیرا مت کاتز هزاران دنبال کننده دارد.

در اینجا یک الگوی ایمیل وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید:

هی [نام]،

من داشتم [نام وب سایت] را بررسی می کردم و مقاله شما را در مورد [عنوان] دوست داشتم. [سفارشی در مورد محتوا].

من یک [نوع دارایی] برای همراهی با [نوع محتوا] ایجاد کردم، در صورتی که مردم آن قالب را ترجیح دهند.

اگر می‌خواهید آن را به [سفارشی] خود اضافه کنید، می‌توانید آن را در اینجا پیدا کنید: [URL به محتوا]

با تشکر از مقاله ارزشمند!

روز خوبی داشته باشید!

[اسم شما]

10. به پست های جمع سپاری پاسخ دهید

قرار گرفتن در جمع بندی با سایر اینفلوئنسرها در جایگاه خود، یک سیگنال مرتبط قوی برای Google ایجاد می کند که شما یک چهره قابل اعتماد در صنعت خود هستید. پست‌های جمع‌سپاری تنها به چند دقیقه از زمان شما نیاز دارند، اما در عوض، می‌توانید یک بک لینک با کیفیت، تعداد زیادی ترافیک ارجاع و فرصتی برای بک لینک‌های آینده دریافت کنید.

سه راه وجود دارد که می‌توانید در پست‌های جمع‌سپاری قرار بگیرید:

 1. به HARO بپیوندید به سؤالات روزنامه نگاران پاسخ دهید و در وب سایت های معتبر در جایگاه خود معرفی شوید.
 2. به عنوان مهمان در پادکست ها ظاهر شوید و با وبلاگ نویسان در جایگاه خود مصاحبه کنید.
 3. گردآوری ها را کشف کنید و محتوای مرتبط را برای گنجاندن ارسال کنید.

اگر محتوای باکیفیت منتشر می کنید، گردآوری ها خوشحال خواهند شد که شما را معرفی کنند. شما می توانید از طریق جستجوی دستی گوگل با کمک Ahrefs SEO Toolbar ، جمع بندی های محبوب در صنعت خود را بیابید . فیلتر را برای نمایش نتایج سال گذشته اعمال کنید تا لیست جمع بندی های فعال را دریافت کنید.

نمونه نوار ابزار سئو Ahrefs

هنگامی که با وبلاگ نویسان رابطه برقرار کردید، آنها می توانند شما را به طور انحصاری در پادکست ها یا وبلاگ های خود معرفی کنند.

در اینجا الگوی ایمیلی است که می توانید برای مشتریان احتمالی ارسال کنید:

هی [نام]،

نام من [نام شما] است و من [نام] [شرکت] هستم. من مرتباً جمع‌بندی [نام جمع‌بندی] شما را دنبال می‌کنم—[جمله سفارشی درباره آخرین جمع‌بندی].

از آنجایی که شما جمع بندی [هفتگی، ماهانه، سه ماهه] را پست می کنید، می خواهم محتوای خود را برای بررسی در جمع بندی شما مطرح کنم. 

[معرفی سفارشی محتوای شما و اینکه چگونه برای مخاطب صاحب وب سایت مفید خواهد بود]

اگر علاقه مند هستید، می توانید آن را در اینجا بررسی کنید: [URL]

به من بگویید که چه فکر می کنید. 

روز خوبی داشته باشید!

[اسم شما]

تاکتیک پیوندسازی پاداش: از طعمه‌گذاری خود استفاده کنید

طبق گفته Orbit Media، ” طعمه‌گذاری نفس یک تاکتیک بازاریابی اینترنتی است که شامل ذکر یک شخص به روشی مثبت در یک پست وبلاگ یا محتوای دیگر به قصد تبلیغ آن شخص، معمولاً با اشتراک‌گذاری آن از طریق رسانه‌های اجتماعی است.

اگر مایل به جذب لینک از اینفلوئنسرهای صنعت هستید، می توانید با ذکر آنها در محتوای خود توجه آنها را جلب کنید.

لیستی از کارشناسان صنعتی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید تهیه کنید. اکنون موضوع مورد علاقه مخاطبان را مطرح کنید و با اینفلوئنسرها تماس بگیرید تا نظر تخصصی آنها را دریافت کنند. پست را منتشر کنید و کارشناسان را در جریان بگذارید. معمولاً نیازی به درخواست پیوند از آنها ندارید. آنها خوشحال خواهند شد که خلاصه شما را به اشتراک بگذارند و اگر محتوای شما را دوست داشتند به آن پیوند دهند.

همچنین امکان تبادل لینک و همکاری در آینده را باز می کند. هنگامی که با یک اینفلوئنسر رابطه برقرار کردید، می توانید به طور انحصاری با آنها مصاحبه کنید. این به شما این امکان را می دهد که از مخاطبان آنها استفاده کنید و خوانندگان جدیدی را جذب کنید و فرصت های پیوند جدیدی را به محتوای خود باز کنید.

از این تاکتیک های لینک سازی برای ایجاد قدرت خود استفاده کنید

هیچ کمبودی در تاکتیک های لینک سازی وجود ندارد، اما همه تکنیک ها به یک اندازه موثر نیستند. این استراتژی‌های لینک‌سازی با بالاترین کیفیت بک لینک‌ها را برای پروفایل بک‌لینک فوق‌العاده به شما می‌دهد.

علاوه بر این، تمام این تاکتیک‌های لینک‌سازی نیز اقتدار شما را در جایگاه شما ایجاد می‌کند و ترافیک ارجاعی را جذب می‌کند و دسترسی و نفوذ شما را در صنعت شما گسترش می‌دهد.

 

بدون نظر

پاسخ دهید