درس های بازاریابی رسانه های اجتماعی از سازمان های غیرانتفاعی

درس های بازاریابی رسانه های اجتماعی از سازمان های غیرانتفاعی

Megaphone sharing advertisement messages on social media on a smartphone, attracting users and new customers: marketing strategies concept


درس های بازاریابی رسانه های اجتماعی از سازمان های غیرانتفاعی

بازاریابی و رسانه های اجتماعی

در دنیای غیرانتفاعی، این واقعا یک بازی اعداد است. هر چه تعداد افراد بیشتری که سازمان‌های غیرانتفاعی و خیریه بتوانند پیام خود را در مقابل آنها دریافت کنند، احتمال اینکه کمک‌های مالی دریافت کنند بیشتر می‌شود. و در حالی که ممکن است دیگر آگهی‌های تلویزیونی را که روزی 10 سنت برای کمک به یک کودک درخواست می‌کنند، نبینید، سازمان‌های غیرانتفاعی در حال تغییر هستند. به دنیای دیجیتال، تمرکز بیشتر بر روی اینترنت و پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای انتقال پیام های خود.

امروزه افراد بیشتری از طریق کانال‌های رسانه‌های اجتماعی درباره گروه‌های خیریه یاد می‌کنند و به صورت آنلاین به خیریه‌های مورد نظر خود کمک مالی می‌کنند. امروزه سازمان‌های غیرانتفاعی می‌توانند مخاطبان را بر اساس علایق، داده‌های جمعیتی و موارد دیگر هدف قرار دهند، و این امر رساندن پیام‌هایشان به مخاطبان مناسب را آسان‌تر از همیشه می‌کند.

در اینجا برخی از راه هایی که سازمان های غیرانتفاعی و خیریه از رسانه های اجتماعی برای افزایش آگاهی و کمک های مالی استفاده می کنند، آورده شده است.

درس های بازاریابی رسانه های اجتماعی از سازمان های غیرانتفاعی

1. در تمام پلتفرم های رسانه های اجتماعی فعال شوید

با بیش از 3 میلیارد کاربر پراکنده در تمام پلتفرم‌های اصلی شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های اجتماعی به سازمان‌های غیرانتفاعی و خیریه فرصتی عالی برای دسترسی به میلیون‌ها نفر در هر زمان ارائه می‌دهند، در حالی که نیازی به پرداخت هزینه برای روش‌های بازاریابی سنتی مانند بازاریابی تلفنی، تبلیغات چاپی ندارند. ، یا حتی مکان های تبلیغاتی تلویزیونی .

یکی از نمونه‌های آن WE Charity است، یک سازمان غیرانتفاعی متمرکز بر توسعه بین‌المللی و توانمندسازی جوانان، که نزدیک به 3 میلیون طرفدار در فیس‌بوک دارد، و اگر توییتر، لینکدین و اینستاگرام را در نظر بگیرید، یک میلیون طرفدار دیگر دارد. تبلیغات متقابل و به اشتراک گذاری محتوای اصلی در هر یک از پلتفرم های اجتماعی آن نه تنها به سازمان خیریه WE کمک کرده است تا سازمان و تلاش های آن را رشد دهد، بلکه به تعداد افرادی که روزانه به آنها دسترسی پیدا می کند کمک کرده است.

 

2. با نام های تجاری و تأثیرگذاران بزرگ شریک شوید

وقتی به محبوب ترین حساب ها در رسانه های اجتماعی نگاه می کنید، همه چیز در مورد افراد مشهور، برندهای بزرگ و اینفلوئنسرها است. برخی از این حساب ها روزانه با هزاران کاربر جدید در حال افزایش هستند، در حالی که در حال حاضر میلیون ها دنبال کننده فعال دارند.

ارتباط با اینفلوئنسرها و برندها راهی سریع و آسان برای سازمان‌های غیرانتفاعی برای دسترسی به میلیون‌ها کاربر جدید است که احتمالاً درباره این سازمان‌ها یا تلاش‌های خیریه‌شان چیزی نشنیده‌اند. برای یک کسب و کار کوچک، ممکن است دسترسی به میکرو اینفلوئنسرها و کار با آن‌ها آسان‌تر باشد ، که مخاطبان کوچک‌تر اما هدفمندتری دارند.

کار با اینفلوئنسرهای نام‌های بزرگ و سلبریتی‌های مشهور روشی است که PETA سال‌ها از آن استفاده می‌کند. سازمان حقوق حیوانات به لطف بسیاری از افراد مشهور و شرکای نامی که به ترویج مأموریت آن کمک می کنند، دسترسی گسترده و آگاهی از برند دارد.

3. کمپین های تبلیغاتی هدفمند را برای اکثر مخاطبان پذیرا اجرا کنید

در پایان، مهم نیست که سازمان های خیریه چقدر ممکن است برای افراد نیازمند انجام دهند، آنها نیز کسب و کار هستند. آنها باید بدانند که چگونه کمپین های خود را بازاریابی کنند، تصمیم بگیرند که چه کسی را هدف قرار دهند، و محاسبه کنند که کمپین های آنها چه مقدار بودجه از کمک های مالی به دست می آورند.

در گذشته، زمانی که بیشتر کمپین ها بر روی تبلیغات چاپی و تبلیغات تلویزیونی متمرکز بودند، اندازه گیری اثربخشی کمپین دشوارتر بود. با این حال، به لطف تبلیغات پولی هدفمند در رسانه های اجتماعی، اندازه گیری اثربخشی کمپین آسان تر شده است.

چه از طریق تبلیغات آنلاین یا محتوای حمایت شده باشد، احتمالاً دلیل خوبی وجود دارد که چرا تبلیغات خیریه ای را که انجام می دهید مشاهده می کنید. همانطور که مشاغل انتفاعی بر هنر تبلیغات آنلاین و هدف گیری مخاطبان مسلط شده اند، سازمان های خیریه نیز اکنون این کار را با موفقیت انجام می دهند.

همه بازاریابان باید بازاریابی رسانه های اجتماعی را درک کنند

با توجه به تمرکز بیشتر کسب‌وکارها و مارک‌های بزرگ بر روی کاربران تلفن همراه و مخاطبان در رسانه‌های اجتماعی، سازمان‌های غیرانتفاعی و خیریه نیز از این روند پیروی می‌کنند. دفعه بعد که یک کمپین آنلاین برای یک سازمان غیرانتفاعی را مشاهده کردید، لحظه ای به این فکر کنید که چرا تبلیغ را می بینید و چگونه آن سازمان از قدرت اینترنت برای دستیابی به مخاطبان جدید برای کمک به هدف خود استفاده می کند. این ممکن است شما را به یک بازاریاب بهتر در این فرآیند تبدیل کند!

بدون نظر

پاسخ دهید

11 + 15 =