5 روش فعال SEO برای کمک به رتبه بندی محتوای شما در حال حاضر و در آینده

 

5 روش فعال SEO برای کمک به رتبه بندی محتوای شما در حال حاضر و در آینده

سئو. بهینه سازی موتور جستجو. بازاریابی آنلاین دیجیتال و اینه

بهینه سازی موتور جستجو یک استراتژی بازاریابی دیجیتال پویا است. یک روز شما در صدر SERP ها هستید و روز دیگر، گوگل کسب و کار شما را به صفحه دوم می اندازد یا به طور کامل تبلیغات صفحات شما را متوقف می کند.

این ماهیت سئو است: الگوریتم‌ها تغییر می‌کنند، رقبا دوباره بهینه می‌شوند، کلمات کلیدی رقابتی‌تر می‌شوند و محتوا، مهم نیست چقدر تازه است، در نهایت کهنه می‌شود.

بنابراین چگونه می توانید رتبه بندی خود را حفظ کنید و برای حال و آینده بهینه سازی کنید؟ یک رویکرد فعال به سئو می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند تا با چشم‌انداز در حال تغییر جستجو مقابله کند و آنچه را که مهم‌تر است اولویت‌بندی کند.

برای جلوتر از منحنی و بالاتر از رقبای خود در SERP ها، مطمئن شوید که کسب و کار شما از این پنج روش SEO استفاده می کند.

5 روش سئو برای بالا ماندن

1. روی محتوای با کیفیت سرمایه گذاری کنید

علیرغم تغییر چشم انداز جستجو، ستاره شمالی گوگل همیشه ثابت مانده است: ارائه محتوای وب با کیفیت، معتبر و با کارایی بالا برای کاربران. سرمایه گذاری روی محتوای با کیفیت همیشه بهترین بازگشت سرمایه را فراهم می کند. چرا؟ زیرا با هر به‌روزرسانی الگوریتم، گوگل توانایی خود را برای شناسایی سیگنال‌های با کیفیتی که نتایج محتوای بهتر را نشان می‌دهند، بهبود می‌بخشد.

اگر با بهترین محتوا شروع کنید، مجبور نیستید به طور مداوم صفحات خود را هنگام انتشار یک به‌روزرسانی، بازبینی کنید، اگرچه ممکن است هر از گاهی نیاز به تنظیم داشته باشند. از نظر نحوه ایجاد محتوای باکیفیت از ابتدا، موارد زیر را در تولید محتوا انجام دهید:

 • بر ارائه بیشترین ارزش برای کاربران تمرکز کنید فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل همگی به ارائه مرتبط‌ترین، با کارایی بالا و مفیدترین محتوا برای جستجوگران کمک می‌کنند.
 • به محتوایی که قبلاً در صفحه 1 رتبه بندی شده است نگاه کنید. به نظر می رسد Google به چه سیگنال های کیفیتی پاسخ می دهد؟ سعی کنید آنها را در شیوه های تولید محتوای خود تقلید کنید.
 • از ایده های تازه دوری نکنید و از دانش صنعت خود استفاده کنید  گوگل نه تنها به محتوای صفحه، بلکه به نویسندگی و منبع یابی متخصص نیز توجه می کند.
 • هرگز از کرک استفاده نکنید، بلکه عمق موضعی بیشتری داشته باشید  اگرچه محتوای طولانی‌تر یک عامل رتبه‌بندی نیست، اما ارتباط قوی بین محتوای طولانی‌تر و موقعیت‌های بالاتر وجود دارد .

2. همیشه در حال بهینه سازی باشید

یکی از اشتباهات رایجی که صاحبان سایت مرتکب می شوند این است که تنها زمانی که در ابتدا وب سایت خود را راه اندازی می کنند یا برای اولین بار یک محتوا را منتشر می کنند، روی سئو تمرکز می کنند. اما گوگل می خواهد ببیند که صاحبان سایت به طور فعال از وب سایت های خود مراقبت می کنند.

انتشار وبلاگ‌های جدید، به‌روزرسانی محتوا، تعمیر لینک‌های شکسته، و سایر کارهای معمولی، شیوه‌های سئو هستند که برای نشان دادن به Google که کیفیت وب‌سایت شما در بلندمدت با کیفیت بالا و شایسته رتبه‌بندی است، ضروری هستند. مطمئن شوید که دائماً در حال بهبود این بخش‌های وب‌سایت خود هستید تا به خزنده‌های Google نشان دهید که می‌خواهید بهترین تجربه وب را به کاربران ارائه دهید:

 • سرعت – مطمئن شوید که صفحات وب شما به سرعت بارگیری می شوند، به خصوص محتوای بالای صفحه. استفاده از ابزارهایی مانند PageSpeed ​​Insights یا ابزار SearchAtlas Site Audit می‌تواند مشکلاتی را برای تیم شما شناسایی کند تا اولویت‌بندی شود.
 • بهینه سازی موبایل- جستجوهای موبایلی 61 درصد از بازدیدهای موتورهای جستجوی ارگانیک در ایالات متحده را تشکیل می دهند و همچنان بیشتر از رایانه های رومیزی جستجو می شوند. این روند قرار نیست تغییر کند.  بنابراین، طراحی پاسخگو به موبایل ضروری است.
 • توسعه وب و سازماندهی سایت – با رشد کتابخانه محتوای شما، زیرساخت سایت شما باید آماده شود. اگر کاربران (و خزنده های وب گوگل) نتوانند محتوای شما را پیدا کنند، بی فایده است. مشکلات مربوط به ممیزی های فنی برنامه ریزی شده منظم را شناسایی کنید .
 • محتوای به روز شده – محتوای خود را تازه نگه دارید. این نه تنها شامل به روز رسانی محتوای صفحات شما می شود، بلکه از بین بردن صفحات قدیمی، کم ترافیک یا کم کارکرد نیز می باشد.

3. مطالعه قصد جستجو

گوگل از همان ابتدا برای درک بهتر هدف جستجوی کاربرانش تلاش کرده است. شما هم همینطور. بازاریابی محتوا برای پشتیبانی از سئو تنها در صورتی کار می کند که برای بازدیدکنندگان خود ارزشی ایجاد کنید.

برای درک نحوه ارائه ارزش به بازدیدکنندگان ارگانیک خود، باید هدف جستجوی آنها را درک کنید. کلمات کلیدی خاصی دلالت بر هدف جستجوی خاصی دارند. اگر محتوای شما با هدف جستجو مطابقت نداشته باشد، نه تنها جستجوگران به نتایج جستجو باز می گردند، بلکه گوگل به احتمال زیاد حتی آن محتوا را تبلیغ نخواهد کرد.

چهار نوع اصلی هدف جستجو وجود دارد، و آنها تعیین می کنند که چه نوع محتوایی را می خواهید ایجاد کنید:

 1. ناوبری- وقتی کاربر از گوگل برای یافتن وب سایت خاصی که در ذهنش است استفاده می کند. برای مثال، شخصی که به دنبال وب‌سایت AllBusiness می‌گردد، ممکن است «مقاله‌های تجاری» را تایپ کند.
 2. اطلاعاتی- جستجوگر می خواهد اطلاعات خاصی را بیاموزد. به عنوان مثال، “سئو چیست؟” کلمات کلیدی اطلاعاتی نشان دهنده کاربرانی هستند که از طریق وبلاگ ها، مقالات یا صفحات منبع محور به دنبال پاسخ، تخصص یا اطلاعات اضافی هستند.
 3. تراکنشی- جستجوگر به دنبال کشف گزینه های خرید، اغلب برای یک سرویس یا محصول خاص است. کلمات کلیدی مانند “کفش دویدن مردانه” یا “لوله کشان نزدیک من” کاربری را نشان می دهد که آماده خرید است و می خواهد صفحات فرود مربوط به محصول یا خدمات را ببیند.
 4. تحقیقات تجاری – جستجوگر به دنبال خرید در آینده نزدیک است، اما ممکن است در حال حاضر آماده خرید نباشد. کلمات کلیدی مانند “بهترین محصولات پاک کننده طبیعی” نشان دهنده کاربرانی است که به دنبال مقایسه محصولات برای هدف نهایی خرید هستند.

نه تنها هدف جستجوی جلسات بهتر به بهبود رتبه بندی کلمات کلیدی شما به طور کلی کمک می کند، این عمل سئو همچنین می تواند به بهبود نرخ تبدیل از کلیک های ارگانیک کمک کند. پس از به دست آوردن بازدیدکنندگان بیشتر، می توانید از بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) برای بهبود بیشتر توانایی صفحات خود برای تبدیل بازدیدکنندگان به خریداران استفاده کنید.

 

4. لینک سازی را بخشی از استراتژی بازاریابی خود قرار دهید

بک لینک همیشه راه اصلی برای درک اعتبار صفحات وب و تبلیغ یا عدم تبلیغ آنها توسط گوگل بوده است. اگرچه محتوا و تجربه صفحه مهم هستند، اما فاکتور رتبه اول گوگل همچنان ثابت است: بک لینک ها.

جستجوی فعال فرصت‌های پیوند برای وب‌سایت خود یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های سئو است که هر کسب‌وکاری باید اجرا کند، و همچنین تأثیرگذارترین آن است. یکی از دلایلی که چرا صفحات وب برتر سال ها در صدر SERP ها باقی می مانند این است که آنها مقادیر زیادی رتبه صفحه را از طریق بسیاری از وب سایت های دیگر که به آنها پیوند می دهند جمع آوری کرده اند.

اگرچه کسب و کار شما نمی تواند کنترل کند که آیا وب سایت دیگری به وب سایت شما پیوند داده می شود، راه هایی وجود دارد که می توانید فعالانه به دنبال فرصت های بک لینک باشید و سیگنال های خارج از سایت برای وب سایت خود ایجاد کنید. برخی از راه های عالی برای ایجاد پیوند عبارتند از:

 • فهرست شدن در دایرکتوری های آنلاین – مخصوصاً برای مشاغل محلی، این یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها (زیر 100 دلار) برای شروع ایجاد اعتبار سایت شما است. دایرکتوری های خاص صنعت برای شروع ساخت سیگنال های خارجی قوی یا محلی از دید خزنده های گوگل ایده آل هستند.
 • وبلاگ نویسی مهمان – مدیران وب و ناشران همیشه در جستجوی محتوای خوب هستند. اگر آن محتوا را برای آن‌ها فراهم کنید، اغلب می‌تواند به معنای پیوند بازگشت به وب‌سایت شما در خط نویسنده یا حتی گاهی در متن مقاله باشد.
 • لینک بیلدینگ خود را برون سپاری کنید —اگر تیم داخلی برای ایجاد محتوای اصلی ندارید یا به ناشران دیگر در صنعت خود ارتباط دستی می دهید، از یک آژانس لینک بیلدینگ کمک بگیرید. آژانس های سئو و بازاریابی اغلب دارای تیم هایی از تولیدکنندگان محتوا در داخل و روابط قوی با وب سایت های معتبر هستند.

ایجاد پیوند بیلدینگ بخشی جدایی ناپذیر از تلاش های بازاریابی و روابط عمومی شما یکی از مهم ترین شیوه های سئو است که می توانید اجرا کنید. تلاش‌ها در تمام صفحات وب شما مزایایی ایجاد می‌کند و عملکرد سئوی شما را در حال حاضر و در آینده بالا می‌برد.

5. از معیارهای سئوی خود استفاده کنید

معیارهای جستجوی وب سایت شما معادل موارد حیاتی سلامت هستند. ردیابی رتبه‌بندی کلمات کلیدی و سایر معیارهای جستجوی کلیدی می‌تواند به شما کمک کند سلامت کلی وب‌سایت خود را درک کنید و استراتژی SEO خود را تکرار کنید تا بهینه‌سازی‌های هدفمندتر و تأثیرگذارتری انجام دهید.

اگر افت ناگهانی در یکی از صفحات با عملکرد برتر خود مشاهده کردید، وقت آن است که وارد عمل شوید. اگر CTRها، نمایان بودن سایت و موقعیت کلی کلمات کلیدی شما دارای یک مسیر صعودی هستند، استراتژی شما به احتمال زیاد کار می کند و باید بهینه سازی های مشابه را در سایر صفحات وب سایت خود مجدداً به کار ببرید.

اگرچه کلیک‌های ارگانیک هدف نهایی بهینه‌سازی موتور جستجو هستند، معیارهای عملکرد کلیدی دیگری نیز وجود دارد که کسب‌وکار شما باید آن را دنبال کند:

 • Impressions – تعداد دفعاتی که یک صفحه در سایت شما در نتایج جستجو ظاهر شده است. برداشت های زیاد برای چندین کلمه کلیدی مرتبط یکی از اولین سیگنال هایی است که بهینه سازی شما در مسیر درستی است.
 • کل کلمات کلیدی – تعداد کل کلمات کلیدی که وب سایت شما (یا یک صفحه وب خاص) برای آنها رتبه بندی می کند. محتوای طولانی‌تر، عمیق‌تر و انتشار محتوای بیشتر در وب‌سایت شما، می‌تواند تعداد کل کلمات کلیدی که صفحات وب شما برای آنها در جستجو نشان داده می‌شوند را افزایش دهد.
 • موقعیت رتبه : موقعیت صفحات وب شما در SERPها برای جستجوهای کلمه کلیدی خاص. موقعیت‌های بالاتر، کلیک‌های ارگانیک بیشتری به‌دست می‌آورند، بنابراین شناسایی کلمات کلیدی که در آن صفحات وب شما می‌توانند در جایگاه 1-3 قرار گیرند، برای رتبه‌بندی بلندمدت ضروری است.
 • اقتدار سایت – یک معیار معتبر که سیگنال های خارج از سایت یک وب سایت را از طریق بک لینک ها و دامنه های ارجاع دهنده کمیت می کند. محبوب ترین معیارهای اعتبار سایت شامل رتبه بندی دامنه و اعتبار دامنه است .

توجه به این موارد حیاتی سئو و استفاده از آنها به نفع خود، یکی از ضروری ترین شیوه های سئو برای کسب رتبه های ارگانیک در کوتاه مدت و حفظ آن موقعیت های برتر در طول سال ها است.

گوگل به شیوه های سئوی پیشگیرانه پاداش می دهد

وقتی بهترین شیوه و رویکرد پیشگیرانه را در پیش می گیرید، گوگل پاسخ می دهد. گوگل دوست دارد ببیند صاحبان سایت برای به روز رسانی محتوا و تجربه صفحه خود وقت می گذارند و آن را برای کاربران بهبود می بخشند.

نتایج؟ طول عمر، پایداری و عیب یابی و بازنگری کمتر در آینده. همچنین به معنای رشد پایدار و مقیاس‌پذیر است که به کسب‌وکار شما کمک می‌کند تا جای پای محتوای شما را در SERP برای مدت طولانی حفظ کند.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =