3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

بهترین شیوه های وب سایت B2B با B2C متفاوت است

توسط کایل مانی

آیا وب سایت B2B شما دارای ترافیک بالا و تعامل بالا، اما تبدیل کم است؟ مشکل می تواند این باشد که تجربه کاربری شما (UX) با در نظر گرفتن مصرف کنندگان طراحی شده است تا کسب و کار.

در مقایسه با تصمیمات B2C، تصمیمات B2B بیشتر منطقی هستند تا تکانشی. همچنین، تصمیمات خرید B2B اغلب توسط گروه متنوعی از متخصصان گرفته می شود تا یک فرد. چرخه‌های خرید طولانی و چند وجهی جای تبدیل‌های سریع را می‌گیرند، بنابراین طراحی B2B باید منحصربه‌فرد باشد و از تابلوی طراحی شروع شود.

در اینجا سه ​​بهترین روش طراحی وب سایت B2B وجود دارد که به شما کمک می کند از دام رایج داشتن یک وب سایت B2B که به زبان B2C صحبت می کند جلوگیری کنید.

3 روش کلیدی طراحی وب سایت B2B

1. طراحی برای منطق، نه احساسات

اکثر خریدهای B2C احساسی هستند و با احساسات تحریک می شوند. وب‌سایت‌ها برای مصرف‌کنندگان با در نظر گرفتن این موضوع طراحی می‌شوند که اگر یک مشتری بالقوه بدون تکمیل فراخوان، سایتی را ترک می‌کند – خواه این یک رویداد خرید، ثبت‌نام در خبرنامه یا شکل دیگری از تعامل با برند باشد – به این دلیل است که در عوض با یک رقیب رفته است. بنابراین، طراحی B2C برای پویایی، سادگی و فوریت تلاش می کند و برای جنبه عاطفی مشتریان بالقوه جذاب است.

تعاملات B2B برعکس است. افراد تجاری اطلاعات، راه حل ها، قابلیت اطمینان و اعتبار می خواهند. مشتریان B2B با مقالات، وبینارها، وایت پیپرها، طرح‌های تبلیغاتی و منابع جامع انگیزه می‌گیرند که به آنها کمک می‌کند تا پیشنهادات شما را درک کنند و اطلاعات لازم را برای به اشتراک گذاشتن پیشنهاد با دیگران در شرکت خود در اختیار آنها قرار دهند.

فرصت یک کاربر B2B برای یادگیری بیشتر باید تنها با یک کلیک فاصله داشته باشد. اطلاعات باز زبان اعتماد است و اعتماد یک شرکت بالقوه را به مشتری بلندمدت تبدیل می کند.

2. طراحی برای گروه ها، نه افراد

هنگام طراحی یک تجربه کاربری B2B، بهتر است به مخاطبان هدف خود به عنوان گروهی از تصمیم گیرندگان برجسته فکر کنید. این گروه احتمالاً از نظر پیشینه، نظرات و اختیارات خود بسیار متنوع هستند. در حالی که یک تجربه کاربری B2C یک جمعیت شناسی خاص را هدف قرار می دهد و باید باشد، یک سایت B2B باید هم برای “کاربر” بالقوه یک محصول و هم برای “خریدار” بالقوه، که ممکن است یک رئیس، یک بنیانگذار باشد، جذاب باشد. ، یا یک اتاق کنفرانس کامل از سهامداران با افکار و نیازهای مختلف.

برای طراحی سایتی که چندین کاربر را هدف قرار می دهد، باید روی برخی اصول تمرکز کرد. نوارهای جستجوی واضح و بزرگ به کاربران این امکان را می دهد که به راحتی در رابط کاربری قدم بزنند و احساس کنند کنترل جستجوی اطلاعات خود را در دست دارند. همچنین، ارائه تب‌های خانگی به تفکیک نقش‌های کاربر (مثلاً برای کاربران، برای مدیران و غیره) از کاربران با اولویت‌های متفاوت استقبال می‌کند و باعث می‌شود احساس کنند که UX برای آنها طراحی شده است.

 

3. با در نظر گرفتن چرخه خرید طولانی تر طراحی کنید

شاید مهم ترین روش طراحی وب سایت B2B که باید به خاطر داشته باشید این است که در مقایسه با B2C با چرخه خرید طولانی تری روبرو هستید. فروش مستقیم به مصرف کنندگان معمولاً سریع است. تبدیل نهایی یک دکمه «اکنون خرید»، یک سبد خرید و یک آدرس حمل و نقل است—در این مرحله، کار را می توان کامل فرض کرد.

با این حال، چرخه خرید B2B می تواند بسیار طولانی تر شود، زیرا تصمیمات از طریق یک سلسله مراتب گسترده سنجیده می شوند و بالا و پایین می شوند. میانگین تعداد افرادی که در تصمیم خرید B2B شرکت می کنند 6.8 است . در بین هر «OK»، اغلب یک سری از پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های پیچیده وجود دارد که باید رعایت شوند، که تأیید هر کدام به وضوح متفاوتی نیاز دارد.

گزینه‌های تماس دقیق‌تر و فراخوان‌ها برای اقدام نیز حیاتی هستند. طراحی قوی B2B به جای داشتن دکمه «اکنون خرید»، گزینه‌های «بیشتر بیاموزید»، «درخواست پیشنهاد قیمت» و «گفتگو با نماینده» را ادغام می‌کند. هر تصمیم گیرنده ای که از وب سایت بازدید می کند باید مطمئن باشد که مسیر مستقیمی به سمت یک نماینده فروش سطح بالا و شایسته دارد که به آنها کمک می کند بیشتر بیاموزند و آنها را در فرآیند خرید راهنمایی کند.

هدف وب سایت نشان دادن قابلیت دسترسی در کل فرآیند است و نه تحت فشار قرار دادن یک فرد برای تصمیم گیری فوری.

طراحی با در نظر گرفتن مخاطب B2B بازده بیشتری را به همراه خواهد داشت

مطمئناً روندهای طراحی وجود دارد که B2B می تواند از B2C بدزدد. با این حال، متخصصان بازاریابی باید با فرآیند کسب و کار ذاتی متفاوت یک مخاطب B2B کار کنند. کاربران B2B معمولاً گروه هایی هستند که به دنبال حل مشکلات پیچیده و طولانی مدت هستند و به دنبال اعتماد و نتایج قابل تأیید هستند. اگر طراحان بتوانند راه هایی برای گنجاندن اطلاعات بیشتر بدون به خطر انداختن جذابیت بصری طرح بیابند، بازده بیشتری خواهند دید.

تبدیل B2B طولانی تر و دشوارتر است. هیچ چیز بیشتر از از دست دادن یک سرنشین در سه چهارم راه در این فرآیند صدمه نمی زند. طراحی پیشرفته و پر اطلاعات که ناوبری بصری و گزینه‌های تماس آسان را برای تصمیم‌گیرندگان ارائه می‌دهد، یک UX ایجاد می‌کند که کاری را انجام می‌دهد که طراحی UX خوب باید انجام دهد – به خدمات شرکت اجازه می‌دهد خودشان صحبت کنند.

 

بدون نظر

پاسخ دهید