5 قانون ساده برای موفقیت در وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوا

 

5 قانون ساده برای موفقیت در وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوا

وبلاگ

 

مطالب شما وحشتناک است. منظورم توهین آمیز بودن آن نیست. من در واقع چیزی در مورد محتوای شما نمی دانم، اما من فقط شانس را بازی می کنم. روزانه میلیون ها پست وبلاگ منتشر می شود. به احتمال زیاد مال شما کرم محصول نیست. منظورم این است که اگر آنها بودند، آیا این مقاله را می خواندید؟

بنابراین ما موافقیم—محتوای شما به کمک نیاز دارد. این باعث ایجاد ترافیک یا سرنخ یا تبدیل یا درآمد نمی شود. به نظر می رسد مردم اهمیتی نمی دهند. با این حال، سایر مشاغل با محتوا به موفقیت می رسند. اونا چیکار میکنن که تو نیستی؟

به نظر می رسد که قوانین مفیدی برای وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوا وجود دارد که ممکن است آنها قبلاً از آنها پیروی کنند. در اینجا چند توصیه وجود دارد که ای کاش زمانی که من در بازاریابی و به طور خاص وبلاگ نویسی شروع کردم، کسی به من می گفت.

قوانین ساده برای موفقیت در وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوا

1. «آنچه را که می دانی بنویس» برای وبلاگ نویسی نیز صدق می کند

به طور معمول، این توصیه به نویسندگانی داده می شود که می خواهند کتاب منتشر کنند، اما برای وبلاگ نویسی نیز صدق می کند. بسیاری از وبلاگ نویسان محتوایی را که فکر می کنند باید بنویسند، به جای آنچه واقعاً می دانند یا نظرات قوی در مورد آن دارند، می نویسند.

دندانپزشکان در وب سایت های خود وبلاگ هایی با محتوایی مانند «۹ دلیل برای مسواک زدن دندان های خود» ارسال می کنند. هیچ کس نمی خواهد آن را بخواند. شما می دانید که هیچ کس این کار را نمی کند. عنوان به تنهایی همه چیزهایی را که باید در مورد آن بدانید به شما می گوید – این فهرستی از دلایل واضح برای مسواک زدن است که میلیون ها بار شنیده اید.

در صنعت شما هم همینطور است. موضوع اصلی و بدیهی هرچه باشد، وسوسه می‌شوید که در مورد آن پست بنویسید. در مقابل آن وسوسه مقاومت کن هیچکس اهمیت نمیدهد. چالش شما این است که چیزی در مورد صنعت خود بیابید که بینش خاصی در مورد آن داشته باشید یا، حداقل، بتوانید به نحوی آن را به طور قانونی جالب کنید.

به جای «۹ دلیل برای مسواک زدن»، شاید دندانپزشک ما یک اینفوگرافیک با عکس‌های واقعی بیمار (البته با تأیید آنها) تهیه کند که در آن هنگام مسواک نکردن، تخریب دندان‌ها در طول زمان نشان داده شود. در اینجا دندان های شما در یک هفته، سه هفته، یک ماه، سه ماه چگونه به نظر می رسند.

این فرصت را برای محتوای خود پیدا کنید. وقت خود را با مزخرفاتی که دیگران می نویسند تلف نکنید. پست هایی ننویسید که در ویکی پدیا بهتر جواب داده شود. داستانت را بنویس

2. شما باید در نوشته خود نظر قوی داشته باشید

یادتان هست در دبیرستان زمانی که یاد می گرفتید چگونه انشا بنویسید؟ اولین چیزی که آنها به شما یاد دادند این بود که چگونه یک بیانیه پایان نامه بسازید – یک جمله ساده و مختصر که می گوید در طول بقیه مقاله چه چیزی را در مورد آن بحث خواهید کرد.

پایان نامه در نوشتن آکادمیک بسیار مهم است، اما به نظر می رسد که در وبلاگ نویسی نیز بسیار مهم است.

از ارائه استدلال و دفاع از آن نترسید. زمانی که نویسنده به اعتقادات خود اطمینان داشته باشد، خواندن جذاب‌تر می‌شود. هر بار که از کلمات «ممکن است»، «گاهی اوقات»، «اغلب»، «به طور بالقوه» و غیره استفاده می‌کنید، نوشته‌های شما ضعیف می‌شود. خوانندگان شما می‌دانند که هر ذره‌ای از توصیه‌ها در هر موقعیتی کاربرد ندارند، اما باید مانند آن بنویسید. انجام می دهد. اگر آنها برای تنبیه یا بحث با شما دست درازی کنند، عالی است! شما به جای نوشتن کپی وانیلی که بلافاصله فراموش می شود، در یک مکالمه شرکت می کنید.

3. شما باید فعالانه برای وبلاگ خود مخاطب ایجاد کنید

بسیاری از مردم با این ایده شروع به وبلاگ نویسی می کنند که مردم به طور جادویی وبلاگ خود را به تنهایی پیدا می کنند. اینترنت یک مکان جادویی است، اما نه آنقدر جادویی. در نهایت در فضای خالی فریاد می زنید.

یکی از قوانین مهم برای وبلاگ نویسی این است که برای هر پست به یک استراتژی انتشار و بازاریابی نیاز دارید.اگر می خواهید چیزی را در مورد آن توییت کنید و سپس منتظر بمانید تا خوانندگان سرازیر شوند، خود را به زحمت نیندازید. آنها این کار را نمی کنند.

اگر هنوز مخاطب ندارید، یکی بسازید. راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، اما موارد مورد علاقه من هدایایی است، که در آن شما در رسانه‌های اجتماعی یا در رویدادها تبلیغ می‌کنید (بله، با پول) و از مردم می‌خواهید که آدرس ایمیل خود را برای ثبت‌نام به شما بدهند. و پست مهمان، انتشار محتوا در وب‌سایت‌هایی که قبلاً خوانندگانی با پیوندهایی به سایت شما دارند. همچنین می توانید به صورت آنلاین با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید که محتوای شما را به اشتراک بگذارند.

هر کاری که انجام می دهید، قبل از نوشتن، تعیین کنید که چگونه محتوای خود را تبلیغ می کنید.

4. بنویس چون دوستش داری

فشار برای وبلاگ نویسی و مشارکت در کل این موضوع بازاریابی محتوا واقعی است. مشکل این است که بسیاری از افرادی را که خود را نویسنده نمی دانند و برخی از کسانی که حتی از نوشتن قلم روی کاغذ متنفرند، تحت فشار قرار می دهد.

واقعاً آنقدرها هم مسئله بزرگی نیست. اگر عاشق نوشتن نیستید، این کار را نکنید. اگر هر بار که پشت لپ‌تاپ خود می‌نشینید مشکل دارید، بروید کار دیگری انجام دهید. اگر شرکت شما مطلقاً به یک وبلاگ نیاز دارد (مثلاً اگر نرم افزار بازاریابی محتوا می فروشید و این کار ریاکارانه است)، پس شخصی را استخدام کنید که علاقه زیادی به نوشتن دارد تا این کار را انجام دهد.

همه ما از کودکی نوشتن را یاد گرفتیم. برخی از ما آن را دوست داشتیم و به دنبال آن رفتیم و از طریق آزمایش و مصیبت، یک حرفه را ارتقا دادیم. دیگران علایق دیگری را دوست داشتند و دنبال کردند. اگر شما یکی از آن افراد هستید، عالی است! روی علایق خود تمرکز کنید و نوشتن را به دیگری بسپارید.

فقط مطمئن شوید که محتوایی که نویسندگان شما تولید می کنند از این قوانین برای وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوا پیروی می کند. در غیر این صورت، وبلاگ شما یک وبلاگ نامرئی و دور ریختنی دیگر در گوشه ای از گرد و غبار اینترنت خواهد بود.

همچنین، فراموش نکنید که “محتوا” لزوما به معنای “وبلاگ” نیست. شما مجبور نیستید مقاله بنویسید. اگر در ساختن ویدیو، ضبط پادکست، طراحی اینفوگرافیک، یا نوشتن آهنگ های جذاب احساس راحتی بیشتری دارید، به جای آن این کار را انجام دهید. هر محتوایی که می‌توانید ایجاد کنید که برای شخصیت‌های خریدارتان غیرقابل مقاومت باشد و برای کار روی آن بسیار هیجان‌زده خواهید بود، آن را بسازید.

5. به متخصصان توجه نکنید

اگر درگیر نگرانی در مورد اینکه پست‌هایتان چقدر باید باشد، چگالی کلمات کلیدی SEO شما چقدر باید باشد، عناوین شما چقدر باید باشد، عکس‌هایتان چه چیزی باید داشته باشد و غیره نگران باشید، گم خواهید شد. مقالات بی شماری در وب وجود دارد که این موضوعات را پوشش می دهند. همه چیزهای مختلفی می گویند

مسئله این است که هیچ یک از آن ها به طور کلی صادق نیست. برخی از وبلاگ نویسان با پست های کوتاه موفقیت عظیمی پیدا می کنند (ست گودین). دیگران موارد بسیار طولانی (Moz) می نویسند. هیچ راهی برای دانستن اینکه چه چیزی برای شما، کسب‌وکار، صنعت و شخصیت‌های خریدارتان مفید است، وجود ندارد تا زمانی که خودتان آزمایش کنید.

بنابراین فقط شروع به تولید محتوا کنید و ببینید چه چیزی کار می کند. تست های مختلفی را اجرا کنید. از معیارهای خود برای تصمیم گیری استفاده کنید، نه از معیارهای حکایتی ارائه شده توسط به اصطلاح کارشناسان.

من هم خودم را در این مورد حساب می کنم. علیرغم قوانین وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوا که من به تازگی به اشتراک گذاشته ام، اگر موفق شدید در مورد چیزی بنویسید که چیزی در مورد آن نمی دانید، نظری ندارید، مخاطب داخلی ندارید و از نوشتن متنفر هستید، خوب، به کار خوب ادامه دهید!

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هشت =