5 روشی که کوچینگ اجرایی می تواند به شرکت شما کمک کند

3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

5 روشی که کوچینگ اجرایی می تواند به شرکت شما کمک کند

مربیگری شخصی‌تر از مشاوره است و از نظر احساسی کمتر از درمان فشرده است. کوچینگ اجرایی به شما کمک می کند تا بهترین نسخه از خود به عنوان یک رهبر باشید. به آینده نگاه می کند که مسیری را که شما با کمک مربی خود تعریف می کنید دنبال می کند.

ابزارهای مربیگری اجرایی

کوچینگ اجرایی به شما کمک می‌کند ابزارها و مهارت‌های رهبری قوی را به دست آورید.

هنگامی که با یک مربی اجرایی استثنایی کار می کنید، ممکن است گاهی احساس کنید که در حال انجام یک بحث تجاری هستید. در مواقع دیگر، ممکن است احساس کنید که به یک درمانگر اعتماد دارید. در موارد دیگر، ممکن است احساس کنید تحت آموزش و تمرینی قرار گرفته اید که از زمانی که در دبیرستان پیست دویدید تجربه نکرده اید.

رهبران کلاس جهانی مانند اریک اشمیت (مدیرعامل سابق گوگل) و بیل گیتس مایکروسافت هر دو بر اهمیت مربیگری مدیران تاکید کرده اند و منطقی است. ورزشکاران کلاس جهانی، مانند سخنرانان برتر، قهرمانان پوکر، و استادان بزرگ شطرنج، مربیانی دارند، پس چرا مدیری که می‌خواهد تمام چیزی باشد که می‌تواند باشد، نباشد؟ در زیر 5 روشی که کوچینگ اجرایی می تواند به شما کمک کند و به طور گسترده تر به سازمان شما کمک کند، آورده شده است.

1. با ایجاد فرهنگ سازمانی که برای بهبود مستمر ارزش قائل است

این واقعیت که شما با یک مربی کار می کنید نشان می دهد که شما برای پیشرفت مداوم ارزش قائل هستید و هرگز برنامه ای برای توقف یادگیری و رشد ندارید. این نه تنها به عنوان یک مثال مثبت در توسعه فرهنگ سازمانی شما عمل می کند، بلکه ابزارهایی را نیز در اختیار شما قرار می دهد که برای کمک به تیم خود برای درک و تمرین بهبود مستمر به آنها نیاز دارید.

2. با کمک به شفاف سازی و بیان دیدگاه رهبری

اگر ایده‌های فوق‌العاده‌ای دارید، اما در بیان آن‌ها مشکل دارید، کوچینگ اجرایی می‌تواند بسیار مفید باشد. این یک سناریوی غیر معمول نیست، و متخصصان کوچینگ اجرایی می توانند از گوش دادن بازتابی (فعال) استفاده کنند تا به شما کمک کنند تا دیدگاه خود را با کلماتی که برای تیم شما معنادار باشد، فرموله کنید . به هر حال، اگر هیچ کس دیدگاه شما را به عنوان یک رهبر درک نکند، نمی تواند آن را محقق کند.

3. با روشن کردن آنچه واقعاً شما و تیمتان را نگه می دارد

یک مربی ورزشی می تواند به شما بگوید که چرا تاب شما معیوب است (شاید به این دلیل که دستان شما خیلی از هم فاصله دارند)، اما او همچنین می تواند به شما بگوید که چیزی در درون شما وجود دارد که شما را عقب نگه می دارد. شاید شما باورها یا نگرش هایی را درونی کرده اید که برای موقعیت شما قابل اجرا نیستند، یا “نقاط کور” در مورد توانایی های خود دارید که شما را از دیدن راه هایی برای بهبود باز می دارد.

4. با کمک به توسعه و اصلاح مهارت های خاص

مهارت های مربیگری اجرایی

شاید شما نیاز به کار بر روی یک مهارت خاص داشته باشید تا به عنوان یک رهبر برتر شوید. کوچینگ اجرایی می تواند کمک کند.

شاید بدانید که برای یک مهارت خاص – مثلاً تفویض اختیار – به کمک نیاز دارید و یک مربی می تواند به شما کمک کند روی آن مهارت خاص کار کنید. متخصصان کوچینگ اجرایی می‌دانند چگونه نقش‌آفرینی کنند، توضیح دهند و آموزش دهند، و می‌دانند چگونه شما را وادار کنند تا مهارت‌ها را به طور منظم به کار ببندید تا پیشرفت کنید. کوچینگ اجرایی می تواند در مورد مهارت های خاص و همچنین در مورد رهبری فراگیر باشد.

5. با بهبود نتایج کسب و کار

در نهایت، کوچینگ اجرایی به کسب و کار شما کمک می کند تا با تبدیل شدن به یک رهبر بهتر، عملکرد بهتری داشته باشد. همچنین به شما کمک می کند تا نوع فرهنگ شرکتی را که فکر می کنید شما را به آینده خواهد برد، القا کنید. با شما به عنوان یک رهبر بهتر، می توانید تیم خود را روی اهداف مهم تجاری و گام های عملی برای رسیدن به آن متمرکز نگه دارید. نتایج می تواند شامل هزینه های کمتر، کارایی بیشتر و درآمد بیشتر باشد.

کوچینگ اجرایی سرمایه گذاری روی خود و سازمان شماست

هر تیمی که رهبری می‌کنید، نمی‌توانید امیدوار باشید که مؤثر باشید، مگر اینکه در مهارت‌های لازم برای کار آموزش دیده باشید. اما فراتر از آموزش، شما باید آن مهارت ها را تمرین کرده و آنها را توسعه دهید، بنابراین ابزارهای رهبری لازم را خواهید داشت که با آنها مهارت دارید، دقیقاً زمانی که به آنها نیاز دارید.

چه در کوچینگ اجرایی سرمایه گذاری کنید یا نه، سازمان شما فرهنگ خود را توسعه خواهد داد. اگر با یک مربی اجرایی با تجربه با سابقه کار عالی کار می کنید، بهتر می توانید فرهنگ سازمانی را در حین تکامل شکل دهید. علاوه بر این، بهتر می توانید دیدگاه خود را بیان کنید، بهتر می توانید تیم خود را در مسیر درست نگه دارید، کارآمدتر و موفق تر باشید.

بدون نظر

پاسخ دهید

دو − دو =