Unfu*k خودت

Unfu*k Yourself نوشته گری جان بیشاپ کتابی است که این پتانسیل را دارد که شما را از افکار ناخواسته خارج کند و شما را در موقعیتی قرار دهد که زندگی خود را آنطور که همیشه می خواستید بسازید. تمایل به ایجاد مشکلات نادیده با افکار غیرقابل تصور مسئله بزرگی است که همه ما را احاطه کرده است. اگر می خواهید از شر این افکار ناخواسته خلاص شوید، همین الان این مطلب را بخوانید و زندگی خود را تغییر دهید.

هر لحظه یکسری افکار خوب یا بد در ذهن ما می گذرد و بعضی افکار هستند که در زندگی واقعی ما معنایی ندارند و هنوز هم ادامه دارند. ما مدام به چنین افکاری فکر می کنیم و این افکار زندگی ما را تباه می کند.

اگر می‌خواهید در زندگی‌تان کار بهتری انجام دهید اما مملو از کسالت هستید، خلاصه امروز برایتان مفید خواهد بود.

معرفی

امروز ما در مورد یک کتاب بسیار شگفت انگیز، “Unfu*k Yourself”، نوشته گری جان بیشاپ صحبت خواهیم کرد . این کتاب به شما کمک می کند تا بر محدودیت های خود غلبه کنید . اگر از زندگی خود خسته شده اید و می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید، این کتاب دیدگاه جدیدی به شما می دهد.

با کمک این می توانید زندگی خود را آزادانه سپری کنید. و زندگی ای را که تا به حال آرزوی زندگی کردن در آن را داشته اید بدست آورید. برخی از این تغییرات در کتاب گفته شده است که می توانید آنها را اجرا کنید و جلو بروید.

این نکات مهم در کتاب آمده است:

  • خودگویی مثبت را تمرین کنید . به این فکر نکنید که چرا نمی توانید کاری را انجام دهید. در مورد چگونگی انجام آن فکر کنید.
  • از سرزنش دیگران دست بردارید و مسئولیت زندگی خود را بپذیرید . بهبود زندگی برای شما مهم است و باید خودتان آن را انجام دهید.
  • حتی اگر بیمار، خسته یا شکسته باشید، زندگی ادامه دارد. بنابراین با وجود موانعی که در مسیر وجود دارد این کار را انجام دهید که به موفقیت شما کمک می کند.

برای درک بهتر کتاب، این کتاب را به صورت جداگانه در 10 فصل بررسی می کنیم .

چرا خلاصه را اینجا بخوانید

وقتی صحبت از موفقیت به میان می‌آید، گاهی اوقات به یک رویکرد صریح نیاز است. من خودم گاهی اوقات بسیاری از راه های غیر سنتی را در پیش گرفته ام .

این کتاب به این روش‌ها طنین‌انداز شد که مستقیماً به جلو نشسته و در مورد اصول موفقیتی که من شخصاً در زندگی خود استفاده کرده‌ام صحبت می‌کند.

بنابراین، این خلاصه ای که پیش روی شماست، حاصل زحماتی است که من پشت این کتاب گذاشته ام، آموزه های آن را آزموده ام و همان را به صورت ساده برای همسان سازی شما ارائه می کنم.

پس بیایید شروع کنیم.

فصل 1: از خودگویی مثبت استفاده کنید

Unfu*k Yourself اثر گری جان بیشاپ

نحوه صحبت کردن شما روی زندگی شما تأثیر زیادی می گذارد. شما می توانید با نحوه صحبت خود با لحظات زندگی خود روبرو شوید و با آنها کنار بیایید. برای این، شما باید یک نگرش مثبت اتخاذ کنید. و با خود مثبت صحبت کنید . مثبت صحبت کردن باعث بهبود خلق و خوی شما، افزایش اعتماد به نفس و افزایش بهره وری می شود. اما وقتی با خود منفی صحبت می کنید، می تواند آسیب زیادی به شما وارد کند و شما را ضعیف کند.

افراد موفق همیشه نگرش مثبت دارند ، بنابراین بدون هیچ مشکلی به جلو می روند. به خودتان چه می گویید و چگونه به زندگی خود نگاه می کنید؟ این خیلی اهمیت دارد.

صحبت کردن با خود در مورد کاری که انجام دادن آن دشوار است، در زندگی واقعی نیز به همان اندازه دشوار به نظر می رسد. ما بیشتر اوقات با خود منفی صحبت می کنیم و کار را از حد مجاز سخت تر می کنیم.

اما وقتی نگرش خود را تغییر دهید و شروع به صحبت مثبت با خود کنید، همه چیز بسیار آسان می شود و به سمت موفقیت در زندگی خود حرکت می کنید. بنابراین شروع به صحبت مثبت با خود کنید و با اتخاذ نگرش مثبت خود را برای موفقیت آماده کنید.

با وجود این، اگر زمانی با منفی گرایی مواجه شدید، به یاد داشته باشید که همه چیز آنقدرها هم سخت نیست – تفکر شما آنها را دشوار می کند . و با این اعتماد به نفس مثبت پیش بروید.

فصل 2: ​​آماده باشید تا ادامه دهید

وقتی تصمیم می گیرید به جلو حرکت کنید، موانع زیادی بر سر راهتان قرار می گیرد. اما اگر به این موانع فکر کنید، فاقد میل هستید. برای این، باید تمایلی به تغییر داشته باشید ، رها کنید و آن را بپذیرید. به این معنی که ابتدا برای رویارویی با موانع خود آماده شوید.

و آن خواسته های منفی را از خود دور کنید و از مثبت اندیشی جلوگیری کنید. با این کار اشتباهات خود را بپذیرید و از آنها درس بگیرید و جلو بروید. آماده باشید تا در تمام جنبه های زندگی خود به جلو حرکت کنید.

و از خود بپرسید: آیا برای ادامه کار آماده هستم؟ وقتی برای ادامه دادن آماده نیستید و احساس می کنید کامل نیستید، باید هر کاری که ممکن است برای تغییر انجام دهید .

همه ما می خواهیم ثروتمند باشیم و می خواهیم در زندگی خود به هر چیزی که می خواهیم برسیم. اما آیا شما آماده کسب این همه پول هستید ؟ یا آماده انجام کارهایی هستید که برای ثروتمند شدن باید انجام دهید؟ اغلب، ما فقط بر چیزهایی که نداریم تمرکز می کنیم، حتی اگر به آنها نیاز نداشته باشیم. اما اگر می خواهید به چیزی برسید، برای انجام آن کار اقدام کنید.

و همیشه آماده حرکت باشید. وقتی تشخیص می دهید چه می خواهید و چه نمی خواهید، درک چیزها بسیار آسان می شود. پس از این، برای رسیدن به چیزهایی که می خواهید، آنها را در لیستی از کارهایی که باید انجام دهید بنویسید و برای انجام آنها به صورت جداگانه تلاش کنید. در مورد آنچه دیگران دارند نگران نباشید و شروع کنید به آنچه برای شما مهم است تمرکز کنید.

سعی کنید تصویر بزرگ تری از چیزها در ذهن خود بسازید زیرا زمانی که همه چیز بزرگتر است برای به دست آوردن آنها تلاش بیشتری خواهید کرد. و در نهایت تلاش شما نتایج بهتری به شما خواهد داد. که با آن می توانید به راحتی به چیزهایی که می خواهید برسید. به یاد داشته باشید، آماده بودن برای شروع بسیار مهم است، بنابراین همیشه آماده باشید تا از انجام هر کاری به سمت موفقیت حرکت کنید.

بارها و بارها از خود بپرسید: ” آیا من آماده هستم؟ و به پرسیدن این سوال ادامه دهید تا زمانی که درونتان به شما پاسخ مثبت بدهد.

فصل 3: شما می توانید به تمام معنا برنده شوید

Unfu*k خودت

اکثر مردم اغلب بدون اینکه بدانند موفق می شوند – به راحتی تسلیم می شوند. در عین حال، شانس بسیار بیشتری برای موفقیت آنها وجود دارد. همه چیز به دلایلی برای شما اتفاق می افتد . اگر ایده ای برای تکمیل برخی کارها ایجاد کنید، می توانید آن را نیز انجام دهید.

افکار ما آنقدر قدرتمند هستند که دائماً شما را سریعتر به سمت اهدافتان می برند و به شما کمک می کنند تا به اهداف نامشخص خود نیز برسید! اما این سوال پیش می‌آید که با وجود این که افکار ما بسیار قدرتمند هستند، چرا نمی‌توانیم به اهداف خود برسیم؟

پاسخ بسیار ساده است: ما به تحقق اهداف خود توجهی نمی کنیم و مدام به دنبال دلایلی برای عدم دستیابی به آنها هستیم. و حتی اقدامات لازم را برای تحقق اهدافمان انجام ندهیم. به همین دلیل، اهداف ما ناقص می مانند .

همانطور که در قدرت تفکر مثبت ذکر شد ، افکار ما به واقعیت ما تبدیل می شوند. این به معنای آن چیزی است که شما فکر می کنید – و هر چیزی که به طور مداوم فکر می کنید، به واقعیت شما تبدیل می شود. به عنوان مثال، فرض کنید شما لیاقت شغل، خانه یا عشق خوبی ندارید.

بنابراین هرگز برای بدست آوردن آن چیزها تلاش نخواهید کرد. و وقتی تلاش نکنید، نمی توانید به آن چیزها برسید. به همین دلیل است که باید درک کنید که می توانید هر چیزی را که می خواهید محقق کنید . تنها کاری که باید انجام دهید این است که نیت خود را قوی نگه دارید و اقدامات لازم را برای رسیدن به اهداف خود انجام دهید.

به یاد داشته باشید، شما می توانید به تمام معنا برنده شوید و به هر چیزی که می خواهید برسید. پس به تلاش خود ادامه دهید تا به اهداف خود برسید.

برای پیروزی مداوم باید بر موانع خود غلبه کنید. محدودیت های شما نتیجه گیری هایی است که در مورد خود، دیگران و زندگی می گیرید. همچنین، نسبت به هر چیزی که به دست آورده اید یا هر کاری که به راحتی انجام می دهید احساس خوبی خواهید داشت.

همچنین می تواند تأثیر مستقیمی بر نحوه کار شما داشته باشد. اگر در اجتناب از کارها مهارت دارید و مدام به دنبال بهانه برای اجتناب از انجام کارها هستید، از خلاقیت خود نیز برای اجتناب از آن کار استفاده خواهید کرد. و سعی خواهد کرد هر روز بهانه های جدیدی بیاورد.

بنابراین به جای بهانه جویی سعی کنید کار خود را کامل کنید و کاری را طبق حد مجاز انجام ندهید. به آنچه می خواهید تغییر دهید فکر کنید و قدم های درست بردارید.

اهداف خود را تعیین کنید – با تکمیل اهداف کوچک شروع کنید تا بتوانید به راحتی و به موقع به اهداف بزرگ خود برسید.

برای تحقق اهداف خود برنامه ریزی کنید و بر اساس آن برنامه شروع کنید. در نهایت، شما به اهداف خود خواهید رسید. و همیشه به یاد داشته باشید که می توانید به تمام معنا برنده شوید!

فصل 4: احساسات خود را درک کنید

احساس شما بر نحوه عمل شما تأثیر می گذارد. اگر نسبت به هر کاری احساس خوبی دارید، آن کار را با میل و خوشحالی کامل انجام خواهید داد و شانس انجام آن کار را به راحتی افزایش خواهید داد. اما اگر نسبت به چیزی احساس بدی داشته باشید، کاری را با قدرت و غم انگیز انجام خواهید داد.

به همین دلیل، شانس بسیار کمی برای انجام صحیح آن کار وجود خواهد داشت. حتی یک اختلال کوچک می تواند بر همه چیز در زندگی شما تأثیر بگذارد. بنابراین باید احساسات خود را درک کنید و از آنها برای انجام کار خود استفاده کنید. به جای نگرانی یا ناراحتی در مورد گذشته یا آینده خود، روی شادی کار کردن در زمان حال تمرکز کنید.

احساسات خود را کنترل کنید تا بتوانید از آنها استفاده کنید. چشم انداز چیزها را ببینید تا بتوانید با رویکردی قدرتمند با مشکلات زندگی روبرو شوید. تمام مشکلاتی را که با آنها روبرو شده اید و در نهایت از آنها خلاص شده اید به خاطر بسپارید.

هنگام انجام هر کار جدید چه احساسی دارید – ممکن است قبلاً همین احساس را داشته باشید. اما شما آن کار را تکمیل کردید و باور داشتید که می توانید هر کار جدید را به همان روش یا بهتر انجام دهید. با مشکلات خود یکی یکی روبرو شوید، به نیازهای آنها رسیدگی کنید و ادامه دهید. وقتی زمان خود را بدانید – می توانید آن مشکل را نیز برطرف کنید.

شما باید با اعتماد به نفس قوی با آنها روبرو شوید و احساس کنید که می توانید بر این مشکلات غلبه کنید. در نهایت، شما می توانید بر زمان خود غلبه کنید و به سمت اهداف خود پیش بروید. بنابراین احساسات خود را درک کنید و از آنها برای موفقیت خود استفاده کنید.

فصل 5: خود را کنترل کنیم

همه ما اغلب کاری را انتخاب می کنیم که برای لحظه ای به ما شادی می بخشد اما برای مدت طولانی آسیب می زند. مثال: مست شدن. وقتی مست هستید، کنترل خود را از دست می دهید و اغلب گام های اشتباه برمی دارید. این کار سلامتی شما و همچنین زندگی شما را خراب می کند.

اگرچه از قبل می دانیم که ریسک کردن برای سلامتی موفقیت ما را از ما می گیرد. با این حال بسیاری از ما هنوز چنین کارهایی را انجام می دهیم و کنترل زندگی خود را به دست می دهیم. در عوض، اگر می‌خواهید موفق باشید و زندگی بهتری داشته باشید، باید خود و خواسته‌هایتان را کنترل کنید .

کتاب Unfu*k Yourself

می توانید هر کاری جدید را شروع کنید و عادت های بد خود را کنار بگذارید . اما، برای موفقیت، باید روی حرکت رو به جلو با عدم اطمینان تمرکز کنید . ما اغلب تعجب می کنیم که دیگران در مورد ما چه فکری می کنند. او چه احساسی دارد؟ و این نگرانی بی مورد مانع از پیشرفت خوب ما می شود.

بنابراین، شما باید از آن عبور کنید و هر کاری که برای شما مناسب است انجام دهید. و برای شما هم مهم است. توجه داشته باشید که از انجام هر کاری چه مزایایی به دست می آورید.

از چیزهای جزئی شروع کنید. مسیر دیگری را برای رسیدن به محل کار انتخاب کنید. مثال: به جای اینکه ناهار خود را در یک مکان بخورید، سعی کنید به جای دیگری بروید – به جایی بروید که قبلاً هرگز آنجا نرفته اید. گفتگو را با پیشخدمت شروع کنید.

با عادات جدید و خوب دوست شوید – لبخند بزنید و هر روز صبح پیاده روی یا ورزش کنید. کار جدیدی انجام دهید و از خلاقیت خود استفاده کنید. کاری را انجام دهید که به نظر شما چالش برانگیز است. و با این حرکت رو به جلو ادامه دهید.

فصل 6: شما همان چیزی خواهید شد که انجام می دهید

همه ما از چیزی که با آن روبرو هستیم احساس ترس می کنیم. شما ترجیح می دهید آن کار را به جای انجام هر کار دیگری انجام دهید. اما افراد موفق بر این ترس غلبه کرده و به جلو حرکت می کنند. به همین دلیل است که آنها با افراد ناموفق تفاوت دارند – چیزی که آنها را متمایز می کند این است که آنها یک چیز ساده را می فهمند: آنها می دانند ما چه فکر می کنیم و چه می کنیم، اما همیشه همسو نیست!

و ما همیشه می توانیم آماده باشیم تا چیز جدیدی را امتحان کنیم. به این معنی که کنترل آنچه فکر می کنید دشوار است. اما غیرممکن نیست – اگر تلاش کنید، می توانید افکار خود را کاملاً کنترل کنید .

افکار منفی به ذهن شما می رسد که کار شما را دشوارتر می کند. خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که نمی‌خواهید از رختخواب بلند شوید و به سر کار بروید، اما با این حال، به دفتر می‌روید! و هر کاری را که نمی خواهید انجام دهید. این بدان معنی است که شما در حال حاضر با کنترل افکار خود کار می کنید. شما می توانید زندگی خود را با کار تغییر دهید. هیچ چیز فقط با فکر کردن به کار اتفاق نمی افتد.

انجام کاری که انجام می دهید نیز سریع ترین راه برای تغییر افکارتان است . وقتی روی چیزهایی کار می کنید که برایتان خوب است، افکارتان با کارتان مطابقت دارند. که با آن کار را با اعتماد به نفس کامل به پایان خواهید رساند. بنابراین دفعه بعد که احساس منفی کردید، ادامه دهید.

و برای آنچه برای شما بهترین است کار کنید. این باعث افزایش پیشرفت شما می شود. پس از شروع کار، ادامه کار آسان است. این زمانی است که بدن و ذهن خود را به چالش می کشیم، با ترس های خود روبرو می شویم و کارمان را انجام می دهیم.

با این کار می توانید خود را کاملاً تغییر دهید. یک چیز را به خاطر داشته باشید که همان چیزی خواهید شد که انجام می دهید. شما قادر خواهید بود به همان نوع موفقیتی دست پیدا کنید. بنابراین روش انجام کارها را تغییر دهید و با ترس های خود روبرو شوید. وقتی یاد بگیرید که با ترس های خود روبرو شوید، تکمیل کار آسان تر می شود.

فصل 7: برای تحقق رویاهای خود تلاش کنید

خلاصه Unfu*k Yourself

هیچ چیز فقط با رویا دیدن اتفاق نمی افتد. شما همچنین باید برای تحقق آنها تلاش کنید. اگر فقط رویا می بینید و کار نمی کنید، هرگز نمی توانید رویاهای خود را محقق کنید . شما باید بی وقفه به راه خود ادامه دهید و با غلبه بر موانع پیش بروید. مهم نیست چه احساسی دارید.

برای ادامه حرکت رو به جلو، باید به حرکت ادامه دهید. تمام توجه خود را به تحقق رویاهای خود معطوف کنید. فردی باشید که حتی زمانی که همه چیز از دست رفته است حرکت می کند. البته، هر چقدر هم که با مشکلاتی روبرو می شوید، باید جلو بروید .

به یاد داشته باشید، تنها یک راه برای تحقق رویاهایتان وجود دارد؛ فقط به کار مداوم ادامه دهید تا رویاهای خود را محقق کنید.

همچنین، مانند یک احمق کارهای بیهوده انجام ندهید – بلکه کاری را انجام دهید که رویاهای شما را محقق می کند. به عنوان مثال: اگر رویای شما این است که بدن خوبی داشته باشید ، روزانه تمرین کنید، غذای سالم بخورید، 8 تا 9 ساعت کامل بخوابید ، روزی 4 تا 5 لیتر آب بنوشید و روال خود را دنبال کنید.

برای هر کاری یک روال بسازید و طبق آن روال کار کنید. اگر مشکلی دارید، با آن روبرو شوید، آن را حل کنید و دوباره شروع کنید. رویاهای شما محقق خواهند شد؛ فقط برای تحقق رویاهایت کار کن

به یاد داشته باشید، مهم نیست در حال حاضر چه احساسی دارید یا در کجا هستید، زندگی هرگز برای شما متوقف نخواهد شد – ادامه خواهد داشت. اگر مریض، خسته، شکسته، تنها، تنبل، افسرده هستید، یا هر چیزی را که می توانید بهانه ای برای انجام ندادن کاری که باید انجام دهید دارید.

بنابراین اگر متوقف شوید هیچ اتفاقی نمی افتد. اگر می خواهید موفق باشید، در کنار زندگی، باید به حرکت رو به جلو ادامه دهید. چه دوست داشته باشی چه نه. اما شما باید این موضوع را به سرعت درک کنید. تنها با حرکت رو به جلو در زندگی می توانید موفق باشید. پس بدون اتلاف وقت با مشکلات خود روبرو شوید و برای ادامه کار آماده شوید.

فصل هشتم: یاد بگیرید که همه چیز را بپذیرید

همه ما در زندگی بالا و پایین می رویم. اما آیا می دانید چرا اغلب با فراز و نشیب های زیادی روبرو می شوید؟ همه اینها به دلیل انتظارات شما اتفاق می افتد. شما همیشه به این فکر می کنید که چگونه است و باید باشد، بنابراین روش کار خود را تغییر می دهید.

و در زندگی با فراز و نشیب هایی روبرو می شوید. وقتی سعی می کنید زندگی خود را مطابق انتظارات خود بسازید، دچار استرس می شوید و زمانی که نتایج مطابق انتظارات شما نباشد، افسرده می شوید.

به دلیل افسردگی نمی توانید به کارهای خود توجه زیادی داشته باشید و در انجام آنها مشکل دارید. به همین دلیل باید با توجه به شرایط کار کنید. برای انجام این کار، چیزها را همانطور که دائماً در نظر شما ظاهر می شوند، بگیرید. لزومی ندارد آنچه انتظار دارید درست باشد یا قابل انجام باشد. در کنار این، افکار خود را با دیگران در میان بگذارید.

با گفتگو با افراد دیگر، حقیقت را خواهید آموخت – اینکه همه چیز مطابق انتظارات شما پیش نمی رود. و در نهایت، دیگر امید ندارید و چیزها را همانگونه که هستند می پذیرید. روی انجام یک کار خوب تمرکز کنید – به کسی کمک کنید .

اگر کمک به کسی شما را خوشحال می کند و دیگری به خوبی پیش می رود، همیشه با تمایل به گرفتن چیزی در ازای آن رفتار نکنید. پس حتما این کار را انجام دهید.

همچنین وقتی همه چیز را می پذیرید به این معنا نیست که وضعیت شما کاملا خوب خواهد بود، بلکه می توانید مطابق با شرایط خود عمل کنید. و هنگامی که مسئولیت آن را بر عهده می گیرید، می توانید وضعیت خود را نیز تغییر دهید.

اگر می خواهید زندگی خود را تغییر دهید، باید تغییر را شروع کنید. اگر برای بیرون رفتن و کار کردن و ایجاد تغییرات کمتر کار نکنید، فقط با فکر کردن، مراقبه و برنامه ریزی هیچ اتفاقی نمی افتد. برای بهبود دنیای درونی خود، باید با کار بر روی دنیای بیرون شروع کنید.

برای آن کار را شروع کنید و روی حرکت مداوم به جلو تمرکز کنید. سپس، به جای اینکه فقط فکر کنید، عمل کنید، و می توانید هر چیزی را که می خواهید انجام دهید تغییر دهید یا به آن برسید.

فصل نهم: سرزنش دیگران را متوقف کنید

Unfu*k Yourself English

ما اغلب سعی می کنیم دیگران را مطابق با خود تغییر دهیم. اما باید درک کنید که شکایت از مردم و انداختن همه تقصیرها به گردن دیگران هیچ کاری ندارد . بزرگترین دلیل ناموفق بودن افراد این است که مردم معمولاً مسئولیت پذیری را دوست ندارند .

اگر مسئولیت زندگی خود را به عهده نگیرید، هیچ کس دیگری این کار را انجام نخواهد داد. بنابراین، مردم هرگز نمی توانند اشتباهات خود را به شما بپذیرند که کار اشتباهی انجام داده اند.

به همین ترتیب، افراد ناموفق هرگز نمی پذیرند که کار اشتباهی انجام داده اند و با نپذیرفتن اشتباهات خود، اشتباه را به گردن دیگران می اندازند. به همین دلیل، آنها هرگز نمی توانند به جلو حرکت کنند، زیرا با این کار نه تنها انگشت خود را به سمت دیگری نشان می دهند، بلکه بزرگترین شر خود را نیز پذیرفته اند.

بنابراین، با امتناع از اعتراف به اشتباه خود، هرگز از اشتباهات خود درس نخواهید گرفت و حتی ممکن است زمانی که از اشتباهات خود درس نگیرید، زندگی شما بهبود نیابد.

برای موفقیت، باید اشتباهات خود را بپذیرید و با درس گرفتن از آنها پیش بروید. به یاد داشته باشید: امتناع از اعتراف به عیب خود اشتباهی بسیار بزرگتر از یادآوری عیب شخص دیگر است. اشتباهات شما به شما کمک می کند تا پیشرفت کنید تا بتوانید در آینده موفق باشید. به یاد داشته باشید که چیزهای خوب نصیب کسانی می شود که آماده کار هستند و مسئولیت کار خود را بر عهده می گیرند.

اگر در انجام کاری که در ابتدا انجام می‌دادید شکست خورده‌اید، افرادی را که در انجام آن کار به شما کمک نکرده‌اند سرزنش نکنید، بلکه به این فکر کنید که چرا این کار را نکردند. ممکن است به این دلیل باشد که کاری که قرار است انجام دهید درست نبوده یا روش انجام آن درست نبوده است. وقتی می دانید چه چیزی باعث شکست کار شما می شود، می توانید برای انجام آن کار تغییراتی ایجاد کنید.

برای این کار، به جای سرزنش دیگران، باید مسئولیت اعمال و اشتباهات خود را بپذیرید و با بهبود نحوه انجام کارها پیش بروید. به این ترتیب می توانید تمام کارهای خود را به پایان برسانید و موفق شوید.

فصل 10: دو گام به سوی آزادی

در پایان کتاب، گری جان بیشاپ توصیه می‌کند برای دستیابی به آزادی در زندگی در سطوح مالی و عاطفی، از یک فرآیند دو مرحله‌ای پیروی کنید:

مرحله 1

کاری را که در زمان حال انجام می دهید، انجامش را متوقف کنید. همه ما چیزهای زیادی داریم که وقتمان را تلف می کند. اما زندگی برای شما مهم نیست که وقت خود را با چه کارهای مزخرفی تلف می کنید. هر چیزی که شما را به سمت اهدافتان نمی برد یا شما را متوقف نمی کند.

این کار فقط بهانه دیگری است که ممکن است برای رسیدن به اهداف شما زمان زیادی ببرد. بنابراین، برای حرکت به جلو، باید به آنچه در حال حاضر انجام می دهید نگاه کنید. و رفتارهایی را که مانع شما می شوند را شناسایی کنید و تمام تلاش خود را برای متوقف کردن آنها انجام دهید.

به عنوان مثال، رسانه های اجتماعی، تماشای چیزهای احمقانه آنلاین، خریدهای غیر ضروری، شایعات، دراز کشیدن روی مبل بدون خوابیدن و انجام بازی های ویدئویی و انجام کارهای لازم برای رسیدن به اهداف خود.

مرحله 2

Unfu*k خودتان هندی

شروع به اقدام برای پیشبرد زندگی خود کنید – اول از همه، باید اقداماتی را که شما را به فرد بهتری تبدیل می کند و به سمت هدف نهایی تان هدایت می کند، شناسایی کنید. اگرچه ممکن است شناسایی وظایف آسان باشد، اما ادامه انجام آنها لزوما آسان نیست. اما راه دیگری وجود ندارد. شما باید برای رسیدن به اهداف خود به کار ادامه دهید.

وقتی این دو مورد را در زندگی خود به کار می گیرید، آماده موفقیت هستید. و در نهایت می توانید اهداف خود را محقق کنید. بنابراین برای ادامه حرکت رو به جلو در زندگی و رسیدن به آزادی واقعی، این دو نکته را در نظر داشته باشید:

  1. از انجام کاری که مانع شما می شود دست بردارید. و از زمان خود برای تکمیل کار استفاده کنید.
  2. شروع به انجام کارهایی کنید که شما را تحریک می کند. سپس، کار را تا رسیدن به اهداف خود ادامه دهید.

با این کار، آماده حرکت به جلو با نیت محکم و اعتماد به نفس باشید. و شما می توانید در زندگی خود موفق باشید.

نتیجه

از این کتاب، ما در مورد موفقیت با از بین بردن موانع زندگی خود یاد گرفتیم. یک چیز را به خاطر بسپار؛ خیلی چیزها می توانند شما را متوقف کنند و حواس تان را پرت کنند. بنابراین، برای موفقیت در زندگی خود باید موانع را از بین ببرید و به طور مداوم روی حرکت رو به جلو تمرکز کنید.

به طوری که در نهایت بتوانید به هر چیزی که تا به حال آرزوی دستیابی به آن را داشتید برسید. امیدوارم کتاب را به خوبی درک کرده باشید و برای موفقیت در زندگی خود، با از بین بردن موانع خود، روی پیشرفت تمرکز کنید.

نقد کتاب Unfu*k Yourself

“Unfu*k Yourself: Get Out of Your Head and into Your Life” نوشته گری جان بیشاپ یک کتاب خودیاری است که رویکردی تازه و ساده را برای دستیابی به اهداف و داشتن یک زندگی کامل ارائه می دهد.

نویسنده از زبان صریح و توصیه های عملی استفاده می کند تا به خوانندگان کمک کند تا با باورهای خود محدود شونده خود روبرو شوند و برای رسیدن به رویاهای خود اقدام کنند. بیشاپ تأکید می کند که افکار و احساسات ما تأثیر قابل توجهی بر زندگی ما دارند و ما قدرت تغییر آنها را داریم.

در سراسر کتاب، بیشاپ خوانندگان را تشویق می کند که مسئولیت زندگی خود را بپذیرند، دست از بهانه تراشی بردارند و شروع به اقدام در جهت اهداف خود کنند. او همچنین بر اهمیت خودگویی و تأثیر آن بر طرز فکر و باورهای ما تأکید می کند.

چیزی که من در مورد این کتاب قدردانی می‌کنم این است که این یک رویکرد یکسان نیست. بیشاپ تصدیق می کند که شرایط هر کس متفاوت است و طیف وسیعی از ابزارها و تکنیک های عملی را ارائه می دهد که می توانند با نیازهای فردی سازگار شوند.

به طور کلی، «Unfu*k Yourself» یک راهنمای عملی و بی معنی برای خروج از مسیر خود و دستیابی به اهدافتان است.

این کتاب برای همه نیست، زیرا ممکن است برخی زبان را خیلی صریح یا توصیه را خیلی ساده بدانند. با این حال، اگر به دنبال یک ضربه و دوز عشق سخت هستید، این کتاب ممکن است همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید.

متشکرم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − نوزده =