8 کاری که باید انجام دهید تا کسب و کار خود را برای فروش تعطیلات آماده کنید

8 کاری که باید انجام دهید تا کسب و کار خود را برای فروش تعطیلات آماده کنید

Business Owners wearing Santa hat. Online business delivery and online shopping.


8 کاری که باید انجام دهید تا کسب و کار خود را برای فروش تعطیلات آماده کنید

صاحبان مشاغل با کلاه بابانوئل

آه، فصل تعطیلات – زمانی برای خانواده، غذاهای خوشمزه … و، البته، خرید تعطیلات. آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید، فصل خرید تعطیلات اینجاست. و آیا می دانید این به چه معناست، صاحبان مشاغل همکار؟ بله، وقت آن است که کسب و کار خود را برای فروش تعطیلات آماده کنید. و من به شما کمک خواهم کرد تا آن را سورتمه کنید.

8 راه برای آماده سازی کسب و کار خود برای فروش تعطیلات

بین جمعه سیاه، شنبه مشاغل کوچک ، دوشنبه سایبری و ماه دسامبر، همگام شدن با تعطیلات خرید دشوار است. اما افسوس که یک سال دیگر گذشت و فصل خرید تعطیلات دوباره اینجاست. برای اینکه کسب و کار و تیم خود را به طور کامل برای فروش تعطیلات آماده کنید، این هشت نکته را در نظر داشته باشید. بیایید آنها را باز کنیم، درست است؟

1. معیارها را برای پیش بینی تجزیه و تحلیل کنید

وقتی نوبت به تجارت می رسد، اعداد مهم هستند – آنها واقعاً مهم هستند. معیارهای خاصی مانند فروش و تعداد مشتری به شما کمک می کند تا بدانید آیا به یک هدف تعیین شده رسیده اید یا خیر. برای کمک به برنامه ریزی برای این فصل تعطیلات، از داده های سال های گذشته برای پیش بینی فروش امسال استفاده کنید.

برای پیش بینی این فصل تعطیلات، به اعداد سال گذشته نگاه کنید:

 • فروش در فصل تعطیلات
 • سطوح موجودی
 • محصولات و خدماتی که بهترین فروش را داشتند
 • تاکتیک های بازاریابی که جواب داد و جواب نداد

از اطلاعاتی که پیدا می کنید برای تعیین اهداف برای این فصل تعطیلات استفاده کنید. بررسی ارقام فروش می تواند به شما کمک کند تا روندها را شناسایی کرده و از آنچه به نفع شماست استفاده کنید.

2. بازاریابی و تبلیغات را برنامه ریزی کنید

یکی از بزرگترین بخش های فصل خرید تعطیلات (و در واقع هر فصلی در تجارت) بازاریابی است . بدون آن، می توانید افزایش فروش و جذب مشتریان جدید را از دست بدهید – و هیچ صاحب کسب و کاری نمی خواهد فروش را از دست بدهد. برای اینکه خود را برای فصل تعطیلات آماده کنید و به مصرف کنندگان اطلاع دهید که کسب و کار شما چه نوع فروش هایی دارد، یک برنامه بازاریابی تعطیلات ارائه دهید.

برنامه بازاریابی تعطیلات شما باید تمام جنبه های هر فروش تعطیلات، معامله، کوپن و غیره را که قصد ارائه آن را دارید، با جزئیات بیان کند. طرح کلی:

 • انواع تبلیغات (به عنوان مثال، 20٪ تخفیف 100 دلار یا بیشتر)
 • تبلیغات روز اجرا خواهد شد (به عنوان مثال، جمعه تا یکشنبه)
 • روش های تبلیغاتی (مانند رسانه های اجتماعی، ایمیل و …)
 • جدول زمانی برای راه اندازی فروش

برای کمک به ایجاد استراتژی بازاریابی خود و اطلاع رسانی صحیح در مورد فروش، به داده های سال گذشته، روندهای فعلی و نیازها و ترجیحات مشتریان خود نگاه کنید.

3. وب سایت خود را به روز کنید و بهینه کنید

مشتریان بیشتری نسبت به قبل به خرید آنلاین می پردازند. در واقع، در سال 2021، 81 درصد از مصرف کنندگان قصد داشتند بیشتر خریدهای تعطیلات خود را به صورت آنلاین انجام دهند. و این تعداد همچنان در حال رشد است. برای اطمینان از اینکه کسب و کار شما بیشترین بهره را از فصل خرید می برد و اطمینان حاصل کنید که فرآیند برای مصرف کنندگان راحت است، مطمئن شوید که وب سایت کسب و کار شما به روز است و به خوبی کار می کند.

قبل از شروع فصل تعطیلات، وب سایت خود را آماده و بهینه کنید تا مطمئن شوید که همه چیز سر و صدا و آماده راه اندازی است. تو باید:

 • به ناوبری نگاه کنید
 • زمان بارگذاری را بررسی کنید
 • قبل از اینکه ترافیک شروع به افزایش کند، سئو را بهینه کنید
 • وب سایت خود را با تبلیغات، کوپن ها، تخفیف ها و غیره به روز کنید.
 • بهینه سازی برای موبایل

قبل از شروع فصل تعطیلات، وب سایت خود را به خوبی اجرا کنید. چند آزمایش آزمایشی انجام دهید تا ببینید آیا پیمایش در وب سایت شما، افزودن اقلام به سبد خرید، بررسی و غیره آسان است یا خیر. به این ترتیب، می توانید اطمینان حاصل کنید که مشتریانی که در طول تعطیلات به وب سایت شما هجوم می آورند، تجربه خرید مناسبی دارند.

4. سطوح موجودی را بررسی کنید و انبار کنید

آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که در طول فصل تعطیلات، یک کالای داغ تمام شود، به خصوص اگر روز اول فروش باشد. یا حتی بدتر از آن، نداشتن محصولاتی که در وهله اول قصد فروش آن را داشتید. (اما با مشکلات زنجیره تامین ، این می تواند یک واقعیت ناگوار برای بسیاری از صاحبان مشاغل در سال جاری باشد.)

برای جلوگیری از مشکلات موجودی، داده‌های فروش سال قبل را مشاهده می‌کنید تا حدس بزنید که چه مقدار محصول برای فصل مورد نیاز دارید. برای اینکه فرآیند کمی آسان‌تر شود، می‌توانید از سیستم مدیریت موجودی برای ردیابی سطوح محصول و تعیین آنچه برای سفارش نیاز دارید استفاده کنید.

 

5. از بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید

تقریباً 82 درصد از مردم در ایالات متحده از نوعی از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. چه راهی بهتر از اینکه معاملات فصلی خود را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید و مردم را هیجان زده کنید، برای فصل تعطیلات آماده شوید؟

رسانه های اجتماعی ابزاری عالی برای کسب و کارها در تمام طول سال هستند. اما تبلیغ فروش تعطیلات، ساعات کاری، هدایای خود، و غیره بسیار خوب است – ناگفته نماند، می‌تواند 100٪ رایگان باشد (مشاهده صدای جرنگ زنگ).

برای به نمایش گذاشتن کسب و کار خود در طول فصل تعطیلات در رسانه های اجتماعی، می توانید در مورد:

 • فروش و معاملات آتی
 • درب‌ها و هدایا
 • کوپن
 • ایده های هدیه
 • محصولات یا خدمات جدید
 • گزینه های بسته بندی

همراه با تبلیغ معاملات فصلی ویژه خود، می توانید از رسانه های اجتماعی استفاده کنید تا مشتریان را از ساعات طولانی تعطیلات و همچنین روزهایی که کسب و کار شما برای تعطیلات تعطیل می شود (در صورت وجود) مطلع کنید.

از شبکه های اجتماعی به نفع خود در این فصل تعطیلات استفاده کنید. برای اینکه چه چیزی و چه زمانی قرار است تبلیغ/پست کنید، طرحی ارائه دهید. برای سازماندهی ماندن، از ابزارهایی مانند ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی برای برنامه ریزی و بهینه سازی پست ها استفاده کنید. فراموش نکنید که از آن لذت ببرید!

6. تجربه خرید را بهینه کنید

فصل خرید تعطیلات می تواند برای صاحبان مشاغل و مشتریان به طور یکسان پر هیجان باشد. یکی از راه‌های کاهش استرس (و استرس) برای مشتریان وفادارتان؟ بهینه سازی تجربه خرید

روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید مطمئن شوید که تجربه خرید هر مشتری در طول فصل تعطیلات درجه یک است. در اینجا فقط چند ایده وجود دارد:

 • چیدمان فروشگاه خود را دقیق تنظیم کنید (نکته: اقلام فروش را در جایی قرار دهید که مشتریان شما بتوانند به راحتی آنها را ببینند/به آنها دسترسی پیدا کنند.)
 • ارائه گزینه های پرداخت متعدد (مانند پول نقد، کارت های اعتباری، کیف پول موبایل و غیره)
 • داشتن اعضای تیم آماده برای کمک و پاسخ به سوالات
 • تنظیم و ارسال دستورالعمل‌های واضح که مشتریان بتوانند آنها را ببینند (مثلاً پوسترهایی با اطلاعات تبلیغاتی)
 • ارائه چندین روش به مشتریان برای خرید (مثلاً خرید آنلاین، تحویل در فروشگاه و غیره)

هرچه بیشتر برای بهبود تجربه خرید و ایجاد نسیم برای مشتریان خود تلاش کنید، مشتریان شما بهتر خواهند بود. و امیدوارم که تعداد فروش تعطیلات شما بالاتر باشد.

7. استخدام و آموزش کارکنان فصلی

وقتی نوبت به تعطیلات می رسد، تیم شما ممکن است به کمک کوچکی برای زنده ماندن از هرج و مرج نیاز داشته باشد—معمولاً، ممکن است لازم باشد چند کارمند فصلی را استخدام کنید (و آموزش دهید) تا به آماده سازی کسب و کار شما برای عجله فروش تعطیلات کمک کنند.

اگر قصد دارید برای فصل تعطیلات استخدام اضافی انجام دهید، مطمئن شوید که مصاحبه و فرآیند استخدام را زودتر از موعد شروع کرده اید. به این ترتیب، می توانید تیم خود را در صف قرار دهید و قبل از شروع فصل خرید، همه اردک های خود را پشت سر هم داشته باشید. و هنگامی که فرآیند استخدام را طی کردید، یک برنامه بازی محکم برای آموزش کارآمد کارکنان فصلی خود ارائه دهید تا آنها آماده شروع کار شوند.

8. برنامه های تعطیلات را برنامه ریزی کنید

زمانی که صحبت از برنامه ریزی در مورد فروش و تبلیغات، کارمندان و تعطیلات به میان می آید، برنامه ها می توانند همه جا باشند. برای اطمینان از اینکه همه چیز به خوبی اجرا می شود، برنامه های تعطیلات را از قبل برنامه ریزی کنید.

می توانید از یک تقویم دیجیتال یا یک تقویم کاغذی قدیمی برای تعیین زمان و تاریخ تبلیغات فروش، شیفت کارمندان و غیره استفاده کنید. برای کمک به برنامه ریزی برنامه تعطیلات امسال، به سال های گذشته نگاه کنید تا شلوغ ترین زمان ها را ببینید. این شامل نگاه کردن به مواردی مانند:

 • شلوغ ترین روزهای هفته
 • بهترین روزها برای تبلیغات تعطیلات، فروش، تخفیف و غیره.
 • روزهایی که کسب و کار شما بسته خواهد شد
 • ساعات فصلی
 • زمان نوبت های ضروری و تعداد کارمندان در هر شیفت

اگر زودتر از موعد برنامه‌ریزی کنید، بعداً از خودتان تشکر می‌کنید—به من اعتماد کنید. داشتن یک برنامه ریزی دقیق، بعداً شما را از بسیاری از سردردهای مربوط به تعطیلات نجات می دهد.

کارهای بعد از تعطیلات

پس از پایان فصل تعطیلات، کار شما هنوز کاملاً انجام نشده است. قبل از اینکه بتوانید آن استراحت شایسته، تعطیلات به باهاما یا چرت بعد از ظهر را انجام دهید، باید چند چیز را از لیست خود حذف کنید.

یک لیست فروش پس از تعطیلات تهیه کنید (و دو بار آن را بررسی کنید)، و موارد زیر را به لیست خود اضافه کنید:

 • مقایسه فروش امسال با سال گذشته
 • یادداشت برداری برای سال آینده
 • ببینید آیا به اهداف فروش امسال رسیده اید یا خیر
 • تعیین اهداف برای فصل تعطیلات بعدی
 • با کارکنان سخت کوش خود رفتار کنید
 • درس گرفتن از اشتباهات فروش تعطیلات (مثلاً سفارش نکردن موجودی کافی)

وظایف پس از تعطیلات به اندازه مسئولیت های فروش قبل از تعطیلات مهم هستند، بنابراین مطمئن شوید که آنها را در معرض خطر قرار ندهید. در غیر این صورت، یول متاسفم (باشه، قول می دهم، دیگر از جناس تعطیلات خبری نیست).

هنگامی که وظایف فروش پس از تعطیلات را از لیست خود خارج کردید، فراموش نکنید که فقط یک کار دیگر را انجام دهید: استراحت کنید. اوه، و برای زنده ماندن در یک فصل تعطیلات دیگر، به خود دست بزنید.

بدون نظر

پاسخ دهید