چگونه کسب و کار محتوای آزاد خود را تنها در یک سال ده برابر کردم

چگونه کسب و کار محتوای آزاد خود را تنها در یک سال ده برابر کردم

business and people concept - silhouette of business man over office window background


 

چگونه کسب و کار محتوای آزاد خود را تنها در یک سال ده برابر کردم

شبح مرد تجاری

نوشته جسی هاینز

در دسامبر سال 2020، پایان تقریباً شش سال کار دانشگاهی من رو به پایان بود و MBA در چشم بود. من شغل بسیار خوبی داشتم… اما قبول نکردم. در عوض، من تاس را روی یک سرویس تولید محتوا انداختم که یک ماه قبل شروع کرده بودم. به‌عنوان یک کار فرعی شروع شده بود، اما در عمق وجودم فکر می‌کردم پتانسیل رشد دارد.

چند ماه اول سخت بود. من فقط به اندازه کافی برای پرداخت قبوض، بیمه و تامین مایحتاج پول در می آوردم. هفته های قحطی همراه با ضیافت های گاه به گاه وجود داشت.

اما حالا؟ یک سال بعد، به اندازه کافی خوش شانس هستم که کسب و کار ماهانه خود را تقریباً ده برابر کردم و تیمی متشکل از پیمانکاران با استعداد و پاره وقت ایجاد کردم که با من همکاری می کنند تا کپی، طراحی و مدیریت پلت فرم دیجیتال با کیفیت بالا را به چندین نفر با مشخصات بالا ارائه دهند. مشتریان

اما هیچ کاری که انجام دادم منحصر به فرد نبود. در عوض، همه چیز از یک فرمول بسیار خاص پیروی می کرد که من معتقدم هر کسی می تواند در صورت داشتن انگیزه و تمایل، آن را تکرار کند.

در اینجا نقشه من است. باشد که شما را راهنمایی کند همانطور که من را راهنمایی کرد.

چگونه یک کسب و کار محتوای آزاد را توسعه دهیم

 

از نقاط قوت خود استفاده کنید

هر کسی مهارت ها و نقاط قوت منحصر به فردی دارد. اگر این مقاله علاقه شما را برانگیخته است، احتمالاً علاقه مند به شغل آزاد کاری هستید: کپی رایتینگ، طراحی، توسعه وب یا هر چیز دیگری.

من از زمانی که فوق لیسانس مدیریت بازرگانی داشتم و سابقه کار به عنوان یک رمان نویس منتشر شده را به عنوان یک کپی رایتر متمرکز بر بازاریابی شروع کردم. چیزی که این دو را با هم ترکیب می کرد، طبیعی بود.

اگر به مشاغل آزاد علاقه مند هستید، فهرستی از مهارت های خود را انجام دهید تا بهترین خدماتی را که می توانید به مشتریان آینده خود ارائه دهید، تعیین کنید. و به همان اندازه مهم است، اگر بتوانید در زمینه‌ای که از آن لذت می‌برید کار کنید، همیشه با ارزش است، بنابراین هنگام شروع ایده‌پردازی کسب‌وکارتان، علایق خود را نیز در نظر بگیرید.

یک رزومه و پایگاه مشتری چشمگیر بسازید

چگونه یک لیست مشتری ایجاد می کنید؟ من به طور خاص از اینستاگرام – DM استفاده کردم. در حالی که ممکن است برخی از ابروها را افزایش دهد، اما به طور باورنکردنی نیز موثر بود. درست همانطور که یک رزومه کامل به شما کمک می کند تا یک شغل موفق را شروع کنید، شما به لیستی چشمگیر از افرادی که با آنها کار کرده اید برای ایجاد مشاغل بزرگ نیاز دارید.

با این فکر، به اینستاگرام رفتم و شروع به پیام‌رسانی مستقیم به افراد مشهور کردم. پیام من کوتاه و شیرین بود: یک یادداشت سریع برای بیان علاقه‌مندی‌ام، یک بیوگرافی کوتاه و اعتبارم، و سپس پیشنهادی برای نوشتن رایگان چیزی برای آنها در ازای نظری که می‌توانم در وب‌سایت خود استفاده کنم.

من با افراد مشهور بزرگ تماس نگرفتم – هیچ پیامی برای لبرون یا دریک نداشتم. درعوض، من افراد مشهور خاص را هدف قرار دادم، مانند شرکت کنندگان در برنامه های تلویزیونی واقعی مورد علاقه ام یا هنرمندان یا ورزشکاران کمتر شناخته شده.

کار هم کرد نه تنها از حدود 15 درصد DM هایی که فرستادم پاسخ مثبت دریافت کردم، بلکه تا امروز با برخی از آنها کار می کنم!

و مهم‌تر از همه، وقتی به وب‌سایت فریلنسینگ مورد علاقه خود می‌روید و به دنبال کار می‌گردید، اینکه بتوانید بگویید با ستاره‌های تلویزیون واقعیت، ورزشکاران، سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها کار می‌کنید، واقعاً شانس شما را برای رسیدن به اولین شغل بزرگ افزایش می‌دهد.

منابع خود را بشناسید

شما اساساً می توانید هر چیزی را به صورت آنلاین (حتی از مقالاتی مانند این) یاد بگیرید، اما بسیاری از ما افرادی را نیز در زندگی خود داریم که می توانند در این راه راهنمایی ارائه دهند.

در مورد من، من خوش شانس بودم که در زندگی خود مربیان باتجربه زیادی داشتم تا به هر یک از سؤالات تجاری من پاسخ دهند، و همچنین با دوستانی احاطه شدم که، صادقانه بگویم، در مهارت های مختلف بسیار با استعدادتر از من هستند. .

داشتن افرادی که می‌توانید برای سؤال یا حتی کمک با آنها تماس بگیرید، منبعی بسیار ارزشمند است که نمی‌توان آن را هدر داد.

 

کار را رد نکنید

وقتی در حال توسعه یک کسب و کار هستید، نباید به کار جدید «نه» بگویید. این یک فرمان راه اندازی است، و پیروی از آن منجر به بیش از ۷۰ ساعت هفته شد.

وقتی (در نهایت!) مشتریان جدیدی پیدا کردم، سؤالات زیادی برایم پیش آمد: آیا می توانید برای من یک وب سایت بسازید؟ آیا شما رسانه های اجتماعی من را مدیریت خواهید کرد ؟ من به یک کمپین قطره‌ای ایمیل نیاز دارم که در CRM من پیاده‌سازی شود—می‌توانید کمک کنید؟

من گفتم بله. هر تنها. زمان. و آیا همیشه می دانستم که چگونه کاری را که با آن موافقت کردم انجام دهم؟ نه، گاهی این کار را نکردم. اما، همانطور که در بالا ذکر کردم، می توانید هر چیزی را به صورت آنلاین یا با پرسیدن از افرادی که می شناسید بیاموزید. و زمانی که تقاضاها بیش از حد رشد می کنند، آن وقت است که شما…

برای کسب و کار محتوای فریلنسری خود راهنمایی با کیفیت پیدا کنید

زمان اعتراف حتی زمانی که به 40 ساعت کاری در هفته دست یافتم که به دنبال آن بودم، به ذهنم خطور نمی کرد که بتوانم با حلقه زدن به دیگران از یک فرد انفرادی به یک کسب و کار بروم. یکی از مربیان فوق، کسی بود که برای اولین بار آن را پیشنهاد کرد: “مقداری از کار خود را به آنها بدهید و بالای آن را بردارید.”

نه تنها متوجه شدم که می‌توانم با سپردن برخی از کارهایم به همسالان با استعداد، درآمد ماهانه‌ام را تا حد زیادی افزایش دهم، بلکه پیشنهادهایم را نیز بسیار افزایش داد. ناگهان یک طراح گرافیک، فیلمبردار، عکاس، توسعه‌دهنده وب و نویسندگان با استعداد بیشتری را در دست داشتم و آماده کمک در هنگام فرود آمدن کلاه بودم.

در حالی که بسیاری از این همتایان یا قبلاً به طور تمام وقت مشغول به کار بودند یا هنوز مدارک دانشگاهی خود را به پایان می رساندند، دادن 5 تا 10 ساعت کار به هشت نفر در هفته به طور چشمگیری درآمد و پتانسیل شما را افزایش می دهد و در عین حال بار شما را کم می کند.

نکته مهم: هرگز بدون اطلاع رسانی به مشتریان خود کار را واگذار نکنید. اگر آنها شما را برای انجام این کار استخدام کردند، به هیچ وجه نمی خواهید فریبنده باشید.

مشتریان و درآمد خود را متنوع کنید

در حالی که انجام هر کاری که می توانید در ماه های اولیه پیدا کنید بسیار مهم است، همچنین مهم است که مشتریان و درآمد خود را تا حد امکان متنوع کنید، زمانی که تجملات انتخابی را دارید.

بسیاری از مشاغل آزاد به صورت ساعتی دستمزد می‌گیرند، اما اگر بتوانید آن را به پایان برسانید، داشتن قراردادهای ماهانه ثبات بسیار خوبی دارد. اگر می دانید که هر ماه X دلار به دست خواهید آورد، به شما امکان می دهد هزینه ها و پیمانکاران فرعی خود را به طور موثرتری بودجه بندی کنید. من چهار قرارداد دارم که از شش ماه تا یک سال منعقد می‌شوند و برای یک تولیدکننده محتوای آزاد، احتمالاً تا جایی که می‌توانید «پایدار» باشد.

چیزی برای فکر: اگر یک شغل تمام وقت دارید که ماهیانه 10000 دلار به شما حقوق می دهد، اخراج شدن زندگی شما را از مسیر خارج می کند تا زمانی که چیز دیگری پیدا کنید. اگر یک تجارت محتوای آزاد دارید و چهار مشتری دارید که ماهیانه 2500 دلار به شما پرداخت می کنند، می توانید یکی از آنها را در یک قرارداد در حال انقضا یا شرایط غیرقابل پیش بینی از دست بدهید و همچنان بسیار پایدار باشید.

انتظار شکست را داشته باشید

هیچ کدام از اینها آسان نیست. شب‌های دیرهنگام زیادی وجود خواهد داشت، استرس زیادی وجود خواهد داشت و حساب بانکی را با نگرانی بررسی می‌کنیم و نمی‌دانیم که چک حقوق بعدی شما از کجا می‌آید.

اما اگر از هر اشتباهی درس بگیرید و با عزمی راسخ ادامه دهید، می توانید رویاهای فریلنسینگ خود را به یک تجارت پر رونق تبدیل کنید. من در طول مسیر با کسب و کار محتوای آزاد خود اشتباهات زیادی مرتکب شدم، و امیدوارم این مقاله درس هایی را که آموخته ام به خوبی به تصویر بکشد که شما از موفقیت های من تقلید کنید بدون اینکه در تمام این مسیر دچار شکست های من شوید.

پاداش: بازنشستگی خود را فراموش نکنید

در نهایت، فراموش نکنید که به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، شما مسئول کسر مالیات، سرمایه گذاری در دوران بازنشستگی و انجام بسیاری از عملیات تجاری هستید که معمولاً یک کارفرما برای شما انجام می دهد. شما تنها هستید، و در حالی که آزادی زیادی از آن ناشی می شود، مسئولیت بیشتری نیز وجود دارد.

 

 

بدون نظر

پاسخ دهید

پنج × 4 =