وبلاگ نویسی یکی از ساده ترین و ساده ترین راه های دسترسی به مخاطبان با استفاده از رسانه های اجتماعی است. وبلاگ نویسی رسانه ای بسیار موثر برای ایجاد شهرت، تعامل با مشتریان، ایجاد روابط و همچنین برای اهداف تجاری است. وبلاگ نویسی نه تنها مستلزم صحبت در مورد خودتان، ایده ها، دیدگاه ها و نظراتتان است، بلکه مهمتر از آن، گوش دادن به جامعه مشتریانی است که به شما و محصول شما علاقه مند هستند. با گوش دادن، اطلاعات و بازخورد بیشتری را یاد می گیرید و دریافت می کنید که احتمالاً به شما در توسعه تجارت و محصول شما نیز کمک می کند.

در این بخش، به طور مختصر انواع مختلف وبلاگ‌هایی را که امروزه در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی در دسترس هستند، مرور می‌کنیم . انواع محبوب وبلاگ ها عبارتند از: وبلاگ های شخصی، وبلاگ های شرکتی، وبلاگ نویسی میکرو و همچنین وبلاگ ها بر اساس ژانر، بر اساس نوع رسانه یا نوع دستگاه و غیره.

وبلاگ های شخصی

برخی از وبلاگ‌های شخصی معروف فن‌آوران، بانکداران سرمایه‌گذاری، افراد مشهور یا رهبران سیاسی و غیره را بررسی کنید و خواهید دید که چگونه آنها با برقراری ارتباط با مخاطبان از طریق وبلاگ‌های شخصی خود، شهرت آنلاین ایجاد کرده‌اند. آنها با ایجاد وبلاگ های شخصی خود می توانند صحبت کنند و ایده ها، نظرات و برنامه های خود را به راحتی به مخاطب منتقل کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند از جامعه متخصصی که به همان اندازه با استعداد هستند و می‌توانند بازخورد ارزشمندی ارائه دهند، پاسخ و نظرات خود را جلب کنند. چنین پاسخی و توانایی خواندن نبض مخاطب، برای یک رهبر سیاسی یا یک کارآفرین تجاری ارزش بسیار زیادی دارد.

وبلاگ نویسان شخصی به اشتراک گذاشتن برخی اطلاعات در مورد خود، خانواده، نگرش، سبک زندگی، علاقه و ناپسندی و همچنین دلایلی که به دل فرد نزدیک است و غیره اشاره می کنند. چنین افشاگری به ارتباط با مخاطب کمک می کند و تصویری از وبلاگ نویس به عنوان یک فرد این به ارتباط با افراد همفکر کمک می کند و پیام شفافیت و صداقت را ارسال می کند، بنابراین در بلندمدت به ایجاد شهرت عمومی کمک می کند.

وبلاگ های شرکتی

همه شرکت‌های شرکتی در جهان امروز از طریق وبلاگ‌های شرکتی خود درگیر ایجاد و تعامل با مشتریان در سراسر جهان هستند. هر یک از وبلاگ ها ایجاد می شوند و حول چشم انداز و هدفی می چرخند که برنامه برای حمایت از آن ساخته شده است. اهداف و چشم انداز دوباره بر نوع تجارت و اهداف شرکت متمرکز است.

در زمینه فناوری، می‌توانید بهترین سایت‌های وبلاگی را که توسط شرکت‌هایی مانند IBM، Dell، SAP، Oracle و غیره نگهداری می‌شوند، بیابید. موضوعاتی که مورد بحث قرار می‌گیرند از بحث در مورد محصول، نصب، خدمات، برنامه‌ها، حل مشکل تا پیشرفت‌های جدید و چندین فناوری متفاوت است. مسائل مرتبط، علاوه بر خدمات مشتری و غیره

در بخش خدمات، یکی از شناخته شده ترین وبلاگ ها متعلق به خطوط هوایی جنوب غربی است که توسط ایرلاین ها برای شنیدن و آموختن تجربیات واقعی مسافران، برقراری ارتباط، شفاف سازی و اعلام ویژگی های جدید خدمات، تبلیغات، اضافات و مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. برنامه های مراقبت و همچنین برقراری ارتباط با کارکنان خود و مهمتر از آن ایجاد وفاداری در بین مشتریان.

استارباکس یکی دیگر از سایت های مورد علاقه وبلاگ نویسانی است که نه تنها عاشق تجربه قهوه هستند، بلکه مشارکت در “ایده من استارباک” را جذاب می دانند. استارباک با موفقیت جامعه مشتریان را در سرتاسر جهان درگیر کرده است تا در راه پیشروی کسب و کار خود در آینده، حرفی برای گفتن داشته باشند. این یکی از راه های ساختن آینده موفق و مطمئن است.

انواع دیگر وبلاگ ها

علاوه بر وبلاگ‌های شخصی و شرکتی، یکی دیگر از انواع وبلاگ‌هایی که می‌خواهید بررسی کنید، وبلاگ‌هایی هستند که حول یک موضوع یا ژانر خاص ساخته شده‌اند که مشارکت‌هایی را از بهترین‌های جامعه جذب می‌کند. وبلاگ های سیاسی، وبلاگ های سفر، وبلاگ های شناور توسط جامعه دانشمندان، Educationists و سایر وبلاگ های تخصصی از این دست. وبلاگ TED نمونه ایده آلی از وبلاگ جامعه اتاق فکر است که در آن بهترین متفکران افکار خود را مطرح می کنند و بحث ها حول ایده های مترقی شکل می گیرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =