آیا نیاز به ارائه سخنرانی دارید؟ در اینجا نحوه به یاد ماندنی کردن آن آورده شده است

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

یک سخنرانی تجاری به یاد ماندنی ارزش ارائه می‌کند، به یک موضوع مرکزی ساده به طور مختصر می‌پردازد، و وضعیت موجود را به چالش می‌کشد. برای ارائه بهینه چنین سخنانی، سخنوران چیره دست از داستان سرایی و طنز استفاده می کنند و از طریق صداقت و اشتیاق به موضوع، رابطه برقرار می کنند.

شخصیت، انرژی، اشتیاق و کاریزمای شما، سخنرانی شما را پر از زندگی می کند و آن را به یاد ماندنی می کند. 

اگر سخنرانی‌هایتان خسته‌کننده، مسطح باشد و نتوانید با مخاطبان خود ثبت کنید، چندان سخنران تجاری نیستید. اگر نمی توانید با ایجاد اعتماد و برانگیختن علاقه ارتباط را تسهیل کنید، علامت را از دست داده اید.

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید سخنرانی‌های خود را ادویه‌تر کنید، و بیشتر آنها به عقل سلیم خلاصه می‌شوند. تا زمانی که به اصول ارتباط مؤثر پایبند باشید، سخنرانی های شما باید به تأثیرات مطلوب برسد.

سخنرانی شما باید:

  • ارزش ارائه کنید
  • کاریزما، اشتیاق و اشتیاق به موضوع را منتقل کنید
  • پیام را ساده و مرتبط نگه دارید
  • مرتبط با مخاطب باشد
  • صادق باشید و بر ارتباط انسانی تمرکز کنید
  • داستان سرایی و طنز مناسب
  • مرزها را فشار دهید

شاید در نگاه اول پرداختن به همه این مبانی در یک سخنرانی دلهره آور به نظر برسد. با این حال، همه آنها اجزای ارتباط انسانی سالم، قابل ارتباط و طبیعی هستند. آنها با هم کلیتی را ایجاد می کنند که برای گوینده احساس مناسبی دارد و تجربه ای به یاد ماندنی را برای شنونده می سازد.

ارائه ارزش

هدف اصلی ارتباطات، انتقال اطلاعات مفید است. به عنوان یک سخنران تجاری، نمی توانید ایده های شناخته شده را پس بگیرید، به این امید که اگر آنها را در بسته بندی جذاب  کاریزما بپیچید ، مخاطب خود را فریب دهید.

اگر ارزشی ارائه نکنید، سخنرانی شما به ناچار شکست خواهد خورد. در حالت ایده‌آل، در محدوده موضوع، باید کاری را به مخاطبان خود ارائه دهید تا بتوانند از ارزشی که ارائه می‌دهید استفاده کنند.

اشتیاق و اشتیاق به موضوع

اشتیاق و اشتیاق مسری است. اگر بتوانید اشتیاق را از طریق سخنرانی خود منتقل کنید، مخاطبان شما به طور غریزی نگرش شما را تقلید خواهند کرد. بنابراین، نشان دادن اشتیاق حتی برای یک موضوع کسل کننده، راهی عالی برای برانگیختن علاقه و تشویق به تعامل است.

ساده و مرتبط نگه داشتن پایان نامه

هیچ چیز مخاطب را سریعتر از یک سخنرانی نامفهوم و نامنسجم که به چندین جهت مبهم منشعب می شود و فراموش کردن پایان های شلوغ به خواب می برد، مخاطب را به خواب نمی برد.

سخنرانی خود را روی یک موضوع اصلی متمرکز کنید و آن را مختصر کنید. ثابت و قانع کننده بودن نیز ضروری است. در این روزگار که دامنه توجه محدود است، نمی توانید تمرکز مخاطبان خود را حتی برای یک ثانیه از دست بدهید.

مطمئن شوید که پیام خود را به گونه ای بسته بندی می کنید که آن را برای شنوندگان شما قابل ربط کند.

ارتباط

فقط در صورتی می توانید مخاطب را جذب کنید که پیامی که ارائه می دهید برای شنوندگان مرتبط باشد. لازم نیست سخنرانی شما خیلی خاص صنعت باشد تا مرتبط باشد. با این حال، باید برخی از عناصر کلی مرتبط را در خود بگنجاند، مانند غلبه بر موانعی مانند موانعی که اعضای مخاطب با آن روبرو هستند، پیروزی در برابر شانس‌ها در شرایطی مشابه شرایط مخاطب و غیره.

صداقت و ارتباط انسانی

در  کتاب‌های توسعه رهبری  و پست‌های وبلاگم، من همیشه بلوغ را به‌عنوان پیش‌نیاز اصلی رهبری مؤثر تحسین کرده‌ام. صداقت جزء ضروری بلوغ رهبری است که برای ایجاد ارتباطات معنادار انسانی ضروری است.

صداقت سنگ بنای اعتماد است. 

یک سخنرانی تجاری از این نگرش رهبری است. برای جلب نظر مخاطبان و وادار کردن مخاطبان به شما با توجه کامل به شما، باید اعتماد کنند که شما با آنها صادق هستید. صداقت سنگ بنای ارتباط و سنگ بنای مکالمه معتبری است که از طریق گفتار خود می سازید.

داستان گفتن و استفاده از طنز

مردم از نظر احساسی با داستان ها ارتباط برقرار می کنند. ما به سختی به داستان ها توجه می کنیم، زیرا همه ما به طور طبیعی کنجکاو هستیم که چگونه یک تعارض واقعی یا نظری حل می شود.

گنجاندن طنز در داستان خود در مواقعی که/در صورت مناسب، گفتار شما را هضم‌تر و برای مخاطبان دلپذیرتر می‌کند. فقط مطمئن شوید که زاویه طنز را مجبور نکنید، زیرا چیزهای کمی به اندازه شوخی‌هایی که بی‌نقص هستند، تحریک‌کننده هستند.

فشار دادن مرزها

برای اینکه به سخنرانی خود چیزی اضافه کنید که آن را واقعاً به یاد ماندنی کند، آن را انقلابی کنید. از آن برای به چالش کشیدن وضعیت موجود استفاده کنید و خواستار  تغییرات مثبت شوید . با صداقت وحشیانه خود مخاطب را شوکه کنید و موضوع را از زاویه ای منحصر به فرد روشن کنید.

مخاطب را در سخنرانی خود مشارکت دهید. اگرچه شما بیشترین صحبت را انجام می دهید، یک سخنرانی خوب یک مکالمه است. با به چالش کشیدن مخاطب برای مشارکت، مشارکت و تمرکز را تشویق می کنید.

توانایی ارائه یک سخنرانی مهیج و الهام بخش یک شایستگی رهبری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توسعه رهبری، کتاب های من را انتخاب کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید