4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

 به دست آوردن وضوح در مورد هدف خود در زندگی می تواند قدرت های فوق العاده ای به شما بدهد.  با این حال، این تمرین ذهنی آسان نیست.  مربیان زندگی از تکنیک هایی مانند قرار دادن شما در سناریوهای خیالی و پرسیدن سوالات وجودی از شما استفاده می کنند. با پاسخ به این سؤالات، ممکن است بفهمید که واقعاً از زندگی چه می خواهید.

تعریف اهداف زندگی برای بسیاری از ما ساده نیست. 

دانستن آنچه در زندگی می خواهید شاید مهم ترین پیش نیاز برای در نهایت به دست آوردن آنچه می خواهید باشد. و همه ما می دانیم که چه می خواهیم، ​​اینطور نیست؟ شهرت، ثروت، ثروت، خانواده، موفقیت.

“نکته مهم این است که شما می دانید چه می خواهید.” – ارل نایتینگل

چرا به دست آوردن وضوح آسان نیست

متأسفانه، تعریف آنچه می خواهیم به این سادگی نیست. تعمیم های فرسوده از این نظر هیچ معنایی ندارد. بسیاری از ما آنقدر درگیر زندگی روزمره می شویم و همیشه در تلاش برای برآورده کردن انتظارات دیگران هستیم که از آنچه می خواهیم غافل می شویم.

فکر کردن به دیگران و تامین نیازهای آنها بخشی از زندگی است. با این حال، از طریق این فرآیند، ما تمایل داریم با نیازها و خواسته‌های کسانی که برایشان فراهم می‌کنیم، شناسایی کنیم و در نهایت از خواسته‌های خود به‌کلی چشم پوشی کنیم.

راه حل هایی برای به دست آوردن وضوح

هدف مربیان رهبری و زندگی این است که مشتریان خود را از طریق درون نگری و بهبود تدریجی به نسخه های بهتری از خود تبدیل کنند. از نظر هدف، مربیگری رهبری و  مربیگری زندگی  با هم همگرا هستند. برخی از اهداف مشترک آنها عبارتند از:

 • به دست آوردن وضوح در مورد آنچه مشتریان از زندگی/رهبری می خواهند
 • ایجاد تعهد
 • تنظیم برنامه برای رسیدن به اهداف
 • شناسایی موانع
 • پیگیری پیشرفت و حفظ مسئولیت پذیری در طول فرآیند

در  کتاب‌های توسعه رهبری‌ام ،  من همیشه بر اهمیت ایجاد یک نقشه قانع‌کننده از نقاط قوت و ضعف یک رهبر به عنوان نقطه شروع مربیگری تاکید کرده‌ام. این فرآیند تشخیص همه چیز در مورد به دست آوردن وضوح در مورد وضعیت فعلی و اهداف آینده است.

چند سوال از خود بپرسید

سریع‌ترین راه برای برقراری تماس مجدد با آرزوها و خواسته‌هایتان این است که از خود چند سؤال هوشمندانه بپرسید. از برخی جهات، از طریق این سؤالات، هدف شما این است که از نظر فکری و روانی خود را به گوشه ای بکشانید، تا بتوانید تحت فشار به پاسخ های واقعی و ارزشمندی برسید.

قبل از شروع تمرین، تصور کنید که تنها چند سال، به جای چند دهه، فرصت دارید تا در جهت رسیدن به اهداف خود اقدام کنید. همچنین، هر گونه فکر مربوط به محدودیت های مادی یا کاربردی را دور بریزید و صرفاً روی جنبه نظری پاسخ های خود تمرکز کنید.

 • به نظر شما بزرگترین دستاورد زندگی خود چیست؟
 • از انجام چه کاری در زندگی بیشترین لذت را برده اید؟
 • اگر نمی توانستید شکست بخورید، تنها کاری که در حال حاضر انجام می دادید چیست؟
 • شما به تازگی به منابع مادی نامحدود دسترسی پیدا کرده اید. چه کار میکنی؟
 • مطمئناً شما افرادی را می شناسید که به شما الهام می دهند. چه ویژگی هایی را در آنها بیشتر می دانید؟
 • چی تو رو خوشحال میکنه؟

پاسخ های خود را فقط در مورد اقداماتی که برای افزایش خوشبختی خود انجام می دهید خلاصه کنید. شما اکنون یک طرح کلی از کارهایی دارید که می توانید انجام دهید تا فردی بهتر و شادتر شوید.

اقدام کردن

برخی از اقداماتی که شما را به رسیدن به اهداف زندگی و خوشبختی نزدیکتر می کند، بدون شک دلهره آور هستند. مستقیماً با چنین اقداماتی برخورد نکنید. به جای آن قدم‌های کوچک‌تری را آغاز کنید که شما را به اهدافتان نزدیک‌تر می‌کند.

اگر می خواهید اندامی فوق العاده بسازید، با تمیز کردن رژیم غذایی خود شروع کنید و سپس برنامه خواب خود را اصلاح کنید. در ابتدا اهدافی را تعیین کنید که به راحتی قابل دستیابی هستند و این اقدامات را به عادت تبدیل کنید. به یاد داشته باشید، برتری یک عادت است، نه یک کار یکباره.

شما همان چیزی هستید که مکرراً انجام می دهید. 

اگر هدف شما راه اندازی یک موسسه خیریه است، با کمک مالی شروع کنید و شاید بخشی از وقت خود را به یک هدف ارزشمند اختصاص دهید.

مواجهه با حقیقت

برای به دست آوردن  وضوح در مورد هدف خود ، باید برخی از حقایق اساسی را در مورد خود بپذیرید. شما نمی توانید بدون ایجاد این حقایق به عنوان نقطه شروع خود، به روند بهبود خود متعهد شوید.

یادگیری و پذیرش حقیقت در مورد هدف به شما امکان می دهد به وضوح برسید. همچنین برای بسیاری از افراد از نظر عاطفی سخت و ترسناک است، زیرا شامل عبور از منطقه راحتی شما می شود در حالی که شاید بسیاری از آنچه را که تاکنون به دست آورده اید بی اعتبار می کند.

برای دنبال کردن هدف خود، ممکن است مجبور شوید شغل خود و سایر نقاط مرجع تا کنون قابل اعتماد را در زندگی خود رها کنید. با این حال، پیشنهاد این است که همه چیز ارزشش را دارد.

آیا به دنبال شفافیت در رهبری هستید؟ آیا هدف شما با هدف سازمان شما همخوانی دارد؟ برای پاسخ به این سوالات کتاب ها و پست های وبلاگ من را بخوانید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + ده =