خطوط موضوع ایمیل: 9 تکنیک کپی‌نویسی برای افزایش نرخ باز کردن

خطوط موضوع ایمیل: 9 تکنیک کپی‌نویسی برای افزایش نرخ باز کردن

 

خطوط موضوع ایمیل: 9 تکنیک کپی‌نویسی برای افزایش نرخ باز کردن

تایپ کردن

 

ایمیل هنوز یکی از موثرترین کانال‌ها برای تعامل، تبدیل و حفظ مشتریان بالقوه است، اما مشخص شدن در صندوق‌های ورودی افراد سخت‌تر می‌شود. طبق آمار Statista ، تا سال 2025، تعداد ایمیل‌های ارسال و دریافت شده در سراسر جهان به 376 میلیارد نفر می‌رسد که افزایشی 28 درصدی نسبت به سال 2019 نشان می‌دهد .

به همین دلیل، نوشتن خطوط موضوع ایمیل جذاب بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است. شما فقط یک فرصت دارید که برجسته شوید و به اندازه کافی علاقه خواننده خود را جلب کنید تا ایمیل خود را باز کند.

چگونه خط موضوع ایمیل را کامل بنویسیم

در اینجا 9 تکنیک کپی رایتینگ برای ایجاد خطوط موضوعی جذاب تر و افزایش نرخ باز شدن ایمیل شما وجود دارد.

1. سعی کنید از پنج کلمه بیشتر استفاده نکنید

یک مطالعه Yesware نشان داد که نرخ باز کردن در بالاترین حد خود با خطوط موضوع ایمیل بین یک تا پنج کلمه بود. و طبق یک مطالعه مارکتو ، خطوط موضوعی با حدود 41 کاراکتر یا هفت کلمه به طور کلی به تعامل بیشتری دست یافتند.

این یک دام رایج برای مشاغل است که اطلاعات زیادی را در هر پیامی جمع آوری کنند. اما در بازاریابی اغلب کمتر واقعاً بیشتر است. خطوط موضوع ایمیل کوتاه و شیرین مانند «محصولاتی که افراد مشهور می‌پوشند» یا «تخفیف‌هایی که نمی‌توانید از دست بدهید»، موضوع را متوجه می‌شوند و مورد توجه قرار می‌گیرند.

اگر خط موضوع باید بیشتر از پنج کلمه باشد، قانع‌کننده‌ترین اطلاعات را در ابتدا قرار دهید. موضوع ایمیل شما باید فقط یک قلاب کوتاه و ساده باشد تا خواننده را وارد آن کند.

2. از اعداد در موضوع ایمیل خود استفاده کنید

اعداد کمک می کنند خطوط موضوع شما برجسته شود و همچنین به پیام شما اعتبار می بخشد. Yesware  دریافت که خطوط موضوع ایمیل که شامل یک عدد است، بالاتر از میانگین نرخ باز و پاسخ دارند.

یک آمار از یک نظرسنجی، یک رقم صرفه جویی در زمان، رقم درصد تخفیف یا تعداد مراحل را در راهنمای نحوه انجام خود بگنجانید. قوانین راهنمای سبک را با نوشتن اعداد کمتر از 10 به صورت اعداد بشکنید.

نمونه هایی از خطوط موضوعی داده محور:

  • “40% تخفیف فقط امروز”
  • 15 راه برای صرفه جویی در مصرف انرژی

اینفوگرافیک ها، که عموماً حاوی داده ها و آمار هستند، به یک محتوای محبوب تبدیل شده اند. از یک اینفوگرافیک در متن اصلی ایمیل خود استفاده کنید و آن را با برخی از داده های موجود در موضوع خود به اشتراک بگذارید.

3. دسیسه اضافه کنید یا قول صادقانه بدهید

برای ایجاد خطوط موضوعی جذاب تر، مطمئن شوید که آنها جذاب هستند یا دارای یک وعده هستند. استفاده از سؤالات را برای ایجاد علاقه در نظر بگیرید، یا قول دهید که نشان دهید چگونه خوانندگان می توانند به چیزی دست یابند. مثلا:

  • “دیوید، آیا خانه شما برای فروش سریع قیمت دارد؟”
  • “جین، در اینجا نحوه افزایش ارزش خانه خود آورده شده است.”

مانند هر بازاریابی دیگری ، مطمئن شوید که از دردسرهای مشتریان خود آگاه هستید و از آنها در موضوع ایمیل خود استفاده کنید. مقاومت در برابر راه حل یا پاسخ وعده داده شده برای مسائل آنها سخت خواهد بود.

اطمینان حاصل کنید که کپی ایمیل واقعی به خط موضوع وفادار بماند. در ابتدا در متن ایمیل، پاسخ سوال خود را فاش کنید یا آنچه را که قول داده بودید را آشکار کنید. در غیر این صورت، شما در معرض خطر ایجاد پاسخ منفی در خواننده خود و حتی ممکن است لغو اشتراک وحشتناک باشید.

4. شخصی سازی را با زبان محاوره ای ترکیب کنید

مطالعات مختلف ارتباط بین شخصی سازی و سطوح تعامل بالاتر را گزارش کرده اند. خطوط موضوع شخصی سازی شده حتی می توانند نرخ باز را تا 50٪ افزایش دهند. در حالی که این یک پدیده شناخته شده است، بسیاری از کسب و کارها هنوز قدرت مخاطب قرار دادن خواننده با نام را دست کم می گیرند.

برای اینکه خطوط موضوع ایمیل‌تان حتی شخصی‌تر به نظر برسد، زبان را غیر رسمی نگه دارید و طوری بنویسید که در حال صحبت با یک دوست هستید. «لیندا، ما نمی‌خواهیم فرصت را از دست بدهید» یا «این برای شما خوب به نظر می‌رسد، لیندا» نرخ باز شدن ایمیل شما را افزایش می‌دهد.

5. صدای منحصر به فرد خود را تیز کنید

در یک صندوق ورودی شلوغ، باید از زبانی استفاده کنید که شما را از سایر مشاغل متمایز کند. صدای برند متمایز که شخصیت شما را برجسته می کند چیزی است که رقبای شما نمی توانند آن را تکرار کنند.

از زبانی استفاده کنید که مختص شما باشد و شخصیت شما را تکمیل کند. کلمات غیر متعارف را انتخاب کنید تا خطوط موضوعی خود را به یاد ماندنی تر کنید. طنز ابزاری است که می توانید برای افزایش منحصر به فرد بودن صندوق ورودی خود از آن استفاده کنید.

Fabletics، خرده‌فروش لباس‌های اکتیو، شخصیت برند را با بینش در مورد آنچه برای مشتریانش مهم است در این موضوع ترکیب کرد: “باسن شما در این شلوارهای تمرینی عالی به نظر می‌رسد.” می‌توانید ببینید که چگونه این یک کلمه انتخابی این ایمیل را متمایز می‌کند!

و گروپون می‌داند چگونه از طنز استفاده کند، مانند این موضوع: «معاملاتی که ما را مغرور می‌کنند (برخلاف برادرزاده ما، استیو).»

داشتن یک شخصیت برند و صدای منحصر به فرد در نوشتن کپی رایت، مشتریان شما را تحت تاثیر قرار می دهد تا بیشتر بخوانند.

 

6. از حروف عنوان استفاده کنید

هیچ فرمول جادویی وجود ندارد که نرخ باز شدن بالاتر را تضمین کند، اما یک مطالعه نشان داد که خطوط موضوع در حروف عنوان کمی موثرتر هستند. وقتی کلمات اصلی خط موضوع با حروف بزرگ نوشته می‌شوند، به نظر می‌رسد که به پیام قدرت می‌بخشد.

تست تقسیم دو خط موضوعی یکسان را امتحان کنید – یکی در حروف عنوان و دیگری در حروف جمله. سپس نرخ باز شدن هر نسخه را اندازه گیری کنید. فقط یک کلمه مانند این مثال ها می تواند ایمیل شما را در صندوق ورودی خود برجسته کند:

  • “دلمون برات تنگ شده”
  • “فروش فلش فقط امروز”

7. ایموجی ها را آزمایش کنید

استفاده از ایموجی در موضوع می تواند به پیام شما در صندوق ورودی کمک کند. به گفته Experian، گنجاندن ایموجی می تواند نرخ باز شدن را تا حدود 45 درصد افزایش دهد.

با این حال، ایموجی ها همیشه ایده خوبی نیستند. به عنوان مثال، اگر یک تجارت B2B یا یک تجارت رسمی تر مانند یک دفتر حقوقی یا شرکت حسابداری هستید، ممکن است شکلک ها نامناسب به نظر برسند.

با آزمایش تقسیم دو نسخه از یک موضوع یکسان – یکی با ایموجی و دیگری بدون شکلک آزمایش کنید. فقط مطمئن شوید که خطوط موضوع خود را با ایموجی ها در دستگاه ها و پلتفرم های مختلف آزمایش می کنید. برخی از ایموجی ها نادرست نمایش داده می شوند و ممکن است اشتباه به نظر برسد.

8. از ضمایر دوم شخص استفاده کنید

ضمایر دوم شخص مانند «شما»، «شما»، «شما» و «خودتان» می توانند جذابیت فوری به خطوط موضوعی اضافه کنند. به زبان ساده، آنها باعث می شوند که خواننده احساس کند از نظر عاطفی با تجارت و پیام شما ارتباط بیشتری دارد.

“شما نمی خواهید این را از دست بدهید” و “این شلوار جین به نظر شما خوب می شود” باعث می شود مشتری احساس کند که آنها را می شناسید.

در مورد خواننده بنویسید نه کسب و کارتان. تاکید کنید که خواننده چگونه از باز کردن ایمیل شما سود می برد. اگر نام آنها را نمی دانید، از ضمیر دوم شخص استفاده کنید تا پیام شخصی تر به نظر برسد.

9. از تکنیک FOMO به صورت دوره ای استفاده کنید

استفاده از FOMO (ترس از دست دادن) در بازاریابی چیز جدیدی نیست.

به عنوان مثال: “پیتر، تخفیف 20 درصدی شما در نیمه شب به پایان می رسد.” با این حال، می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. اگر یک هفته پیشنهادی با زمان محدود را تبلیغ کنید، فقط برای ارائه یک تبلیغ مشابه در هفته بعد، می تواند باعث بی اعتمادی شود و به شهرت شما آسیب برساند.

استراتژی های ضرر گریزی ممکن است یک تاکتیک عالی برای تقویت تعامل در کوتاه مدت باشد، اما می تواند آزاردهنده باشد. اگر این کار را اغلب انجام دهید، ممکن است غیراصیل به نظر برسد و مشتریان بالقوه را دفع کند. از آن به صورت دوره ای برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل استفاده کنید، اما با دقت و صادقانه از آن استفاده کنید.

یک خط موضوع ایمیل به خوبی ساخته شده، نرخ باز شدن شما را افزایش می دهد

برای هر کسب و کاری که در حال رشد است، لیست ایمیل مشترکان یک فعالیت بازاریابی است. و از آنجایی که بازاریابی ایمیلی به رشد رقابتی خود ادامه می دهد، نوشتن خطوط موضوعی موثر یکی از مهم ترین مهارت ها برای هر بازاریاب ایمیلی است.

در حالی که هیچ گلوله نقره ای برای ایجاد یک خط موضوع ایمیل کامل وجود ندارد، این تکنیک های کپی رایتینگ می توانند به ایمیل های شما کمک کنند که برجسته شوند.

برای بهترین نتیجه، از ترکیب دو یا سه استراتژی که در اینجا ذکر شده است استفاده کنید. و از آزمایش کردن نترسید. A/B نسخه‌های مختلف را آزمایش می‌کند، نتایج را اندازه‌گیری می‌کند و بر آنچه برای کسب‌وکار و مخاطبان منحصربه‌فرد شما مؤثر است تمرکز کنید.

 

 

بدون نظر

پاسخ دهید

هجده − 7 =