ارائه های تجاری ایجاد کنید که بر مخاطبان شما پیروز شود

ارائه های تجاری ایجاد کنید که بر مخاطبان شما پیروز شود

Group of business people in a meeting in a conference room. Senior businessman explain new business startegy. Group of business people listening to senior sales man during a seminar.


 

ارائه های تجاری ایجاد کنید که بر مخاطبان شما پیروز شود

 

هزاران سال است که از داستان ها برای جلب توجه انسان ها استفاده شده است. داستان سرایی خوب که از نسل‌ها منتقل شده، در کتاب‌ها نوشته شده است – و اکنون کتاب‌های صوتی – داستان سرایی خوب باعث می‌شود که برای مطالب بیشتر برگردیم. چگونه آن را به آخرین ارائه کسب و کار شما دیدید؟ آیا سبک ارائه شما را تحت تأثیر قرار داده است یا (به احتمال زیاد) با رگباری از اسلایدهای متنی سنگین، اسلایدهای لوگو و خواندن شتابزده نقاط گلوله برخورد کرده اید؟

انسان‌ها داستان‌سرای طبیعی هستند، اما به ندرت پیش می‌آید که این مهارت را به دنیای تجارت و کارهای رایج تجاری مانند ارائه سخنرانی ترجمه کنیم. اما اگر می‌خواهید واقعاً مخاطبان خود را درگیر کنید، آنها را وادار کنید تا دیدگاه شما را ببینند، و امیدواریم قراردادی را امضا کنید، داستان سرایی راهی است که می‌توانید انجام دهید.

بنابراین اسلایدهای کلیشه ای را کنار بگذارید و مخاطبان خود را به سفر ببرید. شما باید ارائه های تجاری ایجاد کنید که مخاطبان شما را جذب کند، و در اینجا راه درست برای انجام آن وجود دارد.

چرا داستان مهم است

ما وقت خود را صرف ارائه های تجاری می کنیم تا بتوانیم اطلاعات را به مخاطبان تجاری منتقل کنیم. اطلاعاتی که می‌خواهیم مخاطبان ما آن‌ها را ترک کنند و به خاطر بسپارند، و سپس به طور ایده‌آل به آن عمل کنند.

معمولاً ارائه های تجاری برعکس عمل می کنند. ما آنها را پر از حقایق و ارقام می کنیم زیرا به ما گفته اند که این چیزی است که یک استدلال قانع کننده را ایجاد می کند. با این حال، مسئله این است که کار نمی کند. مغز انسان برای حفظ اطلاعات در آن قالب طراحی نشده است.

نیک مورگان، نویسنده Power Cues ، استدلال می‌کند که در واقع این داستان‌ها هستند که خاطرات «چسبنده» را با پیوند دادن احساسات به چیزهایی که اتفاق می‌افتند، ایجاد می‌کنند. برای به خاطر سپردن پیام های کلیدی و پرایم کردن آنها برای از بین بردن اطلاعات صحیح.

چگونه داستان را تعریف می کنید؟ در اینجا چند نکته کاربردی وجود دارد.

5 کلید برای ایجاد یک ارائه تجاری قانع کننده

1. دهانه را میخ بزنید

اگر در حال خواندن یک رمان هستید، معمولاً می توانید بفهمید که از همان صفحه اول از آن لذت خواهید برد یا خیر. یک معرفی خوب می تواند شما را از همان ابتدا جذب کند و جذب شما کند. ما در هنگام ایجاد ارائه های تجاری به دنبال همین اثر هستیم.

بازه توجه افراد کوتاه است و زمان آنها با ارزش است، بنابراین شما زمان زیادی ندارید که ضمیر ناخودآگاه آنها را متقاعد کنید که ارزش آن را دارد که با ارائه خود درگیر بمانید تا اینکه اجازه دهید ذهن آنها در مورد آنچه در منوی ناهار امروز است تعجب کند.

اشتباه بزرگی که مردم مرتکب می شوند این است که خیلی زود با تمام این اطلاعات «ما چه کسی هستیم» وارد عمل می شوند. شواهد نشان می دهد که شما حتی قبل از اینکه واقعاً شروع کنید، مخاطبان خود را خاموش می کنید. در عوض، با یک داستان شروع کنید و بعد از اینکه کمی تنش ایجاد کردید، برند یا محصول خود را به عنوان یک شخصیت در آن داستان معرفی کنید.

اما این فقط به شما مربوط نمی شود – مخاطبان خود را نیز به عنوان یک شخصیت وارد کنید. صحنه را تنظیم کنید، داستان خود را بسازید تا مخاطبان شما بتوانند خود را در حال راه رفتن در خواب ببینند که با ضررهای بزرگ مواجه شده اند، یا به نیروی کار غیر ماهر دست و پنجه نرم می کنند، یا متوجه این تغییر در افق نمی شوند. این کار بسیار بهتر از فهرست کردن دفاتر بین‌المللی یا به اشتراک گذاشتن یک نقل قول از مدیر عامل جدیدتان است.

هنگامی که شروع را میخکوب کردید و داستان خود را انتخاب کردید، باید این شتاب را در بقیه ارائه نیز حفظ کنید—بنابراین اجازه ندهید کار سخت از بین برود.

به آن مانند قسمت های یک سریال فکر کنید. ارائه (یا مجموعه) ممکن است در مورد نجات شما از تکیه بر سوابق کاغذی و تغییر به یک راه حل دیجیتالی باشد، و یک اسلاید (یا قسمت) می تواند در مورد خطرات حفاظت از داده ها و نگهداری ایمن و کارآمد سوابق باشد.

2. ارائه ماده و سبک

همه نویسندگان خوب استعدادی دارند که آنها را متمایز می‌کند و کمی درام را به رویداد می‌آورد، اما همیشه با محتوای خوب پشتیبانی می‌شود. محتوا همیشه درست است. این فقط با لمس اضافی و عناصر جذاب زنده می شود.

شما می توانید این را به دو طریق به ارائه های خود بیاورید:

اول، چگونه شما، به عنوان یک مجری، آنچه را که می گویید، ارائه می دهید. مکث برای استراحت، درگیر کردن مخاطب و استفاده از زبان بدن مناسب. هیچ کس عمداً خصمانه یا تنبل به نظر نمی رسد. هیچ کس قصد ندارد بیش از حد آشنا یا ترسو باشد. با این حال، حقیقت این است که افتادن در یکی از این تله ها بسیار آسان است. به یاد داشته باشید که زبان بدن تنها یکی از وسایل نقلیه برای تحویل است. دریافت درست پیام، محتوا، زبان، پیگیری، فناوری همه اولویت‌های بزرگ هستند.

راه دوم از طریق طراحی است. گرافیک هایی که به جای گیج کردن، درک را افزایش می دهند، انیمیشن هایی که مخاطب را با داستان شما همراه می کند، نه اینکه فقط با یک کلیک به شما یک سفر قدرتی بدهد. این می تواند به تقویت محتوای پشت ارائه شما کمک کند، با دادن سبک جذاب به مخاطب که باعث می شود آنها بیشتر بخواهند. در مورد انیمیشن های دیوانه کننده و متن های چشمک زن اغلب از پاورپوینت سوء استفاده شده است، اما راه های زیادی برای انجام آن به خوبی وجود دارد.

3. داده ها را به دست آورید تا کار را برای شما انجام دهد

آمار، نمودارهای میله‌ای، نمودارهای خطی، درصد – ارائه‌ها به ندرت از اعداد سرد و سخت برخوردار نیستند. اما همانطور که قبلاً اشاره کردیم، پردازش این نوع اطلاعات و قرار دادن آن در متن برای افراد دشوار است.

به طور کلی، داده ها می توانند برای رسیدن به چهار هدف کلیدی گنجانده شوند: متقاعدسازی، منصرف کردن، اطمینان بخشی، یا شوک. قبل از اینکه بتوانید داده ها را در داستان گسترده تر خود بگنجانید، باید مشخص کنید که کدام یک از این اهداف است.

هنگامی که این کار را انجام دادید، می توانید نحوه اطمینان از اینکه فقط از اعداد به خاطر آن استفاده نمی کنید و در عوض از آنها برای ساختن داستان خود و افزودن پشتیبانی استفاده می کنید، بیاندیشید. بنابراین، اگر شماره‌ای دارید که مخاطب را از تکیه بر سوابق کاغذی منصرف می‌کند، از آن در اسلایدی که در مورد نقض اطلاعات صحبت می‌کنید استفاده کنید.

به طور مشابه در مورد نمودارها و نمودارها، از آنها به عنوان یک داستان کوچک استفاده کنید – داده ها را در نقاط مختلف وارد کنید و به داستان جذابی فکر کنید که مخاطب باید هنگام دیدن نمودار در ذهن خود بشنود.

 

4. در مورد دعوت به اقدام شفاف باشید

وقتی یک داستان خوب به پایان می رسد، یک سوراخ کوچک در قلب شما باقی می گذارد. شما به جهان های مختلف پر از قهرمانان و شروران، خوب و بد کشیده شده اید. شما بیشتر می خواهید، اما دستی از صفحات کتاب دراز نیست تا شما را به درون بکشد.

اینجاست که کتاب ها و ارائه ها با هم فرق می کنند. در یک ارائه، شما با دراز کردن دست و دعوت از مخاطبان خود برای شرکت در فصل بعدی داستان، پایان می دهید. اگر یک ارائه تجاری ایجاد می کنید که داستان به اندازه کافی قانع کننده را بیان می کند، پس چرا مشتری احتمالی شما نمی خواهد وارد آن شود؟

و در نهایت، یک یادداشت در مورد خود دعوت به اقدام: آن را کوتاه نگه دارید. آن را ساده نگه دارید. آن را تند نگه دارید. آن را به عنوان یک فصل نمونه از رمان آینده نویسنده در نظر بگیرید – به اندازه ای که اشتهای مخاطبانتان را برانگیزد، اما نه آنقدر که داستان عالی را که به تازگی شنیده اند فراموش کنند.

5. تمرین، تمرین، تمرین

برای ارائه چیزی که شبیه یک ارائه تجاری بدون زحمت به نظر می رسد، تلاش زیادی می شود.

می‌توانید تا حد امکان آماده باشید و فکر کنید که همه محتوای خود را می‌دانید، با این حال ممکن است ارسال شما همچنان به کمی کار نیاز داشته باشد. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید هنگام تمرین انجام دهید تا تکنیک زایمان خود را بهبود بخشیده و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

بارها و بارها در مکانی که ارائه خود را ارائه می دهید، جلوی آینه و در مقابل دوستان و همکاران خود تمرین کنید تا بازخورد آنها را دریافت کنید.

شما باید محتوای خود را در داخل و خارج بشناسید و برای هر سناریو ممکنی آماده باشید. فن آوری شکست می خورد؟ مشکلی نیست، شما همچنان می توانید یک ارائه عالی و جذاب ارائه دهید. سوالات سخت؟ مشکلی نیست، شما دقیقاً می دانید که آنها به چه اسلایدی اشاره می کنند.

 

بدون نظر

پاسخ دهید