حسادت در محل کار چیزی است که مطمئناً به راحتی نمی توان با آن کنار آمد، اما مطمئناً باید به طور مؤثر مدیریت شود تا عملکرد شخصی خود و همچنین عملکرد سازمانی از بین نرود. بدیهی است که شما باید به مایکل به دلیل ارتقاء رتبه خود تبریک بگویید، حتی اگر فکر می کنید که شایسته ترفیع بوده اید و برای آن تلاش زیادی کرده اید. هیچ کس دوست ندارد تصدیق کند که دارای این حس توهین آمیز عمومی از حسادت است.

اضطراب ما منجر به پنهان کردن و سرکوب احساسات ما می شود که به نوبه خود همه چیز را خراب می کند . حسادت البته با حسادت متفاوت است، زیرا حسادت زمانی اتفاق می‌افتد که شخص فاقد ویژگی مورد نیاز دیگری باشد، در حالی که حسادت زمانی اتفاق می‌افتد که دیگران نسبت به ویژگی‌هایی که قبلاً در یک شخص داشته‌اند، تهدید شوند.

کشف شده است که با حسادت در محل کار می توان بسیار موثر برخورد کرد. این امر مستلزم شناسایی احساسات و اعمال احتمالی مضر است. انتقال آنها به لیبرال تر و سازنده تر. و در محل کار خود را نسبت به دیگران دوستانه تر و حساس تر کنید.

چرا از همکارانی که به آنها حسادت می‌کنیم فاصله می‌گیریم-احتمالاً به این دلیل که با کسانی که به آنها دلبسته/نزدیک هستیم با این احساس شدیدتر مواجه می‌شویم. تحقیقات انجام شده است که موفقیت شخص سوم بیشتر از موفقیت یک همکار فرد را آزار نمی دهد. شخص سوم یک مفهوم است و دستاوردهای آنها فقط اعداد است. در حالی که موفقیت همکارانتان برای شما واضح و دست یافتنی به نظر می رسد.

مشخص شده است که افراد تمایلی به یادگیری از نظرات مخالفان در شرکت خود ندارند ، در حالی که آنها برای یادگیری از نظراتی که از سازمان های دیگر سرچشمه می گیرند، اشتیاق نشان می دهند. شاید دلیل این امر این باشد که تقلید از ایده‌های شرکت‌های دیگر باعث می‌شود که فرد مبتکر تلقی شود، در حالی که یادگیری از نظرات دیگران در سازمان باعث می‌شود فردی که منبع ایده‌ها است به عنوان یک متفکر منطقی تصدیق شود.

در زیر به چند روش برای مقابله با حسادت در محل کار اشاره شده است.

 

  • اول از همه، موقعیت را ارزیابی کنید و تمام دلایل احتمالی که باعث حسادت شما می شود را بنویسید. به عنوان مثال، آیا نسبت به افرادی که مرتباً ترفیع می گیرند یا رئیس به پشت آنها دست می زند حسادت می کنید. آیا به افرادی که پاداش/افزایش بالایی دریافت می کنند یا در یادگیری شایستگی های جدید برتری دارند حسادت می کنید. هنگامی که این دلایل کشف شدند، می توانید قبل از اینکه به عواقب منفی تبدیل شوند، این احساسات حسادت آمیز را مهار کنید. 

     

  • روی خودت و فقط خودت تمرکز کن.روی دیگران تمرکز نکن.مقایسه اگر بیش از حد منجر به حس حسادت بشه نه چیز دیگه.شما می تونید خودتون رو با دیگران مقایسه کنید فقط در حد پیشرفت خودتون یا برای انگیزه. 

     

  • خود را تشویق کنید. جرقه های احساسی و دستاوردهای خود را شناسایی کنید. این به نوبه خود از حسادت محافظت می کند. هر زمان که احساس کردید توسط عملکرد فوق العاده رقبای خود در خطر هستید، همیشه نقاط مثبت و قوی خود را به خاطر بسپارید. 

     

  • اگر می خواهید حس حسادت را شکست دهید، بپذیرید که حسادت می کنید. آن را برای کسی که به او حسادت می کنید فاش کنید. با آنها تماس بگیرید و موفقیت را به آنها تبریک بگویید. به آنها بگویید که از دستاوردهای آنها طلسم شده اید، بالاخره آنها موفق بودند و شما چیزی برای رسیدن به آن موفقیت نداشتید. سپس اگر به اندازه کافی شجاع هستید، می توانید به آنها نیز بگویید که نسبت به موفقیت آنها کمی حسادت می کنید. به این ترتیب شما نسبت به فردی که برای موفقیت به او تبریک گفتید کمی احساس خوشحالی خواهید کرد و احساس حسادت خود را تشخیص داده اید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 9 =