چگونه می توان فروش اجتماعی را به روش درست انجام داد (و بدون اینکه به صورت خزنده وارد شوید)

Social media interactions on mobile phone. Internet digital marketing, Chating, commenting, liking. Smiles and icons above smartphone screen, that holding by young man on pink studio background.


چگونه می توان فروش اجتماعی را به روش درست انجام داد (و بدون اینکه به صورت خزنده وارد شوید)

تعاملات رسانه های اجتماعی

 

آیا تا به حال از یک دوست قدیمی درخواست دوستی دریافت کرده اید؟ شما انتظار دارید پیامی نوستالژیک یادآور خاطرات لحظات سرگرم کننده ای باشد که با هم داشتید، اما در عوض این دوست به شما در مورد یک فرصت بازاریابی چند سطحی شگفت انگیز می گوید که در آن می توانید میلیون ها نفر را از خانه کار کنید.

من مطمئن هستم که همه ما این را تجربه کرده ایم. در واقع، این نوع فروش (“فروش اجتماعی”) بسیار رایج شده است، بسیاری از مردم در رسانه های اجتماعی به طور کامل توسط این نوع فروش ها خاموش شده اند.

آیا این به این معنی است که فروش از طریق رسانه های اجتماعی کار نمی کند؟ نه، این فقط به این معنی است که اکثر مردم این کار را اشتباه انجام می دهند. در این مقاله، ما به سه روش برای فروش اجتماعی بدون مواجهه با خزنده اشاره خواهیم کرد.

فروش اجتماعی: مزایا و بهترین شیوه ها

یک فرد به طور متوسط ​​145 دقیقه در روز را در رسانه های اجتماعی صرف می کند – این زمان زیادی است! علاوه بر این واقعیت که اکثر مشتریان بالقوه شما در رسانه های اجتماعی هستند، فروش اجتماعی به شما این امکان را می دهد که ارتباطات و روابط عمیق تری با مشتریان بالقوه ایجاد کنید، برند تجاری خود را بسازید و ترافیک بالاتری را به دارایی های اجتماعی و وب سایت خود هدایت کنید، که برخلاف اشکال سنتی است. تماس با ما.

با این حال، فروش اجتماعی چیزی است که باید بسیار، بسیار با دقت به آن نزدیک شوید. اگر اولین تعامل خود را به هم ریخته باشید، شانس شما با آن مشتری نان تست است.

ما می خواهیم همه چیز را ساده نگه داریم و فقط روی سه روش برتر برای فروش در رسانه های اجتماعی تمرکز کنیم:

1. ارزش ارائه کنید

چگونه در رسانه های اجتماعی ارزش ارائه می کنید؟ با ارائه مطالب ارزشمند.

دستورالعمل های محتوا:

 • محتوا باید سرگرم کننده باشد.
 • بینش ارزشمندی را به اشتراک بگذارید
 • تا حد امکان از رسانه (تصاویر، ویدئوی زنده، ویدئو) استفاده کنید.
 • نوع محتوایی را که پست می کنید تغییر دهید: مطالعات موردی، توصیه های کلی، پست های سرگرم کننده، داستان های شخصی.
 • اطمینان حاصل کنید که محتوای شما به یک هدف دست می یابد (مثلاً، مخاطب را در فرآیند تصمیم گیری آموزش می دهد، سرگرم می کند یا حرکت می دهد).

مردم از کسی که می شناسند، دوست دارند و به آن اعتماد دارند خرید می کنند و کسب و کار شما می تواند این کار را با ارائه ارزش انجام دهد. به یاد داشته باشید، شما یک مشاور یا مشاور هستید، نه یک فروشنده. اطلاعات خوبی ارائه دهید که به مشتریان احتمالی شما کمک می کند تا در فرآیند خرید حرکت کنند.

به غیر از ارائه محتوای خوب، چگونه می توانید ارزش ارائه دهید؟

 • به سؤالات مربوط به محصول یا خدمات خود پاسخ دهید.
 • مطالب دیگران را به اشتراک بگذارید
 • نکات و بهترین روش ها را در مورد نحوه استفاده موثر از محصولات/خدمات خود ارسال کنید.

2. پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را بهینه کنید

قبل از هر گونه فروش از  طریق رسانه های اجتماعی ، با ظاهر حرفه ای و قرار دادن خود به عنوان راه حلی برای مشکلات مشتریان احتمالی، نمایه خود را بهینه کنید. چطوری این کار را انجام میدهی؟

مثال شماره 1:  شما یک بازاریاب دیجیتال هستید و مشتری بالقوه شما یک تجارت کوچک است که برای افزایش حضور و برند آنلاین خود از رسانه های اجتماعی کمک می خواهد.

چگونه خود را در موقعیت قرار دهید: خود را به عنوان یک متخصص برندسازی و رشد قرار دهید که از رسانه های اجتماعی برای رشد مشاغل کوچک استفاده می کند. فقط خود را به عنوان یک بازاریاب دیجیتال قرار ندهید – بقیه این کار را انجام می دهند.

آیا می توانید ببینید که چگونه این موقعیت یابی قدرتمندتر از این است که بگویید شما فقط یک بازاریاب دیجیتال هستید؟ این نوع موقعیت یابی بدون توجه به نقش شما یا نوع کسب و کار شما قابل استفاده است.

مثال شماره 2: شما یک مربی تناسب اندام هستید و مخاطبان هدف شما افراد پرمشغله ای هستند که می خواهند وزن کم کنند، اما می گویند زمان ندارند و نمی دانند چگونه.

چگونه خود را در موقعیت قرار دهید:  خود را به عنوان یک مربی تناسب اندام قرار دهید که در کمک به افراد پرمشغله با کمترین زمان تلاش می کند 15 تا 20 پوند وزن کم کنند.

به یاد داشته باشید، از عنوان شغلی خود در رسانه های اجتماعی استفاده نکنید – این موقعیت ضعیف است. خود را به عنوان راه حل مشکلات مشتریان احتمالی خود قرار دهید.

ویژگی های یک پروفایل اجتماعی بهینه شده:

 • تصویر پروفایل را تمیز کنید
 • تصویر روی جلد که همچنین شعار شرکت شما را نشان می دهد
 • عنوان به یاد ماندنی کنش محور – نه عنوان شغلی شما
 • خلاصه زیستی قدرتمندی که ارزش محصول/خدمت شما را نشان می دهد
 • گواهی در مورد خود و کسب و کارتان

 

3. از رویکرد مناسب برای پلتفرم مناسب استفاده کنید

این نکته قابل اغراق نیست. رویکرد شما به فروش اجتماعی به پلتفرم بستگی دارد. من در مورد فروش اجتماعی در دو پلتفرم اصلی صحبت خواهم کرد: فیس بوک و لینکدین. باید به این دو پلتفرم بسیار متفاوت برخورد کرد.

فروش اجتماعی از طریق فیس بوک:

یک تصور غلط رایج این است که شما نباید از طریق فیس بوک فروش اجتماعی انجام دهید. این درست نیست، زیرا فیس بوک یکی از قدرتمندترین پلتفرم ها برای رشد یک تجارت است.

اولین قدم شما این است که بفهمید مخاطب هدف شما چه نوع محتوایی را دوست دارد و به آن نیاز دارد – این می تواند محتوای شخصی یا محتوای شرکت باشد.

در مرحله بعد، باید مخاطبان هدف خود را پیدا کنید. گروه های فیس بوک مکان خوبی برای شروع هستند. می‌توانید با جستجو در کلمات کلیدی که مخاطبان هدف شما را توصیف می‌کنند، گروه‌های مناسب فیسبوک را بیابید (مثلاً مادران خانه‌نشین، صاحبان مشاغل کوچک، بازاریابان دیجیتال). در گروه فیس بوک پست کنید و با اعضا ارتباط برقرار کنید. قوانین محتوایی مشابهی برای ارسال در گروه اعمال می شود: ارزش افزوده کنید و خود را به عنوان یک مشاور در نظر بگیرید.

هنوز اعضای گروه را به عنوان دوست اضافه نکنید. هنگامی که اعضا شروع به لایک کردن و نظر دادن در مورد پست های شما کردند و شما شروع به تعامل با آنها کردید، می توانید آنها را به عنوان دوستان اضافه کنید. اما پس از اینکه آنها را به عنوان دوستان اضافه کردید، هنوز آماده فروش نیستند. اکنون باید با اعضا در سطح شخصی تری تعامل داشته باشید. با آنها از طریق لایک و کامنت در پست های آنها ارتباط برقرار کنید، نه از طریق DM. پس از شروع تعامل، می توانید مستقیماً با آنها درگیر شوید.

مراحل تعامل در فیس بوک:

 • پسندیدن
 • اظهار نظر
 • DM

فروش اجتماعی از طریق لینکدین:

مردم برای مقاصد تجاری در لینکدین هستند، بنابراین فروش اجتماعی می‌تواند بسیار مستقیم‌تر باشد. با این حال، رفتن مستقیم برای فروش بهترین ایده نیست. کلید این است که شبکه خود را با مشتریان بالقوه در مخاطبان هدف خود بسازید و با آنها به روشی معتبر تعامل کنید.

ابتدا، نمایه خود را بهینه کنید و خود را به عنوان فردی که می تواند مشکل مخاطب هدف شما را حل کند، قرار دهید. سپس، در ناوبر فروش لینکدین ثبت نام کنید و از کلمات کلیدی خاصی برای یافتن مشتریان بالقوه در مخاطبان هدف خود (به عنوان مثال، مدیران سطح C در صنعت تجهیزات پزشکی) استفاده کنید. درخواست های اتصال را برای این افراد ارسال کنید، اما مطمئن شوید که درخواست های شما شخصی سازی شده است و سعی کنید در مورد مشکلی که می توانید برای آنها حل کنید گفتگو کنید.

آهنگ های عمومی ایجاد نکنید. مشکل خاصی را پیدا کنید که می توانید حل کنید، و اگر مشکل با مشتری بالقوه طنین انداز شد، از آنها بپرسید که آیا آنها آماده شنیدن راه حل شما هستند یا خیر و برای تماس برنامه ریزی کنید.

پیگیری های زیادی ارسال نکنید. اگر کسی به پیگیری پاسخ نداد، می‌توانید یکی از پست‌های او را لایک یا نظر دهید تا دوباره به رادار او بازگردید. لینکدین شبکه‌ای است که اکثر مردم روزانه از آن استفاده نمی‌کنند، بنابراین اگر کسی فوراً پاسخ نداد، ناامید نشوید.

مراحل تعامل در لینکدین:

 • از طریق جستجوی کلمات کلیدی، مشتریان احتمالی را اضافه کنید.
 • یخ را با سوالات ایجاد رابطه بشکنید.
 • مشکلی را که ممکن است یک مشتری بالقوه داشته باشد کشف کنید و ببینید آیا با آنها همخوانی دارد یا خیر.
 • راه حلی برای مشکل ارائه دهید.
 • اگر مشتری علاقه مند به شنیدن بیشتر است، یک تماس برنامه ریزی کنید.
 • به طور منظم محتوا را پست کنید و مطمئن شوید که شبکه شما می تواند به روز رسانی های نمایه شما را ببیند. این شما را در رادار شبکه خود نگه می دارد.

قدرت فروش اجتماعی

فروش اجتماعی ابزار قدرتمندی است اگر به درستی مورد توجه قرار گیرد. به یاد داشته باشید که همیشه به مشتریان بالقوه خود ارزش ارائه دهید، از رویکرد مناسب برای پلتفرم مناسب استفاده کنید و پروفایل های خود را بهینه کنید.

همانطور که شروع به استفاده صحیح از فروش اجتماعی می کنید، ببینید کسب و کار شما چگونه رشد می کند. نه تنها به رسمیت شناختن و اعتماد بیشتر برند به دست خواهید آورد، بلکه ترافیک و سرنخ بیشتری را مشاهده خواهید کرد—مزایای آن بی پایان است.

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 17 =