محل کار فردا چگونه خواهد بود

محل کار فردا چگونه خواهد بود

برخی از روندهای اخیر بر اساس اخبار

اخیراً اخباری که از ایالات متحده و هند و همچنین چین منتشر شده است در مورد چگونگی برافراشتن پرچم حمایت گرایی رئیس جمهور ترامپ است و شعار “اول آمریکا و دوباره بزرگ کردن آمریکا” منجر به اتکای کمتر به برون سپاری و در عوض تمرکز بر روی به کارگران آمریکایی بر خارجی ها ترجیح داده می شود.

علاوه بر این، شرکت‌های بزرگ در سراسر جهان از جمله شرکت‌های تولیدی با اتوماسیون و ظهور روبات‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنند که شروع به ایجاد اختلال در ساختارهای کاری موجود کرده و منجر به از دست دادن بسیاری از مشاغل می‌شود.

همراه با عقب نشینی جهانی شدن در سال های پس از بحران بزرگ مالی 2008، همه این روندها تغییرات گسترده ای را در نحوه مشاغل، مشاغل، محل کار و سازمان ها در سال های آینده نشان می دهد.

جدای از این، یک حرکت جهانی به سمت استخدام بیشتر زنان و اقلیت‌ها صورت گرفته است، زیرا متوجه شده‌اند که تنوع و فراگیری یا نیروی کار متنوع‌تر به پیشبرد اهداف سازمان‌ها کمک می‌کند.

بنابراین، واضح است که محل کار فردا با آنچه تاکنون به آن عادت کرده‌ایم، کاملاً متفاوت خواهد بود و در واقع، برای هر کسی که قبل از ظهور انقلاب فناوری متولد شده است، بیگانه و بیگانه به نظر می‌رسد.

ظهور اقتصاد گیگ و نابودی کار تمام وقت

به عنوان مثال، علاوه بر روندهای تأثیرگذار بر محل کار که تاکنون مورد بحث قرار گرفته است، این احتمال وجود دارد که شرکت‌های بیشتری به جای قراردادهای بلندمدت و فرضاً دائمی، به استخدام کارگران موقت یا موقت یا کارمندان به صورت پاره وقت متوسل شوند. .

جدای از این، با ظهور اقتصاد Gig که نمونه آن شرکت هایی مانند Uber و AirBnB است، ماهیت کار و اشتغال و همچنین رابطه کارفرما و کارمند به طور قطعی مختل شده و به روش هایی تغییر می کند که فقط می توان پیش بینی کرد. تا حدی

چه آینده ای برای کارگران فردا

بنابراین، این همه کارگران و کارمندان فردا مانند هزاره ها (متولدین بین 1995 تا 2012) و ژنرال Z (متولدین بین 1980 تا 1995) و تا حدودی حتی ژنرال Xers (آنهایی که در اواخر دهه 1960 و 1970)؟

برای شروع، مفهوم سازمانی که فرد برای استخدام مادام العمر به آن ملحق می شود، به وضوح دور از دسترس است. در واقع، همان‌طور که از اعتراف آن متنفریم، شغل دیگر به معنای یک شغل ثابت با بیمه درمانی، تامین اجتماعی، مستمری و مزایای دیگر تلقی نمی‌شود و در عوض، اکنون شغل چیزی است که مستلزم ترکیبی از مشاغل انعطاف‌پذیر است. ، قراردادهای پاره وقت و بدون بیمه درمانی و تامین اجتماعی.

اگر با این فکر بزرگ شده‌اید که والدینتان شغل‌های مطمئن و پایداری دارند، همانطور که در مورد بیبی بومرها (کسانی که در دهه پس از جنگ جهانی دوم به دنیا آمده‌اند) اتفاق افتاد و شما نیز می‌توانید به چنین ایده‌هایی فکر کنید، آن‌وقت خواهید بود. غافلگیر باشید زیرا محل کار فردا نه تنها احساس امنیت شغلی باثبات را برای شما فراهم می کند، بلکه بار تنهایی بدون هیچ گونه قرارداد ثابت یا تضمین اشتغال طولانی مدت را بر دوش شما می گذارد.

با ظهور اتوماسیون و ظهور انقلاب رباتیک، در چند سال یا حتی یک دهه، بیشتر مشاغل توسط ربات ها انجام می شود که منجر به اختلالات شدید در ماهیت کار و حتی اشتغال پاره وقت می شود.

بنابراین، حتی اگر شما یک فریلنسر هستید که فکر می‌کنید می‌توانید به نحوی با مشاغل غیررسمی و منعطف موجود کنار بیایید، ممکن است با تعجب مواجه شوید زیرا حتی هر شغلی که هنوز باقی مانده است، به‌زودی خودکار و روباتیک می‌شود و به شغل دیگری تبدیل می‌شود. موج اختلال

آنچه می توان در سطوح مختلف انجام داد

در حالی که همه اینها ممکن است نگران کننده به نظر برسد، هر کسی که به اخبار منتشر شده از صنعت فناوری اطلاعات هند و در واقع، حتی رویدادهای شرکتی در سراسر جهان توجه کند، متوجه خواهد شد که آنچه در اینجا می گوییم به واقعیت نزدیک است و محل کار آینده واقعاً با آنچه ما می گوییم متفاوت خواهد بود. تاکنون شناخته اند.

در حالی که می توانید با نوآوری و مبتکر بودن و همچنین با ارتقای مستمر مهارت ها و توانایی های خود برای این اختلال آماده شوید، چیزهایی وجود دارد که شما به عنوان شهروندان فردا می توانید از دولت و شرکت ها و همچنین سهامداران اجتماعی مطالبه کنید.

برای شروع، مفهوم درآمد پایه جهانی یا پرداخت تضمینی برای همه شهروندان بدون در نظر گرفتن هر شرایطی، کمک زیادی به کاهش و تسکین نگرانی‌های کارگران فردا می‌کند که ممکن است درگیر اضطراب و تاریکی در مورد آینده باشند.

درآمد پایه به عنوان یک مفهوم در حال حاضر در غرب و حتی در هند مورد بحث قرار گرفته است، جایی که افزایش نگرانی ها در مورد از دست دادن مشاغل در مقیاس بزرگ به دلیل اتوماسیون و اختلال، مشاوران دولت را بر آن داشته است تا با یادداشت های مفهومی و اوراق سفید ارائه دهند.

دوم، باید توزیع عادلانه‌تری از ثروت وجود داشته باشد که در آن به‌عنوان کارگران آینده، باید گرد هم آیید و از شرکت‌ها و کارفرمایان بخواهید که در کاهش شکاف دستمزد بین افرادی که در رأس هرم درآمدی قرار دارند و افرادی که در سطح ابتدایی هستند، رهبری کنند. و موقعیت های سطح متوسط.

در واقع، بدون اینکه رادیکال یا ضد سرمایه داری به نظر برسد، باید توجه داشت که راه حل اختلال پیش رو این است که سرمایه داری «دنده عوض کند» و عادلانه تر و برابرتر باشد.

نتیجه

برای جمع بندی، در حالی که محیط های کاری فردا ممکن است برای بسیاری ترسناک باشد، کارهایی وجود دارد که می توان در سطح فردی و در سطح جامعه و دولت انجام داد تا آینده ای مرفه را برای همه و نه عده کمی تضمین کند.

بدون نظر

پاسخ دهید