چگونه ایجاد جامعه به کسب و کار شما مزیت رقابتی می دهد

چگونه ایجاد جامعه به کسب و کار شما مزیت رقابتی می دهد

The concept of business, technology, the Internet and the network. Young businessman showing inscription: Content marketing


چگونه ایجاد جامعه به کسب و کار شما مزیت رقابتی می دهد

مفهوم شبکه

 

وقتی این روزها عنوان “CMO” را می شنوید، ممکن است به “مدیر ارشد بازاریابی” یک شرکت اشاره نکند، بلکه به “مدیر ارشد جامعه” آن اشاره دارد. ظهور این نقش جدید CMO اجتناب ناپذیر بود، زیرا برندهای بیشتری شروع به درک تفاوت بین ایجاد یک جامعه در مقابل ساختن/خرید ساده دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی کرده اند. و امروزه برخی از جوامع آنقدر قدرتمند هستند که می توانند بر یک شرکت تأثیر بگذارند تا طراحی محصول و همچنین استراتژی کلی بازاریابی تجاری آن را تغییر دهد .

چه در حال ساختن انجمن خود بر روی یک پلتفرم انجمن رایگان مانند فیس بوک باشید، چه در یک پلت فرم انجمن خصوصی که کاربران باید وارد آن شوند، ایجاد انجمن برای کسب و کار شما مزایای زیادی دارد.

9 مزیت جامعه سازی

1. از نزدیک روندهای بازار، خواسته ها و نیازهای مشتری را زیر نظر داشته باشید

آیا می خواهید بدانید که کاربران شما چه ویژگی هایی می خواهند؟ آیا می خواهید بدانید که کاربران شما در مورد محصولات و خدمات شما چه فکری می کنند؟ چه کسی ناراضی است و می رود؟ به جای (یا علاوه بر) اشتراک در ابزارهای گران قیمت پیش‌بینی ریزش یا ارسال نظرسنجی‌های ایمیلی که باز نمی‌شوند، می‌توانید همه چیز را با مشاهده و تعامل با جامعه خود پیگیری کنید.

جوامع تعامل را افزایش می دهند، باعث می شوند مشتریان شما احساس ارزشمندی کنند، و به شما کمک می کنند تصمیماتی بگیرید که کاربران به آن اهمیت می دهند.

2. از مشتریان خود فراتر از ایمیل، چت زنده یا تماس تلفنی حمایت کنید

همه این روش‌های ارتباطی – ایمیل ، چت زنده، تلفن – با تنها یک استثنا عالی هستند. آنها فقط اجازه مکالمات یک به یک را می دهند، نه یک به چند و چند به چند.

وقتی شروع به میزبانی منظم پرسش و پاسخ زنده، وبینارها یا مصاحبه می کنید، دیگر فروشنده دیگری نیستید. می توانید رویدادهای زنده خود را با موارد زیر جذاب تر کنید:

  • پاسخ به سوالات متداول
  • دریافت سوالات از کاربران در حالت زنده
  • مصاحبه با رهبران صنعت
  • اشتراک گذاری محتوای فقط برای اعضا
  • پیش نمایش ویژگی های جدید

علاوه بر این، می‌توانید ویدیوهای زنده خود را به وبینارهای درخواستی، ویدیوهای YouTube، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و هر چیز دیگری که به ذهنتان می‌رسد تغییر دهید.

3. تعداد زیادی ایده برای محتوای خود دریافت کنید (مستقیماً از طرف مصرف کنندگان!)

روی یک پست وبلاگ جدید کار می کنید؟ نوشتن کتاب؟ برگزاری یک رویداد عمومی؟ ممکن است مطمئن نباشید که چه عنوانی را انتخاب کنید یا روی چه موضوعاتی تمرکز کنید.

من مطمئن نبودم که عنوان کتاب آینده ام درباره جامعه سازی را چه عنوان کنم، بنابراین سؤالی را در گروه فیس بوک خود پست کردم. اعضای انجمن من به “رشد تحت رهبری جامعه” رای دادند و من با این عنوان رفتم، اگرچه ناشر تقریباً متقاعد شده بودم که با عنوان دیگری انتخاب کنم.

سوالاتی از این قبیل بپرسید فقط برای ایجاد تعامل و انتخاب مغز افراد نیست. همچنین به ایجاد پیش بینی در میان اعضای جامعه کمک می کند و آنها را برای محصول نهایی هیجان زده می کند. مردم تمایل دارند از چیزی که به ایجاد آن کمک کرده اند حمایت کنند.

4. در کمترین زمان گواهینامه دریافت کنید

جلب نظر مشتریان سخت است و کسب و کارها دائماً به دنبال نکات و ترفندهای جدید برای درخواست از مشتریان هستند. هنگامی که به طور روزانه با کاربران خود در ارتباط هستید، فرآیند بررسی درخواست بسیار آسان تر می شود.

یک پست جذاب منتشر کنید که از مشتریان می‌خواهد توصیفات ویدیویی را ضبط کنند یا از آنها بخواهید در یک وب‌سایت بررسی بازخورد ارائه کنند. تا زمانی که کاربران شما از محصول شما راضی هستند و با شما در ارتباط هستند، گرفتن گواهینامه ها نباید مشکلی ایجاد کند. و برای افزایش نرخ پاسخ درخواست بازخورد شما نیازی به “استراتژی های مخفی و سطح بالا” نیست.

5. زندگی را برای تیم پشتیبانی مشتری خود آسان کنید

طبق گفته SuperOffice ، میانگین زمان پاسخگویی به درخواست های خدمات مشتری 12 ساعت و 10 دقیقه است. با این حال مشتریان در عرض چند دقیقه، اگر نه فورا، پاسخ می خواهند.

یک انجمن آنلاین می‌تواند به خوشحال کردن کاربران شما و کاهش حجم کاری نمایندگان پشتیبانی شما کمک کند. هنگامی که یک عضو سؤالی را در انجمن پست می کند و نماینده پشتیبانی شما به آن پاسخ می دهد، پاسخ نه تنها به پوستر اصلی کمک می کند، بلکه به سایر اعضایی که ممکن است سؤال مشابهی داشته باشند کمک می کند. همچنین، این احتمال وجود دارد که سایر اعضای انجمن قبل از پاسخ دادن به نمایندگان پشتیبانی شما به این سؤال پاسخ دهند.

بهترین بخش همه اینها این است که “جامعه مشتری” که شما پرورش داده اید، احساس می کند یک جامعه واقعی است، جامعه ای که در آن افراد یکدیگر را می شناسند و به یکدیگر کمک می کنند.

 

6. مخاطبان طرفداران و شرکای خود را افزایش دهید

جای تعجب نیست که اعضای انجمن شما احتمالاً فعال ترین خوانندگان وبلاگ، شنوندگان پادکست و بینندگان کانال یوتیوب شما خواهند بود. آنها همچنین جزو اولین کسانی خواهند بود که برای رویدادهای عمومی شما مانند اجلاس سران و وبینارها ثبت نام می کنند یا کتاب جدیدی را که به تازگی منتشر کرده اید می خوانند.

همچنین ممکن است متوجه شوید که در حال انجام برخی شراکت با اعضای جامعه خود هستید. از تبادل پیوندها و انتشار پست‌های مهمان گرفته تا راه‌اندازی فرصت‌های بازاریابی مشترک بزرگ‌تر، جامعه شما مکان مناسبی است نه تنها برای حمایت و تعامل، بلکه برای ارتباط نیز. همچنین ممکن است در نظر داشته باشید که با اعضای جامعه در پادکست خود مصاحبه کنید یا نقل قول هایی از آنها را در پست بعدی وبلاگ خود منتشر کنید.

7. مشاهده کنید که کاربران خود محصولات و خدمات شما را افزایش می دهند

آنچه اغلب در این نوع جوامع اتفاق می‌افتد این است که اعضا در مورد ویژگی‌های محصولات یا خدماتی که ممکن است برخی از مشتریان از آن آگاه نباشند سؤالاتی مطرح می‌کنند. این اغلب در جوامعی که در اطراف شرکت‌های SaaS (نرم‌افزار به‌عنوان سرویس) ساخته شده‌اند، اتفاق می‌افتد، که در آن‌ها کاربران طرح‌های سطح بالاتر سؤالی درباره ویژگی خاصی که در طرح‌های سطح پایین‌تر موجود نیست، پست می‌کنند. وقتی سایر اعضا نظرات را می خوانند و بحث را می بینند، ممکن است به آن ویژگی علاقه مند شوند و ممکن است مزایا را بررسی کنند و طرح موجود خود را ارتقا دهند.

هیچ سری ایمیل و هیچ اعلان فشاری لازم نیست. اعضای انجمن شما فروش بالایی را برای شما انجام خواهند داد.

8. با کاهش دسترسی ارگانیک فیس بوک مبارزه کنید

وقتی چیزی جدید را در صفحه شرکت فیس بوک خود پست می کنید، این احتمال وجود دارد که فقط 5.5٪ از دنبال کنندگان شما واقعاً آن را ببینند و فقط 3.6٪ از آنها درگیر شوند. این به این دلیل است که دسترسی ارگانیک فیس بوک در حال کاهش است و این شرکت از شما می خواهد که به جای آن تبلیغات را روی پلتفرم خود اجرا کنید.

اما با داشتن یک جامعه آنلاین در فیس بوک، اعضای گروه شانس بیشتری برای دیدن پست های شما از سایر اعضا در فیدهایشان دارند—به صورت رایگان. و هرچه تعداد اعضای بیشتری که نظرات خود را بنویسند و با پست جدید درگیر شوند، بیشتر قابل مشاهده است.

9. ارجاع دریافت کنید و جامعه خود را رشد دهید

برخی از شرکت ها قوانین سختگیرانه ای دارند که فقط مشتریانی که پول پرداخت می کنند مجاز به پیوستن به گروه های آنها هستند. با این حال، بسیاری از شرکت ها نیز انگیزه دارند که به افراد خارجی اجازه ورود بدهند، زیرا این راهی برای پرورش اعضای جدید و تبدیل آنها به مشتریان پولی است. بر اساس یک مطالعه ، 68 درصد از جوامع مارک دار می گویند که جامعه به آنها کمک کرده است که سرنخ های جدید ایجاد کنند.

قوانین جامعه شما به نوع جامعه ای که می خواهید بسازید بستگی دارد. اگر جامعه شما عمدتاً برای حمایت از کاربران و کمک به آنها برای احساس خاص بودن است، پس احتمالاً نباید اجازه دهید افراد خارجی وارد شوند. با این حال، اگر می خواهید خود را به عنوان یک رهبر فکری قرار دهید و افرادی را جمع آوری کنید که اشتیاق مشابهی دارند، پس جامعه شما باید برای همه باز باشد

همانطور که جامعه خود را می سازید

هنگامی که یک جامعه را ایجاد کردید و در مرحله رشد هستید، به مزایای داشتن یک جامعه پی خواهید برد. در پایان، رشد بیشتر به حفظ مشتری، مشارکت و ارتباطات مربوط می شود تا تبلیغات و فروش.

 

بدون نظر

پاسخ دهید

ده + سیزده =