چگونه یک ویدیوی عالی برای فرهنگ شرکت برای کسب و کار خود ایجاد کنید

چگونه یک ویدیوی عالی برای فرهنگ شرکت برای کسب و کار خود ایجاد کنید

چگونه یک ویدیوی عالی برای فرهنگ شرکت برای کسب و کار خود ایجاد کنید

مرد جوان با تخته بند

 

داستان های شرکت – یا ویدیوهای فرهنگ شرکت – ابزاری عالی برای نشان دادن فلسفه و هویت برند شما به مشتریان و مشتریان بالقوه است. از طریق قدرت داستان سرایی، آنها به مخاطبان اجازه می‌دهند عنصر انسانی پشت محصولاتی را که دوست دارند ببینند و به عنوان یکی از بهترین راه‌های یک کسب‌وکار در حال رشد برای تقویت اعتماد و ایجاد وفاداری از سوی مخاطبان، رتبه‌بندی می‌شوند. به همین دلیل است که شرکت های باتجربه تولید ویدیو همیشه آنها را در استراتژی های بازاریابی خود قرار می دهند.

برای اینکه یک ویدیوی فرهنگی مؤثر واقع شود، چندین زمینه وجود دارد که باید آنها را روشن کنید، برنامه ریزی کنید و به خاطر بسپارید. در اینجا چیزی است که باید قبل از تولید ویدیوی فرهنگ شرکت بعدی خود در نظر بگیرید.

1. ارزش ها، فرهنگ، ماموریت و چشم انداز شرکت خود را تعریف کنید

هنگامی که در حال ساختن فرهنگ شرکت خود هستید، چند سوال وجود دارد که ابتدا باید از خود بپرسید:

  • چرا شرکت من وجود دارد؟ به همین دلیل است که کاری را که انجام می دهید انجام می دهید یا ماموریت شما چیست؟
  • ما به چه چیزی اعتقاد داریم؟ به این معنی که ارزش های اصلی شما چیست.
  • کجا می خواهم با شرکتم بروم؟ آکا، چشم انداز شما چیست؟

این چگونه به ویدیو فرهنگ شرکت شما مربوط می شود. خوب، این عناصر راهنمایی ارزشمندی را ارائه می دهند. روشن کردن ارزش ها، چشم انداز و ماموریت خود از ابتدا به شما کمک می کند داستانی را که در ویدیوی خود پوشش می دهید شکل دهید.

قبل از اینکه شروع به توسعه قطعه خود کنید، تیم خلاق خود را جمع کنید و در مورد اینکه چرا برند شما در وهله اول شروع به کار کرد، بحث کنید. چگونه محصولات یا خدمات شما به مردم کمک می کند تا مشکلی را برطرف کنند؟ شرکت شما به چه معناست؟ این تمرین باید برای تعیین یک نقطه شروع محکم بسیار مفید باشد.

2. روی یک یا دو ارزش اصلی تمرکز کنید

هنگامی که مقادیر اصلی اصلی خود را تعریف کردید، باید آنها را به یک یا دو محدود کنید. همانطور که می‌توانید تصور کنید، نمی‌توانید همه آن‌ها را در داستان شرکت خود بگنجانید – درنهایت نامرتب و احتمالاً گیج‌کننده خواهد بود.

برای انجام این کار، مهم است که مخاطب خود را درک کنید و نوع موضوعاتی را که با آنها طنین انداز می شود ارزیابی کنید. همانطور که قبلاً گفتم، داستان های شرکت برای تقویت اعتماد مصرف کننده و افزایش آگاهی از برند در نظر گرفته شده است، و شما می توانید این کار را با جلب توجه به احساسات و تجربیات مشترک مخاطب هدف خود انجام دهید.

به عنوان مثال، فرض کنید ارزش های اصلی شرکت شما نوآوری، شفافیت، تنوع و پایداری است. هنگامی که شروع به تولید قطعه خود می کنید – و به خصوص فیلمنامه خود – به این فکر کنید که مخاطب شما می تواند با کدام ارزش ها بیشتر ارتباط برقرار کند و سپس داستان خود را بر اساس آن بسازید.

سوالاتی که باید در نظر بگیرید: چه چیزی مشتریان را هدایت می کند؟ آنها برای چه چیزی ایستاده اند؟ چه ارزش هایی را با برند من به اشتراک می گذارند؟ پرسیدن این سوالات واقعا می تواند به شما کمک کند تا لیست خود را محدود کنید.

در اینجا یک نمونه از یک ویدیوی توضیحی است که به وضوح ارزش های اصلی یک شرکت را تعریف می کند:

بلوم | ویدیوی توضیح دهنده توسط یام یام ویدیو

بلوم | ویدیوی توضیح دهنده توسط یام یام ویدیو

3. یک فیلمنامه موثر بنویسید

هنگامی که ارزش های خود را مشخص کردید، گام منطقی بعدی تمرکز بر شکل دادن به ایده های خود و نوشتن فیلمنامه است.

یکی از بهترین چیزها در مورد محتوای ویدیویی این است که به شما امکان می دهد تا آنجا که می خواهید خلاق باشید – هیچ قانون سختی وجود ندارد. این امر به ویژه در مورد ویدیوهای فرهنگ شرکت صدق می کند، زیرا هر برند منحصر به فرد است و روش خاص خود را برای گفتن یا انجام کارها دارد. با این وجود، نکات مفیدی وجود دارد که می توانید برای تولید یک فیلمنامه موثر دنبال کنید.

برای شروع، در تلاش برای نوشتن فیلمنامه “عالی” گیر نکنید. به جای آن، روی یافتن داستانی تمرکز کنید که بتواند چیزی را در بینندگان شما ایجاد کند. به مشکل خاصی فکر کنید که مخاطب هدف شما ممکن است با آن دست و پنجه نرم کند و این مشکل چه احساساتی را در آنها ایجاد می کند.

هنگامی که آن را ثابت کردید، روایتی بسازید که افراد را به شرکت شما نزدیک‌تر کند. آن ارزش‌های اصلی را که انتخاب کرده‌اید بگنجانید و آنچه را که طرفدار آن هستید بیان کنید. سپس سعی کنید تجسم کنید که چگونه می توانید آن را به روش های معنی دار و به یاد ماندنی به تصویر بکشید.

در مورد جنبه های فنی بیشتر، با توجه به فاصله کوتاه مخاطبان آنلاین، کوتاه نگه داشتن قطعه شما بسیار مهم است. برای اکثر ویدیوها، طول ایده آل بین 60 تا 120 ثانیه است. اما این ممکن است بسته به پیامی که می‌خواهید منتقل کنید و پلتفرمی که آن را در آن به اشتراک می‌گذارید، متفاوت باشد.

توصیه ما این است که تا جایی که می توانید صریح و واضح باشید. هر کلمه و ثانیه را غنیمت بشمار!

4. عناصر اساسی پیش تولید، تولید و پس از تولید

پیش تولید

قبل از شروع ضبط ویدیوی خود، چند مرحله پیش تولید وجود دارد که باید در نظر بگیرید. ما قبلاً در مورد دو مورد اصلی صحبت کرده ایم: تعریف مخاطب و پیام یا فیلمنامه اصلی ویدیو.

بیایید مروری سریع از سایر عناصر مهمی که باید روی آنها کار کنید انجام دهیم:

روی تصاویر بصری کار کنید پس از تهیه فیلمنامه، باید رویکرد بصری خود را برنامه ریزی کنید. این شامل همه چیز در مورد ظاهر و احساس ویدیوی شما می شود – از لوازم جانبی و زوایای دوربین گرفته تا رنگ ها، نور، و طراحی گرافیکی. وقتی همه اینها را مشخص کردید، تمام ایده های خود را روی یک استوری بورد بنویسید و ترسیم کنید.

افراد واقعی را جذب کنید، نه بازیگران.ما عاشق انیمیشن و ویدیوهای توضیحی هستیم، اما حقیقت این است که حتی اگر از گرافیک‌های متحرک و درج‌ها استفاده کنید، بیشتر ویدیوهای فرهنگ شرکت شما احتمالاً لایو اکشن خواهند بود. این بدان معناست که شما به افراد واقعی نیاز خواهید داشت! به عنوان مثال، ممکن است کارمندان توضیح دهند که کار کردن برای شرکت شما به چه معناست یا مشتریان بیان کنند که چرا برند شما را انتخاب کرده اند.

برای اینکه ویدیوهای شما معتبر باشند (و احساس کنند)، به شما توصیه می کنیم بازیگر استخدام نکنید. بینندگان می خواهند افرادی را ببینند که می توانند با آنها همذات پنداری کنند، بنابراین آن را ساده و قابل ربط نگه دارید.

مکان خود را پیدا کنید این به مشخصات و بودجه پروژه شما بستگی دارد. در اصل، مکانی را برای فیلمبرداری خود پیدا کنید که با داستان شما منطقی باشد. اغلب اوقات، دفتر شما به خوبی کار می کند.

برنامه تولید را طراحی کنید. در این سند، شما باید تمام اطلاعات مهم در مورد تولید ویدیوی خود، مانند مکان، عکس صحنه، تجهیزات، کارکنان مورد نیاز و غیره را درج کنید. این به شما کمک می کند تا انتظارات زمانی، افراد درگیر، گردش کار و غیره را مدیریت کنید.

تولید

در روز تولید، به یاد داشته باشید:

کیفیت صدا را بررسی کنید. بسیار مهم است که راهی برای فیلمبرداری بدون نویز پس‌زمینه، پژواک یا ریورب پیدا کنید، به‌خصوص اگر ویدیوی شما شامل مصاحبه‌های زیادی باشد. هیچ کس از صدای بی کیفیت لذت نمی برد!

روشنایی را بررسی کنید با توجه به همین نکته، نور بد یکی دیگر از مهم‌ترین موارد منفی است. مطمئن شوید که روی نقطه است تا بینندگان شما بتوانند چهره و احساسات افراد را ببینند. اگر نه، مخاطبان شما به این راحتی درگیر نمی شوند.

یک محیط دوستانه برای مصاحبه های خود ایجاد کنید. این احتمال وجود دارد که «بازیگران» شما در ابتدا احساس خجالتی بودن دوربین داشته باشند. سعی کنید محیطی آرام ایجاد کنید. مخاطبان می توانند تشخیص دهند که آیا پاسخ صادقانه است یا خیر. یخ را بشکنید، به مصاحبه شوندگان خود احساس راحتی کنید. با انجام این کار، نتیجه نهایی شما طبیعی تر و راحت تر به نظر می رسد.

پس تولید

هیچ ویدیویی درست خارج از فر عالی نیست. اشتباهاتی وجود خواهد داشت و شما باید آنها را برطرف کنید. اما نترس! اینجاست که پست پروداکشن وارد می شود و جادوی خود را اجرا می کند.

ویرایش. این شامل تمیز کردن و کوتاه کردن فیلم شما است تا محصول نهایی شما براق به نظر برسد. اکنون، مگر اینکه شما یا یکی از اعضای تیم شما یک حرفه ای در ویرایش باشد، این کار باید توسط افراد حرفه ای انجام شود.

موسیقی و جلوه های صوتی. در اتاق تدوین، یک ویرایشگر صوتی نیز وجود خواهد داشت که موسیقی و جلوه های صوتی را به قطعه شما اضافه می کند. موسیقی بسیار مهم است زیرا خلق و خو را تنظیم می کند و می تواند به شما کمک کند پیام خود را ارتقا دهید. ما به شما توصیه می کنیم کمی وقت بگذارید و آهنگ هایی را انتخاب کنید که کاملاً با ویدیوی شما مطابقت دارند.

به موسیقی پس‌زمینه و صداهای موجود در این ویدیو گوش دهید و چگونه پیام ویدیو را تقویت می‌کنند:

5. تبلیغ و توزیع ویدیوی داستان شرکت شما

اکنون که قطعه خود را جلا داده اید، زمان آن رسیده است که استراتژی بازاریابی خود را توسعه دهید. شما باید آن را در مقابل چشم های علاقه مند قرار دهید، که این امر به جمعیت، علایق و عادات مصرفی مخاطبان شما بستگی دارد. با این حال، شما باید گزینه های زیر را در نظر بگیرید:

تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام. اینها دو مورد از محبوب ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی امروزی هستند – فیس بوک بیش از 2.7 میلیارد کاربر فعال دارد و اینستاگرام با 1 میلیارد کاربر. آن‌ها همچنین گزینه‌های هدف‌گیری برجسته‌ای دارند، بنابراین می‌توانید با نشان دادن آن به افراد مناسب، از ویدیوی خود نهایت استفاده را ببرید.

بازاریابی ایمیلی. بازاریابی ایمیلی هنوز به عنوان یکی از قوی ترین کانال های ارتباطی موجود باقی مانده است. مشترکین را به روز نگه می دارد، می توان آن را خودکار کرد، و ردیابی آن آسان است. علاوه بر این، وقتی آن را با محتوای ویدیویی ترکیب می‌کنید، به شما کمک می‌کند تا ارتباطات عمیق‌تری ایجاد کنید و وفاداری طولانی‌مدت مشتری را تقویت کنید، به‌ویژه با سرنخ‌های جدید.

سایت اینترنتی. سایت شما جایی است که افراد کنجکاو برای بررسی برند شما به آنجا مراجعه می کنند، به همین دلیل است که پست کردن ویدیو فرهنگ شرکت شما می تواند یک مکمل عالی باشد. اما باید بخش مناسب را با دقت انتخاب کنید. به عنوان مثال، صفحه «درباره ما» یک مکان عالی است زیرا معمولاً بازدیدکنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت شما به آنجا می روند.

6. نمونه های ویدیویی فرهنگ شرکت عالی

حل کند

Dissolve فیلم‌های سهام را می‌فروشد، و برای انتقال داستان و ارزش‌های برندشان، دقیقاً از آن استفاده کردند – محصول خود! همه با فیلمنامه ای طعنه آمیز و کاملا خنده دار همراه شده است. آفرین!

این یک ویدیو با نام تجاری عمومی است، توسط Dissolve

این یک ویدیو با نام تجاری عمومی است، توسط Dissolve

Basecamp

Basecamp یک پلتفرم آنلاین مدیریت پروژه و ارتباطات تیمی است، اما این ویدیو هیچ ربطی به آن ندارد. این نشان می دهد که کارکنان مختلف در حال چشیدن دو مارک قهوه هستند – یکی واقعا خوب و گران است و دیگری که نیست. چرا؟ چون سرگرم کننده است و همه عاشق قهوه هستند!

Basecamp کمی قهوه امتحان می کند

Basecamp کمی قهوه امتحان می کند

BambooHR

فرهنگ BambooHR حول تعادل کار سخت و استراحت سالم می چرخد. این ویدیوی فرهنگ شرکت بسیاری از اعضای تیم را نشان می دهد که همه کارهایی را که بیشتر دوست دارند انجام می دهند. . . خارج از کار این یک پیام عالی با اجرای بسیار جالب است!

تعادل کار/زندگی در BambooHR

تعادل کار/زندگی در BambooHR

… و عمل!

مردم برند شما را چگونه می بینند؟ آیا شما سرد و عصبانی هستید؟ آیا شما صمیمی و دوستانه هستید؟ یا درست برعکس؟

فرهنگ شرکت مهم است زیرا به شما کمک می کند تا نحوه درک مخاطبان از شما را شکل دهید. و این چیزی است که برای کسب و کارهای کوچکی که در تلاش برای پیشرفت هستند بسیار ارزشمند است.

به همین دلیل است که این ویدیوها بسیار قدرتمند هستند—با داستان سرایی، نام تجاری شما را قابل ارتباط و انسانی می کنند. به بینندگان نشان می دهد افرادی پشت شرکت شما هستند. فقط باید به خاطر داشته باشید که هرچه در مورد ارزش ها و شخصیت خود صادق تر باشید، اعتماد آنها به شما آسان تر خواهد بود.

بدون نظر

پاسخ دهید

شش + 15 =