نحوه کسب درآمد از یک وبلاگ محبوب

 

نحوه کسب درآمد از یک وبلاگ محبوب

کسب و کار آنلاین کسب درآمد

ایجاد یک وبلاگ پرطرفدار کار ساده ای نیست، اما زمانی که یک وبلاگ داشته باشید، گزینه های زیادی برای نحوه کسب درآمد از آن خواهید داشت. کسب درآمد، در صورتی که آشنایی ندارید، فقط به این معنی است که از ترافیک موجود خود برای ایجاد درآمد به روشی معنادار استفاده خواهید کرد.

همانطور که ممکن است تصور کنید، هر استراتژی کسب درآمد دارای نقاط قوت و ضعف است. یک استراتژی کسب درآمد وجود ندارد که کاملاً بهتر از استراتژی دیگر باشد، اما برخی ممکن است برای وبلاگ شما مناسب تر از دیگران باشند.

نمایش تبلیغات

یکی از رایج ترین گزینه ها میزبانی تبلیغات نمایشی در سایت شما است. بسته به تعداد بازدیدکنندگان مکرر شما، می توانید درآمد قابل توجهی از این طریق ایجاد کنید. در برخی از سیستم‌ها، به ازای تعداد نمایش‌هایی که برای هر تبلیغ ایجاد می‌کنید، پول دریافت می‌کنید. در موارد دیگر، به ازای تعداد کلیک هایی که دریافت می کنید، پولی دریافت خواهید کرد. در هر صورت، این یک سیستم عمدتاً بدون هندزفری و یک سیستم قدرتمند برای درآمدزایی است. با این حال، ممکن است خوانندگان همیشگی شما را نیز آزار دهد یا از کیفیت محتوای شما کاسته شود.

پیوندهای وابسته

در یک مدل پیوند وابسته، پیوندهایی به محصولات آنلاین را در متن خود قرار می دهید. اگر شخصی روی آن لینک کلیک کند و محصول را بخرد، بخشی از عواید به شما تعلق می گیرد. این معمولاً توسط بازبینان آنلاین محصول انجام می شود، زیرا این رویکرد برای هر نوع وبلاگی مناسب نیست. علاوه بر این، اگر موقعیت خود را به عنوان یک سازنده پیوند وابسته فاش نکنید، ممکن است مخاطبان شما را فریبنده تصور کنند.

محتوای برتر

اگر می‌خواهید تا حد امکان روی محتوای خود تمرکز کنید، می‌توانید با فروش نسخه‌های پریمیوم محتوای خود از وبلاگ خود کسب درآمد کنید. به عنوان مثال، ممکن است یک کتاب الکترونیکی را به قیمت 2.99 دلار بفروشید که موضوعی از وبلاگ خود را با جزئیات بسیار کامل‌تر پوشش می‌دهد، یا ممکن است یک «وبلاگ برتر» کاملاً مجزا برای مشترکین پولی داشته باشید.

کمک های مالی

از طرف دیگر، می توانید برای ادامه کار وبلاگ خود به مهربانی خوانندگان خود تکیه کنید. این یک انتخاب رایج توسط افرادی است که تهاجمی بودن تبلیغات یا پیوندهای وابسته را نمی‌خواهند و نمی‌خواهند چیزی اضافی بفروشند.

سایر محصولات و خدمات

همچنین می توانید با فروش محصولات و خدمات دیگر از وبلاگ محبوب خود درآمد کسب کنید. مثلا:

  • تی شرت، لیوان، یا سایر اقلام تبلیغاتی را که مارک وبلاگ خود روی آن قرار دارد، یا سایر محصولات مرتبط با محتوای خود را به نحوی بفروشید. همچنین به عنوان راهی برای تبلیغ بیشتر وبلاگ شما عمل می کند.
  • اگر خود را در زمینه موضوعی متخصص می دانید، آموزش یک دوره پولی را در نظر بگیرید. می‌توانید دانش‌آموزان را یکی یکی قبول کنید، یا به عنوان بخشی از یک گروه در سخنرانی‌های مجازی به آنها آموزش دهید.
  • به طور مشابه، شما می توانید به عنوان یک مشاور یا یک مربی شخصی برای افرادی که امیدوارند در مورد حوزه تخصصی شما اطلاعات بیشتری کسب کنند، خدمت کنید.

نکته کلیدی در اینجا گنجاندن دعوت به اقدام قانع کننده است که خوانندگان شما را تشویق می کند تا با خرید یا اقدام معنادار درآمدزا دنبال کنند.

اگر وبلاگ شما محبوب نباشد چه؟

همه این استراتژی ها به یک کیفیت مهم وابسته هستند. وبلاگ شما باید به طور مداوم یک جریان بزرگ از ترافیک ایجاد کند. اما اگر وبلاگ شما به اندازه کافی محبوب نباشد چه؟

  • جایگاه خود را زیر سوال ببرید گاهی اوقات، وبلاگ ها صرفاً به این دلیل که هیچ کس علاقه ای به خواندن این نوع محتوا ندارد، محبوب نیستند. اگر می‌خواهید موفق شوید، باید به نوعی مشکل را حل کنید یا حداقل به نحوی مردم را سرگرم کنید. اگر جایگاه شما جذاب نباشد، گزینه های زیادی برای موفقیت نخواهید داشت.
  • چشم انداز رقابتی خود را بررسی کنید. آیا وبلاگ شما خیلی شبیه به وبلاگ دیگری است که سهم عمده ای از ترافیک را به خود اختصاص می دهد؟ رقابت شما چگونه است؟ اگر با رقابت قابل توجهی روبرو هستید، اگر می خواهید زنده بمانید، باید راهی برای متمایز کردن خود بیابید. اگر رقابتی ندارید، ممکن است مشکل چیز دیگری باشد.
  • کیفیت هر پست را افزایش دهید. این باید ناگفته نماند، اما سعی کنید کیفیت هر پستی که می نویسید را بهبود بخشید. تعداد زیادی از وبلاگ نویسان از کمیت آویزان می شوند و تا آنجا که ممکن است پست های زیادی را منتشر می کنند، اما بهتر است تعداد کمتری از پست های بسیار موثر داشته باشید.
  • اجتماعی شدن. در نهایت، برای توزیع و تبلیغ محتوای خود وارد شبکه های اجتماعی شوید. بیشتر از آن، شروع به تعامل با افرادی کنید که خوانندگان شما را تشکیل می دهند. هر چه بیشتر با آنها در ارتباط باشید، احتمال بیشتری دارد که در آینده آثار شما را بخوانند.

حتی با وجود پست‌های با کیفیت بالا در جایگاه ارزشمند، هیچ تضمینی وجود ندارد که وبلاگ شما محبوب شود. سعی کنید اگر نتایجی را که می خواهید در اوایل مشاهده نکردید، ناامید نشوید و تلاش خود را به سمت بهبود مستمر هدایت کنید.

 

بدون نظر

پاسخ دهید

5 × 4 =