چگونه می توان روابط بین فردی را در محل کار بهبود بخشید؟

چگونه می توان روابط بین فردی را در محل کار بهبود بخشید؟

ارتباط بین افرادی که در یک سازمان با هم کار می کنند، روابط بین فردی نامیده می شود. یک فرد حدود هفت تا هشت ساعت را در محل کار خود می گذراند و عملاً امکان ندارد که به تنهایی کار کند. فرد به افرادی نیاز دارد که در محل کار با آنها صحبت کرده و در مورد مسائل مختلف بحث کنند. تحقیقات می‌گوید زمانی که افراد به صورت گروهی کار می‌کنند، بهره‌وری در مقایسه با فردی که به تنهایی کار می‌کند، چندین برابر افزایش می‌یابد.

برای داشتن محیطی سالم در محل کار، کارکنان باید به خوبی کنار بیایند.

اجازه دهید راه های مختلفی را برای بهبود روابط بین فردی در محل کار مرور کنیم:

 

 • کارمندان برای داشتن یک رابطه سالم باید به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. به یاد داشته باشید یک مشکل مشترک، یک مشکل نصف شده است. 
 • بیشتر با همکاران خود تعامل داشته باشید . بحث ها باید در یک پلت فرم باز باشد که در آن هر فرد آزادی بیان نظرات و عقاید خود را داشته باشد. روش مکتوب ارتباطی یکی از راه های موثر برقراری ارتباط در محل کار است. اطمینان حاصل کنید که ایمیل‌های شما کاملاً توضیحی هستند و یک سی سی را برای همه کارمندان مرتبط علامت بزنید. نادیده گرفتن هر یک از همکارانتان ممکن است به او آسیب برساند و رابطه شما با فرد مورد نظر را خراب کند. از پنهان کردن چیزها از همکاران خود بپرهیزید. 
 • حتی کارمندان تیم های مختلف می توانند دوستان شما باشند. با آنها صحبت کنید. هر زمان که آنها را ملاقات کردید با لبخند و یک “سلام” به آنها سلام کنید. یک فرد نباید در محل کار همه چیز را به دل بگیرد. 
 • رهبران و سرپرستان تیم باید جلسات صبحگاهی را با اعضای تیم خود برگزار کنند . جلسه را خیلی رسمی نکنید. کارمندان باید اجازه داشته باشند لیوان های قهوه خود را بیاورند. بگذارید آنها با یکدیگر تعامل داشته باشند. جلسات صبح کمک زیادی به شکستن یخ بین کارمندان و بهبود روابط بین فردی در محل کار می کند. 
 • به هیچ کارمندی فقط به این دلیل که خویشاوند شماست یا شخصاً او را می شناسید، به او لطف نکنید. طرفداری رابطه بین مافوق و زیردستان را خراب می کند. 
 • تیم خود را برای ناهار، پیک نیک یا هر چند وقت یکبار دور هم جمع کنید . اجازه دهید کارمندان خانواده خود را نیز بیاورند. از اعضای تیم خود بخواهید شماره های تماس را بین خود مبادله کنند تا حتی بعد از پایان کار با یکدیگر تعامل داشته باشند. 
 • به همکاران خود در روز تولد یا سالگرد آنها تبریک بگویید . برای آنها یک کارت الکترونیکی خوب بفرستید و از آنها درخواست کنید. چنین ابتکارات کوچکی به تقویت پیوند بین همکاران کمک می کند. جشنواره های مهم باید در محل کار برگزار شود تا کارمندان به یکدیگر نزدیک شوند. 
 • افراد باید برای کار گروهی انگیزه داشته باشند. کار باید به طور مساوی به اعضای تیم اختصاص داده شود تا بهترین نتیجه را از آنها داشته باشیم. هیچ کارمندی نباید بیش از حد تحت فشار باشد. افرادی که در تیم کار می کنند دوستانه تر هستند و بهتر با یکدیگر هماهنگ می شوند. 
 • فرد باید در محل کار کمی سازگارتر و سازشکار باشد. انتظار نداشته باشید همه چیز آنطور که شما دوست دارید انجام شود. شما همه نوع آدمی را در اطراف خواهید داشت. از دعوا بر سر چیزهای کوچک بپرهیزید. همیشه به جنبه های منفی چیزها نگاه نکنید. مردم را همانطور که هستند بپذیرید. نگاه کردن به جنبه مثبت یک فرد ضروری است. انعطاف پذیر بودن در محل کار همیشه کمک می کند. 
 • از حسادت بپرهیز . لحظه ای که وارد محل کار می شوید، نفس خود را پشت سر بگذارید. اگر کسی عملکرد فوق العاده ای داشته است قدردانی کنید. به یاد داشته باشید که فقط کار سخت است و هیچ چیز دیگری در دراز مدت سودی ندارد. 
 • در صورت نیاز در کنار همکاران خود باشید. این تنها شما هستید که می توانید فضایی سالم در محل کار ایجاد کنید.

 

بدون نظر

پاسخ دهید

سیزده + ده =