چگونه در شرایط چالش برانگیز تصمیمات تجاری بهتری بگیریم

Young woman sitting in front of chalk drawn arrows


چگونه در شرایط چالش برانگیز تصمیمات تجاری بهتری بگیریم

تصمیم تجاری

اگر در تجارت هستید، اجتناب ناپذیر است که موقعیت های چالش برانگیز هر از گاهی پیش بیاید و مجبور شوید تصمیمات دشواری بگیرید.

ممکن است مجبور شوید با عواقب محصولی که از کار می افتد کنار بیایید. یا ممکن است یک تحویل لغو شود که باعث ایجاد یک وضعیت اضطراری مشتری برای شما شود. برخی از تجربیات تحت کنترل شما نخواهد بود، اما مهم نیست. در تجارت باید تصمیمات سختی بگیرید. اما خبر خوب این است که شما می توانید یاد بگیرید که تصمیمات بهتری بگیرید که نتایج مثبت بیشتری به همراه داشته باشد.

تصمیماتی بگیرید که عواقب آن را در نظر بگیرید

آیا فکر می کنید اقدامات شما عواقبی ندارد؟ تنها افرادی که چنین فکر می کنند، کسانی هستند که نمی دانند همه اعمال عواقبی دارند. برخی از عواقب مورد انتظار است و برخی دیگر نه.

من دیده ام که مدیریت زمانی برای مشتریان تصمیم می گیرد که به وضوح به عواقب اعمال خود فکر نکرده باشند. یکی از تیم های مدیریتی فکر می کرد که هر ساله با طراحی یک برنامه تشویقی خرید جدید، کسب و کار مشتریان خود را بهبود می بخشند. آنها متوجه نشدند که برنامه های دائماً در حال تغییر آنها بر تصمیمات خرید تأثیر می گذارد.

این شرکت متوجه تاخیر در خرید شد، چه در پایان سال و چه در ابتدای سال هر بار که برنامه جدیدی ارائه می شد. چرا؟ زیرا مشتریان می‌دانستند که در پایان سال به زودی برنامه‌ای متفاوت ارائه می‌شود و ممکن است با صبر کردن برای خرید پس از ۱ ژانویه، معامله بهتری دریافت کنند.

در نهایت، مدیریت زمانی که فروش از دست رفته را برای دو ماه کار در سال مشاهده کرد، از اختراع مجدد برنامه تشویقی متوقف شد. مشتریان خوشحال تر بودند و شرکت تنها زمانی شاهد فروش ثابت خود بود که به طور کامل عواقب تصمیمات تجاری خود را در نظر گرفت.

رفتن به تنهایی یک استراتژی هوشمندانه نیست

من یک بار برای یک مدیر نالایق کار می کردم. او مشتریان را تهدید می کرد، افراد کم کار را برای وظایف اشتباه انتخاب می کرد و موانعی برای موفقیت دیگران ایجاد می کرد. در یک دنیای کامل، این شخص هرگز در موقعیتی قرار نمی گرفت که بتواند دیگران را مدیریت کند – اما دنیای واقعی، دنیای کاملی نیست. من می توانستم برای شکایت به منابع انسانی مراجعه کنم. اما من تعجب کردم که چه صدایی علیه او خواهد بود؟ حتی دشوارتر این واقعیت بود که او از من ارشدیت بیشتری داشت.

 

یک روز ممکن است مجبور شوید به بی کفایتی در محل کار خود رسیدگی کنید، هر چند که ممکن است چالش برانگیز باشد. اغلب، یک گروه بهتر از یک صدای تنها در پرداختن به تغییرات مورد نیاز است. سرانجام، صدای گروهی به وضعیت نگران کننده من پرداخت. گروه همسالان من در ارزیابی بازخورد 360 درجه ای این مدیر شرکت کردند. همانطور که مجری گروه اظهار داشت: “این بدترین عملکرد مدیری است که در 20 سال تسهیلگری گروهی خود دیده ام.” مدیر نالایق اندکی بعد تنزل مقام کرد.

به یاد داشته باشید که مردم تماشا می کنند

تلفن های هوشمند همه جا هستند و مردم به دنبال ویدیوی ویروسی بعدی برای ارسال هستند. شاید انتظار نداشته باشید که شخصی از تلفن خود برای فیلمبرداری از شما در محل کار استفاده کند، اما این اتفاق می افتد. همتایان، مدیران، کارمندان و مشتریان شما مراقب نحوه مدیریت استرس و شرایط سخت شما هستند.

وقتی مشتری با یک شکایت عصبانی با شما تماس می گیرد چه می کنید؟ آیا از روی دسته پرواز می کنید و بدون اینکه ابتدا گوش کنید به عقب فشار می دهید؟ موقعیت‌های عاطفی در تجارت پیش می‌آیند و شما باید خلق و خوی کنترل‌شده‌ای داشته باشید تا به خوبی از پس آن‌ها برآیید.

آیا برای رسیدگی به مشکلات شما به سراغ مدیریت می روید؟ ناتوانی در رسیدگی به آنها می تواند نشانه ای برای مدیر شما باشد که ممکن است به شما نیازی نداشته باشید.

اغلب، هیچ هشداری مبنی بر اینکه سونامی دردسر در تجارت در راه است وجود ندارد. کسب و کار و فروشندگان موفق به دنبال نشانه های ارتباط کلامی و غیرکلامی هستند. آنها به لحن صدای افراد و همچنین زبان بدن او گوش می دهند. آنها به سرعت متوجه می شوند که چه زمانی مشکل در راه است و این اطمینان را دارند که می توانند با آرامش شرایط سخت را مدیریت کنند.

آیا می توانید به دقت به مشتریان و همکاران گوش دهید و واقعاً آنچه را که کسی می گوید بشنوید؟ مهارت‌های بین فردی شما می‌تواند نقش بزرگی در کمک به کاهش تنش‌ها داشته باشد.

همیشه چالش هایی در تجارت وجود خواهد داشت. یادگیری نحوه اتخاذ تصمیمات تجاری بهتر یک مهارت حرفه ای مهم است که می تواند به شما در حرفه خود کمک کند، مهم نیست در چه مرحله ای هستید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =