بازاریابی پس از همه گیری: آیا شرکت شما برای چشم انداز کسب و کار جدید آماده خواهد بود؟

بازاریابی پس از همه گیری: آیا شرکت شما برای چشم انداز کسب و کار جدید آماده خواهد بود؟

 

بازاریابی پس از همه گیری: آیا شرکت شما برای چشم انداز کسب و کار جدید آماده خواهد بود؟

رسانه دیجیتال مارکتینگ

کسب و کار ما پس از کووید-19 چگونه خواهد بود؟ هیچ کس کاملاً مطمئن نیست زیرا تاریخ پایان واقعی ویروس در چشم نیست. چیزی که ما می دانیم اهمیت بازاریابی در جذب مشتریان به فروشگاه ها، رستوران ها، مغازه ها و دفاتر ما است.

برای بسیاری از مشاغل کوچک، رساندن مشتریان به مکان های فیزیکی خود ممکن است برای مدتی یک چالش باشد. به همین دلیل است که داشتن یک سایت تجارت الکترونیک قوی که مشتریان و مشتریان را جذب می کند، حیاتی است تا آنها بتوانند از راحتی در خانه با شما تجارت کنند. اما، مهمتر از آن، صاحبان مشاغل به یک استراتژی بازاریابی مستحکم نیاز دارند – استراتژی که آنها را از بحران فعلی و پس از آن به چشم انداز کسب و کار پس از همه گیری منتقل کند.

برای دریافت اطلاعاتی با بنیانگذاران A&E ، یک آژانس دیجیتال با مجموعه بزرگی از مشتریان شرکت Fortune 500 ، از جمله J&J، P&G، Netflix، VF Corp، و Wells Fargo صحبت کردم. بنیانگذاران – دو خواهر قدرتمند – امرا بگونوویچ و الما بگونوویچ، تأثیرگذاران بزرگ اجتماعی با بیش از 2.2 میلیون دنبال کننده هستند.

می‌توانید در اینجا درباره آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید: فوربس ، تلویزیون بلومبرگ ، فایننشال تایمز ، شرکت ، و ویدیوی Business Insider .

به نظر شما بازاریابی پس از همه گیری چه تفاوتی با “قبل” خواهد داشت؟

امرا و الما بگانوویچ: بازاریابی پس از همه گیری به افزایش هزینه ها در کانال های دیجیتالی مانند رسانه های اجتماعی (اینستاگرام، یوتیوب، تیک تاک و غیره) ادامه خواهد داد زیرا مصرف کنندگان در خرید آنلاین آموزش دیده اند. شکستن عادت‌های مصرف‌کننده برای شرکت‌ها [معمولاً] گران‌تر است، اما این بیماری همه‌گیر عادت رفتن به فروشگاه‌های آجر و ملات را شکست و مصرف‌کنندگان را به سمت تجارت الکترونیک و خرید اپلیکیشن سوق داد.

علاوه بر این، رسانه‌های اجتماعی به تکامل خود ادامه می‌دهند و ابزارهایی برای خرده‌فروشان تولید می‌کنند تا بتوانند ترافیک ورودی از کانال‌های مختلف را هدایت و ردیابی کنند، چه از طریق بازاریابی تأثیرگذار یا بازاریابی مستقیم از طریق پلتفرم‌های خود برند. به عنوان مثال، شرکت‌ها اکنون می‌توانند از لینک‌های سوایپ به بالا در InstaStories اینستاگرام – چه در کانال‌های اجتماعی متعلق به برند یا از طریق تأثیرگذاران – استفاده کنند تا بفهمند ترافیک آنها از کجا می‌آید و دید کلی برند خود را به صورت آنلاین افزایش دهند.

فن آوری هایی به تکامل خود ادامه خواهند داد که هزینه بازاریابی دیجیتال را کاهش می دهد و آن را به شکل بسیار سودآور بازاریابی برای مشاغل در هر اندازه و در تمام مراحل تبدیل می کند.

رسانه های اجتماعی کلید هستند، شما مطمئناً می توانید آن را تأیید کنید. کدام پلتفرم ها برای کسب و کارهای کوچک برای دستیابی به مشتریان بهترین هستند؟

امرا و الما بگانوویچ: بستگی به این دارد که کسب و کار کوچک به کدام گروه یا گروه هدف دسترسی پیدا کند. به عنوان مثال، اگر گروه هدف Gen Z است، بهتر است به TikTok مراجعه کنید. اگر گروه هدف Gen Y (میلنیال) است، بهتر است به اینستاگرام و یوتیوب مراجعه کنید. همچنین، Gen Z در اینستاگرام و یوتیوب وجود دارد، بنابراین تجزیه و تحلیل داده‌های هر پلتفرم قبل از ورود به بازار مهم است. در نهایت، تجزیه و تحلیل فرمت‌های موجود و درک اینکه چه چیزی برای صنعت شما بهتر است، مهم است. به عنوان مثال، از یک طرف، ویدیوها به زیبایی برای آموزش آرایش یا آشپزی مناسب هستند. از سوی دیگر، فید اینستاگرام یک رسانه بسیار قدرتمند برای صنایع بصری گرا مانند صنعت مد است.

چگونه کسب و کارهای کوچک می توانند از لایو اینستاگرام و فیس بوک لایو برای افزایش هزینه های مشتری استفاده کنند؟

امرا و الما بگانوویچ: کسب و کارهای کوچک می توانند از لایو اینستاگرام و فیسبوک لایو برای افزایش هزینه های مشتری از چند راه استفاده کنند. اولاً، مشاغل کوچک می توانند با تأثیرگذاران شریک شوند و از مهمانان مرتبط با صنایع خود دعوت کنند تا اطلاعات ارزشمندی (به عنوان مثال، دستور العمل های سالم برای تقویت سیستم ایمنی شما در طول همه گیری همه گیر) به مشتریان خود ارائه دهند.

دوم، کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند جلسات زنده خود را برگزار کنند که در آن به مشتریان خود (از جمله مشتریان سابق و مشتریان بالقوه) آنچه در فروشگاه‌هایشان جدید است و نحوه خرید در طول همه‌گیری، به‌عنوان مثال، حمل‌ونقل در کنار خیابان یا دیدن اقلام «شخصی»، می‌گویند. از طریق FaceTime از Instagram Live و Facebook Live استفاده کنید تا با مشتریان خود صحبت کنید و به آنها بگویید که چگونه با شرایط عادی جدید سازگار می شوید – چگونه زندگی آنها را آسان تر و لذت بخش تر می کنید.

چگونه با این رسانه های اجتماعی شروع به کار می کنید؟

امرا و الما بگونویچ: اولین قدم در سفر شما در رسانه های اجتماعی این است که تحقیق کنید – تکالیف خود را انجام دهید! در مورد جایی که مخاطبان هدف شما، به اصطلاح، به طور مجازی «پاتوق» هستند، تحقیق کنید؟

همچنین، اگر قصد استخدام کمک دارید، کارآموز یا [کارمندان] سطح ابتدایی را استخدام نکنید. رسانه های اجتماعی بسیار پیشرفته تر شده اند و استفاده از ابزارهای تحلیلی در حال افزایش است. باید شخصی وجود داشته باشد که به شما در مورد استراتژی هایی که برای جمعیت و صنعت هدف شما منطقی است، راهنمایی کند.

گام دوم این است که بفهمید چه محتوایی را تولید کنید که به اصطلاح مخاطبان شما می‌توانند آن را زیاد کنند. محتوا هنوز در رسانه‌های اجتماعی پادشاه است و هر برند باید آن را با دقت برنامه‌ریزی کند، زیرا این محتوا همان چیزی است که مشتریان را از در مجازی عبور می‌دهد. فروشگاه‌ها زمانی نشان‌دهنده چیزی بودند که شرکت در آن ایستاده بود، اما اکنون به فید اینستاگرام این شرکت تبدیل شده است—اینگونه است که مشتریان بالقوه برند شما را قضاوت می‌کنند!

در نهایت، هنگامی که نام تجاری شروع به ارسال پست کرد، شروع به اندازه گیری تجزیه و تحلیل کنید – چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست؟ چه چیزی نیاز به بهبود دارد؟ تمام این مراحل را می توان به روشی مقرون به صرفه انجام داد. آنها فقط نیاز به استراتژی و برنامه ریزی زیادی قبل از غواصی دارند.

چه نوع بودجه ای برای شروع کار با این رسانه ها برای موثر بودن نیاز دارید؟

امرا و الما بگانوویچ: ما به مشاغل کوچک توصیه می کنیم که بودجه ای معادل دستمزد یک بازاریاب سطح بالا داشته باشند، مثلاً 120000 دلار. به همین دلیل است که استخدام یک آژانس اغلب مقرون به صرفه است – یک کسب و کار کوچک تیم کاملی از کارکنان مجرب را به قیمت یک کارمند دریافت می کند. به عنوان آخرین راه حل، اگر کسب و کار کوچک واقعاً در تنگنای بودجه است، یک بازاریاب سطح بالا را به صورت پاره وقت استخدام کنید. این فرد همچنان مقرون به صرفه تر خواهد بود و راه حل های بلند مدت ارائه می دهد و مشکلات آینده را پیش بینی می کند.

ROI را در پلتفرم های اجتماعی چگونه اندازه گیری می کنید؟

Amra & Elma Beganovich: راه‌های زیادی برای اندازه‌گیری بازگشت سرمایه در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. برخی از شاخص‌های کلیدی کلیدی عملکرد (KPI) که ما برای مشتریان خود استفاده می‌کنیم: رشد فالوور، ترافیک وب‌سایت از پیوندهای سفارشی‌شده، کدهای تبلیغاتی برای فروش، مشترکین خبرنامه، مشتریانی که فرم‌هایی را برای دریافت نمونه محصولات (مثلاً مراقبت از پوست) پر می‌کنند. ترافیک به فروشگاه های فیزیکی

با آژانس یا شخص بازاریابی خود در مورد روش هایی که برای اهداف برند شما برای اندازه گیری ROI منطقی است و از چه KPIهایی برای ردیابی عملکرد استفاده خواهید کرد، تصمیم بگیرید. همچنین، به خاطر داشته باشید که یک KPI مشخص نیست و برند می‌تواند از یکی به دیگری جابجا شود تا ببیند چه چیزی برای جایگاه برند خاص شما در بازار بهتر است.

چیز دیگری برای اضافه کردن؟

امرا و الما بگانوویچ: مهم است که در مورد مشکلات رایج صحبت کنیم، که دوباره به کار با یک آژانس یا یک فرد بازاریابی سطح بالا برمی گردد تا مرتکب آن اشتباهات اولیه نشویم. یکی از مشکلات رایجی که در اینفلوئنسر مارکتینگ می بینیم این است که کسب و کارهای کوچک یک تا سه ماه اینفلوئنسر مارکتینگ را امتحان می کنند و به سرعت نتیجه می گیرند که کارساز نیست.

مهم است که سفر تصمیم گیری مصرف کننده را در ذهن داشته باشید – مصرف کننده باید حداقل هفت بار محصول شما را قبل از تصمیم گیری برای خرید ببیند. از این رو، قبل از کشیدن دوشاخه، کمی زمان بگذارید و همه کمپین‌های شما غرق شوند. به جای پریدن از اسلحه و ورود خیلی سریع به داخل، بودجه خود را پخش کنید. اینفلوئنسرها را به‌عنوان حامیان برند انتخاب کنید که ارزش‌های مشترکی را با برند شما به اشتراک می‌گذارند و برای یک مشارکت بلندمدت در آنجا هستند.

این مهم است که صنعت خود را به دقت زیر نظر داشته باشید و مشارکت های تأثیرگذار مناسب را انتخاب کنید تا نتایج پایدار را مشاهده کنید. بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک، مانند Revolve، Cluse، و Tarte از طریق استراتژی‌های بازاریابی هوشمند اینفلوئنسر، خود را به یک نام صنعتی تبدیل کردند.

 

 

بدون نظر

پاسخ دهید

چهار × سه =