3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

رهبری در مدیریت محصول

رهبری در مدیریت پروژه

ما از مایکل آر. هاپکین، مدیر مدیریت محصول و بنیانگذار Lead on Purpose، در مورد خاطره انگیزترین درس رهبری که تا کنون در حرفه خود آموخته است، پرسیدیم. او می‌گوید: «به‌عنوان یک رهبر/مدیر محصول، نمی‌توانید مردم را وادار به انجام کاری کنید، اما می‌توانید آنها را برای انجام کارهای بزرگ ترغیب کنید. مایکل اخیراً با ما تماس گرفت تا بیشتر در مورد چالش‌های پیش روی مدیران محصولات امروزی فکر کند و در مورد نحوه غلبه بر آنها مشاوره ارائه دهد. در اینجا چیزی است که او باید بگوید:

می توانید کمی در مورد سوابق حرفه ای خود بگویید؟

من مدرک دانشگاهی در رشته تجارت (لیسانس حسابداری، کارشناسی ارشد در سیستم های اطلاعاتی) گرفتم. زمانی که در کالج بودم، به این نتیجه رسیدم که باید مقداری تجربه فنی اولیه را به دست بیاورم و بعد از چهار یا پنج سال «به تجارت برگردم». در پنج سال اول کارم، به عنوان مشاور برای یک استارتاپ و برای یک شرکت بزرگ، کدهایی را به زبان جاوا و سی پلاس پلاس نوشتم. در آن زمان، در مورد مدیریت محصول یاد گرفتم و متوجه شدم که این بلیط من برای «بازگشت به تجارت» و در عین حال ماندن در فناوری است.

من حدود پنج سال به دوران حرفه ای خود تغییر کردم و هرگز به گذشته نگاه نکردم. من در 14 سال گذشته در نقش هایی مانند مدیر محصول، مشاور محصول و مدیر محصولات کار کرده ام.

وبلاگ شما، Lead on Purpose، با در نظر گرفتن مدیران محصول نوشته شده است. چرا برای شما مهم بود که به مدیران محصول نظر بدهید؟

همانطور که به نقش خود به عنوان مدیر محصول عمیق تر شدم، مشخص شد (در آن زمان) جایی برای کسب اطلاعات در مورد نقش رهبری مدیریت محصول وجود نداشت. این الهام بخش من شد تا وبلاگم را در دسامبر 2007 راه اندازی کنم.

چرا مدیران محصول چنین نقش های کلیدی را در سازمان ایفا می کنند؟

مدیران محصول به ندرت کسی را دارند که به آنها گزارش دهد و با این حال آنها مسئول موفقیت محصولات خود هستند. آنها باید به توسعه دهندگان، QA، بازاریابان و دیگران الهام بخشند تا برای ایجاد نرم افزار عالی با هم کار کنند. آنها باید در شرکت های خود رهبر باشند. هیچ کس قرار نیست برای انجام این کار به آنها پول بدهد یا به آنها انگیزه دهد که عالی باشند. آنها باید عمدا رهبری کنند.

چالش های رهبری که به طور خاص مدیران محصول با آن مواجه هستند چیست؟

برای من، چالش شماره 1 که مدیران محصول با آن مواجه هستند، فقدان دانشی است که آنها باید رهبر افرادی باشند که به آنها (یا سازمانشان) گزارش نمی دهند. دومین مورد نزدیک، فقدان اطلاعات در مورد چگونگی رهبر بودن است.

به نظر شما چه اصول رهبری بیشتر در مورد مدیران محصول کاربرد دارد؟

مختصرترین توصیف من از این اصول رهبری در اینجا نوشته شده است .

به نظر شما سازمان ها چگونه می توانند به طور موثرتری از مدیران محصول خود حمایت کنند؟

به آنها یک صندلی در میز اجرایی بدهید. موقعیت مدیر محصول (یا چیزی مشابه) را ایجاد کنید که در آن تمرکز بر محصول در بالاترین سطوح شرکت داشته باشید.

چه رهبرانی در حرفه شما الهام بخش شما بوده اند؟ چرا؟

بسیاری در طول راه. در اینجا چند مورد برجسته آورده شده است: استیو جابز – بهترین مرد محصول تاریخ. اریک دنا – یک استاد کالج که اکنون مدیر ارشد فناوری اطلاعات در دانشگاه مریلند است. استیو جانسون – مربی/مشاور قدیمی در بازاریابی پراگماتیک. دیوید میرمن اسکات – نویسنده و رهبر در دنیای بازاریابی. پدرم استوارت – یک دامدار که ارزش فناوری و بازاریابی را می‌دید و از جوانی به من آموخت.

آیا می توانید تعدادی از منابع مدیریت محصول (یا به طور کلی مدیریت) مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید؟

وبلاگ ها : مشاوره زیر 10 سال (خانه جدید استیو جانسون) و چگونه یک مدیر محصول خوب باشیم
کتاب ها : تنظیم شده ; پادکست های استارتاپ ناب : زنده در رادیو هدف و دوز رهبری

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هشت =