نکات رشد شخصیت

اجازه دهید نکاتی را برای تقویت شخصیت خود مرور کنیم:

  • زیاد بخندید – در تعامل با اطرافیان هیچ چیز بهتر از یک لبخند بزرگ کار نمی کند. فراموش نکنید که اغلب اوقات لبخند تریلیون دلاری خود را به نمایش بگذارید. باور کنید، کار می کند! همانطور که می گویند ” لبخند منحنی است که همه چیز را صاف می کند.” یک چهره خندان حتی سخت ترین روح را هم می برد. هنگام تعامل با دیگران لبخند خود را بپوشید. لبخند نه تنها به تقویت شخصیت فرد کمک می کند، بلکه قلب دیگران را نیز به دست می آورد.

  • مثبت فکر کنید – مثبت اندیشی واقعا ضروری است. به یاد داشته باشید که در انتهای هر تونل تاریک نور وجود دارد. همیشه منفی فکر نکنید زیرا نه تنها به عنوان یک عامل بی انگیزه عمل می کند، بلکه فرد را کسل کننده و ناامید می کند. از چیزهای جزئی ناراحت نشو کمی انعطاف پذیر باشید و همیشه به چشم اندازهای وسیع تر زندگی نگاه کنید.

  • لباس پوشیدن معقولانه- پوشیدن معقولانه و هوشمندانه تا حد زیادی به ارتقای شخصیت فرد کمک می کند. فرد باید متناسب با موقعیت لباس بپوشد. اگر یک زن در یک دیسکو ساری بپوشد چگونه به نظر می رسد؟ معلومه که مسخره! مهم نیست که ساری شما چقدر گران است، نمی توانید آن را در یک کلوب شبانه یا میخانه ای بپوشید که همه در آن لباس های غیررسمی هوشمندانه بپوشند. قیمت ربطی به پانسمان هوشمند ندارد. فردی که خوب لباس بپوشد مورد احترام و دوست داشتن همه استهیچ کس شما را جدی نمی گیرد اگر لباس های مناسب و متناسب با موقعیت ها نپوشید. به تناسب لباس نیز دقت کنید. هر فرد باید متناسب با تیپ بدنی، قد، هیکل و … لباس بپوشد. کسی که حجیم است در لباس های بغل بدن خیلی چشمگیر به نظر نمی رسد. لزومی ندارد که چیزی که برای دوست شما خوب به نظر می رسد برای شما نیز خوب باشد. از آرایش مناسب استفاده کنید. برای زیبا و جذاب به نظر رسیدن نیازی به آرایش با صدای بلند ندارید. حتی حداقل آرایش، اگر به طور معقول استفاده شود، واقعا می تواند شما را از بقیه جدا کند.

  • آرام صحبت کنید – همیشه در دیگران عیب جویی نکنید. دعوا و دعوا راه حلی ندارد. با دیگران مودب باشید. خیلی مراقب حرفایی که میزنی باش از بی ادبی و کوتاه مزاج بودن بپرهیزید.

  • نفس خود را پشت سر بگذارید – یک فرد باید هر جا می رود منیت خود را پنهان کند. اگر می خواهید قدردانی دیگران را جلب کنید، چه در محل کار و چه در محل کار، باید نفس خود را کنار بگذارید. فردی که از درون خوب است را همه دوست دارند.

  • از غیبت بپرهیزید – خنجر زدن و انتقاد از افراد صفت منفی است که بر شخصیت فرد اثر می گذارد . قدردانی از دیگران را بیاموزید. اگر کسی کار خارق العاده ای انجام داده است، دست زدن به پشت او را فراموش نکنید. باور کن؛ طرف مقابل حتی زمانی که شما در کنار شما نیستید از شما سخن خواهد گفت. در مورد کسی شایعات غیر ضروری پخش نکنید. یک فرد نباید سعی کند بیش از حد در زندگی شخصی کسی دخالت کند. عدم صداقت، تقلب، دروغ وجهه شما را خدشه دار می کند و مردم در دراز مدت از شما دوری می کنند. اگر دوست شما کسی را می بیند، شما مطلقاً هیچ حقی ندارید که ماجرای او را اخبار ملی کنید.

  • به دیگران کمک کنید – همیشه به فکر آسیب رساندن به دیگران نباشید. هر چه می دانید به اشتراک بگذارید. به یاد داشته باشید که هیچکس نمی تواند دانش شما را بدزدد. همیشه به دیگران کمک کنید.

  • اعتماد به نفس- اعتماد به نفس کلید یک شخصیت مثبت است. هر جا که می روید، اعتماد به نفس و هاله ای مثبت از خود بیرون دهید.

  • شنونده صبور- شنونده صبور باشید. هرگز وقتی دیگران در حال صحبت کردن هستند صحبت نکنید. سعی کنید ویژگی های خوب دیگران را جذب کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید