اهمیت مدیریت عملکرد در تجارت

4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

بخش قابل توجهی از موفقیتی که یک کسب و کار می بیند شامل اجرای برنامه ای برای رشد و توسعه کارکنان است. این ممکن است شامل بررسی‌های فصلی یا سالانه، به‌روزرسانی‌ها و بررسی‌های بی‌درنگ، و جلسات تیم باشد.

با این حال، آیا تا به حال واقعاً از خود پرسیده اید: مدیریت عملکرد چیست و چرا برای پیشرفت یک شرکت و کارکنان آن بسیار مهم است؟

مدیریت عملکرد چیست؟

مدیریت اجرایی

به گفته برکلی در دانشگاه کالیفرنیا ، مدیریت عملکرد در نظر گرفته می‌شود: «مدیریت عملکرد یک فرآیند مداوم ارتباط بین سرپرست و کارمند است که در طول سال برای حمایت از دستیابی به اهداف استراتژیک سازمان اتفاق می‌افتد. فرآیند ارتباط شامل شفاف سازی انتظارات، تعیین اهداف، شناسایی اهداف، ارائه بازخورد و بررسی نتایج است.

نکته کلیدی که باید به آن توجه داشت این است که مدیریت عملکرد به صورت مستمر انجام می شود که صرفاً به بررسی سالانه محدود نمی شود. این نیاز به رویه‌ها و فرآیندهای متفکرانه و نوآورانه دارد که به مدیریت کمک می‌کند تا به طور مؤثر بر نظارت، تجزیه و تحلیل، پاداش و بازخورد سازنده برای کارکنان برای ادامه مسیر به سمت نقش‌های بالاتر در سازمان – و حتی ارتقای مهارت‌ها در زندگی شخصی‌شان، کمک کند.

چرا مدیریت عملکرد جزء ضروری برای موفقیت حرفه ای است؟

در حالی که می‌توانیم مزایای مدیریت عملکرد را فهرست کنیم، برخی از مهم‌ترین دلایل را در زیر بیان کردیم:

  • تشخیص خطاها، مشکلات یا مشکلات دیگر زمانی که به وجود می‌آیند (به جای اینکه خیلی دیر باشند): به عنوان یک مدیر یا مافوق در شرکت، مهم است که پیشرفت تیم خود را در نقش‌های مربوطه و به عنوان یک گروه با هم پیگیری کنید. بسیاری از شرکت ها از ترکیبی از فناوری و نرم افزارهای پیشرفته و همچنین جلسات فردی و تیمی برای نظارت بر عملکرد تیم خود استفاده می کنند. یکی از روش‌های رایجی که شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند، بررسی‌های مداوم برای کارکنان و سیستم‌های مدیریت پروژه است که در آن کارکنان وظایف، ضرب‌الاجل‌ها، یادداشت‌ها و نتایج خود را پیگیری می‌کنند.
  • به تیم منابع انسانی خود کمک کنید: بخش منابع انسانی یک شرکت بخش اساسی برای رشد شرکت به سطوح جدید موفقیت است. مدیریت عملکرد به منابع انسانی کمک می کند تا فرآیندها و برنامه هایی را شناسایی و اجرا کنند که می تواند به کارکنان در توسعه حرفه ای آنها کمک کند. علاوه بر این، به مدیریت اجازه می‌دهد تا مجموعه مهارت‌های از دست رفته را که برای یک تیم برای دستیابی به نتایج ضروری است، شناسایی کند و آن را به منابع انسانی منتقل کند، به طوری که منابع انسانی می‌توانند روی استخدام برای آن مجموعه مهارت‌های خاص کار کنند.
  • در جایی که اعتبار لازم است اعتبار بدهید و در جایی که به بازخورد نیاز است بازخورد بدهید: شکی نیست که کارکنان زمانی که فضایی برای قدردانی، رشد، ارتقاء شغلی و سایر انواع پاداش برای رسیدن به اهداف و فراتر رفتن از آن‌ها وجود دارد، بیشتر تلاش می‌کنند و انگیزه بیشتری دارند. برای آنها تعیین شد. گاهی اوقات، یک “کار خارق العاده!” از یک مدیر، همان چیزی است که یک کارمند برای حفظ اشتیاق خود برای نقش خود و برای کل شرکت به آن نیاز دارد. از سوی دیگر، انتقاد سازنده نیز جزء ضروری مدیریت عملکرد است. اگر کارمندی مطابق با استانداردها عمل نمی کند، برای مدیران بسیار مهم است که با کارمند صحبت کنند و راه های امیدوارکننده ای برای غلبه بر این موانع بیابند و به آنها اجازه دهند تا وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهند.
  • به کارمندان خود اجازه دهید بدانند که شما گوش می دهید و برای نظرات آنها ارزش قائل هستید: کارمندان می خواهند احساس ارزشمندی کنند. آنها می خواهند بدانند که مدیرانشان به نظرات، ایده ها، بازخوردها و غیره آنها گوش می دهند. مدیریت عملکرد این کار را با فراهم کردن فرصتی برای کارکنان برای ارائه بازخورد مدیریت انجام می دهد، همانطور که به مدیریت اجازه می دهد به کارکنان بازخورد بدهد.
  • افزایش عملکرد هم برای افراد حرفه ای و هم به عنوان یک تیم کامل با هم: مدیریت عملکرد به کارکنان کمک می کند تا احساس کنند سرمایه گذاری شده و مورد قدردانی قرار گرفته اند زیرا مدیریت و کارکنان با هم کار می کنند تا اهداف و مقاصدی را برای افراد حرفه ای تعیین کنند، علاوه بر اهداف و مقاصد بزرگتر. تیم می تواند با هم همکاری کند تا به آن برسد.
  • روحیه، روحیه، روحیه: ما نمی توانیم به اندازه کافی بر این موضوع تاکید کنیم. اگر یک شرکت بخواهد کارکنان خود را حفظ کند و به استخدام استعدادهای استثنایی ادامه دهد، روحیه بخش مهمی است. مدیریت باید اهداف و اهداف شرکت را به وضوح بیان کند – چه بر اساس یک پروژه خاص، یک برنامه رشد سه ساله یا هر بازه زمانی مورد نظر آنها باشد. این به کارکنان اجازه می دهد تا به طور کامل درک کنند که برای تحقق این انتظارات از مافوق در شرکت چه کاری باید انجام شود.

چرا باید مدیریت عملکرد را در اولویت کارمندان و شرکت خود قرار دهید؟

اگر می خواهید به رشد تیم خود ادامه دهید، کارمندان را به موقعیت های بالاتر ارتقا دهید، متخصصان با استعداد را حفظ کنید، مشتریان جدید به دست آورید، درآمد را افزایش دهید و از این نردبان به سمت موفقیت بالا بروید، مدیریت عملکرد پاسخ شماست.

با تعیین اهداف و بررسی مداوم پیشرفت تیم، بخش مهمی از مدیریت یک شرکت است. هنگامی که اهداف همانطور که انتظار می رود مورد اصابت قرار می گیرند، یک تیم احساس می کند انجام شده و پاداش می گیرد. هنگامی که اهداف از دست می‌روند، یک تیم می‌آموزد چه چیزی اشتباه بوده و چگونه آن را برای پروژه یا هدف بعدی برطرف کند.

بدون نظر

پاسخ دهید