درک بلوغ رهبری

بلوغ رهبری می تواند در مورد استخدام نامزدها در داخل یا استخدام کارمندان جدید برای سازمان شما یک معامله شکن مهم باشد.

بلوغ رهبری مستلزم آن است که مدیریت برنامه های آموزشی رشد و توسعه برای کارکنان داشته باشد، که زمانی که مدیریت بر نقش های خود در رشد شرکت متمرکز باشد دشوار است.

علیرغم اینکه مدیریت چقدر پرمشغله است، حفظ کارکنان با استعداد و کمک به آنها برای توسعه مهارت های خود برای تبدیل شدن به رهبران مؤثرتر بسیار مهم است. این نه تنها به رشد کارکنان کمک می کند، بلکه به شرکت در رشد بیشتر کسب و کار و به نوبه خود درآمد نیز کمک می کند.

بلوغ رهبری از چه چیزی ناشی می شود؟

بلوغ رهبری از مولفه‌های مختلفی ناشی می‌شود، از جمله انگیزه دادن به سایر همکاران برای انجام بهترین کار، القای اعتماد به سایر رهبران تیم، و اطمینان از اینکه همه در مسیر درست حرکت می‌کنند – از نردبان موفقیت.

بلوغ رهبری

همچنین شامل برتری برای الگوی مثبت و حفظ اعتبار، صبر، تفکر استراتژیک، استدلال منطقی، صداقت، سیاست های درهای باز، قابل اعتماد بودن و حفظ خونسردی در شرایط سخت است.

برخی از افراد ممکن است رهبران طبیعی باشند، اما این بدان معنا نیست که نمی توانند از رشد و توسعه بیشتر بهره مند شوند. توسعه مستمر برای موفقیت دائمی بسیار مهم است.

بسیار مهم است که یک قدم به عقب برگردید و ببینید که دیگران چگونه رفتار شما و موقعیت‌های موجود در محل کار را به عنوان یک رهبر درک می‌کنند. داشتن مدیرانی که مایلند شما را از طریق مهارت‌ها و تکنیک‌های رهبری مناسب راهنمایی کنند، به شما کمک می‌کند تا تبدیل به یک رهبر تیم کارآمدتر و موفق‌تر شوید.

اگر رهبر دارای بلوغ نباشد، علائم زیر ممکن است نشان دهد:

  • این تصور را ایجاد کنید که آنها به سادگی به نظرات یا بازخورد سایر همکاران اهمیت نمی دهند
  • از گوش دادن به دیگران امتناع می ورزند و در راه خود گیر می کنند
  • به طور مداوم حرف دیگران را قطع کنید بدون اینکه به آنها اجازه دهید درباره ایده ها یا بازخوردهای جدید صحبت کنند
  • در طول چالش ها یا موانع در محل کار، به جای واقعیت ها، به احساسات تکیه کنید
  • به نحوه برخورد آنها با دیگران و تأثیر آن بر آنها توجه نکنید
  • نامشخص بودن با پیام و ارتباطات، باعث سردرگمی در محل کار می شود، که می تواند منجر به درگیری و اشتباه شود.

چرا بلوغ رهبری برای رهبران تجاری حیاتی است؟

بلوغ رهبری چیزی است که یک رهبر را به یک رهبر قوی تبدیل می کند. برای رهبران مهم است که در مورد آنچه ممکن است در سبک رهبری خود از دست بدهند فکر کنند، به جای اینکه در مورد مشکلات یک شرکت یا پروژه یا حتی یک همکار فکر کنند.

اینجاست که خودآگاهی و ادراک از خود برای رهبران مطرح می شود. همیشه جا برای پیشرفت وجود دارد – مهم نیست چند سال دارید یا مدت زمانی است که در یک موقعیت مدیریتی در سازمان خود بوده اید.

اندازه گیری بلوغ رهبری

ابتدا، خود و سبک رهبری خود را ارزیابی کنید. آیا از میزان بلوغ خود آگاه هستید؟ آیا تا به حال از کسی داشته اید که در مورد آنچه می تواند برای بهبود شرکت بهبود یابد، بازخورد ارائه دهد؟ آیا از نحوه درک دیگران از شما و تأثیری که می گذارد آگاه هستید؟ آیا با تیم خود صبور هستید؟ آیا به ایده ها و بازخوردهای آنها در مورد آنچه که در سازمان می تواند بهتر باشد گوش می دهید؟

دوم، حتماً اهدافی را با ضرب الاجل برای خود تعیین کنید. چه خواندن یک ماه در میان کتابی در مورد راهنمایی رهبری، شرکت در برنامه‌های آموزشی رهبری، یا شرکت در وبینارها بر اساس مهارت‌های رهبری و مدیریت – اینها همه راه‌هایی هستند که می‌توانند به شما در بهبود سطح بلوغ رهبری کمک کنند.

و در نهایت، ابزارها و منابع تحقیقی که می تواند به شما کمک کند بلوغ رهبری خود را بهبود بخشید تا خودتان را از نظر حرفه ای بهتر کنید، اما به طور کلی به نفع شرکت باشید. از همکاران بازخورد بخواهید. با یک مربی حرفه ای با تجربه روی آموزش رهبری سرمایه گذاری کنید. درباره آنچه که دیگر کارآفرینان و رهبران معروف برای رشد و بهبود به عنوان یک رهبر توصیه می کنند، تحقیق کنید.

بلوغ رهبری برای پیشبرد کسب و کار شما و ایجاد یک فرهنگ مثبت در محل کار بسیار مهم است. ارزش زمان و تلاشی را دارد که برای رسیدن به آن سطح از بلوغ رهبری که به دنبال دستیابی به آن هستید، نیاز است.

بدون نظر

پاسخ دهید