راز بقای کسب و کار در بازار سخت امروزی

راز بقای کسب و کار در بازار سخت امروزی

تاجر با اعتماد به نفس در حال راه رفتن در طبقه بالا

همانطور که در سال 2020 زنگ می زدیم، به جرات می توان گفت که تقریباً هیچ کس نمی توانست سال رمانی را تصور کند که عملاً در آستانه ما بود. کووید-19 مانند یک باران موسمی از راه رسید. و با آن تغییرات زیادی نه تنها در نحوه زندگی و کار ما، بلکه در نحوه انجام تجارت نیز وجود دارد. برای بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک، بقای کسب و کار به یک تمرکز فوری جدید تبدیل شد.

قرنطینه ها و قرنطینه ها به یک شیوه زندگی تبدیل شد و شرکت ها را مجبور کرد تا نحوه عملکرد خود را تغییر دهند. کارکنان دفتر، نمایندگان فروش و سایرین که کارگران غیرضروری در نظر گرفته می شدند، از خانه شروع به کار کردند. جلسات حضوری و تماس‌های فروش به گذشته تبدیل شد و ابزارهای همکاری برای افزایش کارایی تیم‌های مجازی جایگزین شدند.

با وجود اینکه نزدیک به یک سال از اختلالات ناشی از این ویروس می گذرد، پیامدهای اقتصادی هنوز تقریباً در تمام نقاط جهان احساس می شود. بر اساس گزارش هاروارد بیزینس ریویو ، پیش بینی نزولی شامل 13 تا 32 درصد کاهش در تجارت کالا، 30 تا 40 درصد کاهش در سرمایه گذاری مستقیم خارجی و 44 تا 80 درصد کاهش در سفرهای هوایی بین المللی است.

اگرچه تأثیر آن همچنان آشکار می‌شود، باید پرسید: آیا کسب‌وکارها می‌توانستند آمادگی بهتری داشته باشند، چه درس‌هایی برای بقای کسب‌وکار می‌توان آموخت، و آیا فرصت‌هایی وجود دارد که بتوان از این همه‌گیری جهانی که هر قرن یکبار می‌گذرد، تحقق یابد؟

کووید-19 چالش های تجاری بی سابقه ای را به همراه داشت

برای اولین بار از زمان شروع همه‌گیری، مدیران اجرایی نسبت به شرایط اقتصادی و دوام شرکت خود خوش‌بین‌تر هستند. نظرسنجی جهانی McKinsey نشان می‌دهد که بیش از نیمی از مدیران شرکت‌کننده بر این باورند که شرایط اقتصاد جهانی طی شش ماه آینده بهبود خواهد یافت و آنها به همان اندازه مطمئن هستند که تقاضا برای محصولاتشان در ماه‌های آینده افزایش خواهد یافت.

اگرچه چشم انداز امیدوارکننده است، اما به این معنا نیست که شرکت ها می توانند یا باید به وضعیت موجود بازگردند. بسیاری به مبارزه ادامه می دهند و برخی با بستن درهای خود برای همیشه راه پیشینیان خود را دنبال خواهند کرد. شرکت‌ها برای سوددهی خود نیاز به یافتن راه‌های جدیدی برای انجام کسب‌وکار داشتند که در بسیاری از موارد به معنای یک استراتژی تجاری متفاوت است.

برای نشان دادن، زمینه های حقوقی و مراقبت های بهداشتی به ارائه دهندگان خدمات زبان (LSPs) برای تفاسیر در محل متکی هستند. با شروع کووید-19، LSPها نیاز داشتند تقریباً بلافاصله به تفسیر از راه دور بروند. آنجلو پاسالاکوا، مدیر عامل BURG Translations, Inc می گوید: «LSPهایی که فناوری پشتیبانی از تفسیر راه دور را نداشتند تقریباً 100 درصد درآمد خود را یک شبه از دست دادند .

چه در مقیاس محلی و چه در مقیاس جهانی، این بیماری همه‌گیر شرکت‌ها را به اهمیت تغییر سریع مدل کسب‌وکار خود برای پاسخگویی به تغییرات در رفتار خرید وامی دارد. برای برخی از شرکت‌ها که به این معنی است که مشتریان را قادر می‌سازند تا آنچه را که نیاز دارند بدون ترک ماشین یا حتی خانه‌شان به دست آورند، برخی دیگر شروع به تولید محصولات بسیار مورد نیاز کرده‌اند، در حالی که برخی دیگر از آجر و ملات به تجارت الکترونیکی روی آورده‌اند .

یک اشتباه را دوبار تکرار نکنید

با نگاهی گذشته‌نگر به اینکه چگونه کسب‌وکارها با تغییراتی که بر آنها تحمیل شده است کنار آمده‌اند، دو عبارت به ذهن متبادر می‌شود: انعطاف‌پذیری مدل کسب‌وکار و رها کردن نوآوری . کارل ال. بوشمان، مدیر اجرایی باشگاه تجارت بین‌المللی شیکاگو (ITCC) می‌گوید: «اکنون زمان آن نیست که چیزی را بدیهی فرض کنیم. «این دنیای جدیدی از عدم قطعیت است. آنچه امتحان شده و حقیقت دارد دیگر نیست.» بسیاری از شرکت ها زمانی که هیچ گزینه دیگری نداشتند، به این موضوع پی بردند، جز اینکه خودشان را دوباره اختراع کنند.

نمونه ای که همه ما با آن آشنا هستیم صنعت رستوران داری است. بسیاری از مؤسسات که هرگز در خواب هم نمی‌دانستند این کار را انجام دهند، اکنون به طور منظم این کار را انجام می‌دهند. به نظر می‌رسید که تقریباً یک شبه اتفاق افتاده است، زمانی که رستوران‌ها تقریباً در همه جا شروع به ارائه وانت و تحویل غذا به عنوان یک استراتژی بقای تجاری کردند.

در همین راستا، بسیاری از شرکت‌های تولیدی برای تولید تجهیزاتی که با کمبود مواجه شده‌اند، دوباره ابزارآلات خود را آغاز کرده‌اند. از فروشگاه‌های مبلمان کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ مانند جنرال موتورز و بوئینگ، شرکت‌ها محصولاتی را برای مبارزه با کووید-۱۹ تولید کرده‌اند، از جمله دستگاه‌های تنفس مصنوعی، تجهیزات حفاظت شخصی (PPE)، سواب‌های بینی و حتی تخت‌های بیمارستانی صحرایی.

اگر در صنعتی هستید که برای ارائه پیکاپ در کنار پیاده‌روی مساعد نیست یا کارخانه‌ای ندارید که بتوان آن را بازسازی کرد، همچنان گزینه‌هایی برای ایجاد فروش دارید. یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار، قرار گرفتن در مقابل بازارهای جدید است.

اکنون زمان استفاده از فرصت هاست

بر اساس شاخص اقتصاد دیجیتال ادوبی، در نتیجه همه‌گیری، تجارت الکترونیک افزایش زیادی داشته است، به طوری که هزینه‌های آنلاین در آوریل و می به 153 میلیارد دلار رسیده است، مقدار دلاری که 52 میلیارد دلار بیشتر از چیزی است که خرده‌فروشان معمولاً در ماه آوریل مشاهده می‌کنند. می _ Passalacqua می‌گوید: «چه B2B چه B2C، فرهنگ‌های سراسر جهان هر چیزی را آنلاین می‌پذیرند. “تکنولوژی این امکان را برای مردم فراهم کرده است تا بتوانند در خارج از کشور خرید کنند و در خارج از کشور بفروشند.”

قبل از همه‌گیری، بسیاری از کسب‌وکارها از استراتژی‌های مشتری محور برای ایجاد اعتماد و وفاداری استفاده می‌کردند. از زمان کووید-19، قرار دادن مشتری در مرکز هر کاری که انجام می دهید می تواند تفاوت بین شکوفایی و شکست در این زمان های نامشخص باشد. ارائه خدمات آنلاین شخصی سازی شده در بهترین شرایط دشوار است، اما هنگام فروش در بازار خارجی، عوارض آن بیشتر می شود.

اسکات اسنایدر، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Sellution می گوید: «2020 سال مشتری است. شرکت‌ها باید تمرکز بیشتری روی تجربه مشتری بگذارند، و این ترکیبی از روش سابق (شخص به فرد) و ترکیب آن با تقاضاهای خرید آنلاین امروزی است. اسنایدر توضیح می دهد: «همه چیز در مورد ایجاد رابطه با استفاده از رویکرد ترکیبی اتوماسیون و لمس شخصی است.

هنگامی که اکثر مردم کلمه “تجارت الکترونیک  را می شنوند، تمایل به B2C دارند. با این حال، این مدل فروش به شرکت های B2B نیز خدمات می دهد. مانند همتایان B2C خود، شخصی سازی در دنیای B2B اهمیت دارد.

دان نیویم، یکی از بنیانگذاران و مدیر شرکت خدمات دیجیتال  Avionos می گوید: برای کسب بیشترین ارزش، شرکت های B2B باید به طور واقعی مشتریان و نیازهای آنها را درک کنند . “آنها باید مانند یک شرکت خدمات محور به استراتژی تجارت الکترونیک و پورتال دیجیتال خود نزدیک شوند و هم یک سرویس آنلاین و هم پشتیبانی استراتژیک مداوم از یک انسان ارائه دهند و این دو را به طور یکپارچه ادغام کنند.”

نتایج یک نظرسنجی اخیر Avionos این اظهارات را تأیید می کند:

  • 69٪ از پاسخ دهندگان نشان دادند که خریدهای آنلاین 50000 تا 150000 دلار را انجام می دهند و 35٪ خریدهای بیشتر از 500000 دلار را انجام می دهند.
  • تقریباً همه خریداران B2B (94٪) می گویند که فروشندگان به طور کلی تجربه خود را هنگام خرید بهبود می بخشند.
  • 51 درصد از خریداران B2B ترجیح می دهند بیشتر با فروشنده خود تعامل داشته باشند.

این آمار به وضوح نشان می دهد که بازار تجارت الکترونیک B2B آماده است و منتظر کسانی است که به اندازه کافی جسور باشند تا بتوانند جهش کنند. با این حال، ملاحظاتی برای اطمینان از موفقیت شما به همراه دارد. نظرسنجی Avionos همچنین گزارش می دهد:

  • 88 درصد از خریداران اگر کانال دیجیتال عرضه‌کننده فعلی‌شان نتواند نیازهای آنها را برآورده کند، به یک رقیب روی می‌آورند.
  • بیش از نیمی (52٪) از خریداران B2B کمبود اطلاعات محصول در سایت های تجارت الکترونیک را گزارش می دهند.
  • 57 درصد در مقایسه محصولات و قیمت گذاری از طریق کانال تجارت الکترونیکی مشکل دارند.

در حالی که هیچ یک از این چالش ها غیرقابل حل نیستند، به خصوص اگر در حال برنامه ریزی برای گسترش تجارت الکترونیکی ملی هستید، هنگام گسترش جهانی، ملاحظات دیگری نیز وجود دارد. اگر استراتژی شما شامل جهانی شدن است، برای ایجاد تأثیر مطلوب، باید محتوای خود را بومی سازی و ترجمه کنید: کپی وب، پست های وبلاگ، ایمیل ها، ویدیوها و برچسب های SEO. انجام این کار به مشتریان بالقوه امکان می دهد شما را به صورت آنلاین پیدا کنند، و تماس شخصی لازم برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان را فراهم می کند – کلید بقای کسب و کار شما در این دوره چالش برانگیز.

اجازه ندهید رکود اقتصادی بقای کسب و کار شما را به چالش بکشد

بوشمن می‌گوید: «جامعه تجاری از عدم اطمینان خوشش نمی‌آید، بلکه یقین و برنامه‌های مشخص می‌خواهد». چه با کووید-19 یا هر رکود اقتصادی دیگری دست و پنجه نرم کنید، اکنون زمان آن نیست که روی موفقیت خود استراحت کنید. برای اینکه شرکت خود را با حداکثر کارایی و سودآوری حفظ کنید، چند کار وجود دارد که باید در هر رکود اقتصادی انجام دهید.

پاسالاکوا می گوید: «ابتدا باید هر منبع درآمدی را بررسی کنید و به دنبال مشکلات و راه حل های تحت کنترل خود باشید. ثانیاً، حتماً جلسات تیم را میزبانی کنید تا دیدی داخلی از آنچه در جریان است به دست آورید، با ابتکارات جدید خلاق شوید و افرادی را پیدا کنید که به شروع آنها کمک کنند.»

اگرچه اثرات کووید-19 بر کسب‌وکارها همچنان ما را برای مدتی به چالش می‌کشد، اما به کسانی که مایل به انجام حرکات جسورانه هستند اجازه می‌دهد فرصت‌های جدیدی را که می‌تواند به بقای کسب‌وکارشان تضمین کند، استفاده کنند. این به ما نشان داده است که اینترنت چقدر به راحتی اجازه می دهد تا مرزهای جغرافیایی ناپدید شوند و درها را به روی فرصت های تجاری در سراسر جهان باز کند.

 

 

بدون نظر

پاسخ دهید

5 × پنج =