حتماً از یکی شنیده اید که هیچ شرکتی انتخابی برای حضور و بازاریابی از طریق کانال های رسانه های اجتماعی ندارد. شناخت کانال‌های رسانه‌ای مختلف، قابلیت‌های آنها، نوع مخاطب و جامعه‌ای که در یک پلتفرم خاص شرکت می‌کنند به طراحی یا انتخاب ترکیب مناسبی از پلتفرم‌ها و کانال‌های رسانه‌ای برای استراتژی بازاریابی فرد با استفاده از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کند.

شبکه های اجتماعی، تعامل اجتماعی و محتوای اجتماعی از دسته بندی های گسترده کانال های رسانه های اجتماعی هستند. در دسته محتوای اجتماعی، انواع وبلاگ ها، اشتراک گذاری صوتی و تصویری، میکرو بلاگ ها و همچنین پادکست ها و غیره پوشش داده می شود.

وبلاگ ها رسانه ای موثر برای بازاریابان هستند تا از آنها به عنوان یک پلتفرم یا تابلوی صدا برای صحبت در مورد خود، شرکت، فلسفه و ارزش هایشان، علاوه بر ایده ها، محصولات و خدماتشان و غیره استفاده کنند. آنها می توانند ایده ها و پیشنهادات آموزنده ای را جمع آوری کنند که به توسعه محصول آینده و همچنین ایجاد شهرت آنلاین و وفاداری به برند کمک می کند.

میکرو بلاگ ها چیست؟

میکرو وبلاگ نویسی به نوعی از وبلاگ نویسی اطلاق می شود که از پیام های بسیار سریع، کوچک و کوتاه به صورت صوتی، متنی یا تصویری استفاده می کند. همانطور که از نام آن پیداست، پیام‌ها بسیار کوتاه و واضح هستند و معمولاً به یک رویداد حاضر، نظر در مورد یک رویداد و پخش یک کلیپ خبری و غیره اشاره دارند. اگرچه پیام‌رسانی فوری محبوب‌ترین شکل وبلاگ‌نویسی میکرو است، کلیپ‌های ویدیویی نیز هستند. به سرعت محبوب نیز می شود.

میکرو بلاگ – رسانه قدرتمند

میکرو وبلاگ نویسی دارای ظرفیت و قابلیت فوق العاده ای برای انتقال فوری اخبار است. آزادسازی این قدرت می تواند برای بازاریابان ارزش زیادی داشته باشد. قدرت وبلاگ نویسی خرد در مواردی که اخبار هر رویداد سیاسی بین المللی یا یک فاجعه در یک لحظه به سراسر جهان مخابره می شود، حتی قبل از اینکه اخبار یا رسانه های تلویزیونی آن را دریافت کنند یا به طور رسمی اعلام کنند، آشکار می شود.

توییتر، شاید معروف ترین رسانه میکرو وبلاگ نویسی است که نظر مردم را در سراسر جهان جلب کرده است. علاوه بر این چندین سرویس مانند Jaiku، Seesmic و همچنین به روز رسانی وضعیت در فیس بوک، My Space، Google+، Google Buzz و غیره وجود دارد که بهترین نمونه از خدمات Micro وبلاگ نویسی هستند.

اشتراک در میکرو بلاگ بسیار سریع و آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در سایتی مانند توییتر ثبت نام کنید که نباید بیش از چند دقیقه وقت شما را بگیرد. سپس چند دقیقه طول می کشد تا سایت های میکرو بلاگ مورد علاقه خود را جستجو کنید و روی دنبال کردن کلیک کنید. لیست مخاطبین خود را بررسی کنید و برای ایجاد مخاطبین خود از طریق ارسال دعوت نامه برای دوستان و مخاطبان علاقه مند پیمایش کنید. با ارسال توییت‌های خود در مورد هر موضوع، رویداد، فکر یا اطلاعات جالبی که احتمالاً برای مخاطبان شما جالب است، می‌توانید توییت ارسال کنید و علاقه‌مندان شروع به دنبال کردن شما خواهند کرد و پیوند همچنان ایجاد می‌شود.

پادکست صوتی و تصویری

همانطور که فناوری در حال تکامل است، کانال های رسانه های اجتماعی با فناوری چند رسانه ای سازگار شده اند. جدیدترین در پلت فرم وبلاگ نویسی Micro، پخش‌های پاد و پیام‌های ویدیویی هستند. شکی نیست که محتویات صوتی و تصویری به خصوص ویدیو می تواند پیامی را مؤثرتر از یک پیام متنی ساده ارائه دهد.

پادکست ها چیزی جز کانال ارسال پیام صوتی به جامعه/مخاطب علاقه مند نیستند. چیزی که پادکست ها را متفاوت می کند، حالت تحویل پادکست ها است. پادکست ها شامل فایل های صوتی ضبط شده ای است که به دستگاه مشترکین تحویل داده می شود. پس از آن، مشترک این آزادی را دارد که زمان و مکان زمانی را که می‌خواهد به پخش گوش کند، انتخاب کند. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که انتخاب تعامل با مخاطب است و نه مبتکر پیام یا بازاریاب.

ارائه اطلاعات به مخاطبان، مشتریان یا مشترکین با استفاده از کلیپ ویدیویی یا فیلم کوتاه نیز از طریق میکرو بلاگ امکان پذیر است. یک عکس می تواند هزاران چیز را موثرتر از یک پیامک بیان کند و بتواند فورا توجه مخاطب را به خود جلب کند. این رسانه زمانی که به طور موثر مورد استفاده قرار گیرد می تواند در گسترش آگاهی، ایجاد برند و ایجاد وفاداری مشتریان و همچنین در کمک به مشتریان بالقوه برای تصمیم گیری برای خرید محصول شما قدرتمندترین باشد. قدرت رسانه بصری زمانی قابل مشاهده است که ویدیوهای فوری مشتریانی که در مورد تجربیات زنده خود در مورد یک شرکت هواپیمایی، هتل یا هر محصولی صحبت می کنند در بین اعضای جامعه پخش می شود. چنین کلیپ های ویدئویی واقعیت واقعی را نشان می دهد و بسیار بیشتر از پیام های متنی جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد و در نتیجه آنها را بلافاصله درگیر می کند.

مرور از طریق YouTube و همچنین سایر ویدیوهای سازمان‌های تجاری تجاری مانند Home Depot یا Charity و غیره، سرنخ و درک ارزشمندی از نحوه استفاده مؤثر از وبلاگ‌های خرد ارائه می‌دهد.

وبلاگ‌های خرد، به‌ویژه پادکست‌ها و ویدیوها توسط بخش اجتماعی، سازمان‌های غیردولتی و همچنین بخش بهداشت و آموزش و غیره به طور بسیار مؤثری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در پایان، برای بازاریابان مفید است که به یاد داشته باشند که این کانال‌های رسانه‌های اجتماعی دارای قدرت تأثیرگذاری زیادی و همچنین قدرت مشارکت میلیون‌ها نفر هستند، تا تأثیر و گستردگی جهانی خود را فراموش نکنند.

بدون نظر

پاسخ دهید