حفظ کارمند شامل مراحل مختلفی است که برای حفظ کارمندی که مایل به ادامه کار است انجام می شود. یک کارمند باید شغل خود را چالش برانگیز بداند و بر اساس علاقه او در کار برتر باشد و برای مدت طولانی تری در سازمان بماند. مدیریت نقش مهمی در حفظ کارکنان مستعدی دارد که با شرایط کاری سازمان آشنا هستند و در نتیجه عملکرد بهتری نسبت به کارکنانی دارد که تازه می آیند و می روند.

انگیزه نقش مهمی در رضایت کارکنان و در نهایت حفظ کارکنان دارد .

هیچ چیز بهتر از انگیزه کار نمی کند . انگیزه به عنوان یک کاتالیزور برای موفقیت یک فرد عمل می کند. رهبران تیم و مدیران باید دائماً به کارکنان انگیزه دهند تا بهترین ها را از آنها استخراج کنند. اگر کارمندی عملکرد فوق العاده ای داشته است، از او قدردانی کنید. کلمات ساده ای مانند “آفرین”، “براوو”، “خوب”، “به همین منوال ادامه بده” در واقع کمک زیادی به ایجاد انگیزه در کارمندان می کند. بازیگران برتر باید در کانون توجه باشند. کارکنان باید احساس کنند برای سازمان ضروری هستند. برای کارمندان ضروری است که نسبت به سازمان خود وفادار باشند تا سطح خود را به بهترین نحو ارائه کنند.

آیا کسی وسایل شخصی خود را خراب می کند؟ نه. دلیل این است که ما نگران چیزهای خود هستیم. به همین ترتیب احساس تعلق در محل کار برای خروجی بهتر مهم است. مالکیت کار فقط از طریق انگیزه حاصل می شود. از اعضای تیم بخواهید که هر بار به خوبی عمل کنند و انتظارات مدیریت را برآورده کنند.

مافوق ها باید هفته ای یک بار ایمیل های انگیزشی برای تیم خود ارسال کنند. پوسترهای الهام بخش، عکس ها را روی تابلوی اعلانات نمایش دهید تا کارمندان بخوانند و با انگیزه بمانند . طبیعی است که یک فرد گاهی اوقات احساس ضعف کند، اما مافوق باید اطمینان حاصل کنند که روحیه آنها را تقویت کرده و آنها را به مسیر اصلی بازگردانند. هیچ فردی نباید مورد غفلت یا انتقاد قرار گیرد. این باعث بی انگیزگی آنها می شود. اگر یک بار موفق نشدند، به آنها انگیزه دهید و فرصت دیگری به آنها بدهید.

فعالیت ها و رویدادهای مختلف را در محل کار سازماندهی کنید . از هر کدام بخواهید که مسئولیت چیزی یا دیگری را بر عهده بگیرد. کارکنان را در کارهای سازنده و ضروری برای پیشرفت کلی درگیر کنید. مدیریت باید مراقبت و توجه خود را نسبت به همه کارکنان نشان دهد. کارکنان باید در محل کار احساس امنیت کنند تا انگیزه خود را حفظ کنند.

هر زمان که قرار است هر خط مشی شرکتی تدوین شود، نظر تک تک کارکنان باید در نظر گرفته شود.

همه آنها را در یک پلت فرم مشترک دعوت کنید و پیشنهادات آنها را نیز بخواهید. آزادی بیان ضروری است. هر کارمندی باید در دستورالعمل های سازمان نظری داشته باشد، زیرا آنها فقط به نفع آنها هستند.

مشوق ها، پاداش ها، جوایز نقدی راه خوبی برای ایجاد انگیزه در کارکنان است. کارکنانی که به طور مداوم عملکرد خوبی داشته اند باید در مقابل همه کارکنان و همچنین مدیریت مورد تقدیر قرار گیرند. به آنها جام یا نشان بدهید تا خودنمایی کنند. از حضار بخواهید که برای کارمندانی که عملکرد خوبی داشته اند تشویق کنند. این یک راه خوب برای ایجاد انگیزه در کارکنان است تا آنها شاد بمانند و برای مدت طولانی تری با فداکاری کار کنند. دیگرانی که تا این حد کار نکرده اند نیز برای آینده آماده می شوند. اسامی برترین ها باید در تابلوی اعلانات یا تابلوی اعلانات اصلی شرکت درج شود تا همه ببینند.

ارزیابی ها نیز راه مهمی برای ایجاد انگیزه در کارکنان است. دستمزد مجریان باید در فواصل منظم ارزیابی شود – راهی موثر برای حفظ کارمندان. رشد شغلی راه مهمی برای حفظ کارکنان با استعداد است. به آنها قدرت بدهید تا خودشان تصمیم بگیرند اما مدیریت باید مراقب آنها باشد تا از قدرت خود سوء استفاده نکنند.

بدون انگیزه، انتظار بهترین ها از کارمندان منصفانه نیست. هیچ فردی دوست ندارد سازمانی را ترک کند که در آن با او به خوبی رفتار می شود.

بدون نظر

پاسخ دهید

2 × یک =