رهبری نسل بعدی چگونه است؟

از رهبران شرکت‌های معمولی نام‌های نسل نوظهور رهبران را بپرسید، و احتمالاً در مورد مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس‌بوک، شاید اوان اشپیگل و بابی مورفی، دو بیست و چندمین بنیانگذار اسنپ چت، خواهید شنید.

رهبری نسل بعدی

ممکن است سازمان شما در حال حاضر رهبران برجسته ای در حال ساخت داشته باشد.

هزاره ها نشان دهنده یک زمینه جمعیتی هستند و نفوذ آنها روز به روز بیشتر می شود. اما شاید اگر می‌خواهید بدانید رهبری نسل بعدی شما چگونه به نظر می‌رسد، باید هزاره‌ها را که بخشی از سازمان شما هستند در نظر بگیرید. بدون شک برخی از آنها ویژگی های رهبری استثنایی دارند و این پتانسیل را دارند که سازمان شما را برای انجام کارهای بیشتر و بهتر توانمند کنند.

من معتقدم رهبران بزرگ چهار ویژگی اساسی دارند، چه آنها قرن ها پیش بزرگ شده باشند، چه در دوران پس از جنگ جهانی دوم یا اینکه زیر 30 سال سن دارند و در حال حاضر در شرکت شما کار می کنند و به سمت رهبری کار می کنند. .

توانایی برجسته تفکر انتقادی

تفکر انتقادی توانایی دقیق کردن به جزئیات است و نه صرفاً در نظر گرفتن چیزها. افرادی که توانایی تفکر انتقادی عالی دارند می توانند مغالطه های منطقی را تشخیص دهند، مفروضات پشت استدلال ها را ببینند، و قادر به ارزیابی استدلال ها و نتیجه گیری منطقی باشند. یک رهبر در حال ساخت ممکن است ادبیات غرب یا مهندسی زیست پزشکی خوانده باشد، اما کسانی که پتانسیل را برآورده می کنند کسانی هستند که می دانند چگونه مواد را تشخیص دهند و روی جزئیات تمرکز کنند.

کار سخت ساده

مفهوم اخلاق کاری تقریباً عجیب و قدیمی به نظر می رسد در عصری که فناوری می تواند کارهای زیادی برای ما انجام دهد. اما وقتی نوبت به ایجاد رهبری می‌رسد، به سادگی هیچ جایگزینی برای سخت‌کوشی لازم برای توسعه مهارت‌های رهبری و ماندن در کارهای دشوار به اندازه کافی برای انجام آنها وجود ندارد. در دنیایی که اطلاعات نامحدودی در دست داریم، کار آسانی نیست، اما افرادی که شرکت‌ها، سازمان‌های غیرانتفاعی و دولت ما را رهبری می‌کنند، کسانی هستند که تشخیص می‌دهند که هیچ میان‌بری وجود ندارد.

صبر در کنار تعهد

تبدیل به یک رهبر

بسیاری از مردم پشتکار روزانه مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک رهبر واقعی را دست کم می گیرند.

در جوانی صبور بودن آسان نیست. تمام آن انرژی جوانی می خواهد به جایی برود و امروز می خواهد به آنجا برود. با این حال، آنهایی که واقعاً موفق می شوند، آنقدر عاقل هستند که بدانند دنیا با برنامه آنها مطابقت ندارد. روزها و هفته‌هایی وجود خواهند داشت که تنها کاری که یک فرد می‌تواند انجام دهد این است که لباس بپوشد، حاضر شود و بهترین کار را انجام دهد، بدون اینکه پاداشی در چشم باشد. اما فقط به این دلیل که پاداش در میدان دید نیست، به این معنی نیست که وجود ندارد. نگاه بلند مدت آسان نیست، اما این کاری است که رهبران انجام می دهند.

شجاعت

ملانی گرینبرگ روانشناس بالینی می گوید شجاعت از شش ویژگی کلیدی تشکیل شده است :

• انتخاب عمل با وجود ترس
• پیروی از اشتیاق
• استقامت در سختی ها
• ایستادگی برای آنچه درست است
• نگاه کردن فراتر از راحت و آشنا
• مواجهه با رنج با عزت

اگر می‌خواهیم نسل بعدی رهبران شجاعت داشته باشند، مهم است که سازمان‌های ما محیط‌هایی ایجاد کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ریسک‌های مرتبط و مناسب را بپذیرند، حتی اگر این خطرات نتیجه‌ای نداشته باشند. یادگیری از شکست یکی از قوی ترین راه های یادگیری است.

نسل هزاره با فناوری بزرگ شد و بسیاری از آنها زمان قبل از وب و تلفن های هوشمند را به یاد نمی آورند. اما صرفاً به این دلیل که فناوری تکامل یافته است به این معنی نیست که کیفیت های لازم برای رهبری تغییر کرده است. انواع مرتبط از مهارت ها ممکن است تغییر کرده باشند، اما بدون توانایی تفکر انتقادی، اخلاق کاری قوی، صبر و شجاعت، رهبری نمی تواند موثر باشد. توسعه رهبری فرآیندی نیست که یکبار انجام شود، بلکه یک فرآیند مادام العمر است و مانند یک باغ مولد، رهبری نیز باید به طور صادقانه پرورش داده شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =