چرا عصر دیجیتال از تصمیم گیرندگان می خواهد که مانند تفنگداران دریایی نخبه و راهبان ذن باشند؟

چرا عصر دیجیتال از تصمیم گیرندگان می خواهد که مانند تفنگداران دریایی نخبه و راهبان ذن باشند؟

چگونه تصمیم گیرندگان مدرن باید با شوک فعلی و اضافه بار اطلاعات مقابله کنند

ما در زمان هایی زندگی می کنیم که اضافه بار اطلاعات در حال بهبود توانایی های شناختی برای جذب و پردازش داده ها و اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری آگاهانه است.

علاوه بر این، عصر دیجیتال همچنین شوک فعلی ویروسی بودن و رضایت آنی را ایجاد کرده است که در آن تصمیم گیرندگان لوکس تصمیم گیری پس از بررسی دقیق و دقت لازم را ندارند.

در واقع، هنگامی که یک میلیون توییت و پست فیس بوک توجه فوری شما را می طلبد و نیاز به پاسخ های فوری شما دارد، چگونه تصمیم گیرندگان می توانند تصمیمات درست یا حداقل از نظر تصوری دقیقی را اتخاذ کنند که هم پیامدهای کوتاه مدت و هم درازمدت را بررسی می کند. چنین تصمیماتی

به طور خلاصه، همیشه آنلاین بودن و در معرض رگبار بی پایان ضربه های دیجیتالی قرار گرفتن به این معنی است که تصمیم گیرندگان اغلب دچار سردرگمی و بیچارگی می شوند.

به همین دلیل است که بسیاری از رهبران سیاسی و تجاری اغلب شکایت می کنند که همگرایی رسانه های اجتماعی و جهان 24 ساعته ما را به ورطه شوک کنونی سوق می دهد که در آن همه چیز به یکباره اتفاق می افتد و زمانی که تصمیمات باید در چند ثانیه گرفته شوند. قبلاً در قلمرو واحدهای رزمی بود.

چرا تصمیم گیرندگان در زمان حاضر باید مانند تفنگداران دریایی نخبه در مناطق جنگی فکر کنند؟

در واقع، به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌های پیشرو آمریکایی به دنبال کمک نیروی دریایی و تفنگداران دریایی دفاعی هستند تا به مدیران و مدیران ارشد خود کمک کنند تا در مناطق دشواری که تصمیم‌گیری مدرن است حرکت کنند.

علاوه بر این، همانطور که نیروهای ویژه نخبگان باید مراقب میدان‌های مین و تله‌های انفجاری هنگام گشت‌زنی در سرزمین‌های دشمن باشند، تصمیم‌گیرندگان معاصر نیز باید مراقب میدان‌های مین احتمالی اطلاعات نادرست و اخبار جعلی باشند که می‌توانند از ریل خارج شوند و بدتر از آن، اعتبار را از بین ببرند. تصمیم گیرندگان و شرکت های آنها

علاوه بر این، بازتاب‌ها و زمان‌های پاسخ باید در چند ثانیه با هم هماهنگ شوند، که دلیل دیگری برای استدلال ما است که تصمیم‌گیرندگان در این زمان‌ها باید به شیوه‌ای شبیه به واحدهای رزمی نخبگان در مناطق جنگی فکر و عمل کنند.

جدای از این، معضل دیگری که تصمیم گیرندگان باید با آن مواجه شوند، پیامدهای تصمیمات آنها در زمان پاسخ سریع است، زیرا فاصله زمانی بین تصمیمات و پیامدها اکنون به جای روزها و ماه ها، به دقیقه و ساعت سنجیده می شود.

این امر مستلزم درجه بالایی از چابکی و تفکر سریع است که سربازان در آن بهتر از رهبران کسب و کار در لباس های فشرده هستند.

حلقه OODA چیست و چگونه تصمیم گیرندگان می توانند از آن برای تصمیم گیری چابک استفاده کنند

با عطف به نظریه پشت استدلال ما، اصطلاح حلقه OODA مورد توجه قرار می گیرد. حلقه OODA مخفف مشاهده، جهت گیری، تصمیم گیری و اقدام است که نحوه تصمیم گیری سربازان را مشخص می کند.

ابتدا باید شرایط را مشاهده کنند، خود را نسبت به شرایط جهت دهی کنند، در مورد بهترین اقدام ممکن تصمیم بگیرند و سپس بر اساس آن عمل کنند.

همه اینها در عرض چند دقیقه یا حتی چند ثانیه اتفاق می‌افتد، زیرا دشمنان منتظر نمی‌مانند تا سربازان در مورد پاسخ‌هایشان فکر کنند.

به طور مشابه، تصمیم گیرندگان مدرن باید ابتدا مشاهده کنند که رویدادها چگونه رخ می دهند، خود را به شرایط لحظه جهت دهند، در مورد اقدام مناسب به شیوه ای سریع تصمیم بگیرند و تقریباً بلافاصله تصمیم را اجرا کنند.

علاوه بر این، حلقه OODA همچنین شامل اقدام بر اساس بازخورد است که آنی است و در صورت نادیده گرفتن می‌تواند عواقب بدی داشته باشد.

حلقه OODA به طور گسترده در آکادمی WestPoint استفاده می شود، جایی که نسل هایی از تفنگداران دریایی ایالات متحده آموزش دیده اند و فارغ التحصیلان آنها اغلب جزو بهترین و درخشان ترین پرسنل دفاعی هستند.

بنابراین، این نظریه می تواند توسط تصمیم گیرندگان مدرن استفاده شود، زیرا آنها با تصمیمات حیاتی روبرو می شوند که باید در عرض چند دقیقه در دنیای 24 ساعته و 7 روز هفته ما با فناوری گرفته شوند.

ذن مانند بودن به تصمیم گیرندگان کمک می کند تا از ناهماهنگی شناختی، تعصبات و تله دوری کنند.

با این اوصاف، جنبه های دیگری نیز وجود دارد که چرا تصمیم گیری در زمان کنونی به نوعی تمرکز ذن نیاز دارد.

در واقع، به همین دلیل است که از بسیاری از اساتید روحانی خواسته می شود تا به رهبران کسب و کار در ایجاد استقامت و قدرت درونی لازم برای مقابله با پیچیدگی های تصمیم گیری مدرن کمک کنند.

به عنوان مثال، تصمیم گیری سریع را نمی توان در یک چارچوب ذهنی مشکل اتخاذ کرد. در عین حال، تصمیم گیرندگان باید از تله ناهماهنگی شناختی که در آن بین افکار و اعمال آنها گسست وجود دارد، اجتناب کنند.

جدای از این، سوگیری های شناختی و محرک های عاطفی نیز باید کنار گذاشته شوند.

همه اینها مستلزم سطوح پیشرفته تمرکز و خردمندی است که فقط یک فرد متمرکز و خودآگاه و همچنین یک فرد آرام و متین می تواند.

همانطور که در مطبوعات تجاری مطالعه می شود، تلاقی مفاهیم نیروهای مسلح غربی و ویژگی های شرقی صبر و قدرت ذهنی راهبان ذن توسط رهبران تجاری در سراسر جهان استفاده می شود.

در تجربه کاری خود، ما در بسیاری از نشست‌های رهبری بوده‌ایم که در آن مربیان را یافتیم تا از این مفاهیم برای آموزش هنر و علم تصمیم‌گیری در عصر دیجیتال به ما استفاده کنند.

آماده سازی رهبران فردا

در آخر، همچنین این مورد است که مدارس بازرگانی این بینش ها و نظریه های غرب و شرق را در برنامه درسی خود گنجانده اند تا نسل بعدی تصمیم گیرندگان را برای دنیای VUCA یا جهانی که فرار، نامطمئن، پیچیده است، آماده کنند. مبهم.

در حال حاضر برخی از مدارس بازرگانی در هند آزمایش کرده اند و سپس با موفقیت این رویکردها را برای تصمیم گیری گنجانده اند.

برای نتیجه گیری، با سیال تر شدن جهان در عصر پس از همه گیری، لازم است تصمیم گیرندگان به اندازه ذن راهبان و در عین حال به چابکی تفنگداران دریایی نخبه باشند.

بدون نظر

پاسخ دهید