4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

وقتی ارتباط برقرار می کنیم، اطلاعات را از طریق کلمات به اشتراک می گذاریم. اینکه آن اطلاعات هدف خود را پیدا کند و واکنش مورد انتظار را در شنونده ایجاد کند، تنها به نحوه ارائه آن بستگی دارد. کانال‌های ارتباطی غیرکلامی مانند حالات چهره، لحن صدا و زبان بدن معنای کلمات ما را شکل می‌دهند، اعتماد و ارتباط را ایجاد می‌کنند و کیفیت اطلاعاتی را که منتقل می‌کنیم به طور قابل توجهی تغییر می‌دهند.

مکتب زندگی به سرعت به ما می آموزد که به ماده بر سبک اهمیت دهیم. در زمینه ارائه ها، سخنرانی های رهبری و به طور کلی ارتباطات، در نگاه اول مشخص نیست که سبک و جوهر کجاست.

فرد تمایل دارد که محتوای متنی گفتار، بار اطلاعاتی آن را به عنوان ماده در نظر بگیرد در حالی که ارائه را عنصری از سبک می داند. اما علم چیز دیگری به ما می گوید. بر اساس آن، کلمات مهم هستند، اما اهمیت آنها در ارتباط ممکن است بیشتر از زبان بدن و سایر کانال های ارتباطی غیرکلامی نباشد.

تعیین وزن ارتباط غیرکلامی

یک مطالعه غالباً نقل قول شده توسط پروفسور  آلبرت محرابیان در UCLA  که ظاهراً در دهه 1960 ثابت کرد که 93٪ از ارتباطات غیرکلامی است. بر اساس این مطالعه، 55 درصد از ارتباطات در سطح زبان بدن اتفاق می‌افتد، در حالی که ما 38 درصد دیگر از آنچه را که می‌خواهیم از طریق لحن صدایمان منتقل می‌کنیم. که 7 درصد ناچیز را برای گفتار باقی می گذارد.

نتایج حاصل از مطالعه محرابیان، زمانی که مطبوعات آنها را به صورت اختصاری انتخاب کردند و به طور گسترده منتشر کردند، جایگاهی مذهبی پیدا کردند. پس از اینکه زمینه علمی و عمقی نداشت، “قاعده” 7-55-38٪ به یک افسانه شهری اشتباه تبدیل شد.

کلمات واقعا مهم هستند

در  کتاب‌ها  و پست‌های وبلاگم همیشه بر این نکته تاکید کرده‌ام که بین کانال‌های ارتباط کلامی و غیرکلامی تعادل خوبی وجود دارد.

یک سخنرانی آشفته و پر هرج و مرج با ارتباط و معنی کم، صرف نظر از اینکه گوینده چقدر خوب آن را بیان می کند، لذت بخش یا قابل ربط نیست. اگر ارتباط کلامی تنها 7 درصد از معنایی را که ما منتقل می کنیم را به خود اختصاص می داد، یادگیری زبان فایده ای نداشت. همه ما می توانستیم بدون کلام یکدیگر را درک کنیم.

نقش واقعی ارتباط غیرکلامی/ارائه گفتار

به نظر من، نقش ارتباطات غیرکلامی این است که چارچوبی بهینه برای انتقال اطلاعاتی که از طریق کلمات رخ می دهد، فراهم کند. و این نقش بسیار مهمتر از آن چیزی است که بسیاری از ما فکر می کنیم.

ارتباط بهینه مستلزم اعتماد است. هنگامی که بین ارائه کننده و مخاطب اعتماد و رابطه وجود داشته باشد، پیام به طور کامل از بین می رود و به تأثیر احساسی مورد انتظار دست می یابد. زبان بدن، تماس چشمی، حالات چهره و لحن صدا احساسات را با یکدیگر ارتباط می دهند. حالت عاطفی مناسب به مخاطب این امکان را می دهد که به اطلاعات منتقل شده اهمیت عاطفی اساسی بدهد.

اگر گوینده نتواند اعتماد ایجاد کند و ارتباط عاطفی مثبتی با مخاطب برقرار کند، گفتارش بی نتیجه می شود.

دستیابی به آن ارتباط عاطفی ضروری

اشتیاق آهنربایی برای توجه است. 

به عنوان یک سخنران باتجربه رهبری، چندین عنصر خطابه را شناسایی کرده ام که به سخنرانان کمک می کند تا از نظر عاطفی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند.

  • شور. اشتیاق و هیجان در مورد یک موضوع مسری است. آنها تعهد روانی نشان می دهند و همه ما به طور طبیعی جذب چیزی می شویم که برای انسان دیگری جذاب است. بلندگوهای خوب می توانند حتی خسته کننده ترین موضوع را با نشان دادن اشتیاق به آن جالب جلوه دهند. شیفتگی خود را به موضوع گفتار خود از طریق زبان بدن، لحن صدا و کلمات منتقل کنید.
  • نامزدی. سخنرانان رهبری خوب در طول سخنرانی ها با مخاطبان خود در ارتباط هستند. آنها با مخاطبان به عنوان یک همکار رفتار می کنند و از احساسات/انرژی آنها تغذیه می کنند. پیشبرد یک موضوع و در عین حال نادیده گرفتن واکنش های گیج کننده مخاطبان، دستور شکست است.
  • ارتباط. برای درگیر کردن مخاطب از نظر احساسی و جلب توجه، سخنرانان باید مطمئن شوند که گفتارشان مرتبط است. فقط اگر کسی بتواند با آنچه شما می‌گویید ارتباط برقرار کند، می‌توانید توجه او را برای هر زمان قابل توجهی جلب کنید.

بافتن داستان در گفتار

مغز انسان  برای داستان ها ساخته شده است. یک داستان خوب و مرتبط می تواند در جلب توجه و ایجاد ارتباطات عاطفی شگفتی ایجاد کند. داستان ها فقط توجه و تعامل را به خود جلب نمی کنند. آنها همچنین گفتار را به یاد ماندنی می کنند و نقاط مرجع ذهنی مرتبط برای شنوندگان ایجاد می کنند.

داستان ها جریان و ساختار منطقی را به ارائه می دهند. وقتی با اشتیاق، تعامل و ارتباط ترکیب شود، نمی‌توانید استراتژی را برای الهام بخشیدن به شنوندگان خود از دست بدهید.

برای اطلاعات بیشتر 

پست های وبلاگ من را بخوانید تا درباره اینکه چگونه می توانید سخنران رهبری بهتری شوید بیشتر بدانید. اگر به توسعه رهبری علاقه دارید یکی از کتاب های من را بردارید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هشت =